öncelikle kirlilik için özür dilerim.

2.1 – Spam ve Konudisi
...veya düzen icin gerekenler

Her konunun belli bir amaci oldugunda dolayi, konu icersinde konu ile alakasiz veya onudan sapan iceriklerin yayinlanmamasi gerekir. Yetkililer bu icerikleri silecektir. Konunun bulundugu forum alanina ve konuya göre bu kuralin uygulanmasi farkli olabilir.

bu kural nedense çoğu kişi tarafından pek takılmıyor. nedeni ise yaptırımların yetersiz olması olabilirmi ? sonuçta ise forum trollüğü denilen saçmalıklar ortaya çıkıyor. ya da benmi yanlış düşünüyorum.
Yaptırımlar ve yetkililer ile alakalı bir konu açmayı ben de düşünüyordum sen benden önce davranmışsın.Sadece bu madde değil hiçbir madde takılmıyor şu an forumda.Yetkililer yaptırım uygulanması gereken yerlerde uyurken gereksiz şeyler üzerinde yaptırım uygulamaya çalışıyorlar.Aylarca forumda gözükmeyen kişiler sunucu açtıklarında ultima-strike da yetkili olduklarını hatırlıyorlar.Forum zaten yeterince ölü durumda bu yetmezmiş gibi bazı yetkililer bunu iyice baltalamakta.
Ah keşke acele etmeyip biraz bekleseydiniz. Gerekli temizliği yapıp başlığınızı tekrar açıyordum :)
gerekli temizliği yapmak için geç değil. bu temizlik sadece bir konu için değil genel anlamda açılan bütün konuların takibiyle olmalı. istediğimiz şey şu; amaçsız, gereksiz ve alakasız mesajların ultima-strike seviyesini düşürmemesi. benim saygı duyduğum 15 yaşındada arkadaşım var 55 yaşındada arkadaşım var. fakat bazı sonradan türeme kişilikler fuzuli mesajlarla kendilerini tatmin etmeye çalıştıklarında bulunduğum ortamdan soğuyorum açıkcası. tabi bu benim düşüncem.
Tabi bu konuda hak veriyorum aynı sıkıntı bizde de var ancak takdir edersiniz ki 7/24 saat forumla ilgilenemiyoruz. Konuya ilk defa gelen bir uyarı ile admin panelden ulaşarak baki oldum. Böyle olduğu zaman daha çabuk müdahalelerde bulunuyorum..
Adept
4.3
Takdir edersiniz ki forumdaki yazilan bütün mesajlari cümlesi cümlesine okumak vakit isteyen bir durum. Ancak üyelerimiz mesajlarin sag üst kösesindeki resmine tiklayip sikayette bulunursa bize büyük yardimda bulunmus ve sorunlarinin daha cabuk cözülmesine ulasmis olurlar.
Novice
12.5
David büyük forumlarda dediğin olayda haklı olabilirsin ama günde yarım saat bakarak forumdaki tüm yeni mesajları okunabilir.Günde ortalama 20-40 arası mesaj geliyordur.O kadar yetkili artık onuda görsün.Biliyoruz hatır işi ile ilgili yönetici - mod olunabiliyor ama bari işlevlerini kullansınlar değil mi =)

Ayrıca sırf şu yöneticilik ve yaptırımları ile ilgili 2 konu açtım ikisinde de bana genelde hak verindi ve daha dikkatli olunacağı söylendi ve konularım silinmiş.Şuan ki TBMM milletvekillerine ne gözle bakıyorsam U-S yönetici ve modlarınada aynı gözle bakıyorum.
Master
59.2997
Kuralların takılmamasındaki nedeni ben boş vermişlik olarak görüyorum. Herkes artık bazı şeylerin farkında. Sitenin sahibinden üyelerine kadar. Onlar da biliyor artık iş yapmadığını o yüzden boş ver gitsin modundalar. En azından okul gençliği mevcut oldukça bitmeyecek oyun counter-strike üzerine yönelin ağırlığı ona verin. Uğur'un da iyi bildiği gibi en çok hiti getirecek alan orası. Domain de gayet uygun. Şu başlık açmak için mesaj atma saçmalıkları da kalkıp daha günümüze uygun, medeni işlemler de yapılırsa bakın nasıl bir hareket geliyor. Yap bir sistem başlık açılması için talep gitsin yetkili uygun görürse onaylasın veya onaylamasın. Böyle yaparak adamları daha çok teşfik ediyorsunuz.

@Armina

Yılışıklığın lüzumu yok bence. Herkes neyden bahsediyor sen neyden bahsediyorsun. Herkes zaten biliyor öyle olması gerektiğini. Birkaç kişinin gözüne giricem diye yapmacık davranmayın.

@Neran

Siteye girmişliğin yok 2-3 ayda bir saat dışında çıkıpta takdir edersiniz ki okuyamıyoruz deme bari. Onca yetkili var sitede, açılan günde 1-2 başlık. Atılan mesaj sayısı 10-20 bunları da takip edemiyorsanız kapatın siteyi. Daha zor zamanlarda, daha az aktif yöneticiyle bu site neleri idare etti bunları edemiyorsa yazıklar olsun.

ve alakasız olsa da

@Yönetim

Şu siteyle ilgili gelecek planlarınız varsa yıllardır ellenmeyen tasarım ve yenilikler üzerine yönelin. Daha çok bazı şeyleri teşfik edin. Anket sistemi vs ile yürümez bu gemi. Sxe Injected vb. programların günlük takiplerini yapın. Belirli aralıklarla mesela emülatörlerde gerçekleşen yenilikleri haberlerin çevirilerini yayınlayın ne bileyim bunun gibi işler yapın ki hareketlensin. Turnuva yapılacak dendi bir ara ama icraatını göremedik. Yanlışlar çok, fakat işlev yok...
Slothere : Kuralların takılmamasındaki nedeni ben boş vermişlik olarak görüyorum. Herkes artık bazı şeylerin farkında. Sitenin sahibinden üyelerine kadar. Onlar da biliyor artık iş yapmadığını o yüzden boş ver gitsin modundalar. En azından okul gençliği mevcut oldukça bitmeyecek oyun counter-strike üzerine yönelin ağırlığı ona verin. Uğur'un da iyi bildiği gibi en çok hiti getirecek alan orası. Domain de gayet uygun. Şu başlık açmak için mesaj atma saçmalıkları da kalkıp daha günümüze uygun, medeni işlemler de yapılırsa bakın nasıl bir hareket geliyor. Yap bir sistem başlık açılması için talep gitsin yetkili uygun görürse onaylasın veya onaylamasın. Böyle yaparak adamları daha çok teşfik ediyorsunuz.

@Armina

Yılışıklığın lüzumu yok bence. Herkes neyden bahsediyor sen neyden bahsediyorsun. Herkes zaten biliyor öyle olması gerektiğini. Birkaç kişinin gözüne giricem diye yapmacık davranmayın.

@Neran

Siteye girmişliğin yok 2-3 ayda bir saat dışında çıkıpta takdir edersiniz ki okuyamıyoruz deme bari. Onca yetkili var sitede, açılan günde 1-2 başlık. Atılan mesaj sayısı 10-20 bunları da takip edemiyorsanız kapatın siteyi. Daha zor zamanlarda, daha az aktif yöneticiyle bu site neleri idare etti bunları edemiyorsa yazıklar olsun.

ve alakasız olsa da

@Yönetim

Şu siteyle ilgili gelecek planlarınız varsa yıllardır ellenmeyen tasarım ve yenilikler üzerine yönelin. Daha çok bazı şeyleri teşfik edin. Anket sistemi vs ile yürümez bu gemi. Sxe Injected vb. programların günlük takiplerini yapın. Belirli aralıklarla mesela emülatörlerde gerçekleşen yenilikleri haberlerin çevirilerini yayınlayın ne bileyim bunun gibi işler yapın ki hareketlensin. Turnuva yapılacak dendi bir ara ama icraatını göremedik. Yanlışlar çok, fakat işlev yok...

Herkes farkında ki çok uzun zamandır siteyle ilgilenemiyorum. Benim ilgisizliğim sitedeki yöneticiyede etki ettiğinin farkındayım. Ve dolayısı ile doğru veya yanlış sert veya yumaşak bir üslup kullansan da sorumluluğu bana ait. Zaten uzun zamandır da maddi olarak site döndürmüyor kendini ben kendi cebimden karşılıyorum her ay.

Ama şöyle bir gerçek vardır ki ben belki yakın çevrem biliyordur aileden ayrı istanbul'da yaşıyorum ve daha öncelikli yaşamsal ihtiyaçlarım var. Kendi düzenimi oturtmadan bu site ile ilgili köklü bir değişiklik de yapamam. Zaten siteyi ne yöne götüreyim onunda kararını verebilmiş değilim. Kısacası burda 7 yıllık bir site yatsada ben kendimi düzlüğe çıkaramadan burası ile ilgilenemiyorum. Sen dahil gelmiş geçmiş hiç bir admin'de üstümden yönetim ve içerik dışında bir yük alamadı.

Gelelim şikayet etme konusuna bu yıllar öncede tartışıldığını gayet iyi hatırlıyorum. Belki 4-5 sene geçmiş ama orada şikayet et buttonu kullanmaya aciz olan kullanıcı. Bu tarz şikayet başlığı açıp içinde böbürlenmeyi gayet iyi biliyor. Siz nasıl görüyorsunuz bilmiyorum ama ben bu şekilde görüyorum. Belki sitede daha az geziliyor ve başlıkların tamamı okunmuyor olabilir ama gelen şikayetlerin hepsi inceleniyor.
Novice
12.5
Lucretius:
Gelelim şikayet etme konusuna bu yıllar öncede tartışıldığını gayet iyi hatırlıyorum. Belki 4-5 sene geçmiş ama orada şikayet et buttonu kullanmaya aciz olan kullanıcı. Bu tarz şikayet başlığı açıp içinde böbürlenmeyi gayet iyi biliyor. Siz nasıl görüyorsunuz bilmiyorum ama ben bu şekilde görüyorum. Belki sitede daha az geziliyor ve başlıkların tamamı okunmuyor olabilir ama gelen şikayetlerin hepsi inceleniyor.

Yazınızın diğer yerleri beni ilgilendirmediği için burayı alıntılıyorum.Gökberk günde 10-20 mesaj atılıyor demiş.Ben insaflı davranıp 20-40 mesaj geliyor dedim.

Low Mod
- Ghlahn
- Narsia

Mod
- Anemon
- Tymaron

Admin
- desperate
- Kangloo
- Neran

Günde ortalama 30 mesaj atılsa yönetici başına 4.3 mesaj düşüyor.Hadi diyelim Admindir yetkisi büyüktür bu tür küçük işlerle uğraşmaya tenezzül etmiyor diyelim.4 Mod arkadaşa ortalama 7.5 mesaj düşüyor.

Şikayet et olayına gelecek olursak o mod arkadaşların hepsini atın o zaman.Siz ve bir admin olsun biz şikayet et buttonunu kullanırız.Sizde ceza verebiliyorsunuz günde bir kere siteye bakacağınızı düşünecek olursak.

Eğer yöneticileriniz bu kadar aciz/yetersiz/ilgisiz (isteyen istediğini üzerine alabilir kimseyi itham etmiyorum) ise bunun suçunu tamamen üzerinize alın üyelere suç bulmaya çalışmayın.Şikayet ET olayınıda artık bir zahmet geçiniz artık sadece üyeler şikayet et demesiyle sorun çözülecekse o kadar mod arkadaş niye var ?
kimse burda ücretli çalışan değil kimseyi zorlayamam boş vakitlerinde yaptıkları bir aktivite. bunu böyle görmelisiniz matematikle uğraşmaya gerek yok görüş farkı var. bu şekilde devam edecek malesef.
Niye bu kadar üsteliyorsunuz anlayabilmiş değilim; çoğu forumda da şikayet et butonu var ve o butona göre hareket ediyorlar. Zaten ben modların başlıkları kontrol ettiğine inanıyorum ve genellikle yeni açılan bir başlıkta; bir tartışmanın dozu açıldığı taktirde o başlık 1 saat sonra kitleniyor veya uygunsuz ise siliniyor. Ama bir konuda birşeye hak vermemek elde değil; kimse alınmasın bozulmasın ama çoğu kişinin dediği gibi, forumu canlandırmak lazım. Bu nasıl olabilir diye soracak olursanızda;
Slothere : Sxe Injected vb. programların günlük takiplerini yapın. Belirli aralıklarla mesela emülatörlerde gerçekleşen yenilikleri haberlerin çevirilerini yayınlayın ne bileyim bunun gibi işler yapın ki hareketlensin. Turnuva yapılacak dendi bir ara ama icraatını göremedik. Yanlışlar çok, fakat işlev yok...

Bunu illa lucretius yapmak zorunda değil, şuanda modlarında luc'un durumunu bildiğini ele alırsak, onların gerçekleştirmesi lazım. Çünkü dediği gibi yeni taşınmış ve bir düzen kurmaya çalışıyor. Bunu yaşamayan bilemez, ben yaşamadım bilemem ama yaşayan arkadaşlarımı ele alırsak, ne kadar zor olduğunu bir nevi görmüş biriyim. İlla bunları(takip, güncelleme vb.) yapması içinde maaş verilmesi gerekmez, çoğu platformlarda da zaten modlar maaş almadan paylaşım yapıyor. Mod olmalarının sebebide paylaşımcı ve insanlara yardımsever yaklaştıklarından dolayıdır diye düşünüyorum. Çünkü bulunduğu platform'u seviyor ve gelişmesini istiyor olmalı. Zaten site geliştimide(hit, reklam vb.) site geliride artıyor ve sitenin sahibide iyi bir getiri elde ettiği zaman, modlarına az, çok maaş bağlar..
2004'ten beri u-s'a üyeyim. bu zamandan daha durgun başka bir zaman görmedim. hala ne kuralından bahsediyosunuz allah aşkına :D
Master
59.2997
@Lucretius

"şu zamana kadarki hiç bir admin üstümdeki yükü azaltamadı"

Yükü azaltılacak iki iş var sitede. Birisi maddi gider, diğeri teknik alan. Teknik alanda hangi yetkili olursa olsun yüz yüze görüşmedikten sonra ve kesin olarak o kişiden emin olmadıkça yanaşmayacağını biliyorum. Maddi konularda da yıllarca u-s kendi giderini fazlasıyla karşıladı. Bu sıralar gelir olmaması da gayet normal. Hayat önce gelicek tabiki kişisel sorunlara öncelik vermek lazım hak veriyorum bu konuda.

Yetkililere gelirsek bu konuda pek suçun olmadığını düşünüyorum. Doğru, kimse para alarak burada iş yapmıyor. Fakat işe gönüllü olup o rütbeyi kabul ediyorsan gerekliliklerini yerine getirmelisin. İşini yapmaya çalışanlara lafım yok, sorun yapmayanlarda.

@Some_One

Aslında yetkilileri beklemeden bazı şeyleri de üyeler yapmalı fakat şurada aklı başında sürekli takip eden kaç kişi var ki? Çoğunluk geçici hesap alıp ya ortamı kızıştırmanın peşinde ya da kendi çıkarlarınca mesaj atıp çıkıp gidiyor.

@kaymond

U-O 2009'dan sonra düzlüğe çıkamadığı, sürekli aşağı yuvarlandığı için artık gelinen son nokta bu. Zamanında yapılan tartışmaların ve mesajların %90'ı bunun hakkında olunca tabi site şimdi yetim gibi kaldı ortalıkta.
Lucretius :

Her konu açan kendini rahatsız ettiği için şikayeti kullanabilir fakat, forum kurallarına uymak kullanıcıların, o kuralların işlemesini sağlamakta yetkililerin görevidir. Bu işlemn salanması demek ise sadece şikayet üzerine değil, kurallar dışına çıkan olup olmadığının takibiyle olur.

Zaman kavramına gelince kendi zamanın olmayablir. Bu konuda ise yetki verdiğin kişilerden bunu beklemen gerekir ki sonuçta yetki veriyorsun. Maddi anlamda rahatlamaya gelince sanal alemde eminim ultima-strike'a sponsor olabilecek birçok kuruluş var.

"Bazı istatistiklere göre Trabzonspor başkanı, başa geldii günden beri alınan her galibiyetn arkasında durmuş. malübiyetlerde ise suçu hep hakemlerde bulmuş. pek trabzonspor gibi bir takımın bir tek futbolcunun (Burak) performansına göre oynadığı gerçeği göstermiyormu ki trabzonsporda yönetimden kaynaklanan bazı eksikler var."

@Slothere
+1

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.