Herkese Yeniden Merhaba,

Acısı tatlısıyla tam 4 yılı arkamızda bırakıyoruz, siteyi seven sevmeyen buradan öğrendiği bilgilerle düşman olan dost olan ama siteye katkıda bulunan herkese ben kendim adıma teşekkür ederim.

Herneyse sanırım asıl merak edilen bölüme geliyorum..Yeni web sitemizden bahsedeyim.

Eski web sitemizin alt yapısı LDU800 üstüne modifikasyon ve geliştirmelerle kuruluydu. Şu andaki web sitesinde Seditio V121 üstüne yine kendi modifikasyon ve geliştirmelerimizi ekledik. Tasarım ise yaklaşık 1.5 sene boyunca 5 ayrı tasarım geliştirdim ama hepsi içime sinmedi ve yarıda kalmıştı ve 6. tasarımda yani bu tasarım sonunda eksiklere rağmen bitmesi kendi açımdan süpriz bir olay :).

Yapılanlara gelirsek:
- son eklenenler arabirimde, 5 er adete indirildi fakat altında linkini görebileceğiniz gibi son 50 adet'in bulunduğu 2 eklenti mevcut.
- özel mesaj geldiğinde her sayfada görebilmeniz için en üste kullanıcı arabirimi yapıldı.
- forumlarda konu açar iken javascript yardımı ile "lütfen yardım" vs gibi başlıkların açılmaması gereken bir uyarı çıkarttık ayrıca görsel olarakda uyarılar mevcut.
- başlık açabilmek için min 100 forum mesajı zorunluluğu getirildi.
- dökümanlarda ve forumlarda yazıları küçük bulanlar için javascript yardımı ile yazı tipini büyütebilmenizi sağladık.
- yorum sistemini sayfaların içine entegre ettik.
not: şu anda yorumlarda türkçe karakter sorunu vardır, bilinen bir hadise düzeltilecek.
- forumlarda ve sayfalarda ilgili konuları aramadan bulabilmeniz için bir aparat geliştirildi.
- ultima online için ayrıntılı bir rehber oluşturulacak.
- ayrıca şu anda isimlerinden bahsetmeyeceğim 4 adet projemiz var bunları zamanla yayına sokacağız.
- artık linkler bölümü olmuyacak bunun yerine yeni bir sistem geliştirelecek.

Daha bir çok eksik var şu anda, elimden geldiğinde düzeltmeleri yapıyorum zamanla herşey oturacaktır yerli yerine.

Web sitesi hakkında Olumlu/Olumsuz (Fakat Yapıcı) eleştiri ve Önerilerinizi önemle beklemekteyim. Siz web sitesi hakkında sıkıntılarınızdan bahsedin biz buna yönelik geliştirelim.

Bu konu Lucretius tarafından düzenlendi(2008-06-20 07:25, 15 yıl önce)
Gerçekten güzel herşey. Birkaç eksikte giderildimi, mükemmel bir Us görücek gibiyiz..

Bu sitemizin yapısına hiç uymamış.Burası benim bildiğim yardım platformu.İnsanlar yardım almak için geliyorlar.Yardım alabilmek için abuk subuk 100 post kasmak, veya ilgisi olmayan topiclere sık sık topic açamıyorum şu konuda yardım edin mesajlarıyla topic kirliliğine teşfik etmek :) gibi birşey oldu. Onun dışında son eklenenler arabiriminde forum topiclerini 5'er 5'er değilde yine 10'ar 10'ar şeklinde gösterseydi iyi olurdu.Emin ki bir çoğumuz forumu burdan takip ediyor.

Onun dışında topic açarken bir uyarı mesjı vermesi güzel olmuş.Arama yapmak daha kullanışlı bir hal almış.Font beyaz değilde eski tasarımdaki renk olsa gözü yormaz diye düşünüyorum. En net görüntü beyaz font üstüne siyah yazı ile alınsada en çok gözü yoran bu kombinasyondur.
|ZagoR| :

Bu sitemizin yapısına hiç uymamış.Burası benim bildiğim yardım platformu.İnsanlar yardım almak için geliyorlar.Yardım alabilmek için abuk subuk 100 post kasmak, veya ilgisi olmayan topiclere sık sık topic açamıyorum şu konuda yardım edin mesajlarıyla topic kirliliğine teşfik etmek :) gibi birşey oldu. Onun dışında son eklenenler arabiriminde forum topiclerini 5'er 5'er değilde yine 10'ar 10'ar şeklinde gösterseydi iyi olurdu.Emin ki bir çoğumuz forumu burdan takip ediyor.

Onun dışında topic açarken bir uyarı mesjı vermesi güzel olmuş.Arama yapmak daha kullanışlı bir hal almış.Font beyaz değilde eski tasarımdaki renk olsa gözü yormaz diye düşünüyorum. En net görüntü beyaz font üstüne siyah yazı ile alınsada en çok gözü yoran bu kombinasyondur.
100 mesaj olayında post kasılması amaç güdülmedi. Amaç yeni üye olan birinin abuk subuk başlık açmasını engellemekti. Sitede zaten yeterince arkadaşın sorusu ile alakalı başlık var onların altına yazabilir.

Forum başlıklarını 5 er 5 er yaparak orayı daralttık fakat orası için bir plug-in eklendi son 50 mesajı görebilmeniz için.

Font beyaz olayını anlayamadım ? Font diyerek arka plandan mı bahsediyorsun ?
Evet arka plandan bahsediyorum.(font, arka plan demekti sanırım :) )Gözü yoran bir renk.Beyaz direk gözü çeker. İlerliyen zamanlarda topic aralarında yardım pls postlarını duyar gibi oluyorum.Ozaman tekrar görüşebiliriz :)
|ZagoR| : Evet arka plandan bahsediyorum.(font, arka plan demekti sanırım :) )Gözü yoran bir renk.Beyaz direk gözü çeker. İlerliyen zamanlarda topic aralarında yardım pls postlarını duyar gibi oluyorum.Ozaman tekrar görüşebiliriz :)
duruma göre kaldırabiliriz neden olmasın? acele etmeyelim sadece, saat daha 8 :)
4.üncü yılımıza girmek güzel. Tema gerçekten çok güzel olmuş,hayırlı olsun.
Hayırlı uğurlu olsun.

Bu konu -Jenny- tarafından düzenlendi(2008-06-20 08:30, 15 yıl önce)
Lucretius :
|ZagoR| : Evet arka plandan bahsediyorum.(font, arka plan demekti sanırım :) )Gözü yoran bir renk.Beyaz direk gözü çeker. İlerliyen zamanlarda topic aralarında yardım pls postlarını duyar gibi oluyorum.Ozaman tekrar görüşebiliriz :)
duruma göre kaldırabiliriz neden olmasın? acele etmeyelim sadece, saat daha 8 :)

Yaaaa ba na ne yaaaaaaaaa.Şimdi değişsiiiiiiiin xD Siz onun zamanını daha iyi bilirsiniz. Şurdan biliyorum.Atılan topic, post, verilen döküman yada dosyaya bir zamanlar karma sistemi uygulanmıştı.Abuk subuk kişiler abuk subuk işler yapmaya başlamıştı.Sistem kaldırılmıştı.Bunu yapan herşeyi yapar :p

110 mesaj
Nereden: Turkey İstanbul
Meslek: Öğrenci

Yine bir zamanlar mesaj sayısıda gösterilmişti.Ne hikmettir ki yine abuk subuk postlar gelmeye başlamıştı.Bence mesaj sayısı gösterimi kaldırılmalı.

Onun dışında imaj değişikliği herzaman iyidir.Sonuçta bir emek vermişsin.Ufak tefek eksikler hatalar elbetteki olabilir.Ellerine sağlık. (afiyet olsun :D )

Edit: İmzadaki linklere tıklandığında direk o siteye gidiyor.Sanırım bunun değiştirilmesi lazım. İmzama tıklayarak görebilirsin Lucretius :D xD
baya güzel boyle kalsın :D
kusura bakmayın ama hiç beyenmedim.

bu 100 mesaj olayı çok saçma olmuş
grafiklere gelincede ne bilim iki cevap arasında bir çizgi felan olsaydı bari hiç deilse.
Paroxysmus : kusura bakmayın ama hiç beyenmedim.

bu 100 mesaj olayı çok saçma olmuş
grafiklere gelincede ne bilim iki cevap arasında bir çizgi felan olsaydı bari hiç deilse.
Yok kusura bakmam,
dediğin gibi mesajlar arası boşluk bıraktım. 100 mesaj olayıda tepkiler geldiği sürece kalkıcak gibi zaten.
Boşluk deilde belirgin çizgiler koyarsanız bence çok daha anlaşılır olur.
Birde linkler bölümü nerde bulamadım bi türlü ?
- artık linkler bölümü olmuyacak bunun yerine yeni bir sistem geliştirelecek.

Bu arada bir soru;

Sizce son eklenenler bölümünden sohbet&geyik ve off topic gibi bölümlerde açılan başlıkların çıkmasını engelleyelim mi ?

Bu konu Lucretius tarafından düzenlendi(2008-06-20 09:33, 15 yıl önce)
Merhabalar sitenin tasarımı şık olmuş bravo.Fakat 100 Mesaj olayı banada saçma geliyor ben bu siteyi 2- 3 yıldır takip ediyorum fakat 100 mesajım yok.
Demekki ihtiyaç duymamışım gereksiz mesaj atmaya,çoğu zamanda arama butonu işime yaramıştı.Bu hem yeni gelenlerin saçma saçma topic açmalarını engellemiş hemde eskiden takip edipde gereksiz mesaj atmayanların topic açmasını engellemiş.

Olsun sanırım tartışılabilir bir konu.:)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.