Turkcell Süper Lig'in 11. haftasında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda Beşiktaş ile oynayacak olan Fenerbahçemiz, bu maçla birlikte ezeli rakibiyle 319. kez karşı karşıya gelmiş olacak. 28 Kasım 1924'te Fenerbahçemizin 4-0'lık galibiyeti ile başlayan ezeli rekabette, bugüne kadar yapılan 318 maçta Beşiktaş 118, Fenerbahçe116 galibiyet aldı, 84 karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı. İstatistiksel açıdan genelde bir dengenin bulunduğu Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki ezeli rekabette atılan gol sayısında Fenerbahçemizin 428'e 401'lik üstünlüğü bulunuyor. İki takım arasında 1959 yılında başlayan Türkiye Ligi'ndeki rekabette ise bugüne kadar 100 maç yapıldı. Bugünkü maçla birlikte ligde 101. kez karşı karşıya gelecek ezeli rakipler arasındaki 100 lig maçında Beşiktaş galibiyet sayasında 34'e 33 önde bulunuyor. Ligde 33 maç da berabere sonuçlandı. İki takım arasında Beşiktaş İnönü Stadyumu'nda oynanan 100. lig maçını Fenerbahçemiz Kezman'ın attığı golle 1-0 kazanmış ve kuruluşunun 100. yılında, gelmiş geçmiş en önemli rakiplerinden birini ligde 100. kez yenerek, ulaştığı şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj sağlamıştı. Fenerbahçe ile Beşiktaş'ın, geçtiğimiz sezon ligin ilk yarısında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynadıkları maç ise 0-0'lık skorla sona ermişti. İki takım arasındaki en son karşılaşma da geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde Süper kupa finali adı altında Almanya'da oynanmış ve bu maçı da Fenerbahçemiz Deivid ve Kezman'ın attığı gollerle 2-1 kazanmıştı.

Alıntıdır. Iyı Oynıyan Kazansın Konu Amacından Sapmasın Lutfen

Bu konu Lucretius tarafından düzenlendi(2007-11-03 19:59, 16 yıl önce)
Ya Beraberlik Yada Fenerbahçe Alır.Bjk'nin Pek şansı oldugunu sanmıyorum.
Herşey olabilir diyorum.
Master
59.2997
Fenerbahçe alır gibi geliyor.
İcimden Beraberlik Geciyor
Fenerbahçe 0-1 Beşiktaş Dakika3 Bobo
Alıntı:Mynet
Silindi
Journeyman
1.3
İlk yarı bitti 1 - 1.

Goller;
Bobo
Deived

%70 Beraberlik %25 fb %5 bjk :D
fener 3-0 yener diodum maçtan önce 1 tane yenilmiycek gol yedik 3. dakka simdi 3-1 biter diorum :)
Sercan kendi sahamızda birde yenilmeyellim!!!!!! Maça gidecek adam bulamadım mlsf.
Silindi
Journeyman
1.3
Maç başlıyo :D bitince gelirim değerlendirmeyi o zmn yaparız :D
2-1 Maç Bitti Altik Yani Fb Aldi
Maç sonucu Fenerbahçe 2-1 Beşiktaş Baya bir moral oldu :):)
Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.. Simdi tahminimce maçı izlemeyen bjkliler dicektirki son dakikada gol attık ancak izlemenizi tavsiye ederim golden yaklasık 20 saniye önce baslayan hakem düdügü gol olana kadar devam etti ama bjkliler ısrarla devam edip gol atmıs moduna soktular kendilerini...

Sarı Lacivert Şampiyon Fener..

diyerek sözlerimi noktalıyorum teyyyy xP
FenerBahçeme'de Bu yakaşır ama Rüştüye O Hareketler Yakıştıramadım.
Maçı izleyemedim. Noldu? Rüştü ne yaptı?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.