Daha sonra eklenen mesaj 58 dakika

o dediniz ip yerine işte kuvai.servegame.com yazıyorum spere.ini nin içine ama en sonda acılırken hata veri yor hatasını da yazayım (galiba port ayarlarından)

FATAL:Unable to bind listen socket 88.224.111.219 port 4593 - Error code: -1
FATAL:Server terminated by error -9!

spere iniye gelince ise düzeltmem gereken bi yer varsa söyleyin deliormanli bil hassa sen

///////////////////////////////////////////////////////////////
//////// Connection Information
///////////////////////////////////////////////////////////////

[SERVERS]

MyShard
kuvai.servegame.com
2593
//First line should be the name of your shard (this is what people see when they connect)
//Second line should be the IP of your shard (this is almost always 127.0.0.1)
//Third line should be the port of your shard (this should be whatever ServPort is set to)

//External
//my.ip.goes.here
//2593
//Uncomment the 3 lines above this if you have a router
//First line should be a name different than your shard name above this
//Second line should be your real/external IP (www.whatismyip.com)
//Third line should be the shard port (this should be whatever ServPort is set to)

[eof]

BU arada 2593 portu yazıyo ona hata verdigi portu yazdım ama gene olmadı

Bu konu mblaster tarafından düzenlendi(2006-04-26 22:54, 18 yıl önce)
ya benım kıde geekadsl modem bu kanuda bılgısı olan arkadaslar varmı potr acmayla ilgili 10.0.0.2 ye bağlanamıyorum kullanıca adı şifre giriyorum ama bağlanamıyorum bı yrdmcı olursanız sevırınırım.bıde arkdaslarım bilgisayarına ne indiripte ne indiripte serverıma gıre bılırler.bu kanuda bı yrdmcı olsanız ıyı olur sımdıden tssekkurler
ya beyler hiç biri ile alakalı deil valla ben portu açtım sonra olmadı meğersem Statik IP numaran olması lazımmış gitiim telekoma statik ip dilekcesi verdim aldım şimdi mis gibi oldu herkeze kolay gele bunu yapın gerisi arkadaşarın anlattıgı gibi
Aslinda dedigin dogru onu ben onceden kesfetmistim ama illahaki statik IP olamsi gerdkmez sadece bilgisayrinin ne agbaglantyisi nede birbaska ile internet giris yapmamsi gerekiyor hatta ve hatta Hamachiyi bile silin oda etkiliyor iste ozaman sphere konsoldaki Monitoring IP adresini yazdiginiz zaman arkiniza girerYani bilgisayrin internete bagimsiz baglanmasi gerekiyor

Daha sonra eklenen mesaj 9 dakika

Yoksa Port acma fln diye birsey yok

Bu konu olay tarafından düzenlendi(2006-04-27 22:01, 18 yıl önce)
o hamacti dedigin olay nedir bi açıklarmsııın eğer almadanda açılıyosa ben açacam ama statik ip alacam almadan açabilirsem bi yardım et de iyi bir şekilde acıklarsan sevinirim
arkadaslar biri bana yardımcı olursa cok sewinirim ben ipmi aldım sphere.iniden değiştirdim ama su modem olayıunı cözemedim ugrasıoz su işi cok iyi bilen biri bana yardımcı olabilrimi rica etsem msnadresim: [email protected] simdiden tessekür ederim
Arklar bende bu konuyla ılgılı sorun yasıyorum lutfen yarımcı olun... benım modemın markası Pikatel Usb ama ben evden server kurdum dısardan kımse gıremıormus friwell mı ne o ayar kapalıymıs bıde İp i Vede Port u Nasıl Sabıtlıyecem Anlayamadım!:(
onixon modem için port nası açılır biri sölebilir mi acaba çok lasım
Bi arklar aramızda server açlım dedik oldu . hamachi ile oldu :) ama bazı akıllılar virüs die almıo bende sade loginle girmesi için çok uğraştım ama yinede olmadı

hatası bu:
FATAL:Unable to bind listen socket 88.246.112.109 port 2593 - Error code: -1
FATAL:Server terminated by error -9!

Yardım pls. :(
Adept
4.3
Arkaplanda bir tane daha SphereSvr.exe çalışıyor olması mümkün mü?
mutlaka birisi kopar 2 tane olmaz
ya arkadaslar ben aztexh 600eu kullanıyorum ama portu sabitleyemedim gitti giriorum telekomun sitesine orada benim modemimle ilgili hiç birsey yazmıyor googleye baktım modemimim 600eu ile ilgili hiçbir bilgi yoq ne yapabilirim lutfen yardımcı ol deliorman...
beyler açıklama ihtiyacı duydum . no-ip den sabitliosanız ip nizi muhakkak buyuk bir sever deilde arklar arasından eglenmek için açıosunuzdur:D ve her pc kapanıp açıldığında ip yenileniodur .bunu herkese tek tek dağıtacağınıza her pc açtığınızda ip nizi no-ip.comdan aldığınız hosta girin misal xxx.no-ip.info sizin adresiniz her girdiğinizde burdaki ipnizi yenileyin ve oynayanlara login.cfg de loginserver=xxx.no-ip.info yazısı olduğu surece onlar girebilir ! ben bunu denemenizi tavsiye ederim!

Daha sonra eklenen mesaj 1 dakika

pardon loginserver=xxx.no-ip.info,2593

Bu konu Rage tarafından düzenlendi(2006-08-18 17:59, 17 yıl önce)
Ya Arkadaşlar ßiri ßana Portun Nasıl Açıldığını Anlatabilirmi?
Onixon mode weya pikatel combo plus modemle nasıl port açıldığını biri söleyeblir mi?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.