Expert
34.0001
US nin yardım platformu olmaktan çıkıp server forumuna dönmeside beraberinde kopmaları getirecektir tabi.
KeLL : US nin yardım platformu olmaktan çıkıp server forumuna dönmeside beraberinde kopmaları getirecektir tabi.

UO mu kaldıda kopmalar yasandı yeterınce zaten ... 1 bılemedın 2 yıl sonra U-S ye counter ıcın msj atılır sadece ...
Lucretius'un atacağı adım çok önemli bu noktada.Eğer olur da atacağı adımı doğru seçer ve başarırsa, Ultima-Strike'ı ve özellikle Türk Ultima Online dünyasını rönesansa taşıyabilir.Kendi için de olumlu sonuçlar doğuracağı kanısındayım fakat alacağı karar ne kadar büyük bir sorumluluk ve titizlik gerektiriyorsa aynı şekilde ona da bu denli bir anlayış gösterilmelidir.

dipnot : Ultima Online'ın uzun süredir varlığı ortalama yaş seviyesini yüksek tutan etkenlerden bir tanesi zaten.Bu yüzden ücretli olması bir sıkıntı yaratmıyacaktır.
KeLL : US nin yardım platformu olmaktan çıkıp server forumuna dönmeside beraberinde kopmaları getirecektir tabi.

US zaten yine yardım platformu olarak kalacaktır. Komple alt yapıyı bir server üzerine taşımıyacaktır Uğur. Biz sunucuyu ek bir özellik olarak U-S çatısı altında açmalarını istiyoruz. O sunucu elbette yardım platformu olan U-S '.com'u da etkiliyecektir, fakat bu iyi veya kötü onuda zaman gösterecektir.
Valla arkadaşlar uo yu bıraktım eski heycan olmadığı içinde başlamayı düşünmüyorum fakat böle bir sunucu açılırsa para verip oynarım [ para çok fazla olmazsa ben hala öğrenciyim=) ] tabiki ümit ediyorum eski nebula tarzı bir şeyler olur

ph denen olay yok!
sadelik tartışılmaz.
eflasyon yok binekler desert 1m must 15m değil
craft ın değeri var

bunlar olsun luci olumsuz konuşmamış ümitlendim valla şimdi
valla herkez oynarım oynarım der başından kalkışmaz böyle şeye, ayrıca bakın türkiyede yaşıyoruz 2 gün içerisinde o serverı patlatmalar, karalama çalışmaları v.s v.s. kesin olur. Ayrıca paralı paralı diyorsunuz iyide para verecek bi elin parmaklarını geçmez. Türk milleti atıp tutmayı iyi sever ama iş birşeyleri yapmaya ortalıkta kimse kalmaz. Bence böyle birşeye kalkışmak yersiz, sonuçta herşey ortada...

Ben hala wow oyuncusu olarak ultima'dan aldığım zevki wow'dan almadığımı açıkca söyleyebilirim ama adamlar güzel yapmış oyunu ama güzel bir server buldummu dünden razıyım oynayamaya. çünkü uo'da ayrı bir tad var.

baya bi araştırma yaptım, enine boyuna. Türkiyede şu an oynanacak server var ama player yok gibi ( şahsi düşüncem ). Herkez bi şişirme oyuncu ile kendini avutmakta. Geçende bi sunucuya girdim +250 player var sonra page attım dedim nerde bu kadar adam ( çünkü brit bankada 2 kişi var ) direk beni pazar alanına gönderdi. dedi burada 80 kişi var diyor. ya pazar alanında ot ot bekleyen 80 kişiyi ben ne yapam ? Saysan baksan oradada 20-25 kişi çıkar. Halimiz ortada... Millet artık server kurup bırakanları tanıyor, kimin ne mal olduğunu herkez anladı arkadaşlar. Ya yapacaksan güzel bir çalışma ile insanları cezberek başlatacan yada bu taşın altına elini hiç atmayacan. Yazda geldi harçlığını alan artık server açmaya kalkar oda bir gerçek. Neyse sözü fazla uzatmaya gerek yok.

Artık şu bir gerçek,
TÜRKİYEDE ŞU ANDA ULTIMA ONLINE ÖLMÜŞ !

Saygılarımla...

şu an 01:11, ismi lazım değil serverında 260 kişi var, fakat brit bankada 4 kişi var, pazardada 20-25 kişi..

Bu konu Pijamali_Kamyoncu tarafından düzenlendi(2010-05-30 01:11, 13 yıl önce)
Bence nebula ve revo varken türkiyede uo asla ölmez. bu serverların oyuncuları sezonluk oyuncu değildir. şartlar ne olursa olsun serverda kalırlar ve o anki dengelere adapte olurlar. diğer serverların oyuncuları bence "konargöçer" oyuncudur. ne zaman işleri bozulursa ayrılırlar bir başka serverin online sayısnı arttırırlar.

bana göre 3. bir alternatifin de olması hoş olur bence. sonuçta ultima-strike geniş kitlesi, güvenilirliği ve popülaritesi olan bir topluluk. eğer uğur işin başında olursa çok başarılı olacağına eminim. güzel bir proje olabilir. belirli bir süreç sonrası da donate sistemi aktif edilir ve server kendini döner sermayesi ile yüretebilir.
:huh e açılsın artık :P
Şuanlık açılmasından yana yeni uoculara ihtiyacımız var
Lucretius : Sunucu açılmamasının u-s'un kuruluş prensipleri dışında benim web tasarım ve yazılım işlerini kurumsallaştırmaktan (ofis ve şirket) dolayı çok meşgul olmam.

Sunucu açılması için ilk önce benim güvenebileceğim bu iş'de kendi başına karar alabilecek olgunlukta özerk bir yönetim sağlayabilecek olgun birisi gerekiyor. Ve sunucunun kesinlikle aylık bir ücreti olucaktır ki hem yönetimde olan kişilerin para kazanmasını ve bu işe daha sarılmasını sağlayalım hemde bu işin gerçekten bir geleceği olduğuna inanalım. Evden bırak ücretsiz yetkili çalıştırmak, ücretli çalıştırmak zor olucaktır. Ve el nihayetinde bir süre sonra yetkililer ofis'de çalışan birer çalışana dönüşecektir ki gerektiğinde müdahale edebilelim. o kişinin nasıl performans sağladığını ve edit gibi konularda üstümüze düşenleri yapabilelim.

benim fikirlerim bu yönde. WOW şu an nasıl bir sistem ile çalışıyorsa eğer sunucu açılırsa buna benzer bir şekilde yapılandırma ile başarı gelicektir.

Maaşımı dökerim açın yeterki :D.
Microp33 : Şuanlık açılmasından yana yeni uoculara ihtiyacımız var
Sağlam server olmadan yeni uocu yaratmak zor gorsunler bı nasıl oyunmus nasıl zevklıymıs sonra gelırler .... O aptal knighttır metin2 :D den ne anlarlarsa....
Umarım U-S server projesi dusunulmeye baslanmıstır :)
Sonya Royal :
Microp33 : Şuanlık açılmasından yana yeni uoculara ihtiyacımız var
Sağlam server olmadan yeni uocu yaratmak zor gorsunler bı nasıl oyunmus nasıl zevklıymıs sonra gelırler .... O aptal knighttır metin2 :D den ne anlarlarsa....
Umarım U-S server projesi dusunulmeye baslanmıstır :)

İnaşşalah :D
şu öss geçsin bende gelirim ama para vermem :) açılmassada nebula akar...
Konu başlıgına bakıp ultimanın bitmişte vedalaşma turu atılıyormuş gibi geldi...
Sanırım hala anlamayan arkadaşlar var ultima artık turkiyede ultima ile büyüyen gençlerin klasikleri arasına girmiştir...
Hala rakamlara takılan insanlar vardır ultima oyuncusu oynamasada aklı gidip gelmektedir....
Konu başlıgına gelecek olursak u-s böle bir riskin içine girecegini sanmıyorum kaldıkı burada cok yetkili olupta sunucu işlerinde uraşanlar balon olup uçmuşlardır..
Farzedelim u-s bu işe girişti her kaybettigi player, sitesinden bir ziyaretci kaybetmiş demektir yanı sırada u-s nin düşman listesinin kabarması demektir bu düşmanlıgı yada site kullanıcısını kaybetmek kendi sonunu hazırlamak demektir...
Türkiyede bir sunucu acılır bir sunucu kapanır nedenine bakacak olursak bircok online oyunun türk yapımları acılmış olup suyu nasıl cıkartılıp laçkalık,hile, kolay yoldan oynamak toplumu haline dönüştügünü görürsünüz..
Türk playerinin nekadar emeksiz emekci oldugunu ve bu duruma nasıl geldigini yada narin gençligin herşeyden nekadar cabuk sıyrılıp kısa yollara saptıgını görmekteyiz....
Umarım birgün adam gibi sunucu acılırda oynarız gerci bu sözleri yıllardır okuyorum ve nedense hala ümidimizi kaybetmeden bekliyorum-z.
Türkiyede yeni uo cular yetişmiyor eskilerde yavaş yavaş bırakınca tabi player kitlesi azalıyor... Şuanda gittiğim int cafelerin %50 sinde uo yok %50 sindede uo oynayana denk gelmedim =) neymiş grafikleri kötüyümş sözüm onlara küçük çocuklar grafik derdinde uo dan alınan zevk hangi oyundan alınıyor ki loot olmayan oyunu napim ben bi kere :D:D ama u-s böle bi proje yaparsa şuanda tr de uo oynuyan herkes u-s nin adını duymuştur böle br sunucu açılması durumda eskilerde döner herşey olur şahane olur ya Luci bi düşün zor olabilir ama müthiş bişi başarabilirsin....

ha bu arada böle bi sunucu açılcağında saldırcak bazı zavallı insanlar var malum güvenliği iyi tutmak lazım herkes bilio o zavallı sunucu sahiplerini zaten bi ara burda baya kavga etmişlerdi

tr de bazı başaralı kaliteli sunucular açıldı fakat hepsi böle saldırılar sonucu yıpratıldı ve kapatıldı ..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.