heryerde bunu arıyodum sabit topic olarak en tepede duruyomus :p
Beyler Emin Olun iş Port Actıktan Sonra Bitmiyor.BEn Portu Acıyorum Fakat Gene Giremiyorlar Benim Serverıma Onun İçin Fazla Ugraşmayın Ama İllada Acıcam Diyosanız Kolay
Silindi
Members
0
ya ne ugrasıyonus gıdın teşekoma 1 haftada en gec o da tmmdır :)
Sphere 55i ile ikinci adresi (internetteki ip) versem bile 2inci sunucuyu olarak o adresi görmüyor. Naparsam yapiyim ne kendi makinamda nede internetten bağlanan arkadaşın makinasında ikinci sunucuyu gösteremedim. Ayarlarda ve sphere.ini de hiç bir sorun yok, UO Patch tamamen yapıldı, portlar sorunsuzca açık. Bi sorun yok diyorum çünkü test aşamasında olan sürümü kurunca çalışıyor. Sanırım sorun 55ideki bir hatadan kaynaklanıyor.

Aynı ayarlarla yeni çıkan 56, 56a, 56b, 57 (tümünü denedim) serisinde 2inci adresi görüyor ve arkadaşım dışardan çok rahat bağlanabiliyor. Sanırım arkadaşlarda aynı sorun yüzünden cebelleşip duruyorlar. İnternetten bağlanamadıklarını yazmışlar hep. Yeni süürmler iikinci adresi görüyor ve çalışıyor ancak bu seferde scriptlerde sorun çıkıyor çoğu komut ya hiç çalışmıyor ya da sorun çıkarıyor. Ben scriptler konusunda bilgi sahibi olmadığım için fazla kurcalayamadım gerçi ama yeni sürümdeki komutların farklılığından kaynaklandığını tahmin ediyorum. Veya kullandığım 2.0.3 sürümlü clienttende kaynaklanmış olabilir.

Benin öğrenmek istediğim kısım 55i'ye ikinci sunucuyu göstermek mümkünmü? veya 56-57 sürümünün düzgün sorunsuz çalışan bir hali veya çalışması için ayarı varmı?

Not: bazı arkadaşlar spherede internel error -9 gibi hata mesajları almışlar bunun sebebi sphere işlem yaparken (yüklenirken) kapatmış olmalarıdır. İşlem sırasında kapanınca sphere görünmemesine rağmen görev yöneticisinde çalışmaya devam ediyor ve ikinci bir sunucu açmaya çaıştığınız için bu hatayı veriyor. bu hatayı alırsanız ctrl + alt + delete yapıp üst sekmeden İşlemleri seçin ve sphereSvr.exe'yi bulup seçin ve işlemi sonlandır yapın.
Peki Ip leri sabitlemessek hickimse sunucumuza giremezmi?
bu soruyu sorarken bilincin yerindeydi dimi?

tabiki hayır sen bilgisayarı her açıp kapamanda oyuncular login ip'sini değiştirmesi gerekir...
Silindi
Members
0
port olmadan login ipsini degiştirmekte hiç bir işe yaramazz zaten ordaki amaç dışardan geilcek saldırılara azcuk ta olsa onlem almaktır cnm
Özledim Ultima Online'ı :) ah ah ne gnlerdi hala elimde 7 8 tane server tutuyorum zipleri bile heyecanlandırıyo beni....
Özlemlerinizi Ip Sabitleme ve ADSL Modem Port açmak için buraya bakınız... başlığı altında paylaşmanız beni çok hüzünlendirdi açıkcası.... :selektor
Silindi
Apprentice
0
arkadaşlar ben bi server açtım ama şimdi bi sorun oldu ben oyuna girdim gm olarak kendimi jailde buldum ve axis den nereye şeçsem hep jaile gidiyor sorun nedir bi baksanız sevinirim stuck help roomada gitmeyor
.pardon Yap Üzerine Tıkla Ondan Sonra birde Dene
no-ip den sabit ip alıp denediğimde arkadaşım sunucuya bağlanamıyor. Ama direk ipyi yazınca bağlanıyor. Forumda anlatıldığı şekilde ipyi no-ipden aldığım adresle değiştiriyorum ancak olmuyor. Sorun ne olabilir acaba?
Deliormanli : İlk once Sing-up free kısmından üye oluyruz siteye. https://www.no-ip.com

Sonra aktivaston maili geliyor.mailimizi açıyoruz ve aktive ediyoruz üyeliğimizi.

Sonra www.no-ip.com adresine tekrar giderek login oluyoruz.

Login olduktan sonra Add kısmına giriyoruz. Burdan resimdekileri yapıyoruz.

Resimi göremeyenler için linkini de veriyorum.
https://img67.echo.cx/img67/6401/noip9ul.jpg

Burdan sonra sayfanın en altından Create host diyoruz.burda işimiz bitiyor.

Buradan No-ip programımızı download ediyoruz.hiç bir ayarını ellemeden direkt olarak kuruyoruz bilgisayarımıza. https://www.no-ip.com/client/ducsetup.exe

Programı çalıştıryoruz pragroam saatın yanında yerini alıyor.çift tıklıyoruz no-ip programımıza ve Edit kısmı var oraya üye bilgilerimizi yazıyoruz işte sabit ip adrsimiz hazır.

Geriye kalanı gayet basit umarım yardımcı olmuşumdur.

Daha sonra eklenen mesaj 10 dakika

ADSL modemler için sphere ini ayarları

ilk once modemden portumuzu acıyoruz ben default olarak 2593 portunu açtım.

sphere.ini yi açıyoruz.

Sphere.ini üs kısım

[SPHERE]
AGREE=1
SERVNAME=Myshard
SERVIP=127.0.0.1
SERVPORT=2593

Burası bu şekilde ayarlanıyor burdaki ayarlar etkilemiyor zaten bizi neyse devam ediyoruz.

Sphere.ini en alt kısım

Bu kısmı buluyoruz

[SERVERS]
Myshard -> Bu kısım cafeden acanlar için gecerli...
127.0.0.1 ->Burası yazılmadıgı takdirde cafeden kimse baglanamaz...
2593

Myshard UO
deliormanli.no-ip.biz <---Kendi domain adınızı yazıyorsunuz buraya...
2593

[EOF]

Ben yukarıda bulunan resime göre ayar yaptım siz kendi domain isminizi yazacaksınız tabiki.

buraya kadar olanları yapsam sadece cafemdekilermi girer client i başka yerlerdeki arkadaşlarımı sokamammı?
arkadaslar anlatıyorum

benim sphere.ini dosyasında en alt kısım
[SERVERS]
CroniC uo
192.168.0.2
2594

CroniC uo
xxxx.no-ip.info
2593

burası arkadasın anlattığına göre dogru ise niye bu hatayı veriyor ben portların açık olduğuna eminim

ClientVersion=3.0.0c
Loading c:\sphere\save\sphereworld...
Loading c:\sphere\save\spherechars...
23782 Objects accounted for
FATAL:Unable to bind listen socket 85.xxx.xx.xxx port 2593 - Error code: -1
FATAL:Server terminated by error -9!

yardımcı olursanız sevinirim msn : [email protected]

Daha sonra eklenen mesaj 5 dakika

ewet çalıştı ama çalıştığından emin değilim test edecek birini bulamadım
Şimdiki çalışma şekli ne kadar dogru biri soyleyebilirmi

[SERVERS]
Cronic45 uo
192.168.0.2
2593

CroniC uo
mmuo.no-ip.info
2593

Sorunsuz çalışıyo ama aklıma takılan şey Şu

ClientVersion=3.0.0c
Loading c:\sphere\save\sphereworld...
Loading c:\sphere\save\spherechars...
23782 Objects accounted for
Server started on 'cronicPC' port 2593.
Monitoring IP '192.168.0.2'.
13:39:Attempting to start background thread
[email protected], URL=mmoturkey.somee.com, Lang=English, TZ=5
Startup complete. items=23782, chars=0
Press '?' for console commands

İP numarsı spherede local ip mi görecek biri yardımcı olursa sevinirim :evet

Bu konu cronic45 tarafından düzenlendi(2006-04-06 18:41, 18 yıl önce)
[\img]https://xdikankax.sitemynet.com/mynet_resimlerim/ads_z.jpg[img]

ya ben kurdum da bole diyo sonrada o spere iniye burdaki yeri yazıyorum kuvai.servegame.com yaptım en sonrakine ama olmadı gene

Daha sonra eklenen mesaj 1 dakika

[/img]https://xdikankax.sitemynet.com/mynet_resimlerim/ads_z.jpg[img][/img]

Bu konu mblaster tarafından düzenlendi(2006-04-26 03:25, 18 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.