Emulator : Sphere
Version : 0.56b
Tür : RP & PP
Stat Cap : 225
Skill Cap : 7x
Ultima Online Sürümü : Mondain’s Legacy
Web : www.amentesuo.com
Forum : https://www.amentesuo.com/forum/
Açılış Tarihi : 06/09/2015 Pazar Saat:20.00
Sunucu : Yapı Hosting
Hizmetler : Ultima Destek

Amentes UO İnfo
Sunucu ile ilgili bütün işlemler tamamlanmış durumda sizlere 2000 li yılları yeniden yaşatmayı hedefliyoruz ve bununla beraber alıştığımız sistemler dışında abartı sistemlerin olmadığı özellikle donate sisteminin kesinlikle eklenmeyeceği maddi açıdan en ufak bir sorunumuz olmadığı için siz var olduğunuz sürece bu sunucununda varolacağının garantisini vermekteyiz.

Sizleride aramızda görmekten mutluluk duyup şimdiden iyi oyunlar dileriz...

Amentes UO Sistemler

Küfür sistemi :Oyun içinde herhangi bir şekilde hakarete maruz kalırsanız .kufur yada .ihbar yazarak size hakaret eden şahsı şikayet edebilirsiniz.

Guild sistemi :Castle, 5m para ve 5 online player ile page atan herkes guild kurabilir.

Aile sistemi :Provisionerlardan alacağınız aile deed ile ailenizi kurabilirsiniz. .aile yazarak açılan menüden ailenize ilişkin işlemler yapabilirsiniz. .ac komutuyla aile içi konuşma yapabilirsiniz.

Banka hesap sistemi :Oyun içinde herhangi bir bankerin yanında "hesabim" yada "hesabım" (tırnaklar olmadan" yazdığınız taktirde gelen menüden 15k karşılığında hesap sistemini aktif edebilirsiniz. Karakterler arası para havalesi, account içi karkater aktarımı ve check işlemleri bu sistem üzerinden kullanılmaktadır.

Disquise sistemi :Provisioner vendorlardan alacağınız disquise kit yeterli stealing ve snooping skilliniz varsa kimliğinizi değiştirmenizi sağlayacaktır.

Rare dye sistemi :Zindanlarda bulunan "Daemon of Rare" isimli npc'yi öldürdüğünüzde cesedi kaybolur ve yerde kanı kalır bu kanı alchemist vendorlarda satılan emtpy jar'a doldurmalısınız. Daha sonra jardaki boyayı rare dye, leather dye yada furniture dye a boşaltarak rare dye elde edebilirsiniz.

Hazine sistemi :Zindanlarda bulunan kudretli yaratıkların sahip oldukları ganimetler kudretli silahlarla sınır değil aynı zamanda hazine haritalarıda bulundurmakta. Bu yaratıkları öldürerek elde edeceğiniz hazineleri okumak için 100 cartography skilline ihtiyacınız vardır.

İbranice sistemi :Mystic robe giyildiği taktirde sistem otomatik olarak devreye girer. Bu robeyi giyen kişilerin büyü sözleri ibranice olur.

Vendor sistemi :Pazar alanında bulunan kiralık vendor taşlarından vendorlarınızı kiralayabilirsiniz. Banka erişimi ve vendor süre işlemleri bu taş üzerinden gerçekleştirilecektir.

Ostard Egg & Kuluçka sistemi :Ostard egg ilk etapta hazinelerden çıkacak şekilde ayarlanmıştır, hazinelerden elde ettiğiniz ostard egg'i carpenterların yaptıkları kuluçları evlere sabitleyerek, kuluçkaya yatırabilirsiniz. Kullanmak için skill istemez fakat süre faktörünü taming ve veterinary skilleri ters oranda etkiler. Yani taming ve veterinary skilliniz ne kadar yüksekse ostardın kuluçka süresi okadar kısalır.

İsim kontrol sistemi :Oyuna girdiğiniz zaman isminiz kontrol edilir ve düzenlenir. Kontrol işleminde eğer isim daha önce açılmışsa size yeni bir isim girmenize olanak sağlayacak bir menü açılır. Düzenleme işlemindeyse isminizin ilk harfi büyük kalanları küçük olacak şekilde düzenlemeye maruz kalırsınız.

Skill dusurme sistemi :.skilldusur yazarak skillerinizi istediğiniz gibi düşürebilirsiniz.

Unvan seçme sistemi :.unvansec komutuyla sahip olduğunuz grandmaster skillerden herhangi birisi olarak belirleyebilirsiniz.

Eşya aktarma sistemi :Banka hesap sistemi üzerinden accountunuzdaki karakterler arasında eşya aktarımı yapabilirsiniz.

Pin sistemi :Oyuna ilk geldiğinizde ekranınıza gelen pin menüsünden pin belirleyebilirsiniz pin sistemini kullanmanız accountunuzun güvenliği açısından tavsiye edilmektedir. Eğer sistemi oyuna girdiğinizde aktif etmediyseniz daha sonra .pin yazarak sisteme erişim sağlayabilirsiniz.

Ev sistemi :Architect vendordan ev satın alabilirsiniz.

Kill düşürme sistemi :Herhangi bir şekilde cinayete karıştığınız zaman, almış olduğunuz kill değeri 2 saat içinde kendiliğinden silinir. Oyun içinde kill düşürmeniz için herhangi bir komut bulunmamaktadır.

Ölüm bilgilendirmesi sistemi :Fame değeri 1000 den yüksek olan her oyuncu oyun içinde başka bir player tarafından öldürüldüğünde bu bilgi hem sunucuda tüm playerlara duyurulur hemde sitede son ölümler altında listelenerek detaylar sitedeki dinamik haritaya işlenir.

Özel robe sistemi :Warrior , warlock , mystic olmak üzere 3 adet özel robe vardır. Bu robeler 1. sayfa büyülerinden etkilenmezler.

Kalkan kullanımı ve Flame shield :Kalkanları oyunda yalnızca warriorlar kullanabilirler. Flame shield, madenlerden elde edeceğiniz 75 adet flame ingot karşılığında yapılır. Giyen kişiye flame strike'ı resist etme özelliği verir.

Arcane Bow :Bu bow yaratıklar için özel olarak tasarlanmıştır, kullanan kişi yaratıklara daha fazla vurur. Kullanım dahilinde perfect shoot bonusu aktif olarak kullanılır.

Amentes UO Bonuslar

Mana Bonusu :( Magical mage robeler giyenlere extra mana bonusu verir )

Magical Mage Robeler :(bknz : hazine sistemi) magical değerine göre sizlere extra mana bonusu sağlayacaktır. Bonus meditation skilinizle alakasız olup, mana havuzunuza kendiliğinden eklenecektir.

Eva & ins :Pure mageler için eklenen bu bonus dahilinde bazı büyüler eva ve ins skillinize doğru orantılı damage artışı kazanacaktır. Kullandığınız büyüde bonus damage kullanıyorsanız yanda size bilgilendirme olarak sunulacaktır.

Bleeding :Swordsmanship karakterler tek elli silahlarla rakiplerinde yara açabilirler. Yarayı geçirmek için ya bleed potiona sahip olmalısınız yada healing skilline.

Disarm :Wrestling ve armslore skillerinin kombinasyonu olan bu bonus rakibinizi silahsız bırakmanızı sağlar. Yeterli skillere sahip olduğunuz taktirde otomatik açılır.

Stun :Wrestling ve anatomy skillerinin kombinasyonu olan bu bonus rakibinizi sersemletmenizi sağlar. Yeterli skillere sahip olduğunuz taktirde otomatik açılır.

Dismount :Bütün kombat skillerinde bazı çift elli silahlarda bulunan bir bonustur. Rakibinizi attan düşürmeye yarar.

Paradarbe :Fencer karakterlerin çift elli silahlarında olan bu bonus rakibinizi bir süre paralyze eder.

Perfect Shot :Archer karakterlerin sahip oldukları bu bonus sayesinde attıkları oklar belli bir şans ile rakibinde extra hasara yol açar.

Stam Drop :Macefighter karakterlerin her silahı rakibinden belli bir miktar stamina siler.

Lumberjacking bonusu :Swordsmanship ve lumberjacking skilline sahip olan kişiler axe sınıfı silahlarla rakiplerine belli bir şans ile extra damage vururlar.

Stam shoot :Macefighting skiline ait black staff isimli silah ile rakibini maruz bıraktığınız saldırılarda belirli bir şans ile rakibinizin 20 staminasını silersiniz.
Başarılar dilerim kimse sallamamış başlığı ama biz arkadaşlarımla sabırsızlıkla bekliyoruz :D Yarın tam gaz görüşmek dileği ile şimdilik hoşçakalın
Athos Teşekkürler.
Bizde sabırsızla açmayı bekliyoruz herşey hazır donatısız ve herkes eşit şartlarla UO oynamanın zevkini yaşatmak için herşeyi yapacağız tüm stafflarımız son derece güvenilir zaten kısıtlamalar ekledik editde mümkün olmıcak şekilde ayarladık işallah seversiniz tek dileğim bu çünkü para konusunda sıkıntı yaşamayan bir server ihtiyacımız yok en güzel yanı ortaklı bir server deil tek kişi üzerinden ilerleyen bir server işallah size sınırsız zevk vermek için çabalıyacağız. Emeklerinizde korumam altında olacak çünkü kapanmamak üzere açıyoruz her server aynı yolla baş koyuyor ama bizim farkımız hem stafflarımız hemde sıkıntımız olmaması :) ozaman yarın görüşmek üzere
Neophyte
26.6001
Yıllarımı verdiğim ve zevk alarak oynadığım Amentes ismini duyunca heyecanlandım, iki cümle yazmadan edemedim. Fakat hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Amentes ile bağlantınızın olmadığını görünce ben ve benim gibi bir çok kişide iz bırakan bu isim adına üzüldüm. Amentes I, II, III demedik oynadık, yeri geldi kafede web cam açılmaması için dua ettik : ) Yeni konseptimizde iz bırakan sunucular için galeri açılmasını talep edeceğim : )

Sizleri kınamıyorum. Yeni oyuncuların talepleri bu şekilde, siz de sistemlerinizi ona göre şekillendirmişsiniz. Başarılar diliyorum.
Hadi bakalım Amentes beklemedeyiz
Siz bekliyorsunuz biz açılması için sabırsızlıkla ölüp ölüp diriliyoruz. Mutluyuz eşit şartlı savaşlarla herkesin eğlenerek, zevk alarak oynamasını sağlamak istiyoruz. Siz var olduğunuz sürece bu sunucu ne sizi yarı yolda bırakır nede size türk sunucularının donatı sitemini dayatmasını izin veririz.
Donatının, editin olmadığı bir sunucu hayal edin herkesin eşit sadece iyinin kazanacağı bir oyun düşünün ve bunları Bugün 20:00'de yaşayabileceğini hissedin ve saati geldiğinde yaşayın bu heycanı AmentesUO Siz var olduğunuz sürece eşitliği size sunuyor.
Umarım saldırılara hazırdır makınanız tam oynarken lagdan kapanıp bakıma girilmez?
Netzuk : Umarım saldırılara hazırdır makınanız tam oynarken lagdan kapanıp bakıma girilmez?
Gerekli önlemleri alıyoruz.
Başarılar.
:no :no tarz deyılsın.
Amentes m.s. 100000 kere açılışı ile galiba tekrar yayında. Scriptler zaten hazır pack UO:Nim...... serverının ne kadar ciddi olduğunuz burdan belli.
baba bana diyin ki şu sistem özgün güzel gelin oynayın.bekliyorum hadi
jimmy_ariance teşekkürler öncelikle
istiyosan bir dene sonra inanma bize biz öncekiler deiğiliz acıkcası ben 2000li yıllarda zevkle oynadıgım oyunu 5 sene once bırakmıştım ve bi bakayim dedim gördümki hep donate hep parayla oynanır olmuş ve üzüldüm neden böyle olduguna sonra en iyi ekibi topladım 5sene domain 1 senelik parası yatırıldı server en iyisinden paradan kaçınmadım parayla işim olmazda ve o anları insanlara yaşatmak için en ince ayrıntısına kadar ayarlanmış 0'dan bir server ve script yaptık sadece insanlar zevk alsın diye ne parada gözümüz var nede başka bişeyde zaten girenler oynıyanlar cok memnun farkındalar hepsi ayrı bir özel çünkü bizim için parasıyla özel deiller emekleriyle özeller 1 kişi servera girip şu kötü desin burda demez kim der söylim hiç servera girmemiş ama sırf yorum olsun diye camur atim izi kalsın diye burdan yazarlar tek arzumun istediğimiz playerlarımız çoğalsın herkes eşit şartlarla savaşsın o anları yaşatalım diye ben 10 senelik zevkimi başkalarıda yaşasın diye açtım ve inanıyorumki herkes begenecek şuana kadar 1 tane kötü pg gelmedi biz yeni acılan serverların yaptıgı gibide bot koymayız yaptıklarımızın güzel oldugunu bildiğimizden öyle yalan dolanla iş yapıp ilerletmeyiz zamanla herkes görüp anlıcak deil 1 yıl geçsin daha gelmeden zamanı 1 yıldaha alıcağım serverı siz var oldugunuz sürece bu server kapanmıcak ama sizin paranızı alarak degil zevk aldıgınızı gördüğüm sürece kapanmaz bu server.
Artık Donate'lar değil oyuncular(player) konuşacak.
Donate'yi abartmıyomusun diyebilirsiniz bence abartılacak bir konu adam hem para verip hem zaman ve emek harcaması bence yanlış verilecekse sadece emek verilecek emeğiyle kazandıklarıyla savaşılacak.

Edit olmasın diye hiçbir yetkilide haksız kazanılacak tüm komutlar kapalıdır.

Server sahibinin ortağıda kardeşide yoktur. Tek istediği eskileri yaşatmaktır tek amacı budur.

Douala Teşekkürler öncelikle...
Sen ne hayal ediyorsan biz yapıyoruz öyle bir sunucuya bağlanacaksınki dier sunucular gözünde yok olacak varsın gel sende bu zevke katıl oyun içinde sor 1tane olumsuz yanıt alırsan gel burda dillendir kimseyi kırmadık kimseyi üzmedik kimseye üsten hiç bakmadık sadece zevk alıncak server yaptık geleceği parlak bir server oldu belki bazı adetler dier serverlardada deişir biz eskileri getirdik onlarda eskiye dönerde bu döner sermaye kalkar insanların zevkini parayla satın almasınlar. İlla zenginler donate alacak diye bişeyde yok düşün ben kimi tanıyosam zengin ama adam 1 tl vermiyor neden çünkü insanlar oyuna para vermenin nekadar boş ve zararlı birşey oldugunu biliyolar coğununda prensibi deil oyuna para vermek herkes verir ama neden herkesin eşit oldugu bir serverda olmak istemeyesinki. Nedim sana douala gelin saldırın savasın zevkinizi iliklerinize kadar hissedin....
Hazır script ile acılmıs amentes sence ilk gün gibi zevk verebilicek mi kardeş yanlış anlamada bosuna emek veriyorsun girerler ama girdigi gibide cıkarlar sunucundan neden dersen hep aynı sistemler aynı renkler aynı aynı aynı degişik hiç bir sey yok sosari haritas aynı yaratıklar aynı sistemler neden sizin sunucunuzda oynuyalım bir örnek ver ki tamam diyelim
Crany yorumun için teşekkürler soruna gelirsek.
Hazır script deil öncelikle sıfırdan yazılmış bir sistem bunu öncelikle belirteyim. Ben ilk günkü gibi zevk vereceğine inanıyorum çünkü oynuyanlarımızın hiç biri kötü yorum atmamıştır oynamayıp sadece burda zevk için mesaj atanlar hariç daha girmeden görmeden yorum yazıp eleştirenler oluyor şöyle düşün adam hayatı boyunca topa ayak vurmamış ama çıkmış ağzına geleni sayıyor yaptığı işten deil şarlatanlıktan para kazanıyor. Bizim sunucumuza giripte beğenmeyeni görmedim başlıyan bırakmadı ve açıldığından beri bot koymadık yalanla başlıyan bir sunucu değiliz yalanla devam edelim... Crany bi girip deneyip bize görüşlerini belirtsen sonuçşta tabikide tam olarak 2000 li yıllar deil artık herkes kolaya alışmış 2000li yıllarda daha zorluklar vardı yine biz kolaylaştırdık okadar kasmadık oyuncuları. Şimdi neden amentes'de oynuyayım diye sorarsan bundan böyle sürekliliği olacak bir sunucu, emek hırsızlığı yapmıyacak bir sunucu, donate olmadan hakkıyla kazanılan herkesin eşit olduğu bir sunucu olması, siz var olduğunuz sürece hiçbirzaman kapanmayacak bir sunucu oluşturduk, staffların tüm oyun içini etkiliyecek komutlarını ve hareketlerini kapattı, bu neyi değiştirir derseniz editi deiştirir, savaşsırasında gelipte invis gm size 2 tokat yapıştıramaz hpniz bir anda düşmez veya donate olanlara öncelik tanınmaz her oyuncu(player) bizim gözümüzde aynı ve eşitdir. Oyunda ne kendisi yada tanıdığı nede kardeşi vardır oyun sahibinin. En güzel tarafı sizin istekleriniz üzere gelişmekte olan bir sunucudur yani beğenmediğiniz şeyleri söylersiniz not alırım, serverın yararınamı olduğunu tartışır yararınaysa koyarız. Bizim sunucu stafflar değil oyuncular konuşur tüm oyuncularımız eşittir gözümüzde paralı oyun olmadıgından para verene bakılan bir server deiğiliz olmıyacağızda.
Bir yorumda ben yazayım keşke başka isimler açsaydınız millete dert olmazdı :)
birde artık her açılan sunucudan doyumsuz şekilde yeni beklentileri olanlar bana tuhaf geliyor.
benim için ultima onlinede lag olmasın akıcı olsun ve sıkılmadan oynadığım sürece emek veririm.
beni tanıyan kardeşlerimi davet ediyorum oyundada netzuk olarak geziyorum :)
(Bedir)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.