Merhaba arkadaşlar, aklıma takılan bir kaç şey var onu sizlere sormak istedim.

1-) Bazı adamlara bakıyorum (video) larda denk geliyor falan koşarken üstünü cıkartıp giyebiliyor, pot içebiliyor istediği gibi hareket edebiliyor. Mouse imleci çantanın üstünde olsa dahi adam en son bıraktığı yere doğru koşuyor bunu nasıl yapabiliyor? Benim gözden kaçırdığım bir macro mu var? Sağ ve sol tık yaptığımızda basılı tutmadığımızı biliyorum fakat istediğim işlemleri yapmaya kalktığımda char durma vaziyetine geçiyor.
2-) 2016 senesindeyiz fakat hala oyun müzikleri açıkken mouse imlecinde bir kasma vesayre falan oluşuyor bunun önlemini alamadık mı hala? Oyun sesi açıkken kasma sorununu düzelticek bir formul bulundumu yada biliyor musunuz?
3-) Hızlı target almak için targetnext'den yada targetnext'in bir tekniği varmıdır?
Aklınıza takılan şeylerin cevabını sonradan sizde öğrendiyseniz eğerki onlarıda benimle paylaşırsanız sevinirim.
6 Senelik bir aradan sonra ultima'ya tekrar başlayınca demek ki unutulan bir çok şey oluyormuş sanırım...

Bu konu Xecutioner tarafından düzenlendi(2016-11-20 07:48, 7 yıl önce)
1 - yön bulma modu olabilir ( sanmıyorum )
always run yapıp makrodan walk kısmını yönlerini makro yapmış olabilir.

2- müzikler arası geçişlerde genelde olan birşey herhangi bir bölgeye girildiğinde örn : brit e giriş yapınca veya warmode a alınca çıkan müzik playlist de yürütülüyor. (çözüm hızlı bir internet uploadı olan)

3 - Target konusuna gelince birçok fikir var targetnext yapınca rasgele target alıyor. attack last ile son hedefe hızlı target yapılabiliyor.
tabiki el cabuklugu ve biraz zaman gerekli. mesela büyülerde yanındaki takım arkadasına büyü atmak istemezsin.
1-) Walk yürüme olduğu için koşmuyor basılı tutmamız gerekiyor yürümesi içinde, alwaysrunluk bir mevzu da değil. Bunu bir türlü çözemedim hızlı el hareketi desek adam üstünü cıkartıyor potunu içiyor ama bir kere de olsa durmuyor mesela onu anlamadım :)

2-) Tek çözüm upload yani..

3-) Target konusunda da başka birşey yok anlaşılan tek sorun 1.:)

Ayriyetten bir örnek buldum şimdi iyi denk geldi, walk mevzusu var sanırım fakat ben yapınca adım atıyor tek tek :)
Buradan izliyebilirsiniz saniyeyi iyi bakarsanız görürsünüz.. ;
Novice
-0.500001
Yön tuşlarıyla alwaysrun açık şekilde yapılıyor
Always run kapalıysa da alt gr+yön tuşları ile koşabilirsin.. ek olarak num lock kapatıp istediğin yöne rakamları kullanarak koşabilirsin
Teşekkürler arkadaşlar bu mevzuyu çözmüş bulunmaktayız sanırım baya unutmuşuz hiçte aklıma gelmemişti yön tuşları, basit şeyleri bazen düşünemiyoruz galiba :D
Sizin de sonradan öğrendiğiniz bişiler varsa paylaşın arkadaşlar en azından konuya bakan eden olursa öğrenmiş olur, gözden kaçan bişiler çıkabilir belki :)
Novice
-0.500001
Bu arada target almada da ben uus jux ile targetnexti aynı tuşa atıyorum daha işlevsel oluyor tavsiye ederim targetnext üstte olmalı
Ne güzel böyle şeylerden bahsetmeniz :utangac1
Nowanka : Bu arada target almada da ben uus jux ile targetnexti aynı tuşa atıyorum daha işlevsel oluyor tavsiye ederim targetnext üstte olmalı

Allah allah, hiç denememiştim bunu da bi deniyelim bakalım önüne gelene usjux diyosun yani.. :)

Tymaron : Ne güzel böyle şeylerden bahsetmeniz :utangac1

Aklıma başka türlüsü gelmedi :selektor

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.