piramit kendinin fakei direk
yyyyyy : 2005den beri fake takılıyorum xantir

ne hikmetse pyramidde 2005 yılında açılmış. ztunnelden girip olmuyor bu işler
battlefielda dönmüş burası asfasd
Slothere : 2 sene delphi üzerinde çalışıp üstteki lafı ediyorsan bir halttan çaktığın yok demektir. Script öğrenir gibi ezberden ilerlemişsin demektir. Kendini geliştirememen de kapasitenden ötürü. Düz mantık scriptten öğrendiklerinle programlama yapmaya çalışıyorsan tabiki ilerleyemezsin. Okul için geliştirdiğin bilmemne bakkal çakkal programlarıyla bu tip programlar arasındaki farkı bilmen için programcı zekasına sahip olman lazım. Bilmediğin için hemen nolcak bende manav programı yazdım indirir yaparım şeklinde yazdın.
Gerek duymadığım için ilerletmedim? İlerletmek zorunda mıyım? Bana göre değildi, zevksiz ve çok sıkıcı bir programlama dili. Evet program yapacakların çok işine yarıyor, ama böyle bir hedefim yok.

Slothere : Emin ol sandığından daha iyi biliyoruz. Bildiğimiz için bildiğimiz konuda yorum yapıp üsttekileri yazabiliyoruz. Bilmeseydik adabımızı bilir oturur susardık. Sen delphiyi ne kadar biliyorsun ki çıkıpta çok kolay ne olacak bende yaparım hemencecik diyebiliyorsun? Bahse girerim delphi bilgin 2-3 veritabanı işlemi yapmak, döngü vs hazırlamak, sorgular falan yapmak. Connectorde o işler o kadar kolay değil.
Hala daha benim demek istediğimi anlamamışsın, neyse aşağıda açıklayacam bunu.

Slothere : Aynen herkes inandıktan sonra istediğini yapar sınırı yok. Daha akıllı değiller sadece neyi nerede yapmasını iyi biliyorlar. Her insan eşit değildir onu bir geç.
Herkes eşittir. Çalışan kazanır, kimse her şeyi bilemez, sadece uğraşanlar bilir.

Slothere : Kulağı sağdan da tutarsın soldan da hatta uğraşırsan apış arasından da tutarsın. Önemli olan hangi yolu seçtiğin, hangi yolun daha etkili olduğu. Bir kodu yerine göre oturup 1000 satırda da yazabilirsin 100 satırda da. Bu senin dile ne kadar hakim olduğuna ve bu zamana kadar ne kadar farklı yöntemle ne kadar çok zorlukla karşılaştığınla orantılıdır. Sana burda sayfalarca anlatım yapardım ama celallendiğin için anlamayacaksın. Sadece belirli kesimler yapabilir, herkes yapamaz diye bir laf eden olmadı nerenden uydurup lafı oraya getirdin hemen. Klasik savunma mekanizmasına geçtin anında.

İlla yapabiliyoruz diye herşeyi yapmak zorunda mıyız? Cahil cahil konuşmayı bırak.
Kulağı nerden tuttuğunun önemi yoktur, sana kulağı tutman söyleniyorsa, nerden tutarsan tut aynıdır. Amaç eve gitmekse, kestirme yoldan yada uzun yoldan gitmenin hiç bir farkı yoktur.

Slothere : Hazır kodları editleyip sattıkları için o kadar çoklar. UO alemindeki 1 bilemedin 3 kişi o kodları oturup baştan sona yazabilir. Şu an connector satan herkes o kadar kapasiteye sahip değil. Bir çoğu hazır temelin üzerine ilave yapa yapa bu hale getirdi. Baştan yapanlara saygım var elbette onlara lafım yok.
Benim demek istediğimde buydu baştan beri, yorumları başka yere çekmeseydiniz.

Slothere : Bilmemek elbette ayıp değil ama bilgisiz ortalığa her şeyi biliyorum ben, onu bunu yaptım ben diye atlarsan cevabını alırsın. Kimse çıkıpta sana bilmediğin bir konuda sen bunu niye bilmiyorsun diye çıkışmaz. Ama sen çıkıpta bilmediğin konularda çok biliyormuşsun gibi artistliğe yönelik yazarsan her türlü tepkiyi alırsın.

Benimde herkes gibi iyi kötü olduğum yerler var. İyi olduğumu düşündüğüm yerlerde çıkıp yazı yazmasını bildiğim gibi bilmediğim konularda da susmasını iyi biliyorum.
Ben her şeyi biliyorum demedim, ilk mesajımı dikkatli okusaydın benim oradaki kavganın bir anlamı olmadığını söylemeye çalıştığını net bir şekilde anlardın.

Slothere : Sen önce kendi tavırlarına yazdıklarına bir çeki düzen getir ondan sonra bunları yaz.
Ben gayet normal bir yorum yaptım, benim oradaki vurgum kavga edilecek bir konu olmadığıydı. Yazıklar olsun ki 2,3 sphere kodu için kavga edilen bir platforumda delphi için kavga edilmesi normal. Bende burada kavga etmenin çok anlamsız olduğunu vurguladım orda, artık internette uo connector kodu arasan her koşede proje kodları var, hepsi edit üzerine kurulu? Yalan mı? Ha işini iyi yapan insanlar var onlarda 150-200 lira istiyor, kimse almıyor unutuluyor gidiyor? Bende yaparım connector zor mu sanıyorsun? Connector delphi kodlamaları dolu ortalık. Hiç bir algoritmayada ihtiyaç yok. Kopyala yapıştır, istedikten sonra bende yapardım gelir burda hava atardım? Sende yaparsın, en geri zekalı insan bile yapar. Bunu anlayın artık, kimse sizden düşük değil, kendinizi kimseden üstün görmeyin.
xwerswoodx :
Kulağı nerden tuttuğunun önemi yoktur, sana kulağı tutman söyleniyorsa, nerden tutarsan tut aynıdır. Amaç eve gitmekse, kestirme yoldan yada uzun yoldan gitmenin hiç bir farkı yoktur.

evde babaannen kalp krizi geçiriyor, uzun yoldan yavaaş yavaş gitmek mi iyidir kısa yoldan yetişip hastaneye yetiştirmek mi önemlidir
xwerswoodx :
Slothere : 2 sene delphi üzerinde çalışıp üstteki lafı ediyorsan bir halttan çaktığın yok demektir. Script öğrenir gibi ezberden ilerlemişsin demektir. Kendini geliştirememen de kapasitenden ötürü. Düz mantık scriptten öğrendiklerinle programlama yapmaya çalışıyorsan tabiki ilerleyemezsin. Okul için geliştirdiğin bilmemne bakkal çakkal programlarıyla bu tip programlar arasındaki farkı bilmen için programcı zekasına sahip olman lazım. Bilmediğin için hemen nolcak bende manav programı yazdım indirir yaparım şeklinde yazdın.
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla

Slothere : Emin ol sandığından daha iyi biliyoruz. Bildiğimiz için bildiğimiz konuda yorum yapıp üsttekileri yazabiliyoruz. Bilmeseydik adabımızı bilir oturur susardık. Sen delphiyi ne kadar biliyorsun ki çıkıpta çok kolay ne olacak bende yaparım hemencecik diyebiliyorsun? Bahse girerim delphi bilgin 2-3 veritabanı işlemi yapmak, döngü vs hazırlamak, sorgular falan yapmak. Connectorde o işler o kadar kolay değil.
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla

Slothere : Aynen herkes inandıktan sonra istediğini yapar sınırı yok. Daha akıllı değiller sadece neyi nerede yapmasını iyi biliyorlar. Her insan eşit değildir onu bir geç.

Slothere : Kulağı sağdan da tutarsın soldan da hatta uğraşırsan apış arasından da tutarsın. Önemli olan hangi yolu seçtiğin, hangi yolun daha etkili olduğu. Bir kodu yerine göre oturup 1000 satırda da yazabilirsin 100 satırda da. Bu senin dile ne kadar hakim olduğuna ve bu zamana kadar ne kadar farklı yöntemle ne kadar çok zorlukla karşılaştığınla orantılıdır. Sana burda sayfalarca anlatım yapardım ama celallendiğin için anlamayacaksın. Sadece belirli kesimler yapabilir, herkes yapamaz diye bir laf eden olmadı nerenden uydurup lafı oraya getirdin hemen. Klasik savunma mekanizmasına geçtin anında.

İlla yapabiliyoruz diye herşeyi yapmak zorunda mıyız? Cahil cahil konuşmayı bırak.

Slothere : Hazır kodları editleyip sattıkları için o kadar çoklar. UO alemindeki 1 bilemedin 3 kişi o kodları oturup baştan sona yazabilir. Şu an connector satan herkes o kadar kapasiteye sahip değil. Bir çoğu hazır temelin üzerine ilave yapa yapa bu hale getirdi. Baştan yapanlara saygım var elbette onlara lafım yok.

Slothere : Bilmemek elbette ayıp değil ama bilgisiz ortalığa her şeyi biliyorum ben, onu bunu yaptım ben diye atlarsan cevabını alırsın. Kimse çıkıpta sana bilmediğin bir konuda sen bunu niye bilmiyorsun diye çıkışmaz. Ama sen çıkıpta bilmediğin konularda çok biliyormuşsun gibi artistliğe yönelik yazarsan her türlü tepkiyi alırsın.

Benimde herkes gibi iyi kötü olduğum yerler var. İyi olduğumu düşündüğüm yerlerde çıkıp yazı yazmasını bildiğim gibi bilmediğim konularda da susmasını iyi biliyorum.

Slothere : Sen önce kendi tavırlarına yazdıklarına bir çeki düzen getir ondan sonra bunları yaz.
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla

+1 katılıyorum
Master
59.2997
xwerswoodx : Kulağı nerden tuttuğunun önemi yoktur, sana kulağı tutman söyleniyorsa, nerden tutarsan tut aynıdır. Amaç eve gitmekse, kestirme yoldan yada uzun yoldan gitmenin hiç bir farkı yoktur.

Bu lafı söyleyen insanın script yazabilmesi çok ironik. Neyse ortalık daha karışmasın.

xwerswoodx : Bende yaparım connector zor mu sanıyorsun? Connector delphi kodlamaları dolu ortalık. Hiç bir algoritmayada ihtiyaç yok. Kopyala yapıştır, istedikten sonra bende yapardım gelir burda hava atardım? Sende yaparsın, en geri zekalı insan bile yapar. Bunu anlayın artık, kimse sizden düşük değil, kendinizi kimseden üstün görmeyin.

Peki. Bu lafların üstüne başka bir şey yazmıyorum. Duvarla konuştuğumu anladım.
Xantier :
xwerswoodx :

evde babaannen kalp krizi geçiriyor, uzun yoldan yavaaş yavaş gitmek mi iyidir kısa yoldan yetişip hastaneye yetiştirmek mi önemlidir
Connector'den bahsediyoruz :) Nenemden değil. Ama soruna cevap vereyim, eğer zaten zaman yetmeyecekse, kısa yoldan yada uzun yoldan gitmenin bir farkı yoktur :) Ama Connector kalp krizi geçiremeyeceğine göre :) Uzun veya kısa fark etmiyor :)

Diğer arkadaşlara gelirsek :) Tavırlarından ne kadar çocuk oldukları zaten belli oluyor ;) Çocukla çocuk olunmaz :)
xwerswoodx :
Xantier :
xwerswoodx :

bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla

haklısın kardeş
Neophyte
26.6001
Connector satıcıları başlık sahibi ile iletişime geçebilirler.
İyi forumlar

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.