Nebula
nimlotun multi client özelliği saçma olmuş halbuki ben multi clientten jail yemiş adamım
Clement : Ben oyuncuya oynanabilirlik sunarım kişi beğenir veya beğenmez ben iddia'mın arkasındayım stabil bir yol izleniyor olabilir ama insanoğlu herşey'den sıkılıyor bakarsınız bir gün stabil olmakta sıkıcı gelir.

Ben anlayamadım dediğinizi. Bence eğer bir sunucu stabilitesini zaten belirli bir süre içinde yakalayamıyorsa ve stabilite hedefinden vazgeçiyorsa o ekip iyi bir ekip değildir. Sunucuya tabiki oynanabilirlik için yenilikler sunmak güzel. Beğenenler olacak beğenmeyenler olacak. Fakat herkes için söylüyorum Nebulayı eleştirirken 2002-2004 senesi arasındaki kriterlere göre abilerinizden, arkadaşlarınızdan duyduğunuz sözlerle eleştiri yapmayın. Öncelikle oyuna olmasa bile foruma girin bakın. 2002 den beri hangi sistemler değişmiş, cq baggio bronx dönemindeki yayınlanan pack den sonra neler aynı neler farklı. Kim neler yapmış, şuan kimler varmış bi araştırın ondan sonra her türlü yorumu yapın ben çok mutlu olurum. Sözlerimi kimse yanlış anlamasın herkesin fikrine görüşüne saygım sonsuz. Benim beğenmediğim nokta eleştirilerin 2002-2005 dönemi nebulasına ait kriterlere göre olması. Lütfen bu konuda biraz daha dikkatli olun.
Clement :
Slothere : @Clement

Yerinde sayıp, kendi prensiplerini koruduğu için hala daha ayakta Nebula. Eğer kendi çizgisinden sapsaydı bu kadar dayanıp hala daha kitlesinden fazla bir şey kaybetmemiş bir sunucu olmazdı.

Kitle'den şaşmamak ?

Lütfen gökberk bey gerçekci olun nebula ne kadar kaliteli olursa olsun birşeyi uzun zaman yaptığınızda sıkar eğer kaliteye sadık uyucak fikir ve projeyi ortaya çıkaramıyorlarsa yeni birşeyler yapamıyorlarsa bu onların çizgide kalma olaylarından değil üretkenlik sorunlarından kaynaklanır somut hiç bir adım görmedim senelerdir ki çizgiden sapma olayına gelince nebula sistem olarak sapmadı fakat oyuncu kitlesi daha ne kadar sapabilir bilemiyorum.

Burada oyuncu kalitesine değinmişsin çok güzel gelin burada forumlarda bir anket açalım hep birlikte değinelim.
1-)Oynayacağı sunucuyu kim Seçer :Oyuncu
--
Oynadığı sunucuda açıkları kim bulur :Oyuncu
Bulduğu açıkları kim yetkililere bildirmez :Oyuncu
3. parti uyglamaları kim bilgisayarına yükler ve kullanır :Oyuncu
Kim multi client açar :Oyuncu
Kim küfür eder Oyuncu

Ve en önemlisi yukarıdaki olaylara bir düzeltme geldiğinde ilk önce kim itiraz eder :Oyuncu

Bütün bunlarda etili olan Oyuncu gelir sonra oyuncu kalitesi düştü kimdüşürdü Yetkili Kadrosu mu?

Ori as Nebula Staff
Multi Client özelliği uzun süre kaldırılmayacak bir özellik. Bunu böyle kabullenmeniz gerekiyor. Türkiyede tek multiyi engelleyen server olmak bizi zor duruma sokacaktır. Anlayışla karşılamanız gerekiyor.
[Alcholic] :
Multi Client özelliği uzun süre kaldırılmayacak bir özellik. Bunu böyle kabullenmeniz gerekiyor. Türkiyede tek multiyi engelleyen server olmak bizi zor duruma sokacaktır. Anlayışla karşılamanız gerekiyor.

Nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz ki? Şuanda Türkiye'de birçok sunucuda multi yok. Nebula, Nothing ve daha niceleri.. Bencede Uo-Nimloth'a yakışacak bir davranış değil multi client. Birde bu açıklamayı duyduktan sonra, o kadar üzerinde çalışılmış bir sunucunun gözümde yeri kalmadı diyebilirim. Başarılar Nimloth.
Kendilerini kandirmak isteyenler, devam edebilir. Multi Client girislerini tamamiyla kapatabilen varsa, saygi duyuyorum. Ancak olmadigina dair hem kendimce bilgilerim hem de tahminim var. O yuzden, "Nimloth multiye izin vermis, tuu onlara." tarzi bir tutum sergilemeniz karalama cabasindan baska bir sey degilmis gibi geliyor.
Noxier :
Clement : Ben oyuncuya oynanabilirlik sunarım kişi beğenir veya beğenmez ben iddia'mın arkasındayım stabil bir yol izleniyor olabilir ama insanoğlu herşey'den sıkılıyor bakarsınız bir gün stabil olmakta sıkıcı gelir.

Ben anlayamadım dediğinizi. Bence eğer bir sunucu stabilitesini zaten belirli bir süre içinde yakalayamıyorsa ve stabilite hedefinden vazgeçiyorsa o ekip iyi bir ekip değildir. Sunucuya tabiki oynanabilirlik için yenilikler sunmak güzel. Beğenenler olacak beğenmeyenler olacak. Fakat herkes için söylüyorum Nebulayı eleştirirken 2002-2004 senesi arasındaki kriterlere göre abilerinizden, arkadaşlarınızdan duyduğunuz sözlerle eleştiri yapmayın. Öncelikle oyuna olmasa bile foruma girin bakın. 2002 den beri hangi sistemler değişmiş, cq baggio bronx dönemindeki yayınlanan pack den sonra neler aynı neler farklı. Kim neler yapmış, şuan kimler varmış bi araştırın ondan sonra her türlü yorumu yapın ben çok mutlu olurum. Sözlerimi kimse yanlış anlamasın herkesin fikrine görüşüne saygım sonsuz. Benim beğenmediğim nokta eleştirilerin 2002-2005 dönemi nebulasına ait kriterlere göre olması. Lütfen bu konuda biraz daha dikkatli olun.

Ben şuan ki nebula'ya da elbet bir kulp takarım fakat görüş alanınızı genişletmiyorsunuz sürekli bir kitle var zamanla ölen o kitleye hitap etmek yok olmanın eşiğine getirir neyse şuan konuşmam zaten anlamsız bunu zaman gösterecek umarım ben haksız çıkarım.
Shatrian : Kendilerini kandirmak isteyenler, devam edebilir. Multi Client girislerini tamamiyla kapatabilen varsa, saygi duyuyorum. Ancak olmadigina dair hem kendimce bilgilerim hem de tahminim var. O yuzden, "Nimloth multiye izin vermis, tuu onlara." tarzi bir tutum sergilemeniz karalama cabasindan baska bir sey degilmis gibi geliyor.

İlk olarak Sayın Shatrian;

Cümlelerinizi çok yanlış kurduğunuzu belirtmek isterim. Herşey tahminle olsaydı zaten, dünya şuan ki karmaşık durumundan, dahada bir karmaşık duruma gelirdi. Multi Client'i kapatabilen sunucular var. Nebula, Nothing ve daha niceleri. Kimse bu yüzden kendini kandırmıyor, eğer siz kendinizi kandırıyorsunuz diyorsanız, bize büyük bir hakaret ediyorsunuz. Multi client açılmasını istemeyen sunucu, multi clienti kapatır ve açtırmaz zaten açılmaz. Zaten connector'ların amaçlarından biride budur. Elbet connector'u kıranlar olur ama kırdıklarında multi için kırmazlar. Speed vb. illegal programlar için kırarlar. Bunun yanı sıra ben Nimloth'u neden karalıyım? Benim Nimloth sunucusundan ne alacağım nede vereceğim var. O sunucuda benim bazı arkadaşlarım emek göstermiş, script vb. konularda yardım etmiş. Hem ayrıca Nimloth kadrosundan bazı kişilerde bana yardımcı oldu, anlamadığım soruları sordum cevapladı. O yüzden bırakın artık bu karalama sevdasını.
Some_one :
Shatrian : Kendilerini kandirmak isteyenler, devam edebilir. Multi Client girislerini tamamiyla kapatabilen varsa, saygi duyuyorum. Ancak olmadigina dair hem kendimce bilgilerim hem de tahminim var. O yuzden, "Nimloth multiye izin vermis, tuu onlara." tarzi bir tutum sergilemeniz karalama cabasindan baska bir sey degilmis gibi geliyor.

İlk olarak Sayın Shatrian;

Cümlelerinizi çok yanlış kurduğunuzu belirtmek isterim. Herşey tahminle olsaydı zaten, dünya şuan ki karmaşık durumundan, dahada bir karmaşık duruma gelirdi. Multi Client'i kapatabilen sunucular var. Nebula, Nothing ve daha niceleri. Kimse bu yüzden kendini kandırmıyor, eğer siz kendinizi kandırıyorsunuz diyorsanız, bize büyük bir hakaret ediyorsunuz. Multi client açılmasını istemeyen sunucu, multi clienti kapatır ve açtırmaz zaten açılmaz. Zaten connector'ların amaçlarından biride budur. Elbet connector'u kıranlar olur ama kırdıklarında multi için kırmazlar. Speed vb. illegal programlar için kırarlar. Bunun yanı sıra ben Nimloth'u neden karalıyım? Benim Nimloth sunucusundan ne alacağım nede vereceğim var. O sunucuda benim bazı arkadaşlarım emek göstermiş, script vb. konularda yardım etmiş. Hem ayrıca Nimloth kadrosundan bazı kişilerde bana yardımcı oldu, anlamadığım soruları sordum cevapladı. O yüzden bırakın artık bu karalama sevdasını.

Senın Goruşlerını Genellıkle Tutmam Ama Burda COk Dogru Soylemıssın Arkadaşlar Karalayınca Elımıze bır Sey Gecmıyor Avrupa Avrupa Dıyorsunuz orada napyorlar orada karalama yok bı kere adamlar haklının hakkını verıyor ondan avrupa deyınce herkes susuyor cunku adamlar ıyısını yapıyor adam kayırmıyor.Kendı yapamıyınca bı baskasınınkınıde batırmıyor adamlar ıyının de kotununde hakkını verıyor. bizim avrupaylan hıcbır eksıgımız yok sadece su Turk mantıgından bıktım camur at ızı kalır bu ne?
Master
59.2997
Bu tarz bir uygulamadan sonra, önceden bu suçtan hapse atılmış kişilere bir yaptırım veya uygulama yapıldı mı? Sağlam bir af dilenmesi gerekli sanırım bu suçtan hapse atılan kişilerden.
yeni bilgisayar kullanmaya başlayan küçük çocuklarmısınız da yok efendim şurada multi client açılmıyor vs. diyorsunuz. Kırılmayacak connector yok. çok daha sıkı bir denetim yapılabilir ama bu da bir çok antivirüs tarafından virüs olarak görünüyor, Nimloth'un hatalarını arayanlar hatırlayacaktır ki Nimloth bunu da denedi ve aşırı oyuncu tepkisinden dolayı güvenlik seviyesini düşürdü ve bundan dolayı ortalıkta trojanlı Nimloth multi clientler mi dolaşmadı, bir sürü kişinin accountu mu hacklenmedi, ne ararsanız oldu anlayacağınız. o yüzden kimse kimseyi kandırmasın, yok itibarmış kaliteymiş...
Kimseye multiden yaptırım uygulanmadı.

@some_one
Nebula connector kullanmıyor multi içinde fixi en son deaktifti. Nothing ile aynı güvenlik programını kullanıyoruz multi açılmadığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Multiyi engellemeniz imkansız.
Members
0.1
Şu anda öyle ya da böyle bir biçimde tüm sunucularda paylaşmak istemediğim birçok yöntemle multi client açılabiliyor. İsterseniz aynı IP'den girişi engelleyin, pek ala yine mümkün. Nimloth'un bunu serbest bırakmasının artıları eksileri tartışılır elbette.

Oyum ise Nimloth'a. Nebula'nın kesinlikle referansa ihtiyacı yok; ancak, Nimloth ise Nebula'ya göre yeni yapılanmış bir sunucu ve daha fazla teşvik istiyor. Yanlış anlaşılmasın, oyumu Nimloth'a vermemin sebebi sırf bu değil. Sistemleriyle, yetkili kadrosuyla ve kadronun koordinasyonuyla hakediyor oyunu. Yine de Nebula ve Nimloth arasında uzun süre kararsız kaldım. İki sunucu da oldukça kaliteli. Umarım Nimloth da Nebula gibi uzun yıllar açık kalır.
Nebula.

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.