ps :
Sunucu Sahibi
Xantier

Proje Koordinatörü
Eques

Scripter
Xantier

Web Site
Xantier

Programmer
Xantier

World Build
Xantier

Fikir & Proje
Xantier

Owner
Xantier

Developer
Mendes

inceliyodumda çok güldüm şunu bi düzelt bukadar xantiermi var oyunda
Xantier : Her ne kadar eleştirsem de saldırı yapmak da ayrı bir bebeklik.

Saldırı yapmak bebelik veya değil çokta umrumdada değil, adam çekemez saldırır çok normal bir durum...

Acizlik bunu engelleyemeyen host firmasinindir...

-----------------------------
Diğer bir konuda, herkesin görmeden etmeden hakkımzda yalan yanlış yorum yapmasi ve bizi karalamaya çalişmasidir

örn : Xantier

Sen sunucu açtıgın zaman ben sana çamur atmam, gelir seviyeli ve mantıklı bir şekilde eleştiri yaparim buda senin eksiklerini görmeni ve daha iyi yerlere gelmene yardimci olur. Ben Türkiye'de ki Rp veya Pp adında açılmış bütün sunucuları destekliyorum, ne kadar çok rakip o kadar iyi kalite

Ayrica Xantier sana bir teklifim olucak sunucu açıldıgı zaman seni oyuna sokmak ve o gördüklerinin player oldugunu bizim + bot ekleyecek kadar kişiliksiz bir insan olmadiğimizi görmeni isterim... Sonuça kimseye bişeyleri ispatlamaya ihtiyacımız yok, sadece yalan söylemeyin
:))) sadece gülüyorum. Foruma bu kadar kayıt olan insanın %10u girse zaten o kadar player ediyor Xantier. Lütfen durumu uzatmayalım. zamanında e.....a baslıgı altında yazdıgım yazıyı oku kimlere ne cvp verdiğimi oku. Beni daha iyi anlarsın..

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2009-06-12 13:00, 14 yıl önce)
Yüksek sayıda oyunusu olan her server saldırı alabilir. Buna bişey yapamazsınız. Eger anlaştıgınız firma ile bunu en basşından görüşmediyseniz o sorun firmanın değil sizindir. Firmaların bazıları bu saldırılarda ip adresini bloke ederek ağdaki diğer sunucuların zarr görmesini engellerken bazı firmalarda tam koruma ile çalışıyor. Bunu iyi araştırmalı öyle anlaşma yapılmalı diye düşünüyorum.

Sunucu olmadan server olmaz..
Ben Xantier'de çekememezlik görüyorum.Bu ara hep seni inceliyorum Xantier.Her konuda mesajında abuk sabuk şeyler kıskanmalar millete saldırmalar yahu senin amacın ne?Yok kalite düştü rp serverları dummy kullanıyor isterse rp serverında adam giren herkesin skillini fuller rp demek kendine ait bir hikayeyi canlandırmak demektir belki adam hikayesini o yolda çizmiştir?Bunları düşünelim eskiden oynadığğımız rp serverlarıyla şimdikiler kıyaslamayın çağ atladık artık.
DelinQuen :
Xantier : Her ne kadar eleştirsem de saldırı yapmak da ayrı bir bebeklik.

Saldırı yapmak bebelik veya değil çokta umrumdada değil, adam çekemez saldırır çok normal bir durum...

Acizlik bunu engelleyemeyen host firmasinindir...

-----------------------------
Diğer bir konuda, herkesin görmeden etmeden hakkımzda yalan yanlış yorum yapmasi ve bizi karalamaya çalişmasidir

örn : Xantier

Sen sunucu açtıgın zaman ben sana çamur atmam, gelir seviyeli ve mantıklı bir şekilde eleştiri yaparim buda senin eksiklerini görmeni ve daha iyi yerlere gelmene yardimci olur. Ben Türkiye'de ki Rp veya Pp adında açılmış bütün sunucuları destekliyorum, ne kadar çok rakip o kadar iyi kalite

Ayrica Xantier sana bir teklifim olucak sunucu açıldıgı zaman seni oyuna sokmak ve o gördüklerinin player oldugunu bizim + bot ekleyecek kadar kişiliksiz bir insan olmadiğimizi görmeni isterim... Sonuça kimseye bişeyleri ispatlamaya ihtiyacımız yok, sadece yalan söylemeyin

Selam Deliquen,

Eskilerden hatırlarmısın bilmem (leon jade ben), senle pek muhabbetimiz yokdur ama ismin geçmişdir belki 1-2 yerde hatırlar gibiyim. Tavsiyem şu ki hosting firman ne UO serverı barındırsın nede başka birşey Türkiyede bunu yapan 2-3 firma var hangi firma ile anlaştınız şuanda bilmiyorum eğer özel'e gelirsen gayet iyi ve prof bi firma söyleyebilirim şuanda kullandığımız firma sunucu 2 gün üst üste saldırı yedi ve 2 saat içerisinde sorunsuz router tarafından blocklar iptal edilip band hızımız yükseltildi bu sayede lag ve loss olayından kurtulduk. Tekrar kolay gelsin. Birde hatırlatmak isterim 12 aylık para verildi diyorsunuz bi paranın peşini bu kadar bırakmamak gerek bu sizi küçük düşürür yani çaresiz siz hakkınızı aramalısınız ki karşı taraf o kadar aciz kalsın. Elinizde fatura vardır muhtemelen ve saldırı yapanlarında ipleri vardır savcılık bu olayların üstüne çok düşüyor takip etmeni tavisiye ederim en azından tazminat ile diğer sunucunun parasınıda çıkartabilirsin.

@manifest;

Çağ mı atladık ? Cok saçma bu çağ atlamadık bence eskiler gibi değil kimse herkes basit şeylerin peşinde emek harcamak istemeyen emek olmayan sunucularda emeksiz şekilde egosunu tatmin ediyor hepsi bu. Onca emek sarfedilen sunucularsa +20 player'ın üstüne çıkamıyor ki tek farkları cok fazla emek içermesi.
Ee sizde madem bunları biliyorsunuz neden çok emek vererek sunucu açıyorsunuz şimdi diyeceksiniz biz egolarımızı tatmin etmek için açmıyoruz ama öyle abi bizim millet bu yapacak bişey yok ayrıca o çağ atlama meselesi rp serverları için dedim ben eskileri ile yenileri aynı değil.Yapılacak tek birşey var:

EAGames'e faks çekeriz Türkiye'de telifini almayanlara sunucu açtırmasınlar :) eagames kontrol edecek uygun bulursa açılır bulmazsa cehenneme kadar yolu var :)
manifest : Ee sizde madem bunları biliyorsunuz neden çok emek vererek sunucu açıyorsunuz şimdi diyeceksiniz biz egolarımızı tatmin etmek için açmıyoruz ama öyle abi bizim millet bu yapacak bişey yok ayrıca o çağ atlama meselesi rp serverları için dedim ben eskileri ile yenileri aynı değil.Yapılacak tek birşey var:

EAGames'e faks çekeriz Türkiye'de telifini almayanlara sunucu açtırmasınlar :) eagames kontrol edecek uygun bulursa açılır bulmazsa cehenneme kadar yolu var :)

2004 yılında 300+ player olmuş bir sunucu 2009 da açılıp 20 player'ı geçmiyorsa buna eagames bişey yapamaz buna çağ atlama da denemez.
Merhaba arkadaşlar tam olarak emin değilim ama yaklaşık 12-13 senedir Uo oynuyorum.Başlığı en başından beri okudum ve gerçekten anlamsız bir şekilde tartıştınızı düşünüyorum.Yok Skill dummy geldi yok bu oldu şu oldu. Rp Bitti Yok Rp Böyle Değil Şöyledir.Gerçekten kimseye bilmişlik yapmak istemem ama Rp hakkında yorum yaparken Rp anlayışınızı şöyle bir önünüze koyunda yorum yapın.Rp sadece Uo'da yapılan bir şey değil yada her hangi bir sınırı olucak belirli çerçeveleri olucak bir şeyde değil.İlk önce şunu bilmek gerekirki Uo = Rp yada Rp = Uo değil.Rp Sadece Uo'nun eğlencesini arttırmak için oyuna hikaye ve bu hikayeleri canlandırabilceğimiz eşyalarla entegre edilmiş bir seçenek.Ve bu seçenek TEK değil ve TEK olarak planlanmamış.Sphere sistemi yani Bir Çok Sunucu sistemide bu planların altında yatıyor.Osi'deki hikaye'ye siz Uo'nun Tek Rp'si Sadece bunu Yaparsan Rp Diye adlandırabiliriz demek saçmalık olur. Role Play Shard'ta şu olmaz bu olur şu yapılmaz bu yapılır demekte saçmalık.Önemli olan nokta açılan Rp Shard'larin kendine ait bir hikayesi olmasıdır.Şu Örnekle Devam Edeyim..

Xantier Demişki : Her Şeyi Bilen Bir Bilge Olamaz. >>>Skill Teacher'dan Bahsediyor Burda
Bu Düşüncen kesinlikle yalnış Deniz FRP'de Sınır Olamaz.Bir kaç FRP hakkında bilgi veren kitap okursan,bunu daha iyi anlayacağına inaniyorum.
Sana Önerim What is Role Play? Adında Bir Kitap Var Bir Kaç Yabancı FRP'cinin Hazırladığı 400 Sayfa Kadar Biraz Uzun Ama Zevkle Okuyacağına İnaniyorum.Kitap İngilizceydi Ama Türkçeye Çevrildi Olarak Biliyorum.Eğer İstersen Bende Bir Şekilde Sana Ulaştırabilirim.

Neyse Role Play'i Bu şekilde Sınırlandıramazsın Deniz Yazılan hikayeye ve gelişen durumlara göre FRP'de aklının alabilceği her şey olabilir.Frp Tamamen insanın yaratıcılığa kalmış bir olaydır.Örnek Olarak Ufak Bir Hikayeyle Skill Dummy Skill Area'yı Nasıl Entegre Edebiliriz.

Çok Basit Olucak

>>> Britain şehri orclarin büyük saldırısını çok büyük kayıplarla zorda olsa atlatmayı başarmıştı britain ordularının büyük asker kaybı Lord British için endişe vericiydi.Bu kadar az askerle şehire gelebilecek başka bir saldırıyı daha karşılayamazdı bu yüzden eski dostlarıda dahil olmak üzere bir çok büyücü ve şehir krallarına durumun aciletini belirten ve zor durumda olduğunu belirten bir ferman yazdı ve bunları en hızlı şekilde yerine ulaştırabilecek en çok güvendiği savaşçısı olan Xantier'e verdi, ve çok acil bir şekilde sahiplerine ulaştırması emrini verdi.Xantier yanına 3 süvari alarak yola koyuldu ilk hedefi Ak büyücü lorion oldu.3 Gün hiç dinlenmeden at sırtında yolculuk ettikten sonra lorion'un dağ arasındaki evine ulaştı.Fermanı verdikten sonra lorion'dan gerekli yerlere büyü yeteneği ile fermanları göndermesini istedi.Lorion Büyü yeteneğini kullanarak fermanları bütün herkeze ulaştırdı. Sosaria üstündeki ak büyücüler Lord British'e yardım etmek için bir araya geldi ve hepsi güçlerini birleştirerek Tek bir bilge yarattılar Sosaria üzerindeki her şeyi bilen ve her şeyi öğretebilen bir bilge [ Skill Teacher ] ve bu bilgeyi Britain şehrine gönderdiler yeni askerlere yetenekleri öğretmeleri için bu arada tabiki şehir kralları boş durmamış ve Bir araya gelerek Lord British'in daha hızlı bir şekilde yeni ordu kurması için En zeki en yetenekli askerlerini Britain'e yolladılar.Ve Britain'de seferberlik ilan edildi.Şehir Krallarının gönderdiği askerler Antreman alanları kurdular ve gelecek kişileri[Player'ları] yetiştirmek üzere hazırlandılar.[Skill Dummy Alanı] Artık Britain için yeni bir çağ başlıyordu yeni askerler hızlı bir şekilde yetişmeli ve savaşa hazır olmalıydı.Lord British Son Bir Kararla Askerliğin Önünü Bütün Masumlara [ Player'lara ] Açtı.

Çok Basit ve hızlı bir şekilde yazdım eksik ve devrik cümleler olabilir.Sadece Mantıksal olarak FRP'nin içinde neler barındıra bileceğini aktarmak istedim.Bir Server açılışı için güzel bir hikaye olabilir Düzenlensee.... Savaş Bitti Destekler Geldi Britain Yeni Askerler Yetiştirmeye Hazır ve Server Açılır. :)

Çok Uzun Bir Yazıydı Okuyan Herkeze Teşekkürler.
bunun yılla alakası yok 2. kez aynı sunucu açılırsa kimse takmaz bak ****** dahada vardır eminim ki ayrıca benm şu çağ atlamaz lafımı tam okumadın ki sen

// Sunucu ismi vermek yasaktır.

Bu konu Tymaron tarafından düzenlendi(2009-06-12 14:33, 14 yıl önce)
şimdi baktığımızda hepsi doğru yani kalite çok düştü bu yüzden iyi oynayanlarda bırakmaya başladı pvp olayı çok saçma çünkü elin oyununu bilmeyenide gelip seni şansla kesiyor buda insanları oyundan soğutuyor... ben 6 yaşından beridir uo oynardım 2006 da bıraktım 1997-2006 arası oynadım yani ama 2004-2006 arası gerçekten çok iğrenç serverler gördüm örneğin ***** bir zamanlar dünyanın ***** sonraki en iyi serveriydi ama ownerler tartıştı o oldu bu oldu kapandı 10 defa birdaha oynamak isteyen olurmu... ***** vardı her hafta acc res atılıyordu insanları soğuttu ***** desen çok sağlam bir serverdi ama yine bir anlaşmazlık kapandı bitti sonra insanlar uo oynamıyor... Baktığınızda ****** başka oynanacak 1 tek server bile kalmamış... Şimdi insanlar niçin oynasın?

//Sunucu ismi vermek yasaktır. Açık olsun kapalı olsun fark etmez üstelik verdiğiniz isimlerden 2 tanesi hizmet veren sunucular.

Bu konu Tymaron tarafından düzenlendi(2009-06-12 14:32, 14 yıl önce)
// Kilit

Konu amacından sapmıştır bu yüzden durdurulmuştur. Mesajları editlenen üyelere uyarı verilmemiştir çünkü tüm mesajlar aynı anda editlenmiştir. Tek tek düzenleme yapılsaydı Uyarı alacaklardı.

Bu konu Tymaron tarafından düzenlendi(2009-06-12 16:59, 14 yıl önce)

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.