Sevgili Dostlar,

Noxier ve Lucretius olayları ışık hızıyla çözdüğünüz için açıkçası mutlu oldum. Sizlere ve kalitenize yakışan davranış, olgun insanlar olduğunuzu bir kez daha anladım. Hani bir söz vardır; "Bir insanın kolu kanserlenmiş ise vücuda sıçramadan orayı kesip atmalı, vücuda işlerse bu kanser çok can yakar." Sanal ortamın bazı eksileri mutlaka olacak, olmaya devam edecek. Sizler gerçekten güzel bir konuşma ile hataları kabul ederek hakikaten "erdemliğinizi" yansettirdiniz.

Bu arada Lucretius için " para göz " gibi tabirler kullanılmaktaymış. Arkadaşlık başkadır, iş başkadır. U-s olsun, S-w olsun. Mutlaka işlerinden para kazanabilirler. Doğal haklarıdır. Kimseyede bir şey demek düşmez. Arkadaşlık profesyonelliğinizi bozuyorsa, sahte arkadaşlıktır.

Velhasıl; " Bu sözler çok su getirir, üstadlar..." mutlu oldum, bozulmaması dileğiyle.
Noxier bu iki platformun birleşmesi imkansız diyorsun swyede emek verildi diyosun evet doğru emek verildi ve belirli bir üye kitlesine oluştu.
Bu doğrudur fakat sende eskiden us üyesiydin ve inanıyorumki senin ultima-strike'a sw'den fazla emeğin geçti, sadece senin değil sphere-wikide bulunan üyelerin %80 i. Çünki onlarda us'den oraya geçtiler. Burda emekten bahsetmişsin bir portal kurup hazırlamak çokmu zor ya? herhangi bir insana sadece 1 hafya müddet verin aynı portalları ve içeriklerini yapabilir bu çok zor birşey değil hatta ve hatta daha iyi yapanlar bile olabilir.
Siz sw projesine başladınız ve temelini atmanız sadece 1 ay sürdü, bu emek denilemicek kadar bişey yanlış anlamayın temel dediğimde düşünmenizdir yani nasıl birşey olucağını 1 ay içerisinde ağır ağır düşünerek planladınız temeliniz buydu peki ya sonra?
Sonra ise platform 3 gün içerisinde bitti 2 günde dökümanlar dosyalar içerikler vs eklendi sadece 5 günde kurulan bir portaldır.
5 gün içerisinde sw için yaptıklarınız emektir buna saygı duyarım ve herkesde saygı duyar.
Us'a gelirsek yıllardır hizmet veren bir platform ve yıllardırda biz sağlıyoruz bu işi yani gidipte farklı bir platform açıp ego tatmini veya herhangi birşey için bölünmemize gerek yok. us kalitesiz olsada açsanız böyle bir platform amenna dicem ama usnin neyi var? yanlış anlamayın ego tatmini vs derken ne için açtığınızı bilmiyorum bu platformu ama us gibi müthiş, ismi duyulmuş bir platform varken 2-3 olay yaşandı diye herhangi birşey namına platform açmanız saçma.
bu sorunu kicklendikten sonrada çözebilirdiniz.
Bir platform içerisinde bu tür tartışmalar yaşanabilecek şeyler bir anlık sinir insanın hayatını bile karartabilir. nedir kicklenmişsin falan filan bu Lucretius un sinirinin yanında hiç kalır aslında.
Artık bilmiyorum sen emeğinimi savunuyosun yoksa sphere-wikiden kazandığın parayımı ama bu tür şeylere gerek yok. ha şunuda söyleyeyim sphere-wiki ile ultima-strike birleşse bile senin emeğin gitmez nede olsa wiki.ultima-strike.com olarak yayınlanıcak aynı şekidle portalı oraya aktarabilirsiniz ve wiki.sphere-wiki.com ada server veya sunucu reklamları verilir böylece parada kazanmış olursunuz.
Saygılarımla
Eskilerin U-S Kullanıcısı![
/b]

Bu konu Writing tarafından düzenlendi(2009-03-22 19:58, 15 yıl önce)
Öncelikle bu olayın kapandığına sevindim.

@Writing
S-w bu kadar basite indirgenecek bir platform değildir.Bir platformu 5 gün içerisinde kurarsın.Hatta 5 günden daha az kısa sürede bunu yapabilirsin.Ama içerisindeki insanları ve bilgilerini 5 günde yapamazsın.S-w ye veya U-S ye sadece script, döküman, dosya açısından bakmak yanlış.S-w ve U-s gibi platformlar zaten forum platformlarıdır.Burada önemli olan kullanıcı ve kullanıcı bilgileridir.

S-w de 5 günlük değil 4 5 senelik bir birikim söz konusudur.Bu birikimde tartışmasız U-s büyük pay sahibidir.Bunu kimse zaten inkar edemez.Ama sphere-wikiyi bu kadar küçük görmeye kimsenin hakkı yoktur.Oradaki insanlar yılların birikimiyle 1 senedir aralıksız her yardım isteyenin yardımına koşmuştur.Orada bulunan insanların çoğu, işini iyi yapan insanlardır.Bunları kafamıza sokmamız gerekiyor.

Platformu hazırlamaktan çok oranın işlevliği önemlidir.Senin üyelerin veya yetkili kadron o sitede her yardım isteyene el uzatabiliyorlarsa, o zaman o platform bir işe yarar.9999 tane script, 500 tane döküman olması pek birşeyi değiştirmez.5 gün veya 1 gün veya 10 ayda yapılmış olması da önemli değil.Önemli olan orada ki verimliliktir.

Kısacası platform kurmak kolaydır ama platformu başarılı yürütebilmek zordur.Sphere için bunu yapan sayılı platformumuz var.Bunlardan birisi Sphere-wikidir.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Teşekkürler.
Michaell : Öncelikle bu olayın kapandığına sevindim.

@Writing
S-w bu kadar basite indirgenecek bir platform değildir.Bir platformu 5 gün içerisinde kurarsın.Hatta 5 günden daha az kısa sürede bunu yapabilirsin.Ama içerisindeki insanları ve bilgilerini 5 günde yapamazsın.S-w ye veya U-S ye sadece script, döküman, dosya açısından bakmak yanlış.S-w ve U-s gibi platformlar zaten forum platformlarıdır.Burada önemli olan kullanıcı ve kullanıcı bilgileridir.

S-w de 5 günlük değil 4 5 senelik bir birikim söz konusudur.Bu birikimde tartışmasız U-s büyük pay sahibidir.Bunu kimse zaten inkar edemez.Ama sphere-wikiyi bu kadar küçük görmeye kimsenin hakkı yoktur.Oradaki insanlar yılların birikimiyle 1 senedir aralıksız her yardım isteyenin yardımına koşmuştur.Orada bulunan insanların çoğu, işini iyi yapan insanlardır.Bunları kafamıza sokmamız gerekiyor.

Platformu hazırlamaktan çok oranın işlevliği önemlidir.Senin üyelerin veya yetkili kadron o sitede her yardım isteyene el uzatabiliyorlarsa, o zaman o platform bir işe yarar.9999 tane script, 500 tane döküman olması pek birşeyi değiştirmez.5 gün veya 1 gün veya 10 ayda yapılmış olması da önemli değil.Önemli olan orada ki verimliliktir.

Kısacası platform kurmak kolaydır ama platformu başarılı yürütebilmek zordur.Sphere için bunu yapan sayılı platformumuz var.Bunlardan birisi Sphere-wikidir.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Teşekkürler.

Gayet net anlatmışsın michaell bunda sorun yok ama ben sadece içerik açısından bakmadım. sphere-wikide bulunan kullanıcıların çoğu U-S'dan
göçtür. herkes ve herşey geri döndürülebilir.
Ve U-S açık olmasaydı sphere-wiki ve diğerlerinin bu kadar tutmıcağı bir gerçektir. O yüzden diyorum işte U-S denk olamaz hiçbir bu konuda açılan platform Sistem yapısı, Mantığı, içeriği ve oyuncu kitlesini Türkiye'de ilk toplıyan ve son toplıyacak olan "bence ultima-strike'dır." Yoksa diğer platform kalitesi beni pekde ilgilendirmiyor sanırsam :selektor
Sphere-Wiki ve Ultima-Strike'yi kıyaslaman kadar yazık bir durum yok. Bence daha fazla uzatmayında herkez yoluna gitsin. Her emeğe saygı duyulur ama karşılaştırılmaz.

Evet aynen dediğin gibi hazır bir alt yapıyı alıp platform kurmak çok basit birşey. Bunu herkez yapar , fakat şuan görünen U-S nin altyapısından neredeyse çıkmış ve tamamiyle yeni bir yapı haline gelmiş. Bak gecelerce oturulup verilen emek bu.

Sphere-wiki alt yapısı iel neredeyse hiç bir oynama yapılmadı ve sadece tasarım değiştirildi. BUda bir emek ama üstteki ile kıyaslıyamazsın.

İçine koyduğun dökümanı dile getirmen çok küçük bir şey bunu zaten yapacaksınız amaç bu . Lafını etmek görgüsüzlük olur.

İnsanların gelip gitmesi kısmen başarıyı gösterebilir ama kitleyide gösterir. Sphere-Wiki son aylarda ne söylediği değerlere sahip çıktı , nede amacına uygun hareket etti. Bakıldığında script konusunda yardım isteyen birinin topiğinde 3 msj var , ama basit bir reklam topiğinde 49 msj var.

Milletin küçümsenmeyecek kadar değersiz egolarının tatmin sağladığı bir yazışma alanı. Ultima Online kılıf adı gibi duruyor.

Bu gerçeği kabul etmetip daha doğrusu göremeyip üstüne U-S ile kıyaslaman gerçekten yazık. Bakıç açısınızı ve vizyonunuzu gözden geçirip , yolunuza bakmanız dileği ile.
U-s ile S-w nin karşılaştırılması gibi bir durum yok zaten.Nereden çıktı ki bu ?

Şu ego konusuda can sıktı hani.Ne egoymuş şişire şişire bitiremedik.Hayatım boyunca kimseye yukarıdan bakmadım.Karşıdaki biraz adam olabilsin benim için kafi.

@Leqendary, @Writing
Söylediklerinize katılıyorum teşekkürler :)
Sphere-Wiki sendne ibaretmi :) , ben gelen giden kitleden bahsettim. Can sıkması doğal güzel birşey değil çünki :). S-W için gerçekler onlar. Yapılacak birşey yok .
Tamam da oraya gelen giden bazı insanların davranışlarını S-w'ye yormak da yanlış :)

U-s'ye veya başka bir x platforma da böyle insanlar giriyordur eminim.Sonuçta insanın nickinden yada avatarından bunu anlayamazsın.Ve kurallar nettir.Kişi kuralları çiğnemedikçe ona git diyemezsin :) Ve de sonuç olarak kişinin davranışları, bulunduğu platformu değil kendisini ilgilendirir.
S-w - U-s, Kurallar:
- Sphere wiki forum platformunda yazılı olan her mesajdan gönderen kişi sorumlu olup, sphere wiki hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmeyecektir.

- Sitedeki mesajlar kullanıcıların kendi kişisel yorumlarıdır ultima-strike.com bunlardan sorumlu tutulamaz
Platform amacına yönelik bir yönlendirme yapmıyorsa , amaçtan sapışa dur demiyorsa. Demekki kitle ile aynı zihniyete sahip demektir :). Sonuçta sana vahiy gelmiyo dimi. Mantıklı olalım.
Tabii ki öyle.S-w de bu yüzden dur diyor zaten.
Yeri burası değildir.

Bu konu Lucretius tarafından düzenlendi(2009-03-23 00:00, 15 yıl önce)
Unutmayın ki öncelikli açılmış bir platformdan sonra açılan bir platforma tabikide göç olacaktır.

Beğenen U-S de kalırdı beğenmeyen S-W ye giderdi.

Bunların söz konusu hale gelmesi acınası durum.

İsteyen istediği platformda takılabilir ki buda en doğal hakkıdır insanların.

Evet Ultima-Strike kendini belli etmiş bir platform çalışmaları da göz ardı edilemez.

Fakat Türkiye'de sadece bir tane platform olacak hali yok :)

Yeni yeni platformlar açıldı. Tutturabilen tutturdu tutturamayan kapandı.

Bakınız Brit Bank.

Bence herşeyi unutup önümüzdeki günlere bakalım.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.