Merhaba,

Bir süredir yeni bir sistemi üzerinde boş vakitlerimde çalışıyordum sistem bitti. Sistem kullanıcının karmasına göre ve siteye eklediği içeriğe göre bir puan oluşturup bu puana göre level vermektedir.

1- Karma sistemi

Karma sistemi yine bildiğiniz +1 ve -1 üzerinden puanlama yapıcaktır fakat eski sisteme göre büyük farklar vardır. Karma 24 saat'de bir kere 100 post ve üstü kişiler verebiliyor. Karma verir iken sebep belirtmek zorundasınız, bu sebep ile birlikte karma admin onay sırasına gidecek burada ki admin karma nedeni ve postu inceleyerek karmayı onaylayacak yada red edicek. Karmaları Low Moderatör dahil Low Moderatör ve üstü onaylayabilecek kuşkulara neden vermemek için onaylanan ve red edilen her karma nedeni postu ile birlikte kayıt altına alınacaktır.
Ayrıca karma eklendiğinde diğer kullanıcılar eskisi gibi karma nedenlerini, kim verdiğini vs göremiyecek.
Her karma değerinin puan karşılığı 1.5 puandır. ayrıca -1 karma alırsanız 1.5 puan'da düşersiniz.

2- Eklediğiniz içeriğe göre

Daha önceden veya şimdi siteye eklediğiniz dosya, döküman ve scriptlerden puanlar alıcaksınız yine bu admin onay verdiğinde puan olarak eklenicek.
Puanlama şu şekilde:
Döküman: 2 Puan
Dosya: 1 Puan
Forum Mesajı: 0.10 Puan

not: İleride eklediğiniz dosya, döküman ve scripti oylamasında kaç puan ve kaç kişi oy verdiği veriler alınarak bir algoritma hazırlanıcak ve puan sistemi daha stabil hale getirelecektir. fakat şimdilik bu şekilde kalıcak :)

3- Peki ya level ların Puanları?

10 adet level olucaktır. Bu level sisteminin isimlerinde Ultima Online'ın mevcut level sisteminden esinlenilmiştir.
https://uo.stratics.com/content/skills/skilltitles.shtml

Neophyte = 25 Puan
Novice = 50 Puan
Apprentice = 100 Puan
Journeyman = 150 Puan
Expert = 200 Puan
Adept = 300 Puan
Master = 500 Puan
Grandmaster = 700 Puan
Elder = 1000 Puan
Legendary = 1500 Puan

Bu sıralama kullanıcılara puanları verdiğimizde değişkenlik gösterebilir. Yine fikirleriniz var ise bu konuda, belirtiniz.
Üst level'daki arkadaşlara şimdiden *@ultima-strike.com mail'i verileceğinide belirteyim tabi başka süprizlerimizde olabilir.

Şimdilik bu kadar puanlama oranları ile ilgili fikirlerinizi bekliyorum.

Bu konu Lucretius tarafından düzenlendi(2011-08-08 18:14, 12 yıl önce)
eline sağlık.iyi oldu.forum mesajına 0.1 vermek iyi olmaz.ayrıca script konusuna gelirsek,herkes örneğin bir npc scriptini ismini değiştirip tekrar koyuyor.düzenli bir şekilde ilgililenirse script ekleme konusunda hoş olur.
Bayılıyorum şu karma sistemine:D Millet + karma almak için kibar kibar konuşuyor ya süper oluyor:D Ayrıca bana sorarsanız döküman puanı arttırılıp scp puanı düşürülmeli.Size gönderilen dökümanlarda sitede benzeri olup olmadığı ne kadar açıklayacı şekilde anlatıcı olduğunu değerlendirip sitede yayınlarsınız.Ama kesinlikle Scp puanı kaldırılmalı.
Paylaşım artar güzel olmuş (:
Forum mesajınada puan verilsinki forumlar canlansın derim, ama 0.1 puan bi mesaj için çok fazla bence..
Ayrıca dökümana 3-4 puan daha ii gider gibi.. dosyalarda 0.7 puan..
peki bu scriptlere verilecek karmalar bundan sonra koyulcak scriptler içinmi yoksa şimdikilerede karma vericekmisiniz
Silindi
Novice
0
eline sağlık, eskisine göre daha sağlıklı olucağı kesin umarım paylaşımı tetiklerde içeriği ile daha güçlü bir ultima-strike'a sahip olmuş oluruz : )
Evil-mc : Forum mesajınada puan verilsinki forumlar canlansın derim, ama 0.1 puan bi mesaj için çok fazla bence..
Ayrıca dökümana 3-4 puan daha ii gider gibi.. dosyalarda 0.7 puan..
0.01 nasıl ? bunun dışında evet script'e puan vermemek daha mantıklı geliyor gibi..

@bycomrade
biz scriptlere karma vermiyoruz bir daha oku yazıyı. ayrıca eski döküman, dosya, script ve karmalar puan olarak yazılacak hanenize.
tmm anladım
Bence Olsun !!!!
msj sayısına 0.1 gayet iyi. hiç fazlada deil 100 puan için 1000 msj :P
Gayet Güzel Bir Sistem.
forum mesajı : 0,01 puan
dosya: 0,7 puan
döküman: 2 puan

sizce nasıl?

ayrıca script'e puan vermemeyi kararlaştırdım.
Uğurcum keşke @ultima-strike.com uzantısı yerine başka bir avantaj sağlasaydın bu olay beni pek ilgilendirmiyor gibi zaten msn uzantım böyle xD

Terbikler ama iyi iş çıkarmışsın çalışmalarının devamını dilerim...
Çok iyi ve kullanışlı sistem ama form mesajlarında bir posta 0.01 versin bencede nedeni ise Evil-mc nin dediği gibi belki formlar canlanır.Scriptlerede puan olsun ve puanı düşürülsün fakat aynı scriptler kabul edilmesin bence çünkü Slothere nin yaptığı script temizliği boşa gitmesin.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.