bu sunucu böyle antik kentlere zaman ayırırsa benim torunlar anca görür =)
Antalya'ya otel yapmayı unutma.Otelden başka bişey yok burda:D
varmı başka istek :P şimdi bunu bi yana bıraktım yarın sakin kafayla devam edicem :) sigaram az kaldı sinirlenip bütün map0.mul'u rezile tmek istemiorm :) şimdi font0.mul la uğraşıyorum :) bi konu açıcam birazdan hatta
Novice
-0.500001
8-9 Tane Wb Lasım Bitek Snle Olmaz Bu is
Nowanka : 8-9 Tane Wb Lasım Bitek Snle Olmaz Bu is

sanırım haklısın aslında elimde çok güzel bi static var bunları taşıyarak yapsam kısa sürede bitiririm ama çalıntı derler buseferde yapmışken bari kendi elimle kafama göre dizayn etmek istiyorum uzun veya kısa yapılcak elbet :)
Daha önce bi başlık açmıştım sonra silmiştim.Görenleriniz olmustur mutlaka.Ama bu mapi bos vaktimde yapmistim. Bi sunucu acmak icin degildi.

Uomap cok kolay bi is deil.Onca bunu söyleyerek basliyim.Daha sogrusu map yapmak tabiki kolay ama her yer dümdüz olursa bunun kalitesi tartisilir.Cok azimlisin diyelim. Britain deki bir sokagin herhangi bi yerindeki 5 birimlik yokusu yapman icin her pixeli ayri ayri tek tek boyaman gerekiyo ve bunun yanindaki binalarin koselerinde meydana gelecek hatali bolgeler icin 1 veya 2 pixel bosluk birakman gerekiyor.Bu bosluklari birakman icin cadde olarak boyadigin yerler ile baglaman icinde 2 pixel gerekiyo.Bununla ugrasamayip yarida birakacaginizi ya da başdan sağma bir map yapacaginizi düsünüyorum.

Ben birakmadim ve tamamladım.Fakat kodlamalari üzerine bişey yapmadım.Staticlerininde yarisini tamamladim.

Farklilik ve Yenilik her zaman ideal olani yaratmaz. Bazen ideal olani eskide ararsınız ama geçmiş geçmişte kalmistir.Uo icin bişeyler yapicak olan varsa 25 yasini gecmeden bişey yapmaya kalkismasin.Bu yasa gelmeden yaptiğinizin dogru, yanlis, güzel, cirkin veya herhangi bi acıdan analiz edebilmeniz mümkün değil.Cok güzel birşey yaptığınızı zannedersiniz ama, sizin o yanlıs temellerin sonuclari daha sonra büyük bir birikimle size geri dönmez.Olan oyuna olur.

Bir oyun yapılırken profosyonel olunmasi gerekiyorsa, o oyunun emulatorü ile ayrı bir sunucu aynı oyun kadar profosyonelce yapılması gerekir ki, insanlar kötü bir sunucu ile karsılastığında, bu oyun ne kadar kötü ve saçma demesin. UO nun içinde barındırdığı yardımlasma, arkadaslik, ego tatmini, birlikte yapılan aktiviteler, gibi asıl değerlerin ağzına ....çtılar. O yüzden 3 defa değil 3000 defa düşünün ki insanların su anda ciddiye bile almadığı, ama kendini coder sanan ve sphere için hayal ürünü bir sürü sistem ile, yenilik adı altında oyunun içine etmiş kişiler gibi olmayın.

Asagidaki Resimlerle ilgili bir cok sey söylenebilir.Örneğin "Su sehir neden yok?" "Bu hic benzememiss" falan gibi. Ama emin olun yaparken düsünceniz bunlar olamaz.Cünkü aralarındaki mesafeler yada sehir içindeki kullanabileceğiniz alan hayallerinize musade etmiyor.Ve Profosyonel bir işde duygusallıga yer yok.

Hiç birimizin sehirlerin yapı sekillerinden vazgecemeyeceğimizi ve yadırgayacagımızı bildiğim için Sehirleri orjinal mapdeki yapılarla insa etmeye özen gösterdim.

İstanbul Britain e benzetilmistir.Kopru actionları, mezar actionları düsünülerek.

Ankara Moonglow sehrinin aynısı fakat cevresi farklıdır.

Izmir Orjinaldir.

Trabzon Orjinaldir ve Balıkcı sehri olarak düzenlenmiştir.

Kıbrıs Jhelom yapılarına benzetilmiştir.

Van Cove Sehrine Bezentilmiştir.

Hatay Bulundugu alan nedeniyle Nujelm e benzetilmiştir.

Zonguldak Madenci sehri olarak düsünülmüş ve Minoca cok benzer bir sekildedir.

Dungeonların Cogu farklı dungeonlardır.Bunlardan 2 tanesini kendim yaptim diğerleri alıntıdır fakat oyuncuların %95in bu dungeonlarla karsılastıgını zannetmiyorum.

Harita (Map1, Map2, Map3 Haric) Diger maplerde aktivite ve etkinlik alanları ayrı ayrı yapılmıstı ama su an screen shotları koyacak zamanım yok)

Istanbul

Istanbul Banka

Istanbul Merkez

Istanbul Mage

Istanbul Bs

Istanbul Mezar

Istanbul Kopru

Ankara

Ankara Banka

Ataturk Portresi

Kıbrıs

Van

Izmir

Trabzon

Hatay

Zonguldak
haklısın fakat ben yazmıştım sadece kabası o .

pixel pixel boyama işini hallettim son halini paylaşmadım mağraları ayarlamak biraz zor oldu sadece herneyse onlar bitti staticler kaldı diyordum sen bunu paylaştın ben özgün birşey yaptığımı zannediyordum meğersem benden önce yapan olmuş görmemiştim kusura bakma.
dogalgaz : haklısın fakat ben yazmıştım sadece kabası o .

pixel pixel boyama işini hallettim son halini paylaşmadım mağraları ayarlamak biraz zor oldu sadece herneyse onlar bitti staticler kaldı diyordum sen bunu paylaştın ben özgün birşey yaptığımı zannediyordum meğersem benden önce yapan olmuş görmemiştim kusura bakma.

Ama.. Genede Çalışmanı Bırakmıycaksın Dimi ?
[Falcon] :
dogalgaz : haklısın fakat ben yazmıştım sadece kabası o .

Ama.. Genede Çalışmanı Bırakmıycaksın Dimi ?

tabiki bırakmıyacağım fakat bir serverda kullanırmıyım o arkadaştan izin almadan o ayrı.
kimse sosaria'yı kullanmak için osi'den izin almıyor takıl kafana göre 2'sindede emek var biri bir sistem yazıyor diğerleride yapıyor aynı world 2 farklı elden çıkmış ve 2'side kolay kolay yapılabilcek şeyler değil sadece gereksiz insanlar sunucu açıldıktan sonra world'u başka sunucuda kullanmasın yeter kendi çalışman kendi emeğin arkadaşın izin vermiceği gibi birşeyde söz konusu değildir zaten oda ister sanırım...
Vaaaav. Yoruma gerek yok...
helal olsun süper olmuş :D
Benden izin almak gibi bişey söz konusu bile olamaz zaten:) öle bişey yok. senin yaptiğin senin eserin sonucta.

ama region kodlamaları üzerine şimdiye kadar ugrastığının daha fazlası kadar daha ugrasıcaksn.inş istediğin gibi olur.resimlerden önceki bölümüde okumussundur ins. kolay gelsin.
bak arkadasım tymaron doğru soluyor kim osi den izin alıyor ayrıca belliki sen haritanı baştan çizmiştin editlememişsin emek vermişsin sonuna kadar devam et ve aç su serverı beni okadar umitlendirdin :)
hadi cidden ben u yu bıraktım ama yinede bu servere bir girecem sabırla bekliyoruz :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.