İnsanları anlamak zor. Birisi gelir açılan sunucular hep aynı hep eski kafalı diye beğenmez.Birisi gelir ultimada yeni şeyler olmamalı yok efendim taaa Third Dawn sürümü zamanında kalmalı der. Yani birileri birşey yapsa bir dert yapmasa dert. Ama ülkemizde bazı gerçekleri bilmeniz gerek.Kimse kusura kalmasın ama yıllardır nebula insanlara bir güven verdi. Ülkemizde açılan kapanan sunucu listeleyip bir araştırma yapın bakalım.Yada açmaya çalışılıp yarı yoldan dönenleride yazınız.Neyse Nebula iyidir , hoştur .
Sunucu çok iyidir ama güven vermedikteden sonra ne anlamı var ki ?
Nebula bu güveni veriyor.Bu yüzden nebulayı her daim desteklemek gerekiyor.
Master
59.2997
Michaell : Zaten Uo birilerinin sürekli birşeyler yapmaya çalışması, birilerinin ise sürekli bu kişilere bok atıp başka en ufak icraat yapmamasından bu hale gelmedi mi ? Hayır nedir bu sürekli "gıcığım ben" modu anlamıyorum. 6 7 senedir şu forumda gördüğüm eleştirmekten başka bir halt yememiş insanlar var. İnsanlara mani olmak neden bu kadar hoşunuza gider anlamadım.

Katılıyorum, haklısın. Fakat şunları da eklemek istiyorum.

Söylediğin gibi; birileri sürekli yenilik, hatta abes yenilik yapmaya çalışıyor. Birileri de sürekli bunları gerekli/gereksiz yorumluyor. İkisi de yerine göre, oyun adına oldukça vahim. Layığına uygun işler yapan herkes burda iyi yorumlar aldı. Ancak sürekli toz pembe de bakmamak gerekli. Yerine göre, çok güzel yorum yapan insanlar var burada. Bana göre o kişi doğru yorum yapar, sana göre kötü. Eleştiri, göreli bir kavram.

Diğer bir konu da; her yorum yapandan da bir "halt" yemesini beklememek lazım. İnsanlar bir "halt" yemeden yorum yapamaz diye bir durum söz konusu olamaz. Çünkü yeri gelir, o insan senden, benden belkide daha fazla bilgiye, tecrübeye sahip olabilir. Yorum yapıyordur, çünkü bazı şeyleri biliyordur. Bunu insanı tanımadan kesinlikle bilemeyiz. Tanımaya çalışmadan da o kişiye "bir halt yemedin sen" diye yakıştırma yapamayız.

Olaya bende farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum. Sürekli abes yenilik yapanlar, onları engelleyenler/destekleyenler kötü evet, burada hem fikiriz. Ama bence bunların önünde bayrak tutup yüzünü gizleyen çok fazla kişi var. Bunları her zaman göz ardı ediyoruz nedense. Benim düşünceme göre sürekli bir "halt" yiyip eleştirmeyen fakat sürekli düzenli periyotlarla çevresine ve geçmişine, yaptıklarına/yapmadıklarına/yapamadıklarına güvenip hazır materyalleri eskiyi getirdik diye ortaya sunanlar bu durumdaki insanlardan daha beter ve mide bulandırıcı. Eminim sen de bu durumdan oldukça rahatsızsındır ve dediklerime katılıyorsundur.

Lafın kısası her iki durumda birbirinden rezil ortalığı mahvediyor. Biz ne desek boş. Türlü türlü insan var. Herkesi kendimiz gibi düşünemeyiz, kendi düşüncelerimizi bekleyemeyiz.

@ osi

Halâ daha gereksiz bazı düşünceleri gereksiz şekilde savunuyorsun, bilerek veya bilmeyerek. Burada tartışılan nokta güven vermesi, uzun süredir açık olması değil. Yapılan iş ve işin yapıldığı ortama uygunluğu (benim açımdan). Uzun süredir açık olmasına bakarsak elbette Revolution ve Nebula bayrağı önde göğüsler. Buna al Pyramid'i de ekle, Arcanum'u da ekle. Güven verme olayına girdiğimizde eleme yap Revolution ve Nebulayı ortaya koy. Birde bunlara oyunu layığıyla sunmaya çalışanları ekle (ki bu durumda benim tercihim Stones oldu) al ortaya listeyi koy, incele. Bu da göreli bi kavram, sen farklı bir açıdan bakıyorsun ben bambaşka. O yüzden birbirimizi belirli seviyede eleştirmek hem mantıklı hem daha sağlıklı. Birbirimize, diğerinin fikrini ve düşüncesini empoze etmeye çalışmayalım.
power hour açılması dışındaki genel düşüncelerinizi lütfen diğer başlıkta paylaşın; https://www.ultima-strike.com/forum/ultima-online/sunucular/nebula-ultima-online-q47877
iyisini yapamıyosan eleştirmeyeceksin kafasıyla olmaz bu işler. ben sanki işsiz güçsüz gibi 6-7 senedir gelip burda aa bugün şuna bok atayım, bak bi de buna bok atayım diye girmiyorum. nebula benim 2003te başlamış olduğum ilk server'ım. hatta daha geçen seneye kadar bile gelip burada nebulayla ilgili asılsız sallayan kişilere karşı da savunurdum. hayır sanki şu an aktif bir server projem var da bok atarak rant sağlıyorum. kimse sesini çıkarmaya çıkarmaya boka batmasına göz yumdunuz. şimdi burdan türkiyedeki oyun kalitesi diye bir konu açıp sonu gelmeyecek tartışmalara girmek istemiyorum.
Slothere :
Michaell : Zaten Uo birilerinin sürekli birşeyler yapmaya çalışması, birilerinin ise sürekli bu kişilere bok atıp başka en ufak icraat yapmamasından bu hale gelmedi mi ? Hayır nedir bu sürekli "gıcığım ben" modu anlamıyorum. 6 7 senedir şu forumda gördüğüm eleştirmekten başka bir halt yememiş insanlar var. İnsanlara mani olmak neden bu kadar hoşunuza gider anlamadım.

Katılıyorum, haklısın. Fakat şunları da eklemek istiyorum.

Söylediğin gibi; birileri sürekli yenilik, hatta abes yenilik yapmaya çalışıyor. Birileri de sürekli bunları gerekli/gereksiz yorumluyor. İkisi de yerine göre, oyun adına oldukça vahim. Layığına uygun işler yapan herkes burda iyi yorumlar aldı. Ancak sürekli toz pembe de bakmamak gerekli. Yerine göre, çok güzel yorum yapan insanlar var burada. Bana göre o kişi doğru yorum yapar, sana göre kötü. Eleştiri, göreli bir kavram.

Diğer bir konu da; her yorum yapandan da bir "halt" yemesini beklememek lazım. İnsanlar bir "halt" yemeden yorum yapamaz diye bir durum söz konusu olamaz. Çünkü yeri gelir, o insan senden, benden belkide daha fazla bilgiye, tecrübeye sahip olabilir. Yorum yapıyordur, çünkü bazı şeyleri biliyordur. Bunu insanı tanımadan kesinlikle bilemeyiz. Tanımaya çalışmadan da o kişiye "bir halt yemedin sen" diye yakıştırma yapamayız.

Olaya bende farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum. Sürekli abes yenilik yapanlar, onları engelleyenler/destekleyenler kötü evet, burada hem fikiriz. Ama bence bunların önünde bayrak tutup yüzünü gizleyen çok fazla kişi var. Bunları her zaman göz ardı ediyoruz nedense. Benim düşünceme göre sürekli bir "halt" yiyip eleştirmeyen fakat sürekli düzenli periyotlarla çevresine ve geçmişine, yaptıklarına/yapmadıklarına/yapamadıklarına güvenip hazır materyalleri eskiyi getirdik diye ortaya sunanlar bu durumdaki insanlardan daha beter ve mide bulandırıcı. Eminim sen de bu durumdan oldukça rahatsızsındır ve dediklerime katılıyorsundur.

Lafın kısası her iki durumda birbirinden rezil ortalığı mahvediyor. Biz ne desek boş. Türlü türlü insan var. Herkesi kendimiz gibi düşünemeyiz, kendi düşüncelerimizi bekleyemeyiz.

Haklısın Gökberkcim katılıyorum sana senin söylediklerin işin farklı bir boyutu ben bazı insanları tenzi ederek söyledim zaten. Fakat insan destek olur hata gördüğü zaman eleştirir. Önyargıyla eleştirmenlik yapılmaz önce bunu öğrenmesi gerekenler var.

Xantier : iyisini yapamıyosan eleştirmeyeceksin kafasıyla olmaz bu işler. ben sanki işsiz güçsüz gibi 6-7 senedir gelip burda aa bugün şuna bok atayım, bak bi de buna bok atayım diye girmiyorum. nebula benim 2003te başlamış olduğum ilk server'ım. hatta daha geçen seneye kadar bile gelip burada nebulayla ilgili asılsız sallayan kişilere karşı da savunurdum. hayır sanki şu an aktif bir server projem var da bok atarak rant sağlıyorum. kimse sesini çıkarmaya çıkarmaya boka batmasına göz yumdunuz. şimdi burdan türkiyedeki oyun kalitesi diye bir konu açıp sonu gelmeyecek tartışmalara girmek istemiyorum.

Nebula yeni staff kadrosunu tanımam isimlerini de ilk defa gördüm. Yukarıda isim vermedim ama üstüne alınmışsın belli. Doğru da alınmışsın. Bu başlıkta yazdığın ilk post bildiğin terbiyesizlik. 17 yaşındasın daha Denizcim. İnsanların ne kadar gerekli ne kadar gereksiz olduğunu belirlemek senin haddine mi düştü ? Scriptlerini eleştir, etkinliklerini eleştir, adamın avatarını eleştir. Ama gidip gereksiz adamlara kaldığından falan filan deme hakkını sana kim veriyo ben onu anlamadım. Ağır ol biraz çocuğum ağır.
Members
0.2
Michael,Slothere, dediklerinize katılıyorum kesinlikle.
Slothere Güven meseles ine şöyle bir yorum yapmışsın al Pyramid'i de ekle, Arcanum'u da ekle. Güven verme olayına girdiğimizde eleme yap Revolution ve Nebulayı ortaya koy. Birde bunlara oyunu layığıyla sunmaya çalışanları ekle (ki bu durumda benim tercihim Stones oldu)
Şimdi stones yeni bir sunucu 2011 de açıldı bildiğim kadarıyla , nebula trde açılan ilk uo sunucularından eski ve sıfır birşeyi yapmak herzaman zordur, nebulanın kalitesini yeni açılan bir sunucuyla karşılaştıramayız,Bana Sylveria yada Elan Realms deseydin oturur düşünürdüm ama Stones nedirki abi ? Script olarak belirli yerlere gelmiş olabilir yada belirli kalitede olabilir fakat bu sunucularla kıyaslamak doğru olmaz, pro oyunlarla uğraşan çok insan olur, Nebula da bug bulmak için gece gündüz çalışan oyuncular bilirim Uo nebulanın deneme tahtası haline gelmiş durumdadır. Teot olsun House Sistemi olsun newbie itemlerle yapılan buglar olsun hangı oyunda hangı bugu bulursanız bulun ilk deniyeceğiniz yer zarar vermek isteyeceğiniz yer daima nebula sunucusu oluyor,Baktığın zaman bugun açılan ve ph skill dummy ile kasılan sunucularda item res çok fazla şey önem etmiyor ortada yapılan bir emek neredeyse yok denecek kadar az. ben bugun nebulaya baktığımda 7 ayda kastığım karakterimi düşünerek yapılan bir hatada nelere sebeb olabilceğini defalarca yaşadım, Bana göre bukadar yüklenmeye rağmen ayakta kalabilen ve nekadar kötü desekte oynayabilceğimiz sunucu nebuladır. Ortada bi emek varsa 3 5 aylık bir emek değilde senelik bir sunucunun yaptıklarına bakmamız gerekmektedir. Nebula 11 sene içerisinde 2 kez kendine ait 0 full map ve 3 kez kendine ait sphere script yenilemiştir. Bunlardan bilginiz varmı bilmiyorum Nebula gerçekten dışardan göründüğü kadar basit değildir.

Xantier,senin nebulada oynadığını biliyorum birkaç topicinde bahsetmiştin, nebulada oynayan birçok arkadaşımızda bu forumda zaten üyedir fakat ön planda çıkan serverla alakalı olan hani elle gösterilebikcek kadar bilinen isimler yetenekler ws vardır bunlardan biriyim, forumları incelersen birçok başka sunucudan gelen oyunculara para kitap ve item verip oyunda kasmasına yardımcı olmuşumdur, Nebula benim için bir tutkudur. Dün elimde kalan accountlarla oyuna girdim page attım
oyunda ki owner bile olayı kabullenmiş değişim içerisinde olan bir server gözüyle görüyor halbuki açılan pvp serverlardan farkı bile yoktu; jhelomdaki bir alanda yapılan young sistemi olayı ise resmen nebulanın rezilliği ; 2 adet res taşı 1 adet britain gatesi bol miktarda mage npc ve 1 adet öldürülmek üzere olan oyuncu :) Oyunun kalitesinin düştüğü bariz ortada. Yapabilcek birşey yok normal şartlar altında slincerin kafası güzel olsa nebulada böyle şeylere izin vermez derdim; çünki nebula nın player toplayabilmesi için ph açmasına gerek yoktu. Biraz ilgi biraz değişiklik biraz eski düzenlemeler gelseydi zaten ph süresince gelen tüm oyuncular tekrar gelirdi. Ben nebula tarihinde 1 kez jail yedim son 2 yi yersem banlarım korkusuyla birsürü account kastım ve sadece hatalarımı o accountlarla yaptım, fakat şuanda şunu görüyorumki skill kasarken allah, kitap, küfürler kol geziyorsa oyun sırasında gezen diyalogları düşünemiyorum, Eski oyuncular hala şaşırmış durumda zaten bir çoğuda bıraktı,Görünen ve duyulanlar hoş olmasada eskilerin emekleri çalınsada, gene oynayacağım yer NEBULA.

Bu konu LeO tarafından düzenlendi(2012-03-01 10:59, 12 yıl önce)
Merhaba,

Tartışılan konulara biraz açıklık getirmek istedim. Nebula sunucusunda 4 sene önce yetkili olarak katıldım ve bir dönem ara vermek zorunda kaldım. Müsadeniz ile değindiğiniz konulara açıklık getirmek istiyorum. Burada körü körüne savunma yapmayacağımı belirtmek isterim :)

@Slothere
Konu hakkındaki görüşlerinize saygı duyuyorum, doğruluk payı olan cümlelerinizde bir hayli fazla fakat bazı noktalara değinmek istiyorum. Nebula Sunucu Power Hour'u tutunamamaktan açmadı. Böyle bir yol izlenmesi söz konusu bile değildir. Nebula sunucu çalkantılı dönemler geçirebilir, ki geçirdi de fakat tutunmak amaçlı açılan bir Power Hour söz konusu değil. Nebula'yı yakından incelerseniz ve önceki duyurulara da bakarsanız (web.archive.org vb sitelerden) Sunucunun bitirmiş olduğu 11 senelik hizmet süresi içerisinde 7. Power Hour olduğunu sizde görebilirsiniz. Nebula Power Hour'u Nebula'da oynamak isteyip bir ışık belirtisi bekleyen kişiler için açtı. Önceki Power Hourlarda da durum hep aynıydı. Sunucuda yakın zamanda yapılan 3 ay içerisinde girilmeyen karakterlerin silinmesinden sonra gelen istekler üzerinde böyle bir karara vardık. Bundan 2 sene önce Power Hour Nebula'da aktif edilmişti. Sizde takdir edersiniz ki 9 sene içerisinde açılan 6 Power Hour'a göre, 11 senede açılan 7 Power Hour zamanı bahsettiğiniz gibi abest bir durum teşkil etmiyor. Nebula'nın duruşunda da herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Nebula'nın belli başlı çiğnenmeyen kuralları vardır ve bu yolu izleyerek devam eder. Bu Power Hour'un kararı yeni gelen staffların isteği ile değil, Silencer'ın da içinde bulunduğu oyunculardan gelen teklifleri göz önünde bulundurarak yapılan bir toplantıda verilmiştir. İnternetten bulabileceğiniz röportajlarda da seneler evvel bahsettiğimiz oyuncuların düşüncelerine gösterdiğimiz özen ile şu an da attığımız adım da aynı yol üzerindedir.

@Xantier
Düşüncelerinize, istediğiniz bir sunucu hayaline saygı duyuyorum eleştirileriniz için teşekkür ederim fakat hitap şeklinizi düzeltmenizi rica ediyorum. Nebula yetkili düzeneği hakkında konuşmuşsunuz fakat hatalarınız var. Öncelikle Nebula üzerinde 2 seneyi aşkın görev yapmış sayılı insan vardır. Bunlardan biri Silencer, diğeri Hellmaster, Exhosa ve benimdir. Nebula şu an da tam rakamı bilmiyorum fakat 9. staff jenerasyonu ile hizmet veriyor. Hatta bu rakam daha fazla bile olabilir. 2003 senesinde bu en fazla o dönemde yaşanılan tartışmanları da göz önüne alırsak 3. jenerasyon olabilir. Bahsettiğiniz gibi eskiler dediğiniz hiç kimseyi kadroda bulamamanız bu yüzden gayet normaldir. Sunucu içerisinde neredeyse her sene yapılmış olan köklü staff değişiklikleri vardır. Staffların gönüllü çalışma duyguları bittiğinde veyahutta özensizlikleri başladığında sunucudan uzaklaştırılır. 200ü geçkin staff değişikliği yapmış bir sunucuda eski dediğiniz kişileri görememeniz çok normaldir. Bu konu hakkında detaylı bilgi bilmediğinizi düşünerek sizi yargılamak istemiyorum, bu yüzden size böyle bir açıklama yapma gereği duydum.

@Michaell
Düşünceleriniz ve aramıza yeni katılan arkadaşlara manevi desteğiniz için teşekkür ederim. Xantier, Slothere ve sizin söylemiş olduğunuz ortak bir cümle olduğu için buradan açıklama yapmak istiyorum. Nebula sunucusuna giren yetkililer farklı bir rumuz ile sunucuya girerler. Herhangi bir platformda bulunmayan, başka bir sunucuda kullanılmayan bir rumuz bulmaları kuralımızdır. Ancak kişiler belli bir güveni kazandıklarında kendi rumuzları ile Nebula içerisinde yer alırlar. Bu yüzden kadroda gördüğünüz kişileri tanımazsınız fakat aynı zamanda gün içerisinde messengerdan sohbet ettiğiniz bir kişi o listede olabilir. Buna benzer olayları görmüş olmalısınız.

@Leo
Eleştirileriniz ağır olmuş, Britain'de box yapan kişilerden farkı yok oradaki kişilerin. Britain bankanın önünde yığılma olacağına insanları Jhelom'a çektik ve sadece gidişlerini kolaylaştırdık. Bu durum sizin için rezillik ise, rezillik olarak tabir ediliyorsa tekrar gözden geçiriniz. Bizim rezillik olarak göreceğimiz şey pek çok sunucuda olduğunu gördüğümüz "skill dummy" adı verilen npclerdir. O alanda bunlar yok veyahutta o alanda işlerinizi çok kolaylaştıracak şeyler yok. Sadece Young sıfatını alan oyuna yeni başlayan oyuncuların toplanıp birlikte skill kasabilecekleri bir alandan ibaret. Fazla dediğiniz Mage Npcden 2 adet bulunmakta, ufak newbie eşyası satan (Cleaver, Dagger vb) Npcden 1 adet bulunmakta. Eğer ki Npc sayısına göre de rezillik varsa sanırım Britain'deki Mageler yüzünden biz çok önceden rezil olmuşuz demektir. Yapılan alan başka sunucularda olduğu söylenen alanlar ile alakası bulunmamakta.

Oyun içerisinde her daim küfür eden insanlar mevcuttur. Bu Nebula'nın en eski ve en köklü oyuncularında da var olan bir özellik. Eğer ki Nebula'da dediğiniz gibi oynadıysanız bunları zaten pek çok kez görmüşsünüz demektir. Bu küfür durumlarında ihbar edilen kullanıcılar 96 saat jail cezası almakta. Dün ihbar edilen 15i geçkin oyuncu jail ile cezalandırıldı zaten. Nebula'nın sistemi değişmedi ya da player kaygısına düşerek Power Hour açmadı, bunu tekrardan belirtmekte yarar görüyorum. Nebula üzerinde uzun seneler oynadıysanız bilirsiniz. Nebula oyuncusu olmak, skill kasmak değildir. Nebula'nın katı kurallarına uyarak oynamaktır. Nebula'nın 11 sene içerisinde hangi ban olayından, hangi verilen kararlardan geri döndüğünü gördünüz? Sanıyor musunuz ki bu herkese açtığımız bir şansta gelecek olan küfürbaz ya da -18 diye tabir edilen insanların oyun zevkini kaçırmaya çalışacak oyuncular Nebula'da kalabilecekler? Bu kişiler kendilerini her gösterdiğinde cezai işlem uygulanacak. Bu durumda içinizi ferah tutabilirsiniz, Nebula kural olarak hiç bir zaman değişmedi ve değişmeyecektir. Gelen oyuncular Nebula'yı hak etmiyorsa bizde o kişileri Nebula üzerinde tutmayız. Bizim amacımız sadece Nebula kuralları içerisinde oynayıp güzel vakitler geçirmek isteyen kişilere bunu vermektir.

Karar ve Silencer ilişkisini de yukarda anlatmıştım.

Son olarak sayın Slothere, Xantier, Michaell; Eminim ki pek çok sunucuda görev aldınız, görevinizi elinizden geldiğince yaptınız ve belirli başarılara imzanızı attınız. Anlık olarak açılan Power Hour'u bu kadar kötülerken, bu girişimin çok kötü ve düşük bir seviyede olduğunu söylerken sizler başarılara imza attığınız sunucularda Power Hour'u açmadınız mı diye sormak istiyorum. Power Hour'un hükmetmediği bizim bildiğimiz 2 sunucu bulunmakta. Senelerdir hizmet verip sadece belirli aralıklarla aktif edip kapatan Nebula ve Revolution sunucuları haricinde bildiğim bir sunucu bulunmamakta. Eğer ki yanlış bir bilgim var ise affola, kimseyi ve kimsenin hayallerini küçümser tavır sergilemek istemem ama durum benim bildiğim gibiyse sizde o başarılara imza attığınız, hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz sunuculardaki yaptıklarınızı siz neden burada kullandığınız cümleler ile bu kadar düşürdünüz?:) Bu lafı gerçekten art niyet olmadan, saygısızlık yapmadan söylüyorum. Power Hour'un gereksiz açılması durumunda bizde katı duruşlar sergiledik ve sergiliyoruz hala. Yukarıda açılan Power Hour'u açıklamıştım, bunun haricinde gereksiz yere açılan, oyunun dengelerini bozacak olan her şeye bizde karşıyız bunu da bilmenizi isterim.

@Zerox
Sunucu üzerinde oluşan aktif staff sorunu konusunda haklısınız, bunun için de adımlarımızı attık. Bu tarz durumlarla bir daha biz de karşı karşıya gelmek istemiyoruz.

Yorumlarınız ve düşünceleriniz için tekrardan teşekkür ederim. Biraz durumlara ışık tutabilmiş isem ne mutlu bana.
Gilderoy
Members
0.2
Gilderoy yanlış anlamışsın ; ben böyle bir skill kasma alanın nebula gibi bir suncuya yakışmadığını belirtmek isterim yahu madem kasacağız ph var bırakında britain bank civarı biraz neşelensin .youngol nedir abicim ya , eskiden yazılan scriptler Rp kurallarına uygun olarak yapılırdı resmen komut üstüne oyun tarzı sunuyorsunuz. Bakın nebula benim için tutkudur ben birtek nebula sunucusunda başladım ve orada bitiririm oyunumu 11 sene sonra gördüğüm görüntü her nekadar nebula geçmişine yakışmasada nebula bunu haketmesede ben gene girer oynar kasarım farkındaysan bu konuyu açanda benim, 3 senedir nebulada oyuncu yokken forumlarda üye çağırarak bizzat kendi karaktrimin şifresini verip ne istiyorsan al yeterki gir oyna tarzında birçok oyuncuya yardım ettim yeri geldi skillerini kastım yeri geldi Akademi guildinde rp yapıp yeni gelenleri aylarca biz kastırdık.Platformlarda açtığım topicleri okursanız nebulanın bizim için oyundan değerli olduğunu anlarsınız. Hemen hemen istanbuldaki tüm toplantılarına katıldık geldik oturduk eğlendik..

Fakat görüyorumki Revo gibi bir alana insanları hapis edip en önemlisi nebulanın 5 yıl önceki oyun zevkini kazandırma şansınız varken acayip bir mekana oyuncuları hapis etmeniz hiç hoş değil. Skill dumy dediğiniz olaydan bu olayın bir farkı yok 1 kişi eline bow alıyor 120 kşı dalıyor şahsen dün ben o şekilde warrior karakter kastım , max kasmam 3 saatı buldu. Benim demek istediğim bari bu alanı kaldırın da britte oyuncu görelim 5 senedir 100 oyuncuyla oyun oynamaktayız. Britain ı canlandırırsanız bizim yaptığımız reklamlar sayesinde zaten oyun dolar, ben ve birçok arkadaşım bıraksakta listemizdeki tüm arkadaşlarımıza tüm pvp sunucu ve phlı sunucuda oynayan arkadaşlarımıza itemlermizi dagıtarak onların bu servera gelmesini sağlıyoruz. İlginize Teşekkürler.
Leo'ya tamamen katılıyorum.İstediğimiz sadelik ve standart bir platform belirli alanlar olmasına tamamen karşıyım pazar alanı skill gain alanı vb. Britte o kasan oyuncuları görünce oturup izlemesi bile beni eğlendiriyor (: + yeni gelenleri mıknatıs gibi çekiyor -Aga ortama bak süper ! misal.. :D
Tekrardan merhaba,

Bu durumu forumlarımızda dile getirseydiniz keşke :) Oyuncuların Britain bankada box yapan kişilerden şikayeti üzerine Jhelom'a insanları çektik. Amaç belirttiğim gibi insanları alan alan ayırıp "x alanı", "y alanı" demek değildir. Orasının ahım şahım bir özelliğinin olmadığını sizler de girip görmüşsünüzdür. Bu durumu rica ediyorum forumlarımızda belirtin, diğer oyuncularımızda fikir sunsunlar ve fikir alışverişleri sonucunda gerekli düzenlemeyi yapalım.

.youngol eski oyuncularında bu durumdan yararlanabilmesi için koyuldu. Tıpkı 2 sene önceki Young Sistemi açılışı gibi. Bu hafta sonunda o komut kalkacak, yeni başlayanlar otomatik olarak young başlayacak.
Members
0.2
Yahu britte ada kenarını şikayet eden zihniyete buradan sesleniyorum NEBULA da daha önce hiç oynamışmı ?
Gilderoy :
@Michaell
Düşünceleriniz ve aramıza yeni katılan arkadaşlara manevi desteğiniz için teşekkür ederim. Xantier, Slothere ve sizin söylemiş olduğunuz ortak bir cümle olduğu için buradan açıklama yapmak istiyorum. Nebula sunucusuna giren yetkililer farklı bir rumuz ile sunucuya girerler. Herhangi bir platformda bulunmayan, başka bir sunucuda kullanılmayan bir rumuz bulmaları kuralımızdır. Ancak kişiler belli bir güveni kazandıklarında kendi rumuzları ile Nebula içerisinde yer alırlar. Bu yüzden kadroda gördüğünüz kişileri tanımazsınız fakat aynı zamanda gün içerisinde messengerdan sohbet ettiğiniz bir kişi o listede olabilir. Buna benzer olayları görmüş olmalısınız.
Gilderoy

Evet iyi biliyorum :) Birkaç yakın arkadaşım kadrodaydı en son hiçbirisi kendi nickiyle değildi :) O yüzden nickler kime aittir bir fikrim yok benim o söylemlerim sadece Nebula staff için değil genel bir uyarıydı.

Bazı insanlar çok bilirler veya öyle sanarlar. Siz kimseye kulak asmadan en iyisini yapmaya gayret gösterin. Nebula benim için çok değerli bir sunucudur 2000 senesinden beri Nebula oyuncusuyum. Zaman zaman kopsak da takip ediyoruz. Başarılar dilerim :)

Son olarak;
Gilderoy:
Son olarak sayın Slothere, Xantier, Michaell; Eminim ki pek çok sunucuda görev aldınız, görevinizi elinizden geldiğince yaptınız ve belirli başarılara imzanızı attınız. Anlık olarak açılan Power Hour'u bu kadar kötülerken, bu girişimin çok kötü ve düşük bir seviyede olduğunu söylerken sizler başarılara imza attığınız sunucularda Power Hour'u açmadınız mı diye sormak istiyorum.

Başlıktaki yorumlarımı yanlış okumuşsun sanırım Ne PH seviyesiyle ilgili ne de Nebula suncusunun PH seviyesiyle ilgili bir yorumum yok. Tekrar okursan yorumlarımı sevinirim.

Bu konu Michaell tarafından düzenlendi(2012-03-01 16:59, 12 yıl önce)
Members
0.2
Michaell in dediğine katılıyorum adamın sunucuyla alakası yok platfromda kötülüyor yada bilip bilmedik yazılar yazıyor bunu ph açıldıktan sonra oyun içindede görüyoruz , şahsen ben nebuladaki tüm eksi oyuncuları tektek elle ayır deseler ayırabilcek kadar tanıyorum nebula oyuncular bindiği ata bile dikkat ederler şahsen ben öyleyim birçok arkımda böyledir :) şu newbie dungeon tarzındaki alan kalkarsa biz yıllardır oynayan ve destekleyen oyuncular olarak size minnettar kalırız, Gerçekten ortada pvp server havası var inanmayan girsin baksın hatta mage kasıp invaspor atsın yeni açılmış phli bir server havasını andırıyor..Şu britain de 300 kişiyi skill kasarken görmeyi çok özledik..

Ayrıca bir önerim madem ph açılmış açık kalsın belirli bir süre daha kalsın herkez gelsin başlasın okuyan arkadaşlarımız var banlanan arkadaşlarımız var musait olmayabilirler battı balık yan gider bu saatten sonra ph % 0 olsada birşey farketmez en önemlisi bundan sonra yapılacakları telafi etmektir.
britainde değil jhelomda box yapardık sdf. britte skill mi kasılırdı bombacı mülayimler gate açıp havaya uçuruyodu explosion potionlarla
Members
0.2
Xantier ben britte kasıyordum o ufacık alan varya orada hatta gelip kapatıp bizi kesiyolardı :)))
Britain bankada kasma mantığıda bir guild üyesi ölürse cesedden birşeyler kaparım mantığı :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.