Arkadaslar ..bu arkadaslar Demise e olmadı osi ye gelsin hepsi birlikde 15 sny dayanamazlar..istedikleri itemı alsınalr nafile..neden mi cünkü oyanadıgınız ultima 1998 de biten bir sürümün ultiması suanda ultima bambaska yerde.gargoyle lar geldi.Size günlerce acıklama yapmak lazım..Oynadıgınız ultimanın u su bile su anda orjinal serverda maalesef yok.1998 de second age i bitirdiler lord blackthorne revenge geldi sonra Age of shadows sonra Samurai empire sonra mondein legacy şimddi de Stygian Abyss geldi..Maalesefki üzülerek söylüyorum.Oynadıgınız ultimanın ultima ile alakası yok.o kadar cok değiştiki ultima ..Mesela İllhsenar ın ultimanın gercek kendi hikayesinde cok önemli yeri olmasına karsın Sphere cilerin illhesenar hakkında bir bilgisi yokdur..yane bir anlamda ultimanın ilk paragrafını oynuyor gibisiniz..mantık surda sanırım ultimanın aslı Adventure serilerinde akalabethle baslıyan 10 bölümde sonlanan konu...ultima online efsanesi bu serilerle dogdu.Bu hikayeden cıkıldı yola.Ve oyun su anda cok cok cok degişti..sphere elimatörü bu yenileşmeyi yapmadı.yapamazda.mesela herkes bir sistem diye duttutrmus sphere elimatöründe.İnanınki o sistem dediginiz şeylerin bir tanesi olsun diyim bir tanesi ultimada yok..Hic bir binek yok,mage robe yok,Night mare her 15 dk da bir oside 5 yerde cıkıyor.Fire steed Desen öyle..Oyunun icinde suanda dolu questler var.Elf sehri var,yew den giriyorsunuz.Elf kıyafetleri El silahları Bowları var...Yane pvp cok ileride..Malas var Işıklar sehri Luna Karanlıklar sehri Umbra var..Varda var..İllhesenarda PVm icin kocaman bir baska harita,Dungeon dolu,Sonra championlar var.Barracon the pipper,neira the necromenc,Riktor,mephitis,Oaks, Ve harrower var...Tokuna adası var orda bir champion var sleeping dragon,Üc yeni champion daha geldi ne zaman geldi 2005 yılında ,SA ile yenichampionalr geldi,Magical silahlar artık yok onun yerine Artifactlar var minor artifactlar ve majorlar var.Doom dungeonda cok güclü yaratık kesiyorsunuz ,Luck sistemi geldi,yane Oynadıgınız Sürüme 1000 lerce Eklenti geldi hatta 10.000 binlerce diyebilirim...Ve burdaki pvp cileri sayıyorsunuz.Ve sphere cilere bakıyorum.Hic biri Ultimayı bilmiyor..ÖZellikle coder lar.Nedeni ise sistemler dedigi şeyler gercek ultima le alakası yok.Ya bari yapın Second age gecirebileceginiz o kadar Gercek ultimada cok şey varki..yani Herkes bişi atıyor ama gerceklikle alaksı olmuyan seyler maalesef ,Kimse gidipde www.uoguide.com veya https://uo.stratics.com/ incelemiyor..Sonra bakıyorum herkes ego yarısında ama bilgi yok..Sonraa uo bitti bitiyor diyoruz Kim bitiriyor biz bitiriyoruz.Demise e girin bakın.800 online var ya Free server orasıda..neyimiz eksik.Bu tür siteleri görünce cok şeyimiz eksik..İlk önce mantıgımız eksik..Diger tarafda ultima nerelerde biz türkyiede ultimayı sevdigimizi söylüyen insanlar nerede ..Kimse birbirine dogru gercek bilgi vermiyor.Ama ortamda herkes Ansiklopediksel bilgi sahibi gibi konusuyor..maalesef bu böyle..Kulakdan dolma bilgilerle fikir sahibi oluyoruz..
Benim Gördügüm Serverlerde NewLanex İsimli Player Deniz İmamoglu'nu hiç zorLanmadan kesiyordu... Tek Bir serverde Değil Bir Çoğunda. Adam hangi Servere girerse girsin. arkadaşı değilse pvplerde 1. oluyor.? Darkness Kenk's de gördüm o da sağlam.
HayaHoshi : Benim Gördügüm Serverlerde NewLanex İsimli Player Deniz İmamoglu'nu hiç zorLanmadan kesiyordu... Tek Bir serverde Değil Bir Çoğunda. Adam hangi Servere girerse girsin. arkadaşı değilse pvplerde 1. oluyor.? Darkness Kenk's de gördüm o da sağlam.

Darkness Kenk's yanılmıyorsam Lynx Heaven ? eğer oysa sadece pur mage classında iyi oynuyor.
Knightsofwind : Arkadaslar ..bu arkadaslar Demise e olmadı osi ye gelsin hepsi birlikde 15 sny dayanamazlar..istedikleri itemı alsınalr nafile..neden mi cünkü oyanadıgınız ultima 1998 de biten bir sürümün ultiması suanda ultima bambaska yerde.gargoyle lar geldi.Size günlerce acıklama yapmak lazım..Oynadıgınız ultimanın u su bile su anda orjinal serverda maalesef yok.1998 de second age i bitirdiler lord blackthorne revenge geldi sonra Age of shadows sonra Samurai empire sonra mondein legacy şimddi de Stygian Abyss geldi..Maalesefki üzülerek söylüyorum.Oynadıgınız ultimanın ultima ile alakası yok.o kadar cok değiştiki ultima ..Mesela İllhsenar ın ultimanın gercek kendi hikayesinde cok önemli yeri olmasına karsın Sphere cilerin illhesenar hakkında bir bilgisi yokdur..yane bir anlamda ultimanın ilk paragrafını oynuyor gibisiniz..mantık surda sanırım ultimanın aslı Adventure serilerinde akalabethle baslıyan 10 bölümde sonlanan konu...ultima online efsanesi bu serilerle dogdu.Bu hikayeden cıkıldı yola.Ve oyun su anda cok cok cok degişti..sphere elimatörü bu yenileşmeyi yapmadı.yapamazda.mesela herkes bir sistem diye duttutrmus sphere elimatöründe.İnanınki o sistem dediginiz şeylerin bir tanesi olsun diyim bir tanesi ultimada yok..Hic bir binek yok,mage robe yok,Night mare her 15 dk da bir oside 5 yerde cıkıyor.Fire steed Desen öyle..Oyunun icinde suanda dolu questler var.Elf sehri var,yew den giriyorsunuz.Elf kıyafetleri El silahları Bowları var...Yane pvp cok ileride..Malas var Işıklar sehri Luna Karanlıklar sehri Umbra var..Varda var..İllhesenarda PVm icin kocaman bir baska harita,Dungeon dolu,Sonra championlar var.Barracon the pipper,neira the necromenc,Riktor,mephitis,Oaks, Ve harrower var...Tokuna adası var orda bir champion var sleeping dragon,Üc yeni champion daha geldi ne zaman geldi 2005 yılında ,SA ile yenichampionalr geldi,Magical silahlar artık yok onun yerine Artifactlar var minor artifactlar ve majorlar var.Doom dungeonda cok güclü yaratık kesiyorsunuz ,Luck sistemi geldi,yane Oynadıgınız Sürüme 1000 lerce Eklenti geldi hatta 10.000 binlerce diyebilirim...Ve burdaki pvp cileri sayıyorsunuz.Ve sphere cilere bakıyorum.Hic biri Ultimayı bilmiyor..ÖZellikle coder lar.Nedeni ise sistemler dedigi şeyler gercek ultima le alakası yok.Ya bari yapın Second age gecirebileceginiz o kadar Gercek ultimada cok şey varki..yani Herkes bişi atıyor ama gerceklikle alaksı olmuyan seyler maalesef ,Kimse gidipde www.uoguide.com veya https://uo.stratics.com/ incelemiyor..Sonra bakıyorum herkes ego yarısında ama bilgi yok..Sonraa uo bitti bitiyor diyoruz Kim bitiriyor biz bitiriyoruz.Demise e girin bakın.800 online var ya Free server orasıda..neyimiz eksik.Bu tür siteleri görünce cok şeyimiz eksik..İlk önce mantıgımız eksik..Diger tarafda ultima nerelerde biz türkyiede ultimayı sevdigimizi söylüyen insanlar nerede ..Kimse birbirine dogru gercek bilgi vermiyor.Ama ortamda herkes Ansiklopediksel bilgi sahibi gibi konusuyor..maalesef bu böyle..Kulakdan dolma bilgilerle fikir sahibi oluyoruz..

Yüzde Onbinkere yüz haklıdır arkadaşımız. Sphere'de kalmışız, sphere ile övünüyoruz.
Knightsofwind e katılıyorum.Bende çok fazla bilmesem de bigün Deniz(Xantier) ile beraber başlıcam demise a vs.

PvP ci lere gelince aralarında neredeyse hiçbiri doğru düzgün oynayamıyor.Ne Darkness ne Lynx ne de Deniz
Tekrarlıyayım. OSI'de veya AOS üzeri RunUO sürümünde PvP yapmak aşırı aşırı zor bir şeydir. DOTA düşünün, farklı item kombinasyonları ve yeteneğini doğru yerlerde kullanarak rakibi alt ediyorsunuz. İşte RunUO da bu şekilde ve kat kat daha zor. Resmen bütün skiller işe yarıyor. Aklın hayalin almayacağı bir template ile geliyor karşına adam üstünde eşyalar, ama dehşet saçabiliyor. Demise da bir ara necromancer ninja bi adam vardı o geldi aklıma felluca moongatelerinden çıkarmazdı :)
Knightsofwind : Arkadaslar ..bu arkadaslar Demise e olmadı osi ye gelsin hepsi birlikde 15 sny dayanamazlar..istedikleri itemı alsınalr nafile..neden mi cünkü oyanadıgınız ultima 1998 de biten bir sürümün ultiması suanda ultima bambaska yerde.gargoyle lar geldi.Size günlerce acıklama yapmak lazım..Oynadıgınız ultimanın u su bile su anda orjinal serverda maalesef yok.1998 de second age i bitirdiler lord blackthorne revenge geldi sonra Age of shadows sonra Samurai empire sonra mondein legacy şimddi de Stygian Abyss geldi..Maalesefki üzülerek söylüyorum.Oynadıgınız ultimanın ultima ile alakası yok.o kadar cok değiştiki ultima ..Mesela İllhsenar ın ultimanın gercek kendi hikayesinde cok önemli yeri olmasına karsın Sphere cilerin illhesenar hakkında bir bilgisi yokdur..yane bir anlamda ultimanın ilk paragrafını oynuyor gibisiniz..mantık surda sanırım ultimanın aslı Adventure serilerinde akalabethle baslıyan 10 bölümde sonlanan konu...ultima online efsanesi bu serilerle dogdu.Bu hikayeden cıkıldı yola.Ve oyun su anda cok cok cok degişti..sphere elimatörü bu yenileşmeyi yapmadı.yapamazda.mesela herkes bir sistem diye duttutrmus sphere elimatöründe.İnanınki o sistem dediginiz şeylerin bir tanesi olsun diyim bir tanesi ultimada yok..Hic bir binek yok,mage robe yok,Night mare her 15 dk da bir oside 5 yerde cıkıyor.Fire steed Desen öyle..Oyunun icinde suanda dolu questler var.Elf sehri var,yew den giriyorsunuz.Elf kıyafetleri El silahları Bowları var...Yane pvp cok ileride..Malas var Işıklar sehri Luna Karanlıklar sehri Umbra var..Varda var..İllhesenarda PVm icin kocaman bir baska harita,Dungeon dolu,Sonra championlar var.Barracon the pipper,neira the necromenc,Riktor,mephitis,Oaks, Ve harrower var...Tokuna adası var orda bir champion var sleeping dragon,Üc yeni champion daha geldi ne zaman geldi 2005 yılında ,SA ile yenichampionalr geldi,Magical silahlar artık yok onun yerine Artifactlar var minor artifactlar ve majorlar var.Doom dungeonda cok güclü yaratık kesiyorsunuz ,Luck sistemi geldi,yane Oynadıgınız Sürüme 1000 lerce Eklenti geldi hatta 10.000 binlerce diyebilirim...Ve burdaki pvp cileri sayıyorsunuz.Ve sphere cilere bakıyorum.Hic biri Ultimayı bilmiyor..ÖZellikle coder lar.Nedeni ise sistemler dedigi şeyler gercek ultima le alakası yok.Ya bari yapın Second age gecirebileceginiz o kadar Gercek ultimada cok şey varki..yani Herkes bişi atıyor ama gerceklikle alaksı olmuyan seyler maalesef ,Kimse gidipde www.uoguide.com veya https://uo.stratics.com/ incelemiyor..Sonra bakıyorum herkes ego yarısında ama bilgi yok..Sonraa uo bitti bitiyor diyoruz Kim bitiriyor biz bitiriyoruz.Demise e girin bakın.800 online var ya Free server orasıda..neyimiz eksik.Bu tür siteleri görünce cok şeyimiz eksik..İlk önce mantıgımız eksik..Diger tarafda ultima nerelerde biz türkyiede ultimayı sevdigimizi söylüyen insanlar nerede ..Kimse birbirine dogru gercek bilgi vermiyor.Ama ortamda herkes Ansiklopediksel bilgi sahibi gibi konusuyor..maalesef bu böyle..Kulakdan dolma bilgilerle fikir sahibi oluyoruz..

Hep bu zbl yüzünden. Ne zaman orjinale yakın bişeyler yapmaya kalksam bu ne biçim şey deyip beyenmediler. Anca zbl'daki oynamayıp ilk benim scriptlerimde oyunayan oyuncular tadınından geçemedi. Suç bizde değil zbl'da Bronx'a saygılarımla :)
Knightsofwind : Arkadaslar ..bu arkadaslar Demise e olmadı osi ye gelsin hepsi birlikde 15 sny dayanamazlar..istedikleri itemı alsınalr nafile..neden mi cünkü oyanadıgınız ultima 1998 de biten bir sürümün ultiması

Ya işte burada yanılıyorsunuz. Sphereserver bir UO versiyonuna bağlı değil. Sphereserverin default olarak oynattığı şey ne 1997 ne 98 nede 2001dir. Sphereserver kendi kafasına göre biraz ordan biraz burdan mantığıyla oluşmuş. 1998in Ultiması çok farklı bir şey. Sandığınız gibi Sphereserverda olan hiçbir şey 1998'de yok.
@Xantier
98 Yilindaki ultima'yi oynamadan bilemezsin.Yaşin 15 , 98'de ultima oynama sanşin yok malesef ki.Bukadar kesin yargilarla konuşma ,98'de ultima oynayanlara sormak lazım bunu.
illa oynamasına gerek yok bazı şeyleri araştırılarak da öğrenilebilir.
Silindi
Novice
2.1
Sekter : En Eii Leri NewLanex Asqm Asqm ALayına Gider VallaHa Adam PvP 1. LikLerinden Bıkmadı Biz Bıktık :)

elimde eittim lan bunu bu ne ara boyle oylara katılmıs :D

Size Deniz i İlk Gorduğumu Anlatayım Tabiiki de Osmancık laydım / Kendisi En Yakın Arkadasımdır
Ar....m die bi sw idi :) ve orda wrest mage denilen olay bu 2 kisi tarafından cıkarılmısdı aynı guilddeydik fln filan ve daha sonra oynadıımız sure icerisinde bu 2 adamdan baska adam ar....m sw sinde pvp 1.liiini alamadı
sonra biz ara verdik uo ya ve su an da osmancık oynamıor bnm canm sıkıldıkca takılırım o swden bu sw ye
ama merak ettiim bisiler war acıkcası
denizi hic bi sw de gormedim ama anlatıyosunuz dorudur
newlanex i cok gordum bizim burda oturuo arkadasımdır da
bn bir nameye baglı deilim ve her sw de artistik yapar gel alıyım fln bisi de yapamaz onun hatrına 1 pvp turnuvasına girdim onu da aldm baska da girmedim
cunku bana saçma gelmisdir pvp de 1. olsan ne olcak haritada oynayamadıkdan sonra??

Bu konu xeranti_77 tarafından düzenlendi(2010-07-07 13:42, 13 yıl önce)
Rhinehart : @Xantier
98 Yilindaki ultima'yi oynamadan bilemezsin.Yaşin 15 , 98'de ultima oynama sanşin yok malesef ki.Bukadar kesin yargilarla konuşma ,98'de ultima oynayanlara sormak lazım bunu.

Hayır araştırdım ben öyle 1 ay 2 ay değil uzun bir süre araştırdım. Ayrıca illa ki 98'de yaşamama gerek yok, uodemo denilen bir şey var single player OSI sunucusu (çok saçma oldu :P). Sphereserverin hiçbir Ultima sürümüyle alakası yoktur. Yalnızca default olarak bütün sürümlerin eşyalarını, NPClerini daha doğrusu o sürümleri taklit edebilme şansını verir. OSI dediğiniz şey bu kadar basit değil, sade de değil. 98 yılının buglarını dahi bilen birisi olarak bu oyunda çok fazlasıyla ayrıntı olduğundan şüpheniz olmasın.
Xeranti isimLi boş konuşan arkadaşım... önceLikLe şu beni eLinde eğiten.. ustamın ismini öğrenmen isterim.. ve çok boş esiyo olmandan anLadımki pek muhattap olmadığım birisin.. beni kimse eLinde eğitemez çünkü ben bu oyunu kendim öğrendim.. herhangi bi isim verip ben bundan iyiyim demeye hakkım yok bu oyunda herkes kendi haLinde oynar en iyi oLmak değil eğLenmektir amaç.. ama senin gibi boş konuşan birinin arkadaşıyım demesi pek hoşuma gitmedi.. benim senin gibi bi adamLa muhatabım oLamaz kendine geL boş konuşma..!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

NéwLanéx AsqM AsqM.! <3

bi farkıN oLsuN isTiyosaN bu görünüşüN oLmasıN..
Tartışma yaratmadan konu akışında gitsin.
burdan kimseyi hatırlayamadım. hatırladıklarımsa ahım şahım pvp yaptıklarını hatırlamıyorum. eskilerden aklımda kalan Playboy Rose Won, Ivan Undertakers, Tom, Kasırqa, Kamyon Necati, Njumi falan vardı. bazılarının soyadlarını falan hatırlayamadım tam olarak. ayrıca Nebula zamanında da outLooker's ve ottoman kings ailesi vardı iki ailede de bulundum baya kaliteli oyuncular vardı ama nicklerini hatırlayamadım.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.