Merhaba Arkadaşlar..

Ben ve Ekibim Yıllar Süren Ultima Online Maceramıza Kaldığımız Yerden Devam Etmek İstiyoruz.Son 6 aydır iştahımızı kabartan bir server projesi oldu.1 Senedir web sitelerimi barındırdığım Yurtiçi bir sunucum var 5 TB Trafiği Anlık 250 mb/sn uplink i olan.Trafik ve hız oldukça iyi olan bu serverda birde oyun sunucuları barındırmak istiyorum..

Son 6 ayda sıfırdan bir script pack oluşturup bugları fixlemeye çalıştım ve güzel bir sunucu oluşturdum.Ayrıca birde sıfırdan ırk sistemi yazmış bulunmaktayım.Ancak ben ve ekibim bir konuda kararsız kaldık.Kararsız kaldığımız konu ise; sade hoş bir ultima online sunucusu mu yoksa ırklı ve güzel sistemleri olan bir sunucu mu kuralım.. En iyisi bir portalda bu konuyu açmak çoğunluğun kararını uygulamak dedim ve sizlere sormak istedim.

Sizce Irklı bir sistemmi
Levelli Bir Sistemmi
Sade bir sunucumu
Yoksa hem level hemde ırk sistemi bir arada olan bir server mı açalım.?

Sizce hangisi daha fazla zevk verecektir ? Şimdiden Cevaplarınız için Teşekkür Ederim...
Yanlış anlamayın fakat, şuan piyasada hoş serverlar mevcut ve ırklı olanıda açılmak üzere sanırım. Benim bir alakam yok. Fakat boş yere emek ve zaman kaybınada gerek yok sizin açınızdan diyorum. Başka zamanı düşünmenizi tavsiye ederim. Bırakın insanlar biraz şuan var olan sunucularda oynasın.
'Avatar' : Yanlış anlamayın fakat, şuan piyasada hoş serverlar mevcut ve ırklı olanıda açılmak üzere sanırım. Benim bir alakam yok. Fakat boş yere emek ve zaman kaybınada gerek yok sizin açınızdan diyorum. Başka zamanı düşünmenizi tavsiye ederim. Bırakın insanlar biraz şuan var olan sunucularda oynasın.

Yorumun için teşekkür ederim.Ancak ben insanlara asla kapanması söz konusu olmayan bir sunucu vaad ediyorum.Web sitelerimin senelik getirileri bu sunucumun masrafını fazlası ile karşılamakta, karşılamasa bile devlet dairesinde bilgi işlem biriminde görev yapmaktayım.Aldığım maaşla bile bu serverın ölümsüzlüğünü ve "0 lag" garantileyebilirim..

Ayrıca insanlar bir server yönetiminden hoşnut olmayabilir veya haksızlığa uğradığını düşünebilir.Alternatif sunmak herzaman insanlar için yapılabilcek iyilikten daha azı olamaz diye düşünüyorum...
Unifont :
'Avatar' : Yanlış anlamayın fakat, şuan piyasada hoş serverlar mevcut ve ırklı olanıda açılmak üzere sanırım. Benim bir alakam yok. Fakat boş yere emek ve zaman kaybınada gerek yok sizin açınızdan diyorum. Başka zamanı düşünmenizi tavsiye ederim. Bırakın insanlar biraz şuan var olan sunucularda oynasın.

Yorumun için teşekkür ederim.Ancak ben insanlara asla kapanması söz konusu olmayan bir sunucu vaad ediyorum.Web sitelerimin senelik getirileri bu sunucumun masrafını fazlası ile karşılamakta, karşılamasa bile devlet dairesinde bilgi işlem biriminde görev yapmaktayım.Aldığım maaşla bile bu serverın ölümsüzlüğünü ve "0 lag" garantileyebilirim..

Ayrıca insanlar bir server yönetiminden hoşnut olmayabilir veya haksızlığa uğradığını düşünebilir.Alternatif sunmak herzaman insanlar için yapılabilcek iyilikten daha azı olamaz diye düşünüyorum...

O zaman başarılar, kolay gelsin.
Herşeyin para olmadığını acaba insanlar ne zaman öğrenecek merak ediyorum. Siz sunucuların genelde parasızlıktan kapandığınımı sanıyorsunuz? İstediğiniz kadar parası olsun isterseniz koç veya sabancı ailesinden olun fark etmez. Ne sunucular gördük şu anda kaliteli dediğimiz sunuculardan daha kaliteli sunucular ama hepsi aylık giderleri bir kenara bırakın sırf oyuncu kitlesi istediği gibi olmadığından dolayı sunucular kapandı. Aksini kimse idda edemez. (Söylediğim şey bayram harçlıklarıyla sunucu açanlar bir kenara herşeyin para olmadığını söylemektir.) Lag yok kapanma yok diye sunucu full olacak değil, bunun yanında sistemleri, kadrosu ve oyuncu olmasa bile istikrar sağlayabilecek bir yapı olması gerekiyor. Sunucuda 20 oyuncuyu bırakın sadece 1 tane oyuncu olsa bile onun söylediklerini dikkate alarak ilerlemeniz gerekmekte ve ben bunun artık yapılabileceğini hiç sanmıyorum..
@Tymaron
+1 katılıyorum.

Gerçekten aklı başında olan insanlar zaten işini doğru düzgün yapıyor bu konuda örnekleri görüyoruz zaten, ben şahsen server açıcak olsam level shard açarım şuan türkiye'de level adına açılmış sunucu yok yapacağım sunucu dikkat çekmek için ilginç şeyler yapardım.
Asla kapanmayacak yalanını sizleri bilmem ben en az 1000 kere rahat duymuşumdur.
Tymaron : Herşeyin para olmadığını acaba insanlar ne zaman öğrenecek merak ediyorum. Siz sunucuların genelde parasızlıktan kapandığınımı sanıyorsunuz? İstediğiniz kadar parası olsun isterseniz koç veya sabancı ailesinden olun fark etmez. Ne sunucular gördük şu anda kaliteli dediğimiz sunuculardan daha kaliteli sunucular ama hepsi aylık giderleri bir kenara bırakın sırf oyuncu kitlesi istediği gibi olmadığından dolayı sunucular kapandı. Aksini kimse idda edemez. (Söylediğim şey bayram harçlıklarıyla sunucu açanlar bir kenara herşeyin para olmadığını söylemektir.) Lag yok kapanma yok diye sunucu full olacak değil, bunun yanında sistemleri, kadrosu ve oyuncu olmasa bile istikrar sağlayabilecek bir yapı olması gerekiyor. Sunucuda 20 oyuncuyu bırakın sadece 1 tane oyuncu olsa bile onun söylediklerini dikkate alarak ilerlemeniz gerekmekte ve ben bunun artık yapılabileceğini hiç sanmıyorum..

Yorumun için teşekkür ederim.Yalnız beni tanıyanlar iyi bilecektir tanımayanlarda öğrenecektir elbet.Ben kardeşim dediğim adama bile edit yapmamış herkeze adil davranmış adamım..Kaldıki 6 aydır uğraştığım bir sunucudan ve yıllardır tanıdığım ve beni iyi bilen arkadaşlarımın olacağı kadrodan bahsediyorum dostum.ben birçok serverin neden kapandığını kendi gözlerimlede birçok kere gördüm.Amacım polemik değil ancak "Sen Giderken Ben Dönüyordum" Lafını söyleyecek kadar bu işin içinde kaldım..Hemde Ultima Online'ın Ultima Online olduğu zamanlarda..

Velhasıl burada sorduğum bir şeyi nasıl ve nerelere çekiyorsunuz anlamıyorum.Forum kullanmak nasıldır bu yaştan sonra kimseye öğretemeyeceğim.Varsa bi önerin koyarsın ortaya yoksa geçersin dostum.Eleştri yapacağın ne bir server var şuan ortada nede beni tanırsın.Boş konuşmalara gerek yok...

Sorum şudur.Nasıl bir serverda oynamaktan zevk alırsınız.Hoş şuana kadar gelen cevaplardan sonra bu soruyu içten sormuyorum artık...
seninki gibi bir zihniyetin açtığı serverda oynanmaz
Kor cehalet cirkeflestirir insanlari !
Suskunlugum asaletimdendir...
Her lafa verecek bir cevabim var...
Lakin bir lafa bakarim laf mi diye,
Bir de soyleyene bakarim adam mi diye...

Hz.Mevlana...
Tymaron : Herşeyin para olmadığını acaba insanlar ne zaman öğrenecek merak ediyorum. Siz sunucuların genelde parasızlıktan kapandığınımı sanıyorsunuz? İstediğiniz kadar parası olsun isterseniz koç veya sabancı ailesinden olun fark etmez. Ne sunucular gördük şu anda kaliteli dediğimiz sunuculardan daha kaliteli sunucular ama hepsi aylık giderleri bir kenara bırakın sırf oyuncu kitlesi istediği gibi olmadığından dolayı sunucular kapandı. Aksini kimse idda edemez. (Söylediğim şey bayram harçlıklarıyla sunucu açanlar bir kenara herşeyin para olmadığını söylemektir.) Lag yok kapanma yok diye sunucu full olacak değil, bunun yanında sistemleri, kadrosu ve oyuncu olmasa bile istikrar sağlayabilecek bir yapı olması gerekiyor. Sunucuda 20 oyuncuyu bırakın sadece 1 tane oyuncu olsa bile onun söylediklerini dikkate alarak ilerlemeniz gerekmekte ve ben bunun artık yapılabileceğini hiç sanmıyorum..

+1 Çoğu sunucuda playerların istekleri ve önerleri dikkate alınmamaktadır.

Konuya geri dönücek olursak Role play açmanızı tavsiye etmekteyim.Daha önceleri levelli sunucu isteyen çoktu fakat açılan sunuculardan edindğim istatistiklere göre ırklı ve levelli sunucuların daha az tercih edildiğini gördüm.
Akasha : +1 Çoğu sunucuda playerların istekleri ve önerleri dikkate alınmamaktadır.

Konuya geri dönücek olursak Role play açmanızı tavsiye etmekteyim.Daha önceleri levelli sunucu isteyen çoktu fakat açılan sunuculardan edindğim istatistiklere göre ırklı ve levelli sunucuların daha az tercih edildiğini gördüm.

Yorumun için teşekkür ederim Akasha.İnşallah adil ve herkezin isteği doğrultusuna ilerleyen bir server olacak.Staff yaş ortalaması 25-26 olan ve olgunluğa erişmiş bazı şeyleri aşmış bi kadroya sahibiz.Ayrıca Role Play gözlemini dikkate alacağım kesinlikle...
suan hali hazirda bulunan dot uo sharddan farki ne olacak bu serverin
Valla Öncelikle Başarılar Dilerim. Sadelik Öncelikli Olmak Üzere Bir Çok Skillin Aktif Olduğu Klasik Sosoria Haritası Su An En Çok İş Yapanı Bakınız Dot Serverı. Ancak Bir Önceki Başlıkta Tr-Game Sunucusundaki Staff Ve Yöneticiler Gibi Yöneticileri Bünyenizde Bulundurmamanızda Hanenize Artı Puan Olacaktır. Ne Demiş Tr-Game Staffı '' Herkesin Gm Komutlarını Kullanabilmesi Bizim Suçumuz Değil Onu Kullanan Playerların Suçudur '' Epic Fail.
Furky! : suan hali hazirda bulunan dot uo sharddan farki ne olacak bu serverin

15 playeri geçememesi

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.