sonuçta hacklemeye niyetlenmiş bir tip encryptionu çözüp de yapar bu işi, ya da teot gibi writememory ile gönderilecek pakette oynama yapar şifrelenmeden önce. yani emulatör taraflı bir fix zaten şart. client güvenilecek en son şeydir, pc gücü yettiği sürece her şeyi emulatörde yaptırmak en hayırlısı
Master
59.2997
Başarılar Deniz,

Javascript konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

Konu yukarda olsun birazcık :)
donate sistemi ile size bağışta yapabiliriz bu sayede zamanınızı boşa harcamamış olursunuz. ayrıca ultimanın ölüm süreci biraz daha uzar seneye üni bitince tekrar 1-2 ay tekrar oynamak isterim
son postu silip tekrar postlamak suretiyle up koyuyorum ufak bi gelişmeyle
--
encryption olayını sanırım tamamen çözdüm. baya bildiğin sorun kalmadı. şimdi bunları sadece uoosa entegre etmesi kaldı. muhtemelen çok uzun vakit alacak ama o sırada encryptionu entegre etmek yerine başka sorunlarla ilgilenecem. çünkü özellikle javascripte eklemem gereken birkaç şey var. nesnelere birden fazla script atayabilme şeysini koyacam. 1-2 haftadır sadece teoride bir şeyler yapıyorum okuyup bilgi almakla falan geçti vaktim. çoğunlukla encryptionla uğraştım artık çözdüm de. dediğim gibi çok vakit alan bi implement durumu var. çoğu şey en kökünden değişebilir.

he bir de keşke yardımcı olabilecek birileri olsaydı yav çok çok fazla iş var birini yaparken diğerine geçiyorum ikisini de yapamadan çıkıyorum öss gibi oldu iyice.
--

yok abi ne donatei para niyetinde olsam 6-7 senedir falan baya para götürürdüm uo scriptten. aslında mal mıyım niye götürmüyorum ki sdfs, sphere sıkript satılır

Leon Jade : Başarılar Deniz,

Javascript konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

Konu yukarda olsun birazcık :)

yakında scriptleri de atarım svnye. ama şu an emuyla ilgili yapılması gereken baya şey listeledim. büyük çoğunluğunun sebebi 2x client.

speech.mulla ilgili problemleri halledince javascript kısmına biraz genişleme getirecem, birkaç trigger ve prop eklenmesi gerekiyor.

https://guide.uox3.org/ şu sayfayı sıra sıra okuduğunuzda bir soru kalmıyo aklınızda bilginiz olsun
Ilk Player'ınız Hazır.:bagirma:bagirma
login enkıripşın tamam, çalışıyo yani. game olanına girecem şimdi
-----------------
16.08.2012

oh beee sonunda kendim için sevindirici bir haber, encryption olayı komple bitti. kodu spagettilikten çıkardıktan sonra commit etmeyi düşünüyorum. ancak hepsinden önce bütün clientleri crypte eklemeyi düşünüyorum veya spherecrypt.ini tarzı bir şey oluşturabilirim.
Adamsın adam.
Böyle bir şey akıllıca olur fakat en azından bu işi yapabilecek neran gibi daha bilgili insanların olması ve bir ekip ile yapılması gerekli + böyle bir şey yapacaksanız open source yapmamanızı tavsiye ederim en azından sphere open source yaptıda ne oldu yazlık server kışlık server baharlık server diye serverlar açılmaya başladı en azından bu ekip bununla ilgilenir ve preminium sistemli bir şey olursa kalıcı ve güzel bir sunucu olabilir zamanla Locus Quann gibi 3-4 server'a yükseltilir her server'ın preminium u falanda farklı olur ki herkes her yerde oynamasın kanımca mantıklı düşünceler fakat gerçekten emek sarf etmek lasım Elimden geleni yaparım uox3 bende de mevcut bir ara ilgilenip elimden gelen desteği gösteririm.
Legend : Böyle bir şey akıllıca olur fakat en azından bu işi yapabilecek neran gibi daha bilgili insanların olması ve bir ekip ile yapılması gerekli + böyle bir şey yapacaksanız open source yapmamanızı tavsiye ederim en azından sphere open source yaptıda ne oldu yazlık server kışlık server baharlık server diye serverlar açılmaya başladı en azından bu ekip bununla ilgilenir ve preminium sistemli bir şey olursa kalıcı ve güzel bir sunucu olabilir zamanla Locus Quann gibi 3-4 server'a yükseltilir her server'ın preminium u falanda farklı olur ki herkes her yerde oynamasın kanımca mantıklı düşünceler fakat gerçekten emek sarf etmek lasım Elimden geleni yaparım uox3 bende de mevcut bir ara ilgilenip elimden gelen desteği gösteririm.

Ortada sunucu yok merak etme sadece Xantier arkadaş c++ ile geliştiriyor eksiklerini gideriyor emulatorun sphere scriptinge benzemiyor zaten fazla adam yok uo dünyasında onu algılayabilcek, kendi scriptingide ayrı bir olay zaten yine sphere ile alakası yok biizm insanımız yeniliğe kapalı olduğu için öğrenme ile ilgili çalışma yapmadığı için o konudada için rahat olsun bununla uğraşıcak çok az kişi var. yani endişelenecek bir durum yok. + ilave Neran gibi vs demişsin elbette Neran bilgili bir insan fakat bu konu üzerine bilgisi olduğunu sanmıom yazılım çoooooook geniş bir alan kendisi daha çok web ile ilgileniyor, Xantierin ilgi alanı bu yönde ayrıca kendisinin UO hakkında ansiklopedi düzeyinde bilgisi var.
Davidin de bu konu hakkında bilgisi var fakat yeterli zamanı olduğu için pek ilgilenemiyo keşke ilgilenebilse de proje daha çabuk sonuçlansa. Xantier şu an gayet iyi bir şekilde ilerliyor umarım istediği seviyeye getirir de ortalama birinde daha fazla bilgisi olan kişiler bu emülatör ile daha stabil sunucular ortaya çıkartabilir.
tüh la bug çıktı yine. bütün sorun twofishte, blowfish güzel güzel çalışıyor da
Master
59.2997
Legend : Böyle bir şey akıllıca olur fakat en azından bu işi yapabilecek neran gibi daha bilgili insanların olması ve bir ekip ile yapılması gerekli + böyle bir şey yapacaksanız open source yapmamanızı tavsiye ederim en azından sphere open source yaptıda ne oldu yazlık server kışlık server baharlık server diye serverlar açılmaya başladı en azından bu ekip bununla ilgilenir ve preminium sistemli bir şey olursa kalıcı ve güzel bir sunucu olabilir zamanla Locus Quann gibi 3-4 server'a yükseltilir her server'ın preminium u falanda farklı olur ki herkes her yerde oynamasın kanımca mantıklı düşünceler fakat gerçekten emek sarf etmek lasım Elimden geleni yaparım uox3 bende de mevcut bir ara ilgilenip elimden gelen desteği gösteririm.

Resmen ezmişsin Xantier'ı 2 satırda. Tek başına gayette güzel götürüyor. Detaylarını anlattığı için biliyorum çok güzel ilerleme kaydediyor. Belki ekiple çalışsa her kafadan bir ses çıkıp daha yavaş ilerleyecekti. Şimdi kafasının estiği gibi istediği gibi geliştiriyor. Zaten yeterli desteği alamadığından paylaşmayı da düşünmüyor diye biliyorum. Kendisine hazırlıyor. Hem nuker'ın da dediği gibi bundaki scripting az daha kafa istediği için herkes kafasına estiği gibi o bu scripti yazamaz.
millet open source işini hakaret algılıyor. iki üç dandik kod yazıyor paylaşmaya korkuyor biri çalacak diye. adamlar koskoca linux adında kernel yazıp open source yaparken, süper değerli kodlarımızı paylaşmaya korkuyoruz. lsd kafası. valla işin ucunda kendi eğitimim, öğrenimim falan olmasa umrumda olmaz yok emuymuş bilmem neymiş. uo şu anda programlama geliştirme köprüsü benim için. muhasebe.exe yazmak yerine yazıp derlediğimde karşıma en azından elle tutulur bir şeyler çıkartan bir proje peşindeyim. çok da şeyimde çünkü milletin fantastik uo server maceraları. en ufak hak etmiyorsunuz zaten bu kafalarla. zaten ortalıkta "fix.js" adında bir script dönmedikçe milletin uox3e geçmesini beklemiyorum da, zaten insanları uox3e geçirme gibi bir amacım da olmadı. varsa orta seviye c++ bilgisi olan, gelsin bak repo da var çeksin kodları svnden, bir şeyler değiştirsin commitlesin, öğrensin yani. svn gayet karşınızda, UOX3_2005.sln dosyasını visual studio 2008 ile açıp derliyosun bu kadar basit, ne bir ayarı var ne bir şey. bu kadar zor olmamalı anlamak. kanser ediyonuz insanı.
sphere open source değil zaten de neran kim la neranızdan okuyosunuz şu topici anlamadım neran ne ranlar bu işlerden sdfsdgdfg

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.