Noxier :
hoxoh : exile deki scriptlerin aynısı yıl 2011 hala nebula pack 55r 55i scriptleri ggbb

exile'ın da scripterı bendim son 2 yıldır nebulanın scripterlarından biri de bendim fakat ne nebuladan ne exiledan birtakım temel dengeler harici aynısı diyeceğimiz birşeyler yok. herşey tekrar düzenlendi ve takım olarak değerlendirilip eklendi. ne kadar exile ya da nebula oynadınız bilmiyorum ama sözlerinize katılmıyorum.

Temel dengeler zaten en önemli kısım değil mi? Bu temel dengeler yüzünden exile'de ev dupelenmiyor muydu?

Tamamen alakasız bir sunucu olduğunu varsaysak bile sunucuyu hazırlayan insan bizzat sunucunun sahibi değilse zaten o sunucunun uzun ömürlü olmasını kimse bekleyemez. Hiç bir insan kendisine ait ve kendi kafasına göre oluşturduğu sunucuya vereceği önemi başkasının sunucusuna vermez. Bu duruma aykırı olup kalıcı olabilen tek sunucu nebula, ama bu da bambaşka bir durum tabii ki.

Connectorun, sitenin dışarıdan alınması normal karşılanabilir, ancak pack hazırlatıp sunucu açmak ve bir de bunu itiraf etmek... bilemiyorum aklım almıyor. Yarın bir gün noxier burası ile ilişkisini kesse yerine gelecek kişi onun yerini tutabilecek mi? Gelen kişi daha iyi olsa bile başkasının yazdığı kodlar ile uğraşmak isteyecek mi? Bunlar hep soru işaretleri.

Bu konu zak tarafından düzenlendi(2011-08-15 10:31, 12 yıl önce)
bu serverın sahibi lacrimas, scripteri noxierdir. scripter istediğini istediği şekilde kullanabilir. hele ki kendini kanıtlamış birisine laf etmek bize düşmez.

amerikayı baştan fethetmeye gerek yoktur benim şahsi kanaatim.
her scpterin nyin nerde olduğunu bildiği stabil bir packi vardır. hangi serverı açarsa açsın temel olarak bunu kullanır. ben 3 yıl sonra bir server açsam yine bu scriptleri kullanırım çünkü ne nerde biliyorum bir hata oldumu neyin sonucu olduğunu tahmin edebilirim. o yüzden bu böyledir yapıcak bişi yok :)
zak :
Noxier :
hoxoh : exile deki scriptlerin aynısı yıl 2011 hala nebula pack 55r 55i scriptleri ggbb

exile'ın da scripterı bendim son 2 yıldır nebulanın scripterlarından biri de bendim fakat ne nebuladan ne exiledan birtakım temel dengeler harici aynısı diyeceğimiz birşeyler yok. herşey tekrar düzenlendi ve takım olarak değerlendirilip eklendi. ne kadar exile ya da nebula oynadınız bilmiyorum ama sözlerinize katılmıyorum.

Temel dengeler zaten en önemli kısım değil mi? Bu temel dengeler yüzünden exile'de ev dupelenmiyor muydu?

Tamamen alakasız bir sunucu olduğunu varsaysak bile sunucuyu hazırlayan insan bizzat sunucunun sahibi değilse zaten o sunucunun uzun ömürlü olmasını kimse bekleyemez. Hiç bir insan kendisine ait ve kendi kafasına göre oluşturduğu sunucuya vereceği önemi başkasının sunucusuna vermez. Bu duruma aykırı olup kalıcı olabilen tek sunucu nebula, ama bu da bambaşka bir durum tabii ki.

Connectorun, sitenin dışarıdan alınması normal karşılanabilir, ancak pack hazırlatıp sunucu açmak ve bir de bunu itiraf etmek... bilemiyorum aklım almıyor. Yarın bir gün noxier burası ile ilişkisini kesse yerine gelecek kişi onun yerini tutabilecek mi? Gelen kişi daha iyi olsa bile başkasının yazdığı kodlar ile uğraşmak isteyecek mi? Bunlar hep soru işaretleri.

Bahsettiğiniz konuya açıklık getireyim Noxier Bizim Scripterımızdır bu güne kadar 6 - 7 aylık süreçte hiç bir şekilde scripter ihtiyacı duymadık. Vede Başkasına hazırlatılmış server dediniz World builder benim yardımcı Scipterda benim Web Tasarımcısıda benim Verdata tasarımcısıda... Yani sonuç olarak tek geriye Scriptler kalıyor en önemli işte o zaten onuda Noxier Yapmakta bende yettiğim yere kadar yardımcı olmaktayım. Saygılarımla.
Teşekkürler Sahir ^^
Awe gine macroman'e bıraktı :D
@Blues gece gece güldürdün beni :)

Başarılar Antalyalı :D
ahahahah bağladım :)
20.08.2011 (Bugün) Saat : 21:00'da Yapılacak olan Pvp Turnuvasının özellikleri ve Kuralları ;

Silah Poison : Yasak
Loot : Yasak
Bowlar : Serbest
Magical Robe : Serbest
Magical Silahlar : Serbest
İce Fire Robe : Serbest
Explosion Potion : Yasak
Duvar Büyüleri : Yasak
En düşük Skill Cap : 200.0
Potionlar : Tarafımızdan Verilecektir.

Turnuva kurallarını okumak için haberin devamını okuyunuz.

Not : Turnuvaya katılan herkez bu kuralları okumuş kabul edilir.

Kurallar ;
Hiç Bir şekilde war/peace yapılmaması rica olunur turnuva boyunca Pvp yapan kişileri rahatsız etmeniz durumunda uyarı cezası alırsınız 3. uyarı cezasında turnuvadan elenirsiniz. Turnuva başlangıcı itibariyle in-game hükmü stafflara aittir staffların yaptırımlarını uygulamak zorundasınız. Uymadığınız taktirde Uyarı cezası alacaksınız. Pvp turnuvası esnasında size gerekli potion vs verilecektir. Her tur atladığınızda çantanızdaki potionlar yenilenecektir. Turnuva boyunca turnuvaya katılanların pg atmaları durumunda Uyarı cezası alabilirsiniz.

Turnuvanın amaç ve gereklerine uymama durumunda ve pvp alanını gereksiz yere meşgul edilmesi durumunda turnuvadakiler uyarı alacaktır ve sonucunda 20 saniye içerisinde atack verilmezse iki oyuncuda turnuvadan sorgusuz elenecektir. Turnuva alanında Order/Chaos yoktur guildinizde bulunan kişilerle savaşabilirsiniz olası böyle bir karşılaşmada hiç bir şekilde bu bizim guildden tarzı cümleler hiç bir şekilde turnuva rakiplerini değiştirmeyecektir. Rakipler stafflar tarafından "random" olarak seçilecek ve klasman ayrımı olmayacaktır. Potionum bitti tarzı pvp esnasındaki cümlelerde uyarı alabilirsiniz. Potionlar sınırlı sayıdadır kullanımlarında özen göstermeniz gerekmektedir. Turnuvaya katılan herkez bu kuralları okumuş kabul edilir.

Lancelot UO Staff
Ah ah bide bize sorun awe'yi oyun içinde :bagirma
Lancelot UO Değişim Dönemine Girdi ve her zaman söylediğimiz gibi Yenilik yapılır ama orjinali tamamen değiştirmek bir yenilik değildir fakat bizde bu konuda neler yapabiliriz diye düşündük ve sizlere yeni görünümü ile Lancelot UO'yu tasarladık peki değişiklikler neler oldu ?

Yeni Gelen Connector sayesinde sorunsuz bir şekilde oyuna bağlanabileceksiniz connector yapımını Wildgenie yapmıştır ve sorunsuz stabil bir sisteme sahip olan bu connector Lancelot UO'ya rahat bir nefes aldırmış oldu. Peki şimdi Lancelot UO'da neler oldu onları bir görelim.

- Multi Client tartışmaları sonucu staff kadrosunun kararıyla multi client açılmasını tamamen kaldırdık
- Desktop görünümü eski haline getirildi artık Altın Çalışma playerların sorun yaşamasından dolayı tarihe karıştı artık ultima online Orjinal Desktop'a sahip bir şekilde kullanıma başlandı.
- Yeni Alan ve Köyler aktif edildi bu alanlar içerisinde Safe yada Gz olmayan 2 adet vendor alanıda eklendi. Yeni alanlar içerisinde zar alanı tamamen değiştirildi ve gm topuk alanı standartlara uygun hale getirildi.
- Yeni Evler Aktif Edildi. Yeni olarak eklenen 12 Adet ev satışa sunuldu.
- Speed ve İllegal amaçlı programların kullanılması engellendi Wildgenie koruması aktif hale geldi.
- Bilgisayarda connectorun cpu kullanımının fazla olmasından şikayet edenler için CPU kullanımı çok düşük bir seviyeye geldi.
- Ultima Online Client Üst Görüntüsünde Str : Dex: Gibi göstergeler konuldu.
- Connector görünümü değişime uğradı.
- Verdata dosyaları değişime uğradı ve bir kaç eşyanın görünümü değiştirildi aşşağıdaki resimlerde bu değişiklikleri görebilirsiniz.

Yeni Video Ve Müzik ;
https://www.youtube.com/watch?v=P5ZgRlvetDg

Yeni Evler, Yeni Alanlar ve Yeni Uo Klasik Desktop Görüntüsü ;

Evler

Yeni Alanlar

Uo Klasik Desktop Görüntüsü

Bu Arada Awe isimli staffımızın sizin deyiminizle Makrosu Bozulmuştur... Kendisine Ultima Online Hayatında Başarılar Diliyoruz.

Bu konu lacrimas tarafından düzenlendi(2011-08-29 03:08, 12 yıl önce)
Hayırlı uğurlu olsun.
Hayırlı uğurlu olsun. Başarılar...
Başarılar.
Başarı dilekleriniz için teşekkür ederim...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.