Nebulaya söyle böyle diyenlerin yazdiklarini okudumda hep özelestirisi zayif insanlar olduklarini gördüm.
Nebulada köklü bir guildin masteri olarak bana söyleyinki surasi kötü burasi kötü ?
Multimi ? Multinin önüne gecebilecek bi server gösterin bana.
Sistem mi ?
Siz degilmisiniz Zebula ocak packleriyle Bronx'un fill tarihinden kalma scriptlerini kullanan server yapan ?
9 yillik ultima online hayatimda Nebula ile 1 kez yol ayrimina geldim. oda Hellmaster 2. acisindan öncesindeydi 20 playerle oynuyorduk monglow bankada. Pageye bakan online olan bir tane staff bile yoktu ama biz 20 kisi actionumuzu döndürüyorduk. O esnadada oynanabilecek tek server vardi Elpida. Elpidada takildik Elpida kapandi Nebula tekrar acildi Nebulaya döndük.
neden Nebula?
bana tek güvence veren uzun ömürlü server Nebulada onun icin.
ha Nebulada sorun yok mu ?
Evet var Ama Nebulanin o sorunlarida er yada gec asacagindan zerre kadar süphem yok.
Oyum Nebula'ya.
Novice
-0.500001
Katiliyorum
Nebula ile boy ölçüşmek gereksiz. 10 yıldır açık server. Halada hizmet veriyorsa saygı duyalım.
Bencede.
Nebula'dan sonra kim geliyor ona bakılıyor zaten :)
Nimloth ilk açıldığında oynuordum 2-3 hafta oynadım şimdi oynamıyorum bilmiorum nasıl güzelmi ama oyum nimloth'a

Kusluk Mashadow
RİCK.
Basic : Bir şey soracağım. En iyi pp uo shard(2009) başlığı değil mi burası? Neden Nebula'nın eski işlerinden bahsedilip oy kullanılıyor anlamış değilim.

Staffın düzenli olarak ilgilendiği her dönem Nebula Türkiyenin en iyisi olmuştur zaten. Bu bakımdan 2009 yılının eksiği yoktur, fazlası vardır.

Ankete Nebulanın katılmasıyla ilgili görüşüm ise Nebulanın bu tip anketlerde oylanmaya ihtiyacı olmadığı şeklindedir. Bu platform yokken Nebula vardı ama madem ki oylama yapılıyor, oyum Nebulayadır.

Son söz olarak; benim gibi pek çok kişi için her zaman Nebula ve diğerleri olacaktır.

Sevgiler...
Öncelikle Nebula'da serverin bence gelmiş geçmiş en iyi guildi olan Black Dragons'un 2. döneminde kurmuş ve şuan Locus Sect guildinin masteri olarak şunu söylemek istiyorum. Nimloth, Revo, o, şu, bu Nebula ile asla kıyaslanamaz. Görüyorum ki o serverin yönetici olan arkadaşlar kendilerini Nebula'dan üstün görüyor ve göstermeye çalışıyor. Kendinizi üzersiniz. Bu server kötü gününde de olsa bir şekilde ayakta kalmayı bildi ve kalacak. En azından hepinizi götürdükten sonra gider.

Şimdi gelelim eleştiriye. Evet kol kırılır yen içinde kalır ama burda ifşa edeceğim. Speedden banlanan arkadaşların IP banları açıldı neden? Defalarca açılmış konular neden kitlendi? Ben speed yapmıyorum ve oyun boyuncada yapmayacam. Yapanda şerefsizdir ama bu adamların IP banları neden kaldırıldı? Bundan sonra IP ban uygulaması neden gerçekleşmeyecek? Birilerinin önü açılmaya çalışıyorsa çekip gideriz serverdan.

Bence 2. paragrafta yazdıklarım Nebula için en büyük revizyondur. Bu işin önüne sert cezalarla geçilir. Eğer Nebula hala revizyon revizyon diye inliyorsa ilk yapmayı gereken budur. Sistemler, skiller herşey olur ancak speedin önüne geçilemezse hiç biri işe yaramaz.

Bence tüm shard sahipleri egolarını bir kenara bırakıp, ortak bir takım oluşturmalı ve bu konunun üzerine eğilmeli. Speedi nasıl engelleriz diye. Yabancı siteler araştırılmalı ve gerekli yamalar bulunmalı gerekirse yazılmalı. Alın size kral olmanın formülü.
Scriptsel olarak speedin fixinde türkiyede diğer kullanıcılardan biraz daha ilerde olduğumuzu düşünüyoum. Programlaması içinse 3-4 sunucu birleşip profesyonel bir yazılım firmasına yazdırabilirler.
Novice
-14.8
Speed yüzünden , Pvp Kings'te haftada 100 ile 300 arasında oyuncu hesaplarını kapatıyoruz.
Sistemleri filan unutun. Sistemlerle gelmeyin buraya sayın server sahipleri. Bana şu bugu kapattım, speedi şöyle engelledim, bitirdim, minimuma indirdim diye gelin.

Tebrik ediyorum Kadhras. Siz bunu yapıyorsunuz ama 10 yıllık Nebula sunucusu speedcilerin banlarını açıyor. Ne büyük bi çelişki dimi?
Nebula Forumlari bakima alindi Masallah kuyruk acini ta buralara kadar tasimissin valla helal olsun berky schoulzen caries ve manve kankanada haber ver 3 guild toplanin burda devam edelim ha ne dersin ?
Bilmamne guildinden kopma xxx guildi masteriyim demesini biliyorsun Ama olay hakkında Staffin aciklamasini sen ve senin gibi 3 geri anlamiyor.
Hellmaster ne dedi ?
Söz konusu olay ile ilgili takibi yapan kisinin Speed yapildigina dahil bir kaniti (gamecam kaydi) olmadigi icin kural ihlalinden serverden uzaklastirilmistir dedi.
Gayet acik ve anlasilir degilmi bu yazi ?
Yoksa kafanizmi basmiyor bazi seylere ?
Böylecesine Adalet uygulayan Serveri ayaklar altinami almali ? yoksa bas üstündemi tasimali ?
isinize gelmiyorsa cekemiyorsaniz oynamayin ben sizin gibi cok player bulurum o servera.
Novice
-0.500001
Beyler Ozelden devam edin lutfen konuyu iyice dagittiniz
Kusura bakma kardesim.
Adam gelmis gibi cak cak yapmis burda.
Esra ceyhanin programindayiz sandim bir anda :)
Nebula bir zamanlar efsane olabılır fakat artık oyle degıl
En fazla editten geri alınan Staffların kendi içinde birbirini yedigi nebula gibi bir sunucu yok
Sürekli sunucunun düştügü bir serverdır kendisi
Ekonomisini bir turlu anlamadım degersiz bir ekonomı anlasıyı var
Kendini sürekli tekrarlıyor

Ayrıca Revolutiona laf söyleyenlere sunu belırteyim
Nebula gibi bir serverı bunyesıne katan tek sunucu
Turkiyede Uptime rekoru kıran tek sunucu
Yaratmıs oldugu sıstemlerle Türkiyede ve dünyada Başı ceken bir ekip
Editin olmadıgı Staffları cok ıyı konrtol eden bir sistemi var
Sunucu dusunce kendi kendine tekrardan acıyor.
Bugune kadar revonun yapmıs oldugu sistemlere bakın aynısı diger sunucularda görebilirsiniz mesela kooperatif sistemi Nebulada aylar sonra eline yuzune bulastırarak yaptılar olmadı sil bastan tekrar çizdiler.
Şu anda Çalkantılı bir dönem gecirsede her türlü ayakta duran bir sunucu
Owneri script acısından bazı seylerı asmıs bır adam

Kesinlikle oyum revolutiona

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.