Konu : Neden Stafflık Değilde Neden Playerlik ? idi ama siz nerelere taşımışsınız konuyu.
Çünkü playerin plevel i ownerden daha büyük :)
Benimde anlamadığım şey bir Türk platform'undayız.
Türkçem iyi diye bir iddaam yok fakat neden "staff" yerine "yetkili" "player" yerine "oyuncu" demiyoruz ?
Yıllardır sürüp giden birşey bu.
- Neden stafflık yapıyoruz ?
Kimse üzerine alınmasın takıldığım genel birşey bu. :(
HP-Nexiel : Benimde anlamadığım şey bir Türk platform'undayız.
Türkçem iyi diye bir iddaam yok fakat neden "staff" yerine "yetkili" "player" yerine "oyuncu" demiyoruz ?
Yıllardır sürüp giden birşey bu.
- Neden stafflık yapıyoruz ?
Kimse üzerine alınmasın takıldığım genel birşey bu. :(

Çünkü yıllardır süregelmiş kalıplaşmış sözcükler.

Ultimada artık kalıplaşmış.

Mesela Poison, heal, resle falan filan. Kalıplaşmış sözcükler bu yüzden.

Ha eğer önceden herşeyin Türkçe'sini öğrenseydik böyle sorunlar yaşamazdık.
Bundan sonra'sında "staff" yerine "yetkili" demek bu kadar zor olmamalı. :(
Tabikide kolay. Fakat dediğim gibi kalıplaşmış sözcükler dışında Türkçe sözcükler kullandığımızda insan biraz garipsiyor.
Tymaron evet haklısın ama bazıları sadece edit basmak için staflık istiyor gerisi ... bile değil ya sana bu konuda katılıyorum Tymaron...
bir player olarak oynadigim serverda edit yapilmasina karsi degilim sonucta eger edit 1 kisiye ve bilincli olarak yapiliyorsa o bir kisiyi öldürmek zor degil cunku gruplasiriz oldururuz no problem bence onun sahip olduklarina biz sahip oluruz kısa yoldan zengin oluruz benim fikrim
yani en azından bu serverda cok edit var gibi soylenmek yerine boyle dusunmek cok daha mantıklı geldigi icindir

ham kaldi ki kim?, niye? bir baskasina edit yapsin sirf sizi kesebilsin diyemi? size hava atsin diyemi? bunlar sizi yucelten seyler adam edit olmadan sizi kesemiyor ne yapsin? zavalli adam birak kendi pisliginde bogulsun

Not:insanlarin cok acayip bir dusunce tarzi var

ben bu sebeplerle karsi degilim
ama olmamasindan yanayim; o ayri bir konu

ayrica sirf bir baskasina kin güdülüyor diyede edit yapildigina ihtimal veremiyorum çok safim galiba ben

gereksiz "edit" kelimesi kullananlardan nefret ediyorum gidip im por ylem atasim var

tam butun soylemek istediklerimi kafamda toparlayamasamda bir kısmını yazdım ama her zaman player olmak daha kolaydir mi desem eglencelidir mi desem yetkili olunca sorumluluklariniz artiyor ama hic yetkilinin olmadigi bir serverda oynamanin da acikcasi hic mantigi yok

madem edit basiyorlar hic yetkilinin olmadigi serverlarda oynayin mutlaka eminim orada daha cok eglenirsiniz nede olsa insan hakketigini yaşar...
ya öyle deme ben kendi sunucumu açana kadar stafflığı çok seviyordum fakat açtıktan sonra uo'dan soğudum uzun bi süre ultima oynamadım insanların dertleriyle uğraşmak bayıyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.