Cafede bizim gençlik oynuyordu.İlk haftalar dedim nekadar dandik bir oyun bu sizin hiç kafanız çalışmıyormu?Sonra bi baktım kendimi resciyi ararken buldum :p
bende kucuk yasta basladım uoya 10 yasıda basladım su an 17 yasındayım ben gokhan die bi arkadas vardı hep onla geziodum kafeye gidip half life oynuyoduk ondan sora buyuk buyuk abiler uo oynuyodu biz soruyoduk abi bizde oynamak istiyoz nası oynucaz falan filan bi tane abi kalktı bıze uyelık falan aldı o bıze cok yardımcı oldu (keske sikt*r cekseydi) warrior char actı despisede ettinler falan vardı orda kastırdı bıze az bısey orettı falan sora bız kendımız sora sora orendık ilk charımın adı Jackie Chandi :D oburunun adı Herold iste herneyse actım ıkıncı charımı oyuna baslayalı 3-4 ay gecmis ben artık mageye heves sarmısım (cunku an ex por atıyolardı :D) 7x skill cap var skilleri sayıyım kastıklarımı anatomy heal mage medi eva poi bide ins. insi para kasmak icin kullanıyodum falan o zamanlar bana uo cok daha zevkli geliodu staffın ne oldugunu bilmiodum bi gun yanımda sim siyah bi herif belirdi durup dururken ben korktum kesicek sandım :D kacmaya basladım staff bana barıyo arkadan duuur poliiiiis :D iki uc kere bagırdı sora stone yapıp jaile atmıstı cok guzel anılarımız gecti banada o zamanlar uo hayattan daha onemli geliodu :D
Bende oynarken gidip silahçıdan gidip büyük olan silahları alıodum axe falan büyük olunca daha çok can alıyo sanıyodum banka ağırlıgı doldu hiç birşey alamamaya başladı :S
baska yokmu hatırlayan :D
ultima'ya başlamadan abimi sürekli izlerdim yalvarırdım bende oynucam bende oynucam diye (9 yaşındayken)
sürekli dikkatli dikkatli izledim bu oyunu abim oyunun sürekli donduğunu söylerdi vede oynayamayacağımı.
10 yaşıma yaklaşırken abim ; Ultima hayatın başlıyor dedi. Çok mutlu olmuştum gerçekten. ilk charım minerdi bir gün kazma'yı kaybettim. Wrest tactic 30 'du , adamın kazmasını almak için köşeye sıkıştırmıştım atla wrestlede adamı kesip kazmasını almıştım ne günLerdi yav özlüyorum.
Minoc madende aylarca Mining calısıp 1 ayda Bs yi 70 ledigimde copper gold gibi setleri tamamlayıp Britaine gider pazarlardım. 100 k olunca kendimi zengin görürdüm. Minoctan cıkınca bir korku sarardı bedenimi :)
İlk başladığımda madenciydim. Ciddi anlamda çabalıyordum. Oyunu yaşamak nedir diye sorsalar işte bu derdim hep :) Minoc memleketim gibiydi, Britain ise çok çok büyük şehir gibi gelirdi :) Minoc-Britain arası o yolu koşarak giderdim.

Ah ah, özledim o günleri :)
2002 yada 2003 nebuladayız. Kafede arkadaşla ikimiz birer savaşcı açtık. STR kasıyoruz ama boksla*. Arkadaşın 100 oldu str, benimki 89 falan. Bizim bandajımız bitti (O sıra kafede oynamayı bilen bir iki kişi öğretiyordu bize). Gittik Britain mezarlığın alt tarafında koyun spawnları var. Onları kesiyoruz. Önce yününü toplayıp sonra öldürüyorduk. Tabi makro falan bilmediğimiz için, koyunların cesedi de ufacık. Çift tıklarız koyunu tutturamayız falan. Neyse tam koyunu tutturuyoruz, cesedi açıyoruz, daha yününü alamadan, atlı bir adam geliyor alıp gidiyor. Nasıl sinirlerimiz bozuldu, delirdik. Platemail set, katana, 89 str 80 dex, arkadaşda da aynısı, ama onun 100 str'si var. Atsız falan adama atak verdik, crimminal olmak istiyor musunuz dedi, gözümüz karardı herşeyi göze aldık, tamam dedik. başladık kovalamaya. Mezarın sağ üst köşesinde evi vardı adamın kaçtı evine, biz de daldık içeri. Bir ben vuruyorum bir arkadaş, adam bizi banlıyor bir daha giriyoruz, banlıyor bir daha giriyoruz. Adamı en sonunda kestik.

Yazdığımız yazı ;

"Akıllı ol, koyunlarımızı elleme"

(:
İnternet cafede bi cocuk oynuyordu bu oyunu ilk baslarda nekadar saçma bir oyun diyordum.Sonra beni bi heves sardı oyuna nerden kayıt olucagımı gosterdiler felan kayıt olucam oradabir email yeri var ama benim emailim yok nasıl alıcagımıda bilmiyorum birisine sordum o bir siteye girdi buradan alıcaksın dedi ben becerip dolduramadım formu daha 9 10 yasındayım :D sonra bir koşu eve gittim Celil i aradım ( ***Bilocan***) senin email adresin varmı dedim var dedi verdi bana babasının mail adresini :) kayıt oldum yine olmadı.En sonunda biri bana mail adresi alıp oyuna kayıt etti.Girdim oyuna charımı fishing actırdılar butun cafe iskelede balık tutuyoruz ben tabi briti bilmiyorum harita acmayı felanda bi ara bankayı ararken tailor dükkanını gördüm iceri girdim bune diye baktı mbirsuru kıyafet pelerin felan aldım tam cıkıcam kapı kapanmasınmı yarım saat orada hapis kaldım açamadım kapıyı.Sonra birgün bi adamdan magerobe istedim ne hikmetse verdi.Bi hevesle giyiyim dedim giyemdim.Bari satıyım dedim birini buldum dedim 10 k tmm dedi koydum magerobe yi adamda parayı koydu aldım parayı bankaya attım adam gülüo salak felan dio ne oldu dedim nekadar verdim bak bakıyım dedi bankayı bir actım 10gp ağlıyıcaktım gözlerim doldu nekadar sevinmiştim ilkkez 10k param olucaktı :D
İlk olarak 2005 yılında Nebula'ya başlamıştım.İlk karakterim mageydi.Teach yapmayı bilmiyordum etrafta deli gibi teach yapacak npc arıyordum.Daha sonra playerlara sorarak öğrenmiştimki her skill'e bakan genel bir npc varmış vede tek bir npcden bir kaç skill dışında teach yapamıyormuşuz.Acemilik işte :) Ne günlerdiii...
İlk oynamaya başladığım akşamı dayağı yemiştim abilerden.:P

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.