Onlar şampiyon olsaydı onlara şike denirdi.Bu hırsızlık gibi 1 lira çalanda hırsız Banka hortumlayan ama, Banka hortumlayan daha büyük gözükür.Bu hep böyledir.Eğer 2001 yılında gasray şampiyon olsaydı Şike zımbrıtısı onlara daha ağır yüklenecekti küçük kanaryaya değil.Görüşleriniz bu kadar kısıtlı mı fenevlilev :D
Emniyetten, Süperlig ve Bankasya da toplam 19 maçta şike var açıklaması geliyor,hâlâ neyden bahsediyorsunuz.
tedbunndy : Emniyetten, Süperlig ve Bankasya da toplam 19 maçta şike var açıklaması geliyor,hâlâ neyden bahsediyorsunuz.

akıl kitlenmesi yaşıyorlar.. aklınızı seveyim sizin aklınızı :D
Ya 19 maçda şike var hadi diyelim bunlarin hepsini fener yapti.fener küme düştü , Digitürk üyeliklerinin %35-%40i kapatildi.Digitürk ihalenin yeniden düzenlenmesini isteyecek.450 milyon dolar değil 250 milyon dolar veriyorum diyecek veya başka bir kanal alacak oda taş çatlasin 250 milyon dolar vericek.Tüm takımlar 15 ila 50 milyon dolar arasında bir zarara uğrayacak.
Hadi bunu geçtik diyelim , şike varsa beşiktaşin yaptiğida bir şike örneği değilmidir ? Hadi bunuda geçtik , trabzon hakkında konuşulan prim iddaasi var.Herşey kesin değil , 19 maçta şike var , maçlar açiklandimi ? Açiklanmadi ki , açiklansa dahi fenere birşey olmayacak.Burasi italya ligi kadar gelişmiş ve zengin bir lig değil.Bizim ligimiz bunlari göze alamaz.Fener şike yaptiysa bile verilecek en büyük ceza eksı puanlarla lige başlamak olur.
Rhinehart ın dediği gibi Fenerbahçenin küme düşmesi Süper Lig in bitmesi anlamına gelir ki şike yapıldıysa da düşmesi gerekir.Bu şike soruşturmasının sonucu ne olursa olsun bu olay kesinlikle burda kapanmayacaktır.Fenerbahçe suçlu bulunsun yada bulunmasın bu soruşturma sonunda bundan çok daha büyük bir soruşturma olacağına eminim.Bu soruşturma sonunda da kimlerin nasıl şampiyon oldukları ortaya çıkacaktır.

Bugün Fener düşecek diye sevinen kişilerin ağlayan hallerini görür gibiyim şimdiden :)
trabzonun hakkında konuşulan prim iddaası sadece iddiaa olarak kaldı...daha da öteye geçemedi... ihale mihale yeniden düzenlenmez geçin o işleri.. hikaye onlar..

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan oyuncularımız Emmanuel Emenike ve Sezer Öztürk, savcılık ifadelerinin ardından bugün akşam saatlerinde serbest bırakıldı. Oyuncularımız Emmanuel Emenike ve Sezer Öztürk, en kısa zamanda, Profesyonel Futbol Takımımızın, Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi’ndeki Fenerbahçe Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nde yaptığı yeni sezon hazırlık kampına katılacak.

25 kişiden 5 futbolcu serbest aralarında bulunan Şekip Mostoroğlu ve İlhan Yılmazla birlikte 20 kişi şuanda mahkemeye sevk edildi. Mahkeme sonucuna göre ya tutuklama ya da serbest bırakma kararı verilecek.
Rhinehart : Ya 19 maçda şike var hadi diyelim bunlarin hepsini fener yapti.fener küme düştü , Digitürk üyeliklerinin %35-%40i kapatildi.Digitürk ihalenin yeniden düzenlenmesini isteyecek.450 milyon dolar değil 250 milyon dolar veriyorum diyecek veya başka bir kanal alacak oda taş çatlasin 250 milyon dolar vericek.Tüm takımlar 15 ila 50 milyon dolar arasında bir zarara uğrayacak.
Hadi bunu geçtik diyelim , şike varsa beşiktaşin yaptiğida bir şike örneği değilmidir ? Hadi bunuda geçtik , trabzon hakkında konuşulan prim iddaasi var.Herşey kesin değil , 19 maçta şike var , maçlar açiklandimi ? Açiklanmadi ki , açiklansa dahi fenere birşey olmayacak.Burasi italya ligi kadar gelişmiş ve zengin bir lig değil.Bizim ligimiz bunlari göze alamaz.Fener şike yaptiysa bile verilecek en büyük ceza eksı puanlarla lige başlamak olur.

En fazla 1-2 yıl sorun yaşarız sonra herşey düzelir gider.Sırf Fener düştü diye yayın gelirinin düşmesi sorunu yüzünden buna göz mü yumulsun ?
Bu nasıl bir taraftar kafasıdır sırf lig zengin değil diye yapılanların üzerine sünger çekilecek ve hiçbirşey olmamış gibi devam mı edicek ? Senin gibi zihniyete sadece "YUH" diyorum.Beşiktaş konusunda,Yıldırım Demirören ve Serdal Adalı'nın da ifadesi alınacakmış,eğer birşey çıkarsa Beşiktaş zarar görürse gör bakalım Beşiktaş taraftarını,tabiri caizse ikisinin kellesini nasıl istiyor.Eğer gerçekten birşey varsa da sonuna kadar gidilsin ya cezamızı çekelim yada alnımızın akıyla devam edelim.

Kendine şu soruyu sor; senin için önemli olan kupamıdır yoksa gönül verdiğin klübün haysiyet ve şerefi midir ?
tedbunndy :
Rhinehart : Ya 19 maçda şike var hadi diyelim bunlarin hepsini fener yapti.fener küme düştü , Digitürk üyeliklerinin %35-%40i kapatildi.Digitürk ihalenin yeniden düzenlenmesini isteyecek.450 milyon dolar değil 250 milyon dolar veriyorum diyecek veya başka bir kanal alacak oda taş çatlasin 250 milyon dolar vericek.Tüm takımlar 15 ila 50 milyon dolar arasında bir zarara uğrayacak.

En fazla 1-2 yıl sorun yaşarız sonra herşey düzelir gider.Sırf Fener düştü diye yayın gelirinin düşmesi sorunu yüzünden buna göz mü yumulsun ?
Bu nasıl bir taraftar kafasıdır sırf lig zengin değil diye yapılanların üzerine sünger çekilecek ve hiçbirşey olmamış gibi devam mı edicek ? Senin gibi zihniyete sadece "YUH" diyorum.Beşiktaş konusunda,Yıldırım Demirören ve Serdal Adalı'nın da ifadesi alınacakmış,eğer birşey çıkarsa Beşiktaş zarar görürse gör bakalım Beşiktaş taraftarını,tabiri caizse ikisinin kellesini nasıl istiyor.Eğer gerçekten birşey varsa da sonuna kadar gidilsin ya cezamızı çekelim yada alnımızın akıyla devam edelim.

Kendine şu soruyu sor; senin için önemli olan kupamıdır yoksa gönül verdiğin klübün haysiyet ve şerefi midir ?

:D benim demek istediğimi anlamayan veya anlamaya zekasi yetmeyen zihniyetede ben YUH diyorum.

Şike varsa gereken şeyler yapilmali tabıkı ama burasi Türkiye , zamanındada çok büyük şikeler oldu ankaragücünü 8-0 yenmeler , bütün maçlari 3-0 , 4-0 şeklinde çok rahat olarak kazanmalar vs.Hiç birinin cezasi büyük olmadi ki manşetlere bile yansımadı bu şikeler.Türk ligi zaten Dünyaya baktığımızda çok geri kalmiş bir ligdir , bu olaylar olursa en az bir on yıl kadar daha geriye gideriz.Eğer şike varsa kişilere ceza verilicektir büyük ihtimal , digitürk ihaleyi geri çeker ve ihale yeniden yapilirsa Türk ligi bundan çok ama çok etkilenecektir.Şuanda bile binlerce kişi digitürkünü iptal ettirmiş durumda.

Ben cezasini çekmeli diyorum fakat Türk liginin durumu buna müsait değil.En kolay örnek olarak galibiyet primleri 450 milyar ise bu 250 milyara çekilecektir.Oyuncularin ücretlerinin ödenmesinde sorunlar yaşanacaktir vsvs.

Burada sadece Fenerbahçe değil tüm superligdeki takımlar etkilenecektir.1-2 yıl sorun yaşanmaz , daha fazla yaşanir.Yayin ihalesi 1-2senelik olarak mı ihaleye çikicak sence?En az 3 - 4 senelik bir ihaleye çikicak ve tahminen şuandaki fiyatindan %35-%45 ucuz bir fiyata gidicek.En fazla digitürkü olan takım fenerbahçe.Ayrica kahvelerede gidebilirsiniz , bu sene digitürkümü bende protesto için iptal ettirdim , arkadaşlarimla kahveye gidiyorduk ( tam 14 kahve gezdik toplam ) , gs ve fb maçlarina gidiyorduk.Gs maçinda 10 kişi varsa fenerbahçe maçinda 30 kişi oluyordu.

Tabi ki bu olaylarin olmamasini isteriz fakat şu anda yapicak birşey yok.

Not : yazimdaki sayılar tamamen sallamadır , örnek vermek amaçli yazdim o sayılari..
Önce benim dediğimi anla sonra zekaya laf atma kıvamına gelirsin.

"Burasi italya ligi kadar gelişmiş ve zengin bir lig değil.Bizim ligimiz bunlari göze alamaz."

Bu laf ne demektir biliyor musun ? Bizim lig İtalya ligi kadar zengin değil,zengin olmadığı için sırf yayın geliri yüzünden şike yapanı bir alt lige düşürmeye yemez demek."Yuh" dediğim kısım zaten bunun böyle yapılmasını öngördüğün içindi.Şu anda zaten Lig Tv ile olan sözleşme devam etmekte.Geçenlerde bunu açıkladılar.Tff isterse tekrardan sözleşme imzalanabilir.Zaten Fener'in şike yaptığı ispatlanırsa küme düşmeme sadece puan silinme gibi bir durum yasa gereği olamaz.Yasa derki(Fener'in şu andaki durumu için); bir takım şikeye karıştıysa ligden düşürülür,şampiyonluk kupası elinden alınır.Yani şike ispatlandığı anda alt ligi boylar.Bence hayal dünyasını bırak gerçeğe dön çünkü yasa bu şekilde söylüyor.

Ayrıca yıllar önce söylenenler de şike değil sadece iddiaydı.Manşetlere yansımadığı dediğin olaylar her yıl zaten konuşulur.İddiadan öteye gidemediği için öyle kaldı.Şunu da tekrar söyliyim sırf Fener düştü diye diğer büyük klüpler ahım şahım krize girmez.Bunun sonucunda transferlerini adam akıllı yapar gerekirse uzun vadeli kredi çeker yinede oyuncularının borçlarını öder.Zaten daha ne kadar kötü olabilirki.Şu anda çoğu takım böyle ayakta duruyor.Sadece Fener 3 liralık oyuncuya 20 veriyor.Fener düştüğünde ise en büyük zararı kendisi görücek.Alt lige düştüğü anda şampiyonluk geliri,şampiyonlar ligine hoşgeldin parası(bu para maç yapmadan direk verilecek),birde maç başına aldığı para,ayrıyeten ligdeki galibiyetine karşılık aldığı paralar,yayın geliri,kombine satışlarının az olması,oyuncularının serbest kalabilmesi,bank asya'da en fazla 3 yabancı sınırlandırması,forma satışları,borsa değer kaybı vs. diye gider durur.

Hadi hiçbirşey olmamış şike falan yokmuş gibi davranıp yasalarıda takmayıp diğer takımların zararına bakalım.Trabzonspor'un Ş.L'de seri başı olmamasından dolayı elenme ihtimalinin yanında şampiyonlar liginden giriş ve grup maçları parasını alamaması,lig şampiyonluğu parasını alamaması,kombine ve forma trabzonspor içinde geçerli he bunun yanında şampiyonlar ligine girdi diye birde oradan yayın geliri alamaması.Uefa'a gidecek olan takımların birer fazla maç yapacak olmasından dolayı erken sezon açmaları lig sırasını etkilediği için gelir düşüklüğü.Yani kısaca Fener'in düşmesi diğerlerini pek etkilemez.Hatta diğer takımların uefa ve ş.l gitme ihtimali daha yüksek olduğu için oradan alacakları paralarla toparlanırlar.
Abi şakamısın ya? 10 yıl geriden falan? lan ben futbolu lisede bıraktım trabzonspor un alt yapısında oynuyordum 2003 falan.aradan 8 yıl geçti, alakam kalmadı.Dünya üzerinde çoğu ülkeden ilerideyiz futbol bakımından ne 10 yıl gerisi la? şaka mısın sen? Yurt dışına verdiğimiz oyuncunun haddi hesabı yok.Türkiye ispanya gibi fanatik futbol ülkesidir.Adam 10 yıl geri meri diyor.Şimdi çıkıp desek fener de o 10 yıl içinde diye adam hemen kayırır feneri :D
Fenerın düşmesi diğer takımları etkılemez mı ? komiksin cidden , fenerin düşmesi ile şuanda superligde bulunan küçük külübler çok büyük bir darbe alicak.Sadece küçük külübler değil , büyük külüblerde alicak.Uzun vadeli kredi çeker diyorsun.Zamanında galatasaray neden çekemedi bu krediyede haberlere kadar düştü?Oyuncularin paralari ödenmiyor diye bas bas haberler yapildi , oyuncular açiklamalarda bulundu , işçiler greve gitti.Biraz mantıklı düşün , Fenerbahçe lig düşerse digitürk ihaleden çekilecektir.Digitürk ihaleden çekilince bir çok sponsor firmada süperligden çekilecek çünki izlenme orani %30-%40 oranlarla düşücek.

Evet bizim ligimiz italya ligi kadar iyi ve zengin bir lig değil.10 kere şampiyonlar ligini kazanmiş takımların ülkesinden bahsediyoruz.Dünyanin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularinin oynandiği ligden bahsediyoruz.Ekonomisi bizden zengin olan bir ülkeden bahsediyoruz vsvs.Bunlar önemli değil zaten bizim burda konuşmamiz da önemli değil netice 1-2güne belli olucak hepimiz görücez.Bakalım düşürücekler mi düşürebilicekler mi :)

Eğer ortada şike varsa cezasini bulmali tabiki
Ben zaten hiç bir zaman şike olmadiğini düşünmedim , bana göre her sene şike var.Galatasarayin üst üste 4kere şampiyon olduğu seneler , hiç konuşulmadi , hakkıyla oldu dimi onlari :D

Önce benim dediğimi anla sonra zekaya laf atma kıvamına gelirsin. -> istediğim kıvamda olurum sen relax ol , kendin ol yeter gülüm ;)

Bakalım beşiktaş ardindan neler çikicak , bu sene beşiktaşli taraftarlarin nolur ulan bizi yenin şampiyon olun diye trabzonsporlu oyunculara bağirişlarini hatirliyorum.Taraftari böyle düşünenin yönetimi ne düşünür , cemaat osurursa imam sıç.. misali :)

@Ryuuzaki

10 yıl geri değil 20 yıl geri.
Bak bakalim bir italyaya , ispanyaya , ingiltereye ,almanyaya.Sonra gel bizim durumumuza bak.Gidipde amerika liglerine bakma , dünyanin en iyi futbolculari nerde oraya bak ;)
İster fener isten gs ister beşiktaş düşse benim için hiçbirşey fark etmez ben gene tuttuğum takımı izlerim.Türk futbolu 1 sene zarara ugrarsa ugrasın İtalyada dünya devleri düştü kalktı ne oldu daha temiz futbol ortamı oldu.Acıtasyon yapmaya gerek yok kim ne yaptıysa çeksin :no
Tabi ki ortada şike varsa çekmeli cezasini fakat çikip da şöyle konuşanlar var ' ahhahaha fenerbahçe şikeci ahahah ' bunu diyen taraftarin takımı zamanında 8-0 yenip şampiyon olmuştu veya bunun gibi çok örnekler var.Buna bir dur deme zamanı geldi geçiyordu , bu sene dur dediler ki bana göre geç kaldilar.Herneyse herşey türk futbolu için.Halen fenerbahçenin ceza alacağini düşünmüyorum , çünki şike yapılan maçlar açiklanmadi , kesin bir suç yok şuanda , herşey iddaaa durumunda mahkeme sonucuna kadarda öyle..
@Rhinehart yanlış anlamada gerçekten sorunların olduğunu düşünmeye başlıyorum.Rica edicem şu yazdıklarımı düzgün oku.

1-2 yıl sorun çeker sonra herşey düzelir diyorum.Bunca yıldır yayın geliriydi vs. klüpler kasasını doldururken ne başarı gösterdi de bu olaydan sonra geriye gitme söz konusu.Daha ne kadar çok geriye gidebiliriz.Galatasaray'ın başarısı haricinde helal be dediğimiz adam akıllı başarı var mı ? Afedersinizde kıçı kırık Portekiz bile yayın geliri bakımından bizden aşağı olmasına rağmen yakaladıkları başarıya bak.Söyler misin daha ne kadar dibe vururuz ? Ayrıca ne hikmetse bu gariban Galatasaray işcilerin parasını ödeyememesine rağmen transferlere milyon dolarlar harcamayı biliyor ! Geçin bunları Fener düşürülürse Türk futbolu batar ayaklarını.Zarar görür ama kesinlikle batmaz.Zarar görecek olan takım sadece düşürülecek olandır.

Kendinle de okadar çok çelişiyorsun.Şike varsa evet bulunsun ama Fener düşmeyecek.Daha sana bu durumu nasıl açıklıcam.Yukarıda yazdığım yasanın söylediğini oku.Şike yapan klüp alt lige düşer.Şike için geç bile kalındı,herşey Türk futbolu için diyip Fener'in düşmemesini savunup yasayı yokmuş gibi görmek süper mantık.

"Galatasarayin üst üste 4kere şampiyon olduğu seneler , hiç konuşulmadi , hakkıyla oldu dimi onlari " önce bu lafı söyleyip sonra da;

"çünki şike yapılan maçlar açiklanmadi , kesin bir suç yok şuanda , herşey iddaaa durumunda mahkeme sonucuna kadarda öyle.."

bu lafı söylemen herşeyi anlatıyor :D Ayrıca ben nereden biliyim Galatasaray'ın hakkıyla olup olmadığını.

Beşiktaş için söylediğin iddia konusuna yukarıda cevabımı vermiştim değil mi ? Ne var ne yok aydınlatılsın,gerekirse cezamızı çekeriz demiştim.Belki üşenip okumazsın diye buraya yazdım.Ayrıca da taraftar sevmediği takımın şampiyon olmasını istemez.Fener olacağına Trabzon olsun diye söyler.Sanki siz ezeli rakibiniz şampiyonluğa giderken "ne olur ezeli rakibimiz kazansında şampiyonluk için avantaj sağlasın " diyorsunuz.Taraftarla yönetimi bir tutmakta müthiş bir zihniyet yapısı.Şu lafına koptum da sanki bir çarpıklık var " cemaat osurursa imam sıç.r" :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.