Bir kaç gündür sunucular bölümündeki bütün sunucuları ziyaret ederek kendimce bi kaç sonuç elde etmek istedim. İnanın resmen yazık dedim. İncelemelerim sonucu şöyle şeylere rastladım :
- PH denilen saçmalığın olduğu heryerde zeka yaşı düşüyor.
- Emek verilen ve ph nin olmadığı her sunucu kapatılmaya mahkum.
- Skill dummy , stat drumlar UO oyununun orjinalinde gerçekten var olduğu sayılan eşyalar haline gelmiş. Hatta bunların olmadığı yada olduğu için eleştirilen herkesten ezik yorumu alabilirsiniz.
- Saygı asla ve asla kalmamış. Birşey sorabilirmiyim dediğim adamdan "s.ktir" cevabı aldım.
- Makroya bırakmış bir adamı 10 dakika boyunca ordamısın dedikten 10 saat sonra aynı yere geldiğimde adam hala aynı yerde aynı büyüyü atmaktaydı. En sonunda kestim.
- Role play nedir diye sorduğum herkesten "bok gibi" yorumunu aldım.
- Sadece tartışmaya girdiğimiz için 3 kişiden adres isteği aldım.
- Girdiğim her sunucu şaka değil hepsinin kullandığı scriptlerden en az birisi tamamen çalıntı , hepsi **** pack kullanıyor.
- Girdiğim her sunucuda en az 4 sistem diğer sunucularınkiyle aynısı.
- Çıplak bir şekilde elimde sadece katanayla criminal olarak öldüğümde 3 kişi cesedin başına gelerek a katanayı lootladı.
- Her player sanki daha önce server açmış havasıyla stafflara akıl vermeye çalışıyor.
- Staffların yaptığı duyuru örnekleri : "Deluda action kopun kopun!" , "Ljsi 100 olan bi page atsın bakayım."
Hala daha inceleme yapıyorum. aklıma gelen herşeyi yazacam.

// Sunucu ismi vermek yasaktır.

Bu konu Tymaron tarafından düzenlendi(2009-06-12 14:37, 14 yıl önce)
Yorum Yok Ultıma Oluyor Dıyenlere Duyrulur Kemıklerı Bıle Çürüdü :(
Onlarda büyüyecek umutsızluğa kapılmayın hemen :)
Hepsini nerdeyse biliyordum ama en çok nefret ettiğim staffların yell geçişi belli çocuk ama kaliteli sunucular farklı tabi saygısevgi oldumu gerisi teferruattır..
Saygı Ve Sevgi bu 2 kelıme turkıyedekı sunucularda olmayan bı mantık :)
Söyliyebileceğim en mantıklı ve net şey YAZIK!!!
Xantier, sen en yeni nesillerden birisin hatırlatırım :)
UO nesli diyelim ? 8 yaşımdan beri oynarım 2004den sonra değiştiğini farkettim oyunun..
Msnde adamın biri rp serveri açıcaktı sordum serverinde skill teacher var mı?Var dedi o zaman rp olmaz pp ye girer dedim.Adam benle tartışmaya girdi yemediğim küfür kalmadı en sonunda rp serveri açmış birini daha davet etti sordu rpde skill teacher olmaz mı dedi adamda olur dedi bende sen rp yi öğren gel dedim beni engelledi.Rp serverlerinde skill teachlemek için örnek olarak mage ye gidersin teach magery dersin npc senden belirli bir miktar para ister parayı verirsin.Bana gelmiş akıl veriyor rp serverinde skill teacher olur diye :=)
AsiL1990 : Msnde adamın biri rp serveri açıcaktı sordum serverinde skill teacher var mı?Var dedi o zaman rp olmaz pp ye girer dedim.Adam benle tartışmaya girdi yemediğim küfür kalmadı en sonunda rp serveri açmış birini daha davet etti sordu rpde skill teacher olmaz mı dedi adamda olur dedi bende sen rp yi öğren gel dedim beni engelledi.Rp serverlerinde skill teachlemek için örnek olarak mage ye gidersin teach magery dersin npc senden belirli bir miktar para ister parayı verirsin.Bana gelmiş akıl veriyor rp serverinde skill teacher olur diye :=)
Güzelmiş Koptum (:
AsiL1990 : Msnde adamın biri rp serveri açıcaktı sordum serverinde skill teacher var mı?Var dedi o zaman rp olmaz pp ye girer dedim.Adam benle tartışmaya girdi yemediğim küfür kalmadı en sonunda rp serveri açmış birini daha davet etti sordu rpde skill teacher olmaz mı dedi adamda olur dedi bende sen rp yi öğren gel dedim beni engelledi.Rp serverlerinde skill teachlemek için örnek olarak mage ye gidersin teach magery dersin npc senden belirli bir miktar para ister parayı verirsin.Bana gelmiş akıl veriyor rp serverinde skill teacher olur diye :=)
Evet rp de teach aynı dediğin gibi olur. Ben hep öyle gördüm "teach magery"..
rpde teach öyle olur diye bişey olamaz herşeyi bilen bir bilge olarak bir npc yaparsanız ve çok üstün yeteneklere sahipse veya bir tanrıysa tabiki bunu skill teacher adıyla belirtebiliriz.

RP hayal gücüyle ilgilidir. Futbolu bile rp çerçevesinde ele alırsanız role playing serverına uyarlıyabilirsiniz.
Yeni nesil player kaliteside eskisi gibi düzgün sorun şu

Online sphere shard + pvp shard sayısı fazla olduğu için ve genel player sayısının bölünmesi açısından kalite düştü.

Kimin ne kadar eski olduğu nerelerde oynadığı önemli değil ben 30 yaşıma rahmen evli olmama rahmen hala oynamak için çırpınıyorum.Aslında sorun bizde,kalitesiz 1 hafta dayanmayacak serverlarda oynadığımız için ultimanın sonunu biz hazırlıyoruz.

Bir serverın oynanabilirlik kavramını o serverın sitesine hostuna sistemlerine ve staff kadrosuna bakarak anlamak o kadar basitki masüstümde pp serverı 7 client var 5' tanesindeki online sayı 10 20 arası pvp server var şu an masaüstümde online sayısı 45 civarı şu an açık olan 17 server bulunmakta toplam 400 500 arası online sayı bölünmüş durumda buralara hiç girmeyip belli başlı serverlara girilse bakın kalite nasıl çözümlenecektir.
Bir serverin Role Play veya Power play olduğunu Teach şekline göre mi belirliyorsunuz ? Waooww.
Teach insanın yeteneğine göre oluyor. Herşeyi bilen adam diye bişey olmaz. Öğrenmek için ustasından öğrenilmesi zorunludur. RP sisteminde böyledir her serverde böyle olan RP oluyor değil.
Xantier : Bir kaç gündür sunucular bölümündeki bütün sunucuları ziyaret ederek kendimce bi kaç sonuç elde etmek istedim. İnanın resmen yazık dedim. İncelemelerim sonucu şöyle şeylere rastladım :
- PH denilen saçmalığın olduğu heryerde zeka yaşı düşüyor.
- Emek verilen ve ph nin olmadığı her sunucu kapatılmaya mahkum.
- Skill dummy , stat drumlar UO oyununun orjinalinde gerçekten var olduğu sayılan eşyalar haline gelmiş. Hatta bunların olmadığı yada olduğu için eleştirilen herkesten ezik yorumu alabilirsiniz.
- Saygı asla ve asla kalmamış. Birşey sorabilirmiyim dediğim adamdan "s.ktir" cevabı aldım.
- Makroya bırakmış bir adamı 10 dakika boyunca ordamısın dedikten 10 saat sonra aynı yere geldiğimde adam hala aynı yerde aynı büyüyü atmaktaydı. En sonunda kestim.
- Role play nedir diye sorduğum herkesten "bok gibi" yorumunu aldım.
- Sadece tartışmaya girdiğimiz için 3 kişiden adres isteği aldım.
- Girdiğim her sunucu şaka değil hepsinin kullandığı scriptlerden en az birisi tamamen çalıntı , hepsi ***** pack kullanıyor.
- Girdiğim her sunucuda en az 4 sistem diğer sunucularınkiyle aynısı.
- Çıplak bir şekilde elimde sadece katanayla criminal olarak öldüğümde 3 kişi cesedin başına gelerek a katanayı lootladı.
- Her player sanki daha önce server açmış havasıyla stafflara akıl vermeye çalışıyor.
- Staffların yaptığı duyuru örnekleri : "Deluda action kopun kopun!" , "Ljsi 100 olan bi page atsın bakayım."
Hala daha inceleme yapıyorum. aklıma gelen herşeyi yazacam.

sen her server ı böle değerlendiremezsin bu 1

en yeni nesil playerlardansın zaten senin yaşında türkiyede player kalmadı bu 2 ( artık yeni başlayanlar pek olmuyor )

bazı şeyler değişti en son karakter aktarma diye bi saçmalık bile geldi türkiyede ultima online a ama allahtan tutunamadı o aptal sistem fakat skill dummy ' e falan karşı olsakda hepimiz şuandaki uo kalitesinde skill dummysiz server iş yapamıyor playerda haklı aslında kapancak bi serverda günlerini verip kasmak istemiyor kapancağına inanarak başlıyorlar artık

her gün yeni bir online oyun çıkarken uo nun artık daha ileri gidebiliceğine inanmıyorum sadece ölümü yavaşlatalılabilir

Bu konu Tymaron tarafından düzenlendi(2009-06-12 14:37, 14 yıl önce)

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.