Thoth Sekhmet amen ve Horus a hastayım :D
Mısır mitolojisini çok severim ben sağol Spawnsas güzel paylaşım

We love you Egemen abi

Lafı gediğine şıp diye oturtuyorsun :memnun
Burada yazilanlarin hepsi hikayeden ve varsayimdan ibaret tanrilik tanricalik kavramlarina inanan bir zihniyet olamaz yaratan vardir yaratici vardir insanlarin kafasini bu tur sapkin dusunce,fikir ve sapkinliklarla bulandirmayin bizim kulturumuze ve dinimize aykiridir butun tek tanrili dinlere terstir mademki tanriydilar neden olduler:)
Silindi
Novice
6.4
DoomSword :
Malapagos : Saçmalığın daniskası. Yukarıdaki yazılardan bir tane mantıklı birşey söyleyin. Tamamen hayal ürünü.

Sanırım sen FRP'den anlamıyorsun.

Bastırılmış hayallerin yokolmuş, beyninin ulaşabildiği nokta evreni geçememiş. Oysaki Tanrı bize hayal edebilmemizi bahşetmiştir. Yapacak hiçbirşey yokken bile sizi mutlu edebilen "hayal gücü"

Mutsuz insanlar, hayal edenlere çocuk demişlerdir. Ne varki onların bu hakareti sadece kıskançlıktan ibarettir.

Seni seviyorum :alkis

@Freeman

Kimseye bunlara inanın diyen yok ki.Bunların hayal ürünü olduğunu benim 5 yaşındaki kardeşimde kavrayabilir.

Adı üstünde hayal ürünü.Hayal ürünlerinişn ne derece mantıklı ve gerçek olmasını bekleyebilirsin ki?
FreeMan : Burada yazilanlarin hepsi hikayeden ve varsayimdan ibaret tanrilik tanricalik kavramlarina inanan bir zihniyet olamaz yaratan vardir yaratici vardir insanlarin kafasini bu tur sapkin dusunce,fikir ve sapkinliklarla bulandirmayin bizim kulturumuze ve dinimize aykiridir butun tek tanrili dinlere terstir mademki tanriydilar neden olduler:)

Ölmeselerdi Mitoloji Olurmuydu?
O zaman tanrilik kavramini yakistirmak sacmalik degilmi:)
O zamanki insanların inanması gereken birşeyler varmış bence Gayet de Güzel Yukarıdaki DoomSword un yazısı nı okursan anlarsın Sen Nasıl Kendi İnancını Savunuyosan Onlarda Kendi İnancını Savunuyo o zamanda Doğa Üstü Olaylar Oluyordu Ama Tek tanrıya inanmıyorladı ben sana desem şimşeği zeus Atıyo Dalgayı Poseidon Yaratıyo Gülersin demi?
Benim sorunum onlar degil sizlerin taparcasina savunma anlayisiniz!...
Oda Benim İnancım kimene?
Senin tanrilarinin kendilerine faydasi olmadiki sana da olsun:)
Söylemiyim söylemiyim diyorum ama.

Fazla geri kafalı var bu forumda.

Bazılarını tapma derecesinde savunmakla suçlarken - hemde mitoloji gibi küçük çocukların bile bunların birer efsane olduğun bilir - , asıl kendi bağlı bulunduğu dinin dogmalarını görmemizlikten geliyor.
Silindi
Novice
5
Freeman:
Benim sorunum onlar degil sizlerin taparcasina savunma anlayisiniz!...

Allah Allah anlatamıyoruz sanırım.Ben taparcasına hiçbirşeyi savunmuyorum.Diyorum ki;

ONLAR HAYAL ÜRÜNÜ.ESKİ ÇAĞLARDA TEK TANRILI DİNLER YOK İKEN BUNLAR VARMIŞ.VE İNSNALAR BUNLARA İNANIRLARMIŞ.

ŞİMDİ Kİ İNSANLAR TEK TANRILI DİNLERİN OLDUGUNU BİLİYORLAR VE BUNLARA İNANMIYORLAR.AMA BUNU MİTOLOJİ(Bir nevi sanat eseri)OLARAK ADLANDIRIP İNSANLARI BİLGİLENDİRİYORLAR.

KİMSE KİMSEYE BUNLARA İNANIN ALLAH YOK BUNLAR VAR DEMİYOR !

MADEM HAYAL DÜNYAMIZ GERÇEKLERLE SINIRLI KALACAKTI.İZLEDİĞİMİZ ÇİZGİFİLMLER, OKUDUGMUZ ROMANLAR, PİNOKYO BİLE NEDEN VARDI?

KAÇ KİŞİ PİNOKYONUN GERÇEK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR?

Bağırdığım için özür dilerim...

Bu konu Michaell tarafından düzenlendi(2007-09-12 16:21, 16 yıl önce)
İlk önce yazdığınız kelimeleri iki kez düşünün !!!!!:arastir

Ayrıca

@FreeMan Amcacığım
O öyle inanıyor.Faydası olması ya da olmaması ona kalmış birşey

@Mişel

Ben inanıyorum Pinokyo gerçek ama başka bir yeri uzuyor yalan söyledikçe :p
Hayal Ürünü olduğunu 1 e giden çocuk biliyor taparcasna kimse savunmuyor YÜzüklerin efendisi Sence GErçekmi matrix? ama bayılarak izliyosundur:D
Micheall kardesim CrazyDream benim inancim dedigi icin ben de mademki senin inancindir inanc anlayisin o taptigin ianndigin tanri olarak bildiklerin kendilerine fayda saglamadi sana nasil saglasin yani olduler!. Tanri hic olurmu yaratan olebilirmiki?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.