Spawnsas galiba sandı ki siteye root gelcek.Anladığım kadarıyla
Silindi
Journeyman
13.6
trafik kazalarında hasar tespiti yapan expertlerle bağdaştırmış olmasın :)

Bu konu Agalloch tarafından düzenlendi(2008-09-13 00:14, 15 yıl önce)
Axons : Spawnsas galiba sandı ki siteye root gelcek.Anladığım kadarıyla

evet geçici root gelicek sandım:)
biizm ülkemizde internet suçu işleyenlere ( Madur olan kişi hatrı sayılır konuma sahipse hariç !) Ceza verilme Gibi Bir Lüx ün Olmadığını DÜşünüyorum kapkaç vs vs lere bile Ceza Verilmiyor İnsan Sormuyormu Kendisine Nasıl Bir Ülkede Yaşıyoruz ?!
Eski patronumun Knight Online üyeliği çalınmıştı. Gerekli bilgileri toplayıp yapanı buldu ve mahkemeye verdi. Şimdi sıkı durun : 4.400 YTL Para cezası aldı ve bunu yapan kişi 19 yaşında bir çocuktu.

Bilişim suçları son birkaç yıldır çok önem kazanmaya başladı. Bu işleri hafife almamak lazım.
Silindi
Apprentice
0
643 ytl'de arkadaşım ödetti yine o yaşlarda ki kişiliksiz bir çocuğa :)
öle bişi varsa yine bir problem var kapkaççı vs vs ler hapise GİRMİYOR Ama Knight online şifresini çalan lara para cezası veriliosa PES
Bu saldırı sayesinde ben dahil başkalarınında siteleri ulaşılamaz hale geldi buna bende dahilim, bir dilekçede ben hazırlayabilirim her an.
maxis suçun küçüğü büyüğü olmaz. birinin kişisel bilgilerini çalmakla çantasını çalmak aynı şeydir. ikiside hırsızlıktır. kapkaççılar neden hapis yatmıyo? çünkü yaşları küçük veya motosikletli olunca yakalanamamaları. birazda kanunun uygulanışında sorun var. kapkaççıyı dövüp tanığın olmadan kaçarsan adam seni suçlu gibi bile gösterebiliyo. biraz mahkemede biraz kanunlarda suçlar. bilişim suçları baya bi ön plana alınmaya başlandı. bugünde haberlerde gördüm bi türk hacker daha yakalanmış :)
Neden böyle bir ceza aldı söyleyeyim. Eski patronum o oyunun hastasıydı diyebilirim. Oyundaki eşyalara toplamda 4000-5000 ytl'ye yakın bir para ödemişti ve bunları yanlış hatırlamıyorsam paypal üzerinden almıştı. Üyeliği çalan çocuk eşyaları dağıttığı ve bir kısmını sattığı için paypal üzerinde görünen tüm ödemeleri ödemek zorunda kaldı. Toplam olarak cezası 4.400 ytl 'ydi.
Massimo : Bu saldırı sayesinde ben dahil başkalarınında siteleri ulaşılamaz hale geldi buna bende dahilim, bir dilekçede ben hazırlayabilirim her an.

paranın kokusunu alınca atla hemen.
asimo seni...
Şey Belki Şaka olsun diye yapmışımtır pardon yapmıştır :(

XD Donuna kadar alın pezonun.Zaten canım sıkkın. Oruç gitti :) .Zamanında yüzüne bakmadıklarım biraz önce rüyamdaydı :utangac2
Charlish : Umarım bu arkadaşda dahil bir çok 'lamer' cezasını bulur.

eğerki bu siteyi kapatacak kadar bi insansa sen buna lamer diyemezsin bu hackerlık zati bi meslek oldu artık nette bi araştırma yapın neler neler var gözlerime inanamadım:) kredi kartı şifresi çalma pc'ye girme msn hck vs vs boş zamanlarımda bende takılıyorum ama kimseye zarar vermiyorum bi meşgale işte bizimkiside sıkıntıdan bişiler yapıyorux :)
berkanu :

eğerki bu siteyi kapatacak kadar bi insansa sen buna lamer diyemezsin bu hackerlık zati bi meslek oldu artık nette bi araştırma yapın neler neler var gözlerime inanamadım:) kredi kartı şifresi çalma pc'ye girme msn hck vs vs boş zamanlarımda bende takılıyorum ama kimseye zarar vermiyorum bi meşgale işte bizimkiside sıkıntıdan bişiler yapıyorux :)
Bu nedenle "Bilişim Sistemleri Güvenliği" dersi seçiyorum seçmeli ders olarak...
berkanu :

Ddos saldirisi ile hackerliğin bir alakasi yok sağlam 3-4 tane makine ile sürekli ddos göndererek sitelere zarar vermek '' hacker '' lık olarak görülemez bence.

+ Kişilerin şifresini çalmak para ve hapis cezasına tabi tutuluyor , yani özel bir şifreniz çalındığı zaman elinizde çalan kişinin ip adresi yada root ip adresi varsa bu kişiye dava açabilirsiniz bu işleri önemsememezlikten gelmeyin.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.