Mortal :
Uğur GÖK : Domain konusundaki fikirlerine aynen katılıyorum. Tek kafamda ultima-strike'daki tire işareti rahatsız edici olabilir diye düşündüm ama bu sadece bir detay.

Haber konusunda sıkıntı yaşamayız ama inceleme konusunda editör sıkıntısı çekeriz diye düşünüyorum açıkcası. Yardım sitesi elbet olacak ama bu paylaşım olaylarını nasıl yapmam gerektiği hala kafamda bir soru işareti. Forum bunu karşılıyor ama çok yaban kalıyor açıkcası.

esoTalk çok güzele benziyor inceliyorum.

Oyuncu platformu biraz zor iş. Donanimhaber desteğiyle açılan bolumsonucanavari.com forumlarına bakarsan hiç bir şey olmadığını görürsün zaten. Editör konusunda sıkıntı yaşayacaksın bunda yapacak bir şey yok. Herkes bir şekilde yardım edecektir.

Forum ile haber olayını sadece forum kullandığını varsayarsak SMF'de bulunan SSI gibi bir eklenti yazılır. İstediğin yerde istediğin bölümün konu ve içerikleri listelenir.

// bölümsonucanavarinin forumunu silmişler sanırım. Zaten 10 ayrı kategoride toplasan 150 konu vardı iyi yapmışlar.

Yok anasayfa wordpress tarzı bir yapı olacak haberlerde bu şekilde yayınlanacak. Şimdi şöyle birşeyde var stackoverflow tarzı bir bölüm açtık diyelim. Şu an siteye giren kitle ile orası yine script konularından geçilmeyecektir. Kafamda deli sorular : )

Bu arada bolumsonucanavari.com'u çok duymuştum ama ne rezalet sitesi varmış.
Novice
12.5
Uğur GÖK : Yok anasayfa wordpress tarzı bir yapı olacak haberlerde bu şekilde yayınlanacak. Şimdi şöyle birşeyde var stackoverflow tarzı bir bölüm açtık diyelim. Şu an siteye giren kitle ile orası yine script konularından geçilmeyecektir. Kafamda deli sorular : )

Bölümsonucanavari zaten hayal kırıklığı yarattı herkeste. Şu zamana kadar giripte zevk aldığım tek şey "Oyundayız" videolarıdır. Bu aradada konsept olarak bir alternatif daha ekliyeyim. Teknoseyir.com'u ziyaret edersen facebook tarzı bir inceleme ve soru sorma sitesi oldu. Çok farklı bir yaklaşım getirdiler olaya =)

Burada ki kitle gelecek soracaktır ancak asıl hedef kitle büyüdükçe olay değişecektir ve bu sadece çeşitlilik kazandıracaktır siteye.

Worpress olacaksa bence direk forum kur. Bana kalırsa arayüzü çok basit ve fazla işlevi olmayan basit bir sistem yeterli olur. Wordpress ile doğrudan bağlantı kurabileceğin bbpress bu işi rahatlıkla görecektir.

https://www.bolumsonucanavari.com/VideoIncelemeler-Oyundayiz__Mario_Kart_8-10080.htm
Okuduğum ve toparladığı kadarıyla Wordpress ve BBpress köprü modu nu kullanarak siteyi wordpress altyapısına geçirme daha ağırlıklı gibi duruyor. Şahsi fikrim eğer genel olarak bir online oyun platformu olacaksa sadece bir forum ile olmaz bu bir portal sayfası ve altına yerleşik bir forum sistemi olmalı diye düşünüyorum.

Web site adı olarak aynı isim bence olmalı çünkü oturmuş bir rank değeri var zaten güzel bir alt yapı çalışması ile isimden değil de içerikten ziyaretçiler gelecektir ayrıca ismin duruşu bir farklılık başlı başına zaten diye düşünüyorum. İnceleme, haber yani editörlük kısmında da yardı edecek arkadaş çoktur bizde dahil veri girişi konusunda sıkıntı çekmez proje.

Site içeriği ve eklenecek kategoriler online oyun piyasasında seçilebilir durumda türkiye kullanıcıları için söylüyorum hal buyken sadece online oyun sektöründen ziyade online oyunun geldiği noktada teknolojinin katkısı ve bu teknolojinin gelişimi ile ilgili incelemeler haberler ne mesela oyun ekipmanları gibi bu daha detaylı düşünüldükçe gelişebilir. Stackoverflow tarzında bir bölüm kullanıcıyı çelişkiye düşürebilir şu şekilde oda birbirinden ayrı iki sistem ve öğrenmesi gerekeceği iki yer. Tartışma platformları ve portal sayfası olarak günümüzde en güzel kullanılan sistemlerden biri vBulletin ve bunun Portal'ı.

Ultima-Strike olarak hali hazırda olan konu başlıklarında sadeleştirme yaparak online oyunlar sınıfında oyun ağını genişletip ek olarak hemen hemen forumu takip eden kullanıcılar sadece oyuncular değil yazılımcılar grafikerler bilişim sektörcüleri teknoloji canavarları olduğu için yeni ziyaretçi ağına da açmak gerektiğini düşünüyorum hem sabit bir konsepte kalmamış olur site oluşan yeni proje ile de çeşitli dallarda kendini yükseltmeye izin verir.

Toparlayacak olursam eğer eklenti ve çeşitlilik akışkan bir sistem ise vBulletin Portal çok güzel olabilir, biraz daha sadelik blog tarzı olacaksa üyelikten çok okuma takip etme tarzı Wordpress olabilir. Unutmayalım ki önü açık bir platform yaratmak için hali hazırda olan üye potansiyelini kullanarak daha fazla üye ile, bu arkadaşların birbirleri arasında konuşacağı yardımlaşacağı bir platform , portal ve forum entegresi ile olabilir.

Yine söylüyorum vBulletin bu meseleyi tamamen çözecektir ve ucu açık bir platform olarak devam ettirecektir.
Mortal :
Uğur GÖK : Yok anasayfa wordpress tarzı bir yapı olacak haberlerde bu şekilde yayınlanacak. Şimdi şöyle birşeyde var stackoverflow tarzı bir bölüm açtık diyelim. Şu an siteye giren kitle ile orası yine script konularından geçilmeyecektir. Kafamda deli sorular : )

Bölümsonucanavari zaten hayal kırıklığı yarattı herkeste. Şu zamana kadar giripte zevk aldığım tek şey "Oyundayız" videolarıdır. Bu aradada konsept olarak bir alternatif daha ekliyeyim. Teknoseyir.com'u ziyaret edersen facebook tarzı bir inceleme ve soru sorma sitesi oldu. Çok farklı bir yaklaşım getirdiler olaya =)

Burada ki kitle gelecek soracaktır ancak asıl hedef kitle büyüdükçe olay değişecektir ve bu sadece çeşitlilik kazandıracaktır siteye.

Worpress olacaksa bence direk forum kur. Bana kalırsa arayüzü çok basit ve fazla işlevi olmayan basit bir sistem yeterli olur. Wordpress ile doğrudan bağlantı kurabileceğin bbpress bu işi rahatlıkla görecektir.

https://www.bolumsonucanavari.com/VideoIncelemeler-Oyundayiz__Mario_Kart_8-10080.htm

Wordpress konusuna açıklık getireyim wordpress benzeri demek istedim cotonti ile benzer bi yapı çıkartırım. Açıkcası elimdeki tüm database'in çöpe gitmesinide pek istemiyorum. Teknoseyir'e baktım ama pek beğenmedim orayı :)

Federal : Okuduğum ve toparladığı kadarıyla Wordpress ve BBpress köprü modu nu kullanarak siteyi wordpress altyapısına geçirme daha ağırlıklı gibi duruyor. Şahsi fikrim eğer genel olarak bir online oyun platformu olacaksa sadece bir forum ile olmaz bu bir portal sayfası ve altına yerleşik bir forum sistemi olmalı diye düşünüyorum.

Web site adı olarak aynı isim bence olmalı çünkü oturmuş bir rank değeri var zaten güzel bir alt yapı çalışması ile isimden değil de içerikten ziyaretçiler gelecektir ayrıca ismin duruşu bir farklılık başlı başına zaten diye düşünüyorum. İnceleme, haber yani editörlük kısmında da yardı edecek arkadaş çoktur bizde dahil veri girişi konusunda sıkıntı çekmez proje.

Site içeriği ve eklenecek kategoriler online oyun piyasasında seçilebilir durumda türkiye kullanıcıları için söylüyorum hal buyken sadece online oyun sektöründen ziyade online oyunun geldiği noktada teknolojinin katkısı ve bu teknolojinin gelişimi ile ilgili incelemeler haberler ne mesela oyun ekipmanları gibi bu daha detaylı düşünüldükçe gelişebilir. Stackoverflow tarzında bir bölüm kullanıcıyı çelişkiye düşürebilir şu şekilde oda birbirinden ayrı iki sistem ve öğrenmesi gerekeceği iki yer. Tartışma platformları ve portal sayfası olarak günümüzde en güzel kullanılan sistemlerden biri vBulletin ve bunun Portal'ı.

Ultima-Strike olarak hali hazırda olan konu başlıklarında sadeleştirme yaparak online oyunlar sınıfında oyun ağını genişletip ek olarak hemen hemen forumu takip eden kullanıcılar sadece oyuncular değil yazılımcılar grafikerler bilişim sektörcüleri teknoloji canavarları olduğu için yeni ziyaretçi ağına da açmak gerektiğini düşünüyorum hem sabit bir konsepte kalmamış olur site oluşan yeni proje ile de çeşitli dallarda kendini yükseltmeye izin verir.

Toparlayacak olursam eğer eklenti ve çeşitlilik akışkan bir sistem ise vBulletin Portal çok güzel olabilir, biraz daha sadelik blog tarzı olacaksa üyelikten çok okuma takip etme tarzı Wordpress olabilir. Unutmayalım ki önü açık bir platform yaratmak için hali hazırda olan üye potansiyelini kullanarak daha fazla üye ile, bu arkadaşların birbirleri arasında konuşacağı yardımlaşacağı bir platform , portal ve forum entegresi ile olabilir.

Yine söylüyorum vBulletin bu meseleyi tamamen çözecektir ve ucu açık bir platform olarak devam ettirecektir.

Yukarıdada dediğim gibi elimdeki veritabanını uçurmak istemiyorum o yüzden vbullet veya wordpress altyapısına geçmeye biraz soğuk bakıyorum açıkcası. Cotonti üzerinden geliştirme yapabilirim diye düşünüyorum. Güzel şeyler yazıyorsun ama bunların vbulletin ile alakalı şeyler olduğunu sanmıyorum klasik bir forum scripti oda. önemli olan arayüzü nasıl yapacağımız bence.
Anladığım kadarıyla ön planda site arayüzünde güzel bir gösterişli ana ekran daha çok kullanışlı ve detaylı, bunu da tabi forum sistemleri ile yapılması alakasız oluyor. Cotonti daha önce hiç test etmedim o yüzden ön plana çıkarılacak nesnelerde nereye ulaşılır tam kestiremiyorum gözümde, çok detaylı bir içerik geniş kapsamlı platform düşüncesi içerisindeyiz bu yönde Cotonti geliştirilerek bu isteği karşılar mı ? Wordpress fazlasıyla karşılar ama hem veritabanı aktarımı sorusu kafada bi dert hem de üyesel işlemler ayrı soru işareti alt yapı olarak wordpress gerçekten önü açık bir platform ama üyelik işlemlerin de beğenmediğim bir sistem. Forum sisteminden biraz uzaklaşarak devam ettirmek ise ayrı bir düşünce cotoni gibi cms sistemleri kullanılabilir. Arayüzü en iyi şekilde geliştirmeye açık yazılımların araştırmaları yapılmalı ilk safhada diye düşünüyorum.
Expert
34.0001
turunculevye.com
multiplayer.com.tr
daha önce söylediğim gibi uo ile ilgili atılacak her platform adımı ölüdür. hele ki runuo bile "yeter" dediyse uo için platformlaşma tamamen ölmüştür. oyun platformu fikri de biraz sakat duruyor zira türkiye'deki köklü oyun platformları, oyun portalları bile ilgi çekici değil. oyun magazini çok gelişkin değil tr'de. küçükken oyun dergileri vs. ilginç geliyordu ama internet geldiğinde her şeyin heyecanı söndü. gelişkin olsa bile sürdürülebilirliği yok ki.

onun dışında streamerların toplaştığı site olabilir. türkiye'deki streaming kültürü dota ve lol'ün dışına çıkabilse belki canlı speedrun veya normal playthrough streami yapan insanların toplaştığı bir site kurulabilirdi. streaming anlayışı dota ve lol'den ibaret olursa içerik de bir o kadar leş olur. bir de türkiye'de düzgün upload hızına sahip olabilme, stream için düzgün bir makine sahibi olabilme gibi zor koşullar da var. ancak gördüğüm kadarıyla oyun reviewı yapan bir hayli türk sitesi varken türk streamerları listeleyen ve topluluk haline getiren bir site var mı bilmiyorum.
Xantier : daha önce söylediğim gibi uo ile ilgili atılacak her platform adımı ölüdür. hele ki runuo bile "yeter" dediyse uo için platformlaşma tamamen ölmüştür. oyun platformu fikri de biraz sakat duruyor zira türkiye'deki köklü oyun platformları, oyun portalları bile ilgi çekici değil. oyun magazini çok gelişkin değil tr'de. küçükken oyun dergileri vs. ilginç geliyordu ama internet geldiğinde her şeyin heyecanı söndü. gelişkin olsa bile sürdürülebilirliği yok ki.

onun dışında streamerların toplaştığı site olabilir. türkiye'deki streaming kültürü dota ve lol'ün dışına çıkabilse belki canlı speedrun veya normal playthrough streami yapan insanların toplaştığı bir site kurulabilirdi. streaming anlayışı dota ve lol'den ibaret olursa içerik de bir o kadar leş olur. bir de türkiye'de düzgün upload hızına sahip olabilme, stream için düzgün bir makine sahibi olabilme gibi zor koşullar da var. ancak gördüğüm kadarıyla oyun reviewı yapan bir hayli türk sitesi varken türk streamerları listeleyen ve topluluk haline getiren bir site var mı bilmiyorum.

stream fikirleriyle ilgili hali hazırda bi proje yazdım domainleri hazır fakat sıfırdan bir altyapı olacağı için kodun altına ben giremiyorum açıkcası. tek açığımız düzgün bir web programcısı.

ultima-strike açısından bakarsak çok detaylı olmasa bile bir şekilde yerleştirmek lazım doğru diyorsun.
iyice Game Portal'a sokucam diyorsun. Vallaha uğurcum geç bile kaldın
Novice
12.5
Sanırım oyun portalları arasında en iyi örnek oyungezer olabilir.

https://www.oyungezer.com.tr
Güzel haber hatta benim uzun zamandır beklediğim haber daha önce de bunla ilgili başlık açmıştım. Birşey yazmasak da U-s benim takıldığım ilk forum her gün giriyorum alışkanlık :)

Oyun forumlarıyla ilgili elimizden gelen bir şey olursa yardım edebilirim açıkçası. Özellikle bu dönem moba çok popüler üzerine gidilmesi gerekiyor. Dotayla alakalı organizasyon vs yapılması düşünülürse güzel olabilir.
Uğur GÖK :
Xantier : daha önce söylediğim gibi uo ile ilgili atılacak her platform adımı ölüdür. hele ki runuo bile "yeter" dediyse uo için platformlaşma tamamen ölmüştür. oyun platformu fikri de biraz sakat duruyor zira türkiye'deki köklü oyun platformları, oyun portalları bile ilgi çekici değil. oyun magazini çok gelişkin değil tr'de. küçükken oyun dergileri vs. ilginç geliyordu ama internet geldiğinde her şeyin heyecanı söndü. gelişkin olsa bile sürdürülebilirliği yok ki.

stream fikirleriyle ilgili hali hazırda bi proje yazdım domainleri hazır fakat sıfırdan bir altyapı olacağı için kodun altına ben giremiyorum açıkcası. tek açığımız düzgün bir web programcısı.

ultima-strike açısından bakarsak çok detaylı olmasa bile bir şekilde yerleştirmek lazım doğru diyorsun.

herhangi bir karar çıktı mı şu ana kadar?
Siteyle ilgili bir durum var haftaya değil öbür hafta netleşecek onu bekliyorum.
Değişiklik iyidir hareket kazandırır
Hayırlısı olsun bakalım nasıl bir yenileme olucak :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.