nuker : fream sunucu açma lütfen yeterince player bölündü

Açıcaktımda Arcadia Açılıyormuş kıyamadım açmıcam Arcadia'da oynucam
arcadia falan geçmişe nebula packin üzerine 2 renk 2 binek ekleyip iş yapmış sunucular, 2012 yılında bu tarz sunuculardan medet ummak için bu işlerden hiç anlamıyor olmak gerekiyor. src.act.bounce gogogo, o scriptler zamanı için bile çöptü.
Arcadia ilk oynadığım sunucuydu. Dün gibi hatırlıyorum internet kafede saatlerce oyuna girmeyi beklemeyi. Hakta bir evin içerisine girip oyundan çıkamıyordum tekrar giremicem diyerek.

Türkiye'de öncülük sağlıyan belli başlı sunucular oldu hep. Örnek alındı , kodlandı ve bu zamana kadar elden ele gezen script pack'lerle bir çok sunucu açılıp playerları böldüler.

Türkiye'deki oyuncu kitlesinin olmaması yaş ortalaması düştüğünden , insanların egosu yüzünden şuan bu tartışmayı yapıyoruz burada.
Andoria'nın ilk açıldığı zamanlar ilk görevimi yapmaya başladım. Öyle güzel pageler geliyordu ki page bakmak için oyunda 7-24 bekliyordum.
O zamanlar saygı vardı , sevgi vardı çoluk çocuk gelip ana bacı küfürler edemiyorlardı. Yardımlaşma vardı ama şuanda kendi sunucum için söyliyeyim küfürün önüne kolayca geçemiyorsun. Hiç bir sunucu geçemiyor.

Bu oyunu evli , çocuklu , kız oyuncular oynuyor ve analarından tutun teyzesine , bacısına kadar küfürler ediyorlar.
Bu sebepten dolayı artık ultima-online oynamayan birçok insan tanıyorum. Her şey zamanında güzeldir.
Silindi
Apprentice
1.6
o bu değilde kaldıkmı Locus yada Quann'da mezardaki iskeletlerin kalkanını kılıcını toplayıp satıp o parayla at alan arkadaşlardan :))
Luciana : o bu değilde kaldıkmı Locus yada Quann'da mezardaki iskeletlerin kalkanını kılıcını toplayıp satıp o parayla at alan arkadaşlardan :))

jhelomda inek eti derisi falan pişir satla geçinirdim ta ki moongate olduğunu öğrenene kadar.
Xantier :
Luciana : o bu değilde kaldıkmı Locus yada Quann'da mezardaki iskeletlerin kalkanını kılıcını toplayıp satıp o parayla at alan arkadaşlardan :))

jhelomda inek eti derisi falan pişir satla geçinirdim ta ki moongate olduğunu öğrenene kadar.

Britain'de Mage shopta spider bırakmıyorlar diye shop girişini duvarlıyordum bende. Kimse girip almasın diye PEHH :))
Branxian :
Xantier :

Britain'de Mage shopta spider bırakmıyorlar diye shop girişini duvarlıyordum bende. Kimse girip almasın diye PEHH :))

Skill, mkill, stat bilmeden, elimde ki viking sword ile mezarda diğer mavilerle birlikte pk kovalardık, çok uzaklaştıklarında da şehire kaçardık. Hatta öyle ki, yatınca stuck'ın ne olduğunu bilmediğim için şehri 1.5-2 saat gibi bir süre içerisinde anca bulurdum. Hatta öyle kaybolurdum ki direk minoc'a veyahut yew, trinsic gibi şehirlere bilmeyerek gelir ve oradakilerden yardım isterdim.
Some_one :
Branxian :
Xantier :

Skill, mkill, stat bilmeden, elimde ki viking sword ile mezarda diğer mavilerle birlikte pk kovalardık, çok uzaklaştıklarında da şehire kaçardık. Hatta öyle ki, yatınca stuck'ın ne olduğunu bilmediğim için şehri 1.5-2 saat gibi bir süre içerisinde anca bulurdum. Hatta öyle kaybolurdum ki direk minoc'a veyahut yew, trinsic gibi şehirlere bilmeyerek gelir ve oradakilerden yardım isterdim.
Ali Sami Alkış'la tanışmışlığın var mı :Pp Hani ben de 99'dan beri uo oynuyorum ama ben bile bu kadar newbie olmadım :)
Ultima Online yeni bir şeyler gelsin farklılık gelsik vs diyen arkadaşlara soruyorum bu soruyu?

Türkiyede hiç olmamış kadar orjinal sistem geliştiren ama malasefki 3-5 player'ı olan bir sunucudamı oynamayı tercih edersin?

Yoksa her şeyin sade olduğu orjinalinden pek dışarı çıkmamış ama 200-300 player'ın olduğu ticaret'in olduğu balık tutarken yandaki balıkçıyla sohbet etmeyi? Minoc'ta deli gibi maden kasarken 3-5 crafter'la muhabbet edip ticaret yapmayımı? Tailor kasıp sağda solda Mage Robe 15k diyerek satış yapmayımı? Desert Ostard ehlileştirmeye çalışırken bir anda 3-4 tane daha tamer'ın gelip kıyasıya yarışırken Desert Ostardın ölümünü büyük bir üzüntü içinde seyredip bu oyundan keyif almakmı hoşunuza giderdi?

Bence Türkiye'deki oyuncu ne istediğini yazarken bile ne istediğini bilmiyor?
Anemon : Ultima Online yeni bir şeyler gelsin farklılık gelsik vs diyen arkadaşlara soruyorum bu soruyu?

Türkiyede hiç olmamış kadar orjinal sistem geliştiren ama malasefki 3-5 player'ı olan bir sunucudamı oynamayı tercih edersin?

Yoksa her şeyin sade olduğu orjinalinden pek dışarı çıkmamış ama 200-300 player'ın olduğu ticaret'in olduğu balık tutarken yandaki balıkçıyla sohbet etmeyi? Minoc'ta deli gibi maden kasarken 3-5 crafter'la muhabbet edip ticaret yapmayımı? Tailor kasıp sağda solda Mage Robe 15k diyerek satış yapmayımı? Desert Ostard ehlileştirmeye çalışırken bir anda 3-4 tane daha tamer'ın gelip kıyasıya yarışırken Desert Ostardın ölümünü büyük bir üzüntü içinde seyredip bu oyundan keyif almakmı hoşunuza giderdi?

Viking Sword'un bile çöpe atılıp yakılmadığı sunucuları özledim ben
sen o viking swordu özel sanıyordun, ya da onu alacak 300gp'yi kasmayı bilmiyordun, onu yaptığın nebula pack'iyle server aç yine çöpe gider o sword.

Eskiden makro mu biliniyordu adam gibi. Arcadia falan arkadaşın dediği gibi nebula pack e 3 5 renkli binek eklenerek açılmış sunuculardı. Şuan bunların en keskin alternatifi dot'dur, +6 +9 action'ın en iyi silahı, madene git en az 3 4 kişiyle muhabbet ederek kasabilirsin (PK'lar basıp kesmediyse tabi, bu da uzun zamandır olmayan bir şey). sucuksalamsosis'in dediği gibi 200 playerlı serverım olsun vs egolarını geçme vakti çoktan geldi ama anlayan yok.
Aradhell : sen o viking swordu özel sanıyordun, ya da onu alacak 300gp'yi kasmayı bilmiyordun, onu yaptığın nebula pack'iyle server aç yine çöpe gider o sword.

Eskiden makro mu biliniyordu adam gibi. Arcadia falan arkadaşın dediği gibi nebula pack e 3 5 renkli binek eklenerek açılmış sunuculardı. Şuan bunların en keskin alternatifi dot'dur, +6 +9 action'ın en iyi silahı, madene git en az 3 4 kişiyle muhabbet ederek kasabilirsin (PK'lar basıp kesmediyse tabi, bu da uzun zamandır olmayan bir şey). sucuksalamsosis'in dediği gibi 200 playerlı serverım olsun vs egolarını geçme vakti çoktan geldi ama anlayan yok.

Yahu birşey diyeceğim ARcadia'da oynadınız mı siz?

3 5 renk eklenip açıldı dediğiniz sunucuda ben başından sonuna kadar oynadım.

Öyle olsa ne nebulada stafflık yapardım nede nebula Oyunculuğu yapardım yahu. Komik laflar bunlar saçmalamayın.
Arcadia aşığı sapığı falan değilim de sonuç olarak oynadığım yerin hakkınıda veririm .

Oyuncu dinamiği vs. olarak en iyi shard oydu zamanında şuanda güncellemelerini okuyorum girip gayet başarılı

Egolar geride kalmalı derken kendin ego yapıyorsun dostum
doğrusu o ne yazık ki. zamanında açılan sunucuları çok mu farklı sanıyosunuz ki, nebulada ezilen gidip phli sunucu açıyordu iki üç cixli şey ekliyordu. artılılara renk ekleyen oldu falan. farklı olan şeyler hardgamer tarzı levelli sunuculardı, orta dünya vardı onların bile phsi düşük olduğu için yine ezilen phli olanlarını açıyordu hep öyle devam etti. tek farkı sadece oyunu bilmiyorduk eğleniyorduk.

hepsinden önce biz sphere diye senelerce sahte bir uo oynadık ne yazık ki. uonun en çirkin halini oynamışız resmen. ama ilk kez oynadığımız için o güzel geldi ne yazık ki spherenin salak dinamiklerine alıştık.
Fream :
Anemon : Ultima Online yeni bir şeyler gelsin farklılık gelsik vs diyen arkadaşlara soruyorum bu soruyu?

Viking Sword'un bile çöpe atılıp yakılmadığı sunucuları özledim ben
+

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.