a) bildiğiniz gibi uo türkiye oyuncuları yeniliklere biraz soğuk ve ilgisiz. Biz age of shadows u yeni kavrarken dört versiyon üst olan stygian abyss çıktı. Tabii ki zevk meselesidir ama acı olan şu ki çoğu player bu yeniliklerden çıkan sürümlerden haberi bile yok. Bu konuda gündemi takip edebilicek.

b)
yıl içerisinde hiç değilse 100 sunucu açılıyordur herhalde; toplasanız 10 u ayakta kalabiliyor. Bunu da filtre etmek oldukça zor. Player nerde kasıcağını bilmiyor. Kendi farkını ortaya koymuş sunucuları ve yapılan projeleri bu kategori üzerinden takip edeceksiniz. Bu toplistten çok bir yıldız listesi olucak. Sistemler ve binekler kısmını artık ezberlediniz; biraz adam gibi yenilik görün değil mi?

Gündem bölümüne başlık açmak yasaktır. Cevap yazmaya izin var.
Başlığı üyeler açmıcaksa kim acıcak ? yetkililer tarafındanmı server lara yönlendirilcek ?
Leqendary : Başlığı üyeler açmıcaksa kim acıcak ? yetkililer tarafındanmı server lara yönlendirilcek ?

Evet biz değerlendirmeleri yapıcağız. Üyeler açsa reklam bölümü olur çıkarız. Burda önemli olan gündemi takip etmek.
Gündemde ultima online hakkında genel konular son yenilikler tanıtılacak böylelikle açılan sunuculara veya açılacak olan sunuculara yol gösterilmiş olacaklar anladığım kadarıyla. Nasıl Türkiyenin bir gündemi varsa Ultima'nında son sürümleri ve yenilikleri hakkında bir gündemi mevcut bunlar takip edilip burada yayınlanacak olay budur.

En azından ben böyle anladım.

Hayırlı olsun!
Tymaron : Gündemde ultima online hakkında genel konular son yenilikler tanıtılacak böylelikle açılan sunuculara veya açılacak olan sunuculara yol gösterilmiş olacaklar anladığım kadarıyla. Nasıl Türkiyenin bir gündemi varsa Ultima'nında son sürümleri ve yenilikleri hakkında bir gündemi mevcut bunlar takip edilip burada yayınlanacak olay budur.

En azından ben böyle anladım.

Hayırlı olsun!

Yaklaştın sevgili dostum. İlk dediğin doğru EA Games Ultima Online gündemi takip edilecek bunun yanında kendine has özellikleri olan yani değişik sunucular da burada tanıtılacak ve buraya tanıtım sokmak oldukça zor olacak;

Beni aşmaları gerekiyor :)
İyi o zaman ben torpilli sayılırım =)

Konu dağılmasın en içten dileklerimle tekrar Ultima-Strike ailesine hayırlı uğurlu olmasını dilerim.
Son cümleniz tamamda genel olarak sizinde yönlendirmeniz reklam olmaz mı ? Misal olarak söylüyorum siz Run uo serverınız üzerinde çalışıyorsunuz peki ben size sorsam Runuo başlıcak olarak bi memberım desem mesala birinin adına konuşsam siz bana demezmisiniz benim serverımın söyle sistemleri var kendinizi doğal olarak översiniz neden mi ? Çünkü kendinizde hata bulamazsınız kendiniz elinizden geleni yaptığınız için [ size göre ] kusursuzlar arasına koycaksınız yanlış mıyım ? Sistemlerden bahsedersiniz neysede. Yönlendirmek tam bir saçmalık
Yönlendirmiyoruz;

Ultima Online: Stygian Abyss de Kanatlar var ve bu kanatlar Origin sunucusunda çalışıyor sadece şu anlık (böyle birşey yokta örnek vermek amaçlı)

bu reklammıdır? Reklam sadece tek bir kişiye yapılıyorsa olur. Burda yenilik yapan herkeze yer var. RunUO sunucusu açmak yenilik değildir o hazır birşey yaklaşık 400 tanede runuo serverı var. Ama ilk Türk KR sunucusunu tanıtırım mesela..
XXX UO - RunUo PvP server 4 Ay garanti 24 saat online Stafflar ipXXXXXX port 2XX3 bu iyimi sizde bi düzenleme yapın
bekleriz herkesi seviyeli bir pvp ortamı !

Bu konu Eques tarafından düzenlendi(2009-04-05 09:33, 15 yıl önce)
UoMania : XXX UO - RunUo PvP server 4 Ay garanti 24 saat online Stafflar ipXXXXXX port 2XX3 bu iyimi sizde bi düzenleme yapın
bekleriz herkesi seviyeli bir pvp ortamı !

Güldürmeyin beni;

ilk olarak PM ile irtibata geçiniz.
Bir farklılık göremedim üstüne de şunu ekliyim Order vs Chaos sistemi bana ait ismimi silmişsiniz. Item ID Deed Mashadow a ait ismi silinmiş. Emeğe saygısızlık yapmamanızı tavsiye ederek, reddediyorum.
Küçük şeylerden çok ne bileyim;
Ilk KR Clientlı sunucu veya ilk Türkiye Mapli gibi yenilik peşinde koşan sunucularla ilgileniyoruz.
yok hepsini tanıt yada tanıtma bence bu problem değil . Benim söylemek istediğimi anladın sanırım. :) Mesala biri sana sorsa aralarından sence en iyi hangisi kendi kişisel görüşünü söylersin belki msnden felan bize ne ama sitede gelip bu seçildi deme hakkına sahip değilsin gibi geliyor demek istedim. Yoksa isterse 1 günlük açılan sunucuyu bile tanıt o dert değil herkez ayırt edebilir iyiyi kötüyü.
Leqendary : yok hepsini tanıt yada tanıtma bence bu problem değil . Benim söylemek istediğimi anladın sanırım. :) Mesala biri sana sorsa aralarından sence en iyi hangisi kendi kişisel görüşünü söylersin belki msnden felan bize ne ama sitede gelip bu seçildi deme hakkına sahip değilsin gibi geliyor demek istedim. Yoksa isterse 1 günlük açılan sunucuyu bile tanıt o dert değil herkez ayırt edebilir iyiyi kötüyü.

Ehehe böyle birşey olmaz, olamaz. 2 senedir bana göre türkiyedeki en iyi sunucu kapalı sunucudur :D
arkadaşlar bu bölüm eques'in ısrarlı istekleri ile açıldı, bakıp görücez can sıkıcı bir durum oldumu ilk ben müdahale ediceğim zaten.
teveccünüz :D
Eğer insanlar işin ciddiyetini anlarlarsa sadece sıkıştırmak için soru sormazlar ve yeniliklerle furkan arkadaşımzıa başvuruda bulunurlarsa bölüm hoş ve yararlı bir şekilde gider ancak baştan eğer taş konursa işe bu, hem fikire hem fikir sahibine hemde bu düşünceyi destekleyenlere saygısızlık olur. Eğer bizler afedersiniz ama her yerde bir yerlerimizi yırtarak yenilikten bahsetmiyormuyuz? Eğer bundan biz bahsediyorsak bu düşünceye ve bu yeniliğe saygı duyup sahip çıkmamız lazım.

Benim bu bölümden anladığım şey şudur: Sunucuların reklamlarından çok yenilikçi olan projelere verilmeyen değerin bizce sahip çıkılması ve yüceltilmesi. Ben bu bölümde sadece sunuculara yönelinmesinden taraf değilim. Burada güncel olarak (bakınız dökümanlara Run UO hakkında hiç yararlı döküman yok) ben biliyorum ki Run UO ile KR sunucusu açılıyor neden böyle bir sunucu Türkiyede ilk olarak açılmıyor mesela bu konu veya bu tarz sunucular burada ele alınabilirler. Peki bu konuyuda geçtim son zamanlarda moda olan ölüm güncesi gibi şeylerin sitede yayınlanması dimi? Bunlar son zamanlarda yenilik olarak gözüküyor bu tarz şeylerin yeniliklerin burada bizlere tanıtılması mesela bu bölüm için uygun. Sadece Run UO, Sphere ile olmasına gerek yok. Ultimanın pek çok sürümleri var ancak bizim takılı kaldığımız nokta Age Of Shadow sürümü.

Şimdi sizlere bilmediğiniz pek çok şey sayabilirim Age Of Shadow sürümü ile bunlardan bir kaçı sizlerin ML haritası olarak adlandırdığınız veya 56B emulatörü ile gelen bir yenilik olarak gördüğünüz yeni yerler Luna, Umbra, Mahlas gibi şehirler aslında AOS sürümü ile bizlere merhaba dedi. Bu bilgiyi çok az insan bilir ve benimde o çok az insan gibi diğer insanlar yüzünden bu haritalara söylediğimiz kısa öz tanım "ML haritası" olmuştur. Aslında bunlar Mondais Legacy sürümü ile değil Age Of Shadow sürümü ile ultimacılara merhaba dedi.
Unicorn, Kirin, Beetle gibi binekler ise yine aynı şekilde Age Of Shadow sürümü ile ultima online bünyesine katılan binekler (Görüntü Olarak).

Bunları pek çok insan bilmiyor ama bu tarz bilgiler yenilikler bu bölümde bence tanıtılabilir. Kaç kişi Kingdom Reborn sürümünü indirip ekran görüntülerine baktı? Kaç kişi KR hakkında bilgili? KR çıkalı ne kadar uzun bir süre oldu ancak bizler hala Age Of Shadow sürümüne takıntılı bir şekilde devam ediyoruz ve Ultima Online'dan yavaş yavaş uzaklaşmaya başlıyoruz çünkü bizler hiç yenilik olmadığını görüyoruz ancak 5.0.x clientlerde o kadar çok yenilik varki neredeyse "herkes" gibi iddalı bir kelime kullanarak sırf status görünümü yüzünden oynamıyor. Aslında o status'te o kadar çok kapsamlı bilgiler varki. Eskiden müzik falan çalardı sunucularda artık çalmıyor ancak bu özelliği sphere.ini ayarlarından aos sürümü eklentilerini aktif ederek yapabilirsiniz.

Neyse çok konuştum. Benim fikrim buraya sahip çıkalım yenilikler üzerinde tartışıp kendimiz evimizde yenilikleri deniyelim ya da daha iyi bir sunucu için açık olan sunuculara bunları yaptırtalım yenilikler üzerinde duralım ultimayı ayakta tutmak yerine ultimayı ayağa kaldıralım.

Not: Bu bölüm ile sunucu eleştirileri için düşünülen bölüm arasında bağ kurulabilir...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.