Bir "Bursaspor" taraftarı olarak tüm "Fenerbahçe"lileri canı gönülden kutlarım ve Süper Kupa maçında bol şans dilerim.
şampiyon fenerbahçe olur :P -çok mu yersiz oldu ne :P
şampiyonuz ! :) helal olsun tüm oyunculara, teknik ekibimize. Aykut Kocaman la şampiyon olmak yıllar sonra daha anlamlı oldu. Aykut Kocaman değil nasıl koydu Aykut KOCAMAN.
Expert
34.0001
@tedbundy

benim anlamadığım kısım, işin içine alex girince defansların aklı bir karış havada oluyor da, quaresma guti simao karşısında akıllarını başına mı topluyorlar? Dünya takımı dediler alex 3ünün toplamından fazla gol attı, onlara da defansın aklı bir karış havada. Kıskançlıktan saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz.

Messi ve Ronaldo konusuna gelince, ben messinin dripling ve plase şut dışında bir özelliği olduğunu düşünmüyorum. Fakat ronaldo ya bakarsak, uzun mesafe de ondan hızlısı yok ve çok çabuk hızlanıyor, kafayla gol atıyor, uzaktan sert şutlar çekiyor, kendisine has bir frikik stili var vs vs. Saymakla bitmez. Ronaldo ya 100 üzerinden 99, messiye 98 verebilirim. İkiside farklı gezegenden o ayrı bir konu tabi.
K O C A M A N , Ş A M P İ Y O N U Z

N O K T A !
Nexima : şampiyonuz ! :) helal olsun tüm oyunculara, teknik ekibimize. Aykut Kocaman la şampiyon olmak yıllar sonra daha anlamlı oldu. Aykut Kocaman değil nasıl koydu Aykut KOCAMAN.

YÖNETİM İSTİFA :=)
Yorumları okurken gerçekten güldürdünüz beni. Fenerbahçe'nin Federasyon sayesinde şampiyon olduğunu verilmeyen ofsayt'ın konuşulacağını falan bunların hepsini bekliyordum da sizin ki nasıl bir kıskançlıktır ki Alex gibi bir futbolcuyu eleştirebiliyorsunuz..

Önce gidin kendi kaptanlarınıza bi bakın daha sonra Alex ile kıyaslayın. Adım gibi eminim ki bundan yıllar sonra Alex futbolu bırakıp Fenerbahçe'de teknik adam olsa sizin o yere göye sığdıramadığınız Hagi gibi geçmişine ihanet edip bir kulübün maddi geliri olan ve manevi olarak her şeyini veren taraftara hırsız demez.. Hepimiz Alex'in nasıl biri olduğunu, tamamen aile babası olduğunu ve ailesiyle ilgilendiğini biliyoruz boş yere kendinizi kandırmayın. Eğer Alex'in eleştirilmesi gereken bir tarafı varsa dünkü maçta bir pozisyonda kayıpta takımı 2-0 öne geçirmediğidir.
27 gol atan kaptan; 2 sağ ayak, 7 sol ayak, 5 kafa, 3 serbest atış ve 10 kez de penaltı

Her sene penaltı kralı. Aleks kötü oyuncu değil ama çok da iyi oyuncu değil. Merceğinizi genişletin biraz. Aleks sadece Türkiye Liginde kendini gösteren bir oyuncu, Türkiye'de gösterdiği performansı Avrupa'da niye gösteremiyor? Ayrıca Hagi ile kıyaslamayıda bırakın allah aşkına göz var nizam var.
Kendini çok fazla tekrarlıyan bir insan değilimdir ama sanırım algılaman için gerekli.
Göze nizama göre değil istatistiklere göre yorum yapıyoruz biz ve Alex Türkiye tarihinde gelmiş geçmiş en iyi yabancı oyuncudur.
Novice
12.5
berkancik:
Her sene penaltı kralı

İnsan Allah'tan korkar her sene penaltı kralı ? Haluk Ulusoy sağolsun yıllardır penaltı verdirtmedi bize.

Ayrıca Alex De Souza 14 asistle de ligin asist kralı da oldu!..
Mortal :
berkancik:
Her sene penaltı kralı

İnsan Allah'tan korkar her sene penaltı kralı ? Haluk Ulusoy sağolsun yıllardır penaltı verdirtmedi bize.

Ayrıca Alex De Souza 14 asistle de ligin asist kralı da oldu!..

Öyle deme asistleri de penaltıdan atmıştır.
Novice
12.5
Sercancım olur mu olur zaten Alex koşmuyor :(

Alex ilk seneler koşmuyordu bu sene gayette pres yaptı koştu top kaptı oyun kurdu kimse aksini söyleyemez. Zaten söyleyenin futbol bilgisinden şüphe duyarım..
berkancık : 27 gol atan kaptan; 2 sağ ayak, 7 sol ayak, 5 kafa, 3 serbest atış ve 10 kez de penaltı

Her sene penaltı kralı. Aleks kötü oyuncu değil ama çok da iyi oyuncu değil. Merceğinizi genişletin biraz. Aleks sadece Türkiye Liginde kendini gösteren bir oyuncu, Türkiye'de gösterdiği performansı Avrupa'da niye gösteremiyor? Ayrıca Hagi ile kıyaslamayıda bırakın allah aşkına göz var nizam var.

2007 CL Asist Kralı Alex De Souza

ayrıca Alex, Avrupa'da yok demeyi bırakalım artık. kendi ligimizi küçüksemeyide. Alex sadece anadolu takımlarına atar diyenler var. açın bi Beşiktaş, Galatasaray derbilerinde attıkları gollere bakın. bunları küçük takımdan sayıyorsanız bilemem. Alex ile Hagi'nin oynadıgı takım bir değildi, böyle bir takım kuruldugunda neler yapabileceğini herkes gördük. aynen göz var nizam var Alex'in yanında Hagi'nin bence adı bile geçemez.
ayrıca bu Trabzonspor'u böyle bilmezdim. nefret ettim resmen. son maçlarda attıkları goller komedi yahu. bu kadar komik goller yenilir. bu kadar çirkef bi camia oldugunu bilmiyordum. bence şampiyonluk FB-GS arasında geçmeli. ezeli rakibimiz olsa da diğerlerine nispeten daha iyidir.
KeLL : @tedbundy

benim anlamadığım kısım, işin içine alex girince defansların aklı bir karış havada oluyor da, quaresma guti simao karşısında akıllarını başına mı topluyorlar? Dünya takımı dediler alex 3ünün toplamından fazla gol attı, onlara da defansın aklı bir karış havada. Kıskançlıktan saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz.

Messi ve Ronaldo konusuna gelince, ben messinin dripling ve plase şut dışında bir özelliği olduğunu düşünmüyorum. Fakat ronaldo ya bakarsak, uzun mesafe de ondan hızlısı yok ve çok çabuk hızlanıyor, kafayla gol atıyor, uzaktan sert şutlar çekiyor, kendisine has bir frikik stili var vs vs. Saymakla bitmez. Ronaldo ya 100 üzerinden 99, messiye 98 verebilirim. İkiside farklı gezegenden o ayrı bir konu tabi.

Bu saydığın üç ismi teker teker anlatayım.İlk olarak Guti'den başlarsak,Guti'ye sorulan soruya verdiği cevapla açıklayayım.Gol attığında mı yoksa güzel bir asist yaptığında mı daha çok sevinirsin diye sorulan soruya "güzel bir asist yaptığımda" cevabını vermiştir.Guti Real'de oynadığı yılllarda forvet sıkıntısı yaşanmadığında hep servis yapıcı olarak oynadı.Zaten çok az forvet oynadı.Guti kaleciyla karşı karşıya kaldığında bile arkasından gelen Benzema'ya topuk pası vererek ona gol attıracak kadar asiste daha düşkün birisidir.Zaten gol bölgelerine çok girmez.Geride kalıp diğer oyuncuları pozisyona sokar.Asist sayısının az olma sebebide önünde oynayan Nobre ve Bobo'nun ayaklarına gelen her topu ezmesi.

Quaresma ise zaten futbolculuk hayatı boyunca çok gol atan birisi değil.Eminim Portekizde iki yıl üst üste yılın futbolcusu seçildiğinde bile çok gol atmamıştır.Sebebi ise gol bölgelerine çok girmeyi düşünmemesidir.Simao'da kanat oyuncusu olmasına rağmen Quaresma'dan daha çok gol bölgelerine girer.Neyse Simao'ya aşağıda devam ederim.Quaresma hernekdar toplara iyi vursada son vuruşu süper olan bir oyuncu değildir.Son vuruşları süper olsa bile çok kenarda kaldığından açı farkından gol atma şansı azalıyor.Oda Guti gibi asist yapmayı daha çok seven birisidir.Yıllarca Lisandro ile beraber oynamış birisinin,açtığı her ortada yerden veya havadan kesinle affetmeyen forvetle oynadıktan sonra gelip Nobre ve Bobo ile oynaması asist sayısınıda etkiliyor.Zaten Quaresma'nında ligde verimsiz gözükmesinin sebebi ağır sakatlıklar geçirmesi.Guti'yi Quaresma'yı sırf oynatmamak için öldüresiye tekmeleyen,arkadan resmen sakatlamak için kayan oyuncuların olduğu çok maçı izledik.Ve bu oyuncuların çoğu dahi oyundan atılmadı.Her oyundan atılmayacağını anlayan kaba kuvvete biraz daha yeltendi.Sırf Antalyaspor maçında Quaresma 27 tekme yedi.Barça ise gitti Almeria'yı 8-0 yendi fakat Messi'ye yapılan faul sayısı sıfır.Yukarıda dediğim tek omuz darbesiyle düşüp faul alma olayını burada anlamışsındır sanırım.

Simao için söylenecek çok birşey yok.Ligin ikinci yarısında geldi.Uyum sorunu olabilecek zamanda bile hiç tanımadığı ülkede yeteri kadar gol attı.

Bırakın şu şukadar gol atmış bukadar asist yapmış bu iyi oyuncu diğeri kötü oyuncu ayaklarını.Maçları izlemeden sadece gol atanlar arasında gördüğünüz oyuncuları baş tacı yapmaya çok meraklısınız.Bırakın Messi ve Ronaldo'yu sadece Xavi ve Iniesta'yı izleyin neler yaptıklarının farkında vardığınızda beni anlamaya biraz daha yaklaşacaksınız.Xavi'inin ne yaptığını anlarsanız Guti'nin de ne yaptığını anlarsınız.

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.