Silindi
Yapmayın lütfen ya.

Fantastik kurgu denen birşey var.Fantastik kurgunun hikayesinin neyden oluşmasını bekliyordunuz? Cinaliden mi?

Tolkien(Yüzüklerin efendisi kitaplarını yazan kişi)'in yazdıkları gerçek mi?Hayır Fantastik kurgu onların hepsi.Hayal ürünü.Tolkienin beynindeki dünya.Gerçek değil.Kimse gerçek olduğunu savunmuyor !

@Freeman
Ben o cevabımı senin şu postuna karşılık verdim.

Freeman:
Benim sorunum onlar degil sizlerin taparcasina savunma anlayisiniz!...

Ayrıca insanların inancı seni ilgilendirmez.İsterse gider önündeki monitöre tapar ?
Şakamı bu ya:D kim gerçek dediki :D
o da benim Inancim diyen sendin sevgili kardesim yukari cik oku dilersen !..
Michaell
Ayrıca insanların inancı seni ilgilendirmez.İsterse gider önündeki monitöre tapar ?

Evet öyle ama biraz daha nazik olamaz mısın?

Ne yazık ki Sercan haklı Freeman Amca biraz abartı kaçmış amcacığım :memnun

Ne demişler?
Herkesin kendine göre doğruları var ;)
Silindi
Banned
0
bence çok saçma bir konuyu tartışıyoruz...Uzatmanın alemi yok...
Evet Bende ona diyorum :D dönere bile taparım kime ne :D
Arkadaslar benim soylemeye calistigim su kendi dinimizi bilmezkien neden bu kadar sacmaliklara kendimize ders niteliginde kafa yoruyoruz bu soru buradaki herkese simdi namazin farzlarinin kac oldugunu sorarsan kimse bilmez ama poseidon'un ayakkabi numarasini bilirler!..
Çünkü zevk alıyorum (en azından ben) FreeMan Amca!
Eskiden insanlar bunlaru tanrı olarak görmüştür.
Hani bir söz var geçmişini bilmeyen milletler kalıcı olamaz diye o işte ilke
Silindi
Banned
0
Doomcum öyle adamların gta yı gerçek sananlardan farkı yok hiç üzülme :)

@Freeman
Bakın hala saçmalık hala din diyorsunuz.

Anlatamıyoruz sanırım.

Ben diyorum ki bunlar senaryo.Eskiden Allah yokken insnalar bu senaryolara inanmışlar.Şimdi Allah var kimse bunlara inanmıyor.Bunları bir roman tabirinde okuyorlar.

Ps:Allah yokken derken Allahın varlığı bilinmezken demek istedim.Birisi çıkıp Allah eskiden yokmuymuş demesin.

Ama sen diyorsun ki İslamı bilmiyosunuz bunları biliyosunuz.Bunlara inan bi adam zaten neden islamı bilsin ki?

Örnek vermek gerekirse siz Müslüman olan bi adamın budizmi bilmesi gerektiğini savunuyorsunuz.

Biz bunlara inanmıyoruz.Ama bu bir romandır merak ediyoruz ve okuyoruz anlatabildik umarım ?
Ben anliyorum zaten canim kardesim o soylediklerini cocuklara soylemelisin yanii gercekten onlarin varligina inananlara anlayamayacagin kadar dini felsefi ve tarihi bilgim vardir sevgili Micheall asil sen anlamiyorsun soylemek istediklerimi basliktan yola cikarak biraz anlam cikarmamak sanirim cahillik olur o asatir inanci tanrisal kavramlar icerdiginden donemin varsaydiklari tanrilari kime ne asi saglamistir bir ornegini verebilirlermi sozum onlarin tanri oldugu inancina kanaat getirenlere...
Silindi
Novice
6.4
yahu kimseye bir yarar sağlamıştır yada sağlamamıştır bundan bizene sizene ????

NEden ısrar ediyosunuz adam tencereye tapar banane sanane ?

Ona bi yararı olur olmaz bizene sizene ?

Anlatmak istediğim nokta burası.Kimsenin inancı bizi ilgilendirmez.

Siz kalkıpda kimseye ona inanma sana ne yararı olmuş ki gel buna inan diyemezsiniz.Sizi alakadar etmez.

Bunu anlatmaya çalışıyorum Ama siz hala kalmış ona ne yararı olmuş ki diyorsunuz.Yapmayın lütfen ya.
Canim kardesim bunlar bilincli bir sekilde yapilan seylerdir bir Musluman olarak hepimize dusen gorevler vardir dogru olanlari tabiiki soyleyeceksin egerki Musluman isen Mu'min ise uzerine farzdir onlarin yanlsi oldugunu ve tapmamalari inanlamalari gerektigini telkinde bulunacaksin muslumanlik veya inanc tek basina yasamak degildir paylasmakla olur dikkat edersen ramazan arifesine denk getirmeleri tesaduf degildi ayrica dikkat cekici olan bir diger tarafi da Topic'i acan arkadas cikip da bunu neden Ramazan baslarken actiginin aciklamasini yapmadi neden ozellikle bu ani secti hic mi merak etmedin o arkadasin belli bir zihniyete hizmet etmedigi ne malum? ki ben de kendi savundugumu tabiiki yazarim gorus beyan ederim (sana ne) demiyorum ancak bir musluman olarak sorumluluk altinda oldugumu ifa etmek istiyorum burada sana yonelik bir atifta bulunmadim neden israrla sen kefalet yapiyorsunki anlamis degilim dogrusu!...
Oha diyorum..

Paronoyak mısın ?

Ayrıca bu başlık 3-4 gün önce açıldı.

Ve saçmalıyorsun.
Silindi
Novice
5
Ya bu şekilde biryere varamayız.Anlamıyorsunuz, anlamak istemiyorsunuz.

Yok ramazan ayına girerken neden açmışmışda falanda filanda yapmayın Allah aşkına ya.

İsteyen istediğine tapsın sen kendi inancının gerektirdiği davranışları yerine getirebiliyorsan getir.Bırakta diğer insanların inançları kendine kalsın.

İnsanları bu saatten sonra uyarmak sana bana kalmaz.Uyardığın adamlar İslamın varlığını Allah'ın varlığını hiç duymamış bilmemiş olsa sana hak veriyim.Ama çok saçma konuşuyorsun.
Daha da saygili ve kaba cumlelerden ibaret olmayan yaklasimlar beklerim sevgili xlore!..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.