Arkadaşlar muhtemelen bu yazı silinecek veya brşekilde yok edilecek fakat imkanınız varken sonuna kadar okuyun ve bu oyunu ve platformları kirleten insanlarla çalışmayın yeni açılmakta olan sunucumun web sitesini tasarlatmak istiyordum bunun için domain aldım ve bwebten anlayan birini aramya koyuldum qnd denen arkadaş direk olaya girdi ben ederim 50 tl ye yaparım dedi sonuc olarak aynı platformdayız insan kotu birşey beklemiyor parayı yatırana kadar ısrarcı sormalar falan parayı yatırdıktan sonra adama gunde 1 kere zarzor ulaşmaya başlıyorsunuz sinirlerinizi geriyor forumda araştırıyorsunuz adam dolandırıcının onde gideni geçen gun bir arkadaşımla konusuyorum ona script yardım yapıcam diyip parayı almış ve bidaha yuzunu gören olmamış anlıyacağınıız bu QND denen adam bu sistemi yüzsüzce göturmekte ve bu platformun sahipleri ve onde gelenleri bu adama göz yummaktadır bunu hepinizin görmesi için yazmak zorunda kaldım elinizden geldi kadar heryerde bunu duyurun bu yazıyı paylaşın boyle adamları bu platformda barındırmayın bilginize sunarım ve ben bu konuda gerekli mercilere başvuracağım //Saygılar Microfiber
Tanımadığın adama nasıl güvenirsin anlamış değilim.

Merak ediyorum gerekli mercilere başvurucam demişsin.
Ne gibi bir başvuru yapıcaksın merak ediyorum.
arkadaşım tanımadıgın insan mevzusu değil bu adama bir iş veriyorsun parasını veriyorsun gerisi İş ahlakına kalmış bu dupeduz dolandırıcılıktır ve bu 1 değil 2 değil 3değil kacıncı vukaatı boyle adamları tanımanız için açtığım bir başlık bu ve gerekli merciiden ne anlıyorsan o
Master
59.2997
Karşılıklı bir iş sözleşmesi imzalamadığınız müddetçe hakkınızı yasal yollardan arayamazsınız. Geçmiş olsun soğuk su iç derim. Yüz yüze tanımadığınız, ne üdüğü belirsiz insanlara daha işi bitirmeden paranın tamamını verirseniz böyle olur. Ders olmuştur umarım.
kusura bakma artık türkiyede yok soğuk su iç yok bu ders olsun devri kapandı artık eğer istersem telefon kayıtları msn kayıtları facebook kayıtları belge yerine geçmektedir
Aynen haklısın telefon vs gibi ona ait olan şeyler yasal olarak işlev yapılabiliyor...
Aynı şekilde Qnd denen Yani Gerçek Adıyla Efe Tatar ...
Bende bu adama güvenip serverimi emanet ettim döndüğümdede serverimi satmıştı...
Ama ben Allah'a havale ettim....
Master
59.2997
Pek bir baltalamış gibi oluyorum ama kendini öyle avundurmayı bırak derim. Böyle büyük bir para versen yine oturur uğraşırlar. 50 lira için kimse oturup telefon kayıtlarını falan vermez. Facebook, msn kaydı falan bunlarında bunun gibi durumlarda pek bir yasal dayanaklılığı yok. Adam çıkıp borcu vardı onu gönderdi veya arkadaşım para gönderdi derse ne yapacaksın? Elinde imzalı hangi iş için hangi paraya anlaştığına ve paranın ne kadarını yatırdığına dair bir şey olmadan bir şey yapamazsın. Boşuna ümitlenme. Bilişim suçları kanunları vs çoğunlukla mağdurların sakinleşmesini sağlıyor.

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2012-08-16 17:59, 11 yıl önce)
kardeşim bilişim suçları na bakarsan çoğu bu tip kaynaklardan çıkan yazılar sonucu enseleniyorki şuan konumuz o değil bu benim mevzum size soylemek istediğim aklınızda bulunsun bu adam guvenmeyin
Gönderirken açıklamaya ne yazdın?
açıklama derken ?
atm'de açıklama yerine

qnd(efe) kendini gerçekten çok bozmuş , msnden 1kişiyle daha konuştum geçen günlerde onuda dolandırmış sanırım.

Gerçekten para insanları satın alan bir şey , kişiliklerine kadar her şeylerini değiştiriyor.
aynen arkadaşlar lutfen bu arkadaşı aklınızda bulunsun ve buna guvenip iş vermeye kalkanları uyarın
MicrofibeR : kardeşim bilişim suçları na bakarsan çoğu bu tip kaynaklardan çıkan yazılar sonucu enseleniyorki şuan konumuz o değil bu benim mevzum size soylemek istediğim aklınızda bulunsun bu adam guvenmeyin

O çoğu tipler iş üzerinde yakalanıyor yani bilişim suçlarından birisi o kişiye gidip site yapması için para vermesi lazım kişi siteyi yapmadığında enselerler senin durumun hiçbirşey ispatlamıyor ayrıca senin tarafını anlatıyorsun olayın doğruluğunu nerden bilelim birşeyler gizlemediğini nerden bilelim?
Arkadaşım dikkat ettiysen herkes qndnin ne halt oldugunu biliyor benim artık daha fazla sey soylemem gerektyigini dusunmuyorum adam messengerda acık cevap bile atmıyor yazdıkca yazıyorsun boyle bir insan bide acitasyon yapıyor yok kalp hastasıyım hastanedeyim hasaneye yatırdılar falan tabi bilemessin ne oldugunu ama ya hastaysan iş almazsın yada numara yapıyorsundur bunu bile kullanıcak bir insan tek kelimeyle guvenmeyin
cezai bir işlem kesinlikle gelmez fakat artık herkesin bilmesi lazım kimin ne olduğunu.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.