bi pvp serverinde spawnları kendimiz buluyorduk gayet de guzel bi serverdı hatta potları bile kendimiz yapıyorduk ayrıca o(resimdeki) serverin sitesi de başka bir serverdan [ç]alıntı...

Bu konu Shaziment tarafından düzenlendi(2008-01-03 19:45, 16 yıl önce)
Adam Resmen Başliği Acemice Yasmiş Mesela Spawn Odasi YAPİLMİŞTİR . deyebilir bi pvp serverinde spawnlari sen buluyorsun mesela ...
Alışıldık bir durum.
Silindi
Journeyman
1.3
Aslında Zamanının En Iyı Stafflarından Dedım Bu Sahıs Icın Ama Su Son Bır Kac Gundur Hatta Haftadır Gordugum Kadarıyla Sıze Adamın Bırazcık Karakterınden Soz edım Yorumu Sıze Kalsın...

Sımdı Bu Sahısa x Kisi Dileyim...

Bu x Kısı Yabancı Serverlarda Gordugu Sıstemlerı Kendı Bılgısıyle Bırlestırerek Yenı Yenı Sıstemler Yaratmaya Basladı... Hayal Gucu Iyı Olan Bu Kısı Bır Server Actı Ve Server Okdr Cok Tutuldukı... Ama Bır Gun Bu x Kısı Vatanı Gorevını Yapmak Uzere Askere Gıttı Ve Geldı Kapanan Serverı Tekrar Acarak Eskı Player Account Ve SaveLeri Ile Devam Ettirdi Ama Bu X Kısı Yha Gercek Yuzunu Gostermemıstı Ya da Kendısı Cok Degısmıstı... Ve Serverda Bılet Sıstemı Cıkardı Bu x Kısının Hesabına Yatırdıgınız Para Ile Bılet Satın Alabılıyor Ve bu Bıletlerle Etheral Horse Rare Dye NewBie MageRobe Gibi Itemler Alabılıyordunuz... Serverda Bulunan Sadece 3 Staff Vardı Ve bu Kısıler Dısında Staff Olmak Isteyenlerden Para Istıyordu... Bu Boyle Geldı Gıttı Ve Sımdı Bana Anlattıgı Son Projesıde Soyle Sponsorun Soyledıgı Playerlar Harici Butun Herkesden PREMIUM Parası Alıcakmıs... Yani Kısacası Demek Istedıgım Bu x Kısı Ultimayi Kendine Ticaret Aracı Olarak Kullanıyor...
Expert
34.0001
eskiden bi lines pvp vardı. hayatımda oynadığım en iyi pvp serverıydı adamlar sadece skill veriyordu diğer herşeyi biz buluyorduk
Slothere söylemişti 56b'ye geçildiğinden beri iyi gene dua edelim . Geçen sene bu sunucu tartışmaları uzayıp gidiyordu durmadan . Bu sene daha az sunucu , daha öz sunucular var .
Buna bir şey yazmak istiyorum. Ben bu bahsettiğiniz server da staff'ım yaptığınız açıklamalar sizin karakterinizi gösterir.

1. Ragnar: 13 yaşındaydın ve ilk server'ını açmıştın... Yalnış hatırlamıyorsam şimdide 15 yaşındasın. Kardeşimle aynı yaşta. Yazdıklarına dikkat etmeni rica ediyorum. Bugünlere nasıl ve kimler sayesinde geldiğini hatırla.

2. Bu siteyi eleştiren adama bir bakın geçmişi yada geleceği varmı ? Bilip bilmeden suçlamaya çalışan yada bir çıkar sağlamaya çalışan bir adam. Site çalıntımı ? Değil önceki projeden kalan belkide kullanılmış shard'dan kalan bir site. Kullanılamaz mı ? Kullanılır. Sen dün bugün yada daha önceleri nasıl site yapmaya çalışırken sağdan soldan çaldığın scriptler le site açıyorsan bu adamda açar yada açtırır. Ticaret işine gelince haklısın buna diyecek birşeyim yok. Bende bu konuyu zamanında eleştirdim. Ancak kimsenin ne karakterine nede kendisine böyle suçlama yapmadım. Herkes kendi işine bakacak.

Z!ppo

Alone
Silindi
Members
0.6
1 Benım Sagdan Soldan Aldıgım Scplerle Actıgım Bır Serverı Ornek Goster
2 Boyle Sacma Bırseyden Dolayı Cıkar Saglıcagımı dusunuyorsan Yanılıyorsun Kımse Boyle bır Konudan Cıkar Saglıyamaz.
3 Ben Zaten Kendı Isıme Bakıyorum Benı Bılen Bılıyor Merak Etme Sen Hıc...
4 Madem Eskı Bır Projeden Kalan Bır Sıte Eyer Bu Sıte Eskı Projenıze Aitse Emın Ol O Proje Su Ankı Halınden Daha Iyıdı En Azından O Serverın Bır Adı Vardı Bu Sekılde Karsımıza Geldıyse Cok Yazık
5 Benımmı Gelcegım Yok Ben Kendıme Bır Oyunu Tıcaret Amaclı Kullanmıyorum Merak Etme Benım Gelecegım Parlak. bir Oyunu Kendımı Hayatımın Parcası Sayarak Insanları Somurmuyorum
EFendim ? site çalıntı değilmi ? Site kesinlikle çalıntı arkadaşım :) Fakat dediğin gibi çalınmazmı çalınır.

Birde ticaret yapıyor demişsiniz.. Bir insan bunun hostinginin web sitesinin parasını nerden çıkartıcak adam ne yapıcak parasını kazanamıyorsa da neden shardı açsın, ücretsiz birşeyler sunmayamı meraklı hayır zanletmiyorum. Çünkü emeğinin karşılığını herkez ister ( ister çalıntı olsun ister olmasın hâl böyle kimsede utanma yok ). Fakat server açan için bir ticaretmidir bu evet ticarettir adam parasını ödediği zaman ( hosting ) bu ticaret başlar ve parayı çeşitli yollarla kazanmaya çalışır. Fakat bu sunucuda kabul etmek gerekirse ayıp birşey ler var.

Birde ragnar a laf atılmış. Ragnarla bi kaç tartışmamız vardır veya yoktur bilmiyorum ama aramız iyidir. Küçük olsa kaç yazar ben bu işlere girdiğimde başladğımda 14 yaşındayım ve şu anda 17 18 yaşındayım kendimi her alanda ( hosting, ultima online, ağ sistemleri vs. ) fazlası ile geliştirdim. Ve daha öğreniceğim çok şey var bi kere artık bunu üzerinizden atın.. Bıkmadınızmıki.

13 Yaşında 15 Yaşında muhabbbeti yapılıyor. Ben 9 yaşındada staff aldım ama 17 yaşındaki staffın yaptığı işin 3 4 katını iyi bir şekilde yaptı.. Biraz gençlere önem verin onları eğitin hor görmeyin, ha benmi çok iyiyim hayır benimde öğreniceğim çok şey var fakat dediğim gibi küçük diye bir insan ezilmez her insanın hakkı vardır unutmayın onlarda bu şekilde davranılırsa 3 4 yıl sonra 18 yaşında delikanlı olduklarında sizin gibi küçüklerine böyle davranıcaktır. Bence bu kötü bir durum peki ya sizce ? Biraz daha bilinçlenin..

( Uzun yazdım kusura bakmayın, seni seviyorum u-s! )
Silindi
Journeyman
1.2
dtuncer : EFendim ? site çalıntı değilmi ? Site kesinlikle çalıntı arkadaşım :) Fakat dediğin gibi çalınmazmı çalınır.

Birde ticaret yapıyor demişsiniz.. Bir insan bunun hostinginin web sitesinin parasını nerden çıkartıcak adam ne yapıcak parasını kazanamıyorsa da neden shardı açsın, ücretsiz birşeyler sunmayamı meraklı hayır zanletmiyorum. Çünkü emeğinin karşılığını herkez ister ( ister çalıntı olsun ister olmasın hâl böyle kimsede utanma yok ). Fakat server açan için bir ticaretmidir bu evet ticarettir adam parasını ödediği zaman ( hosting ) bu ticaret başlar ve parayı çeşitli yollarla kazanmaya çalışır. Fakat bu sunucuda kabul etmek gerekirse ayıp birşey ler var.

Tamamen Katılıyorum Ama Ticaret Olayını Yerınde Kullananlar Var Bırde Abartarak Kullananlar Var... Stafflardan Aylık Para Isteyen Gordum Gormedım Degıl Ama Oyun Icı Ticket Satılması Ve Premıum Olayı Inan Cok Sacma Bunlara verıcegım Parayı Orjinal Servera Verırım Aylık 5 Verıcegıme 10 Verırım Orjinal Serverda Oynarım Daha Iyı
Dediğime ek olarak birşeyi düzelteyim para alıcak derken tabikide stafflarından ve premium satışları yapabilir ama denen şey yani yanlızca premium lar giricek ise baştada belirttiğim gibi ayıp. İnsani ve ticaret yönünden
Silindi
Journeyman
1.2
Sadece Premıumlar Gırebılecekmıs... Eski Accountlar Ne Olucak Yalan Olucak Zaten Bende Premıum Parası Verıcegıme Dedıgım Gıbı 5 Yerine 10 Verırım Orjinal serverda Oynarım Daha Iyı
bu şeye benzemiş hatırlarsanız yazın işte buda güzel topici vardı ona benzemiş kitlenmiştide rezillikleri göstermekten:)
Silindi
Master
3.1
Vallah Amacım Tartısma Yaratmak Degıl Kılıtlenırse Pek Bırsey kaybetmıs Sayılmam Karsılıgını Bıle Saygı Cercevesı Icınde Verdım...

Bu konu ByTymaron tarafından düzenlendi(2008-01-03 23:18, 16 yıl önce)
KeLL : eskiden bi lines pvp vardı. hayatımda oynadığım en iyi pvp serverıydı adamlar sadece skill veriyordu diğer herşeyi biz buluyorduk
benimde oynadıgım en guzel pvp oraydı.bırak spawn/boya odasını,potları bile kendimiz yapıyorduk...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.