cok basit bir mantik var abi ortada, bunu tartismayin, tartisamayin yani. Revolution'i barindiran firmayi kotu gosterirsen genel UO imajina zarar verirsin, bu yuzden yapma. bunu anlayamayan veya dusunemeyen veya onceligi haline getirmeyen insanlar varsa; bu sitede bulunuyor olmalari gibi bir paradoksla karsi karsiyayiz.
Silindi
Banned
0
Anladığım kadarı ile, sunucuyu rootlayanlar lamer forumlarında buldukları açığı kullananlar degil, bizzat kerneli rootlamışlar ?
Yane sunucunun sahibi olmuşlar doğru mu anlamışım ?
Members
0.2
Hostmaestor bir kaçkez çalıştığım bir firmadır,fakat bu işi güzel yapan çeviren bir firmadır. Revo olsun başka bir sunucu olsun yardım etmiş ve müşterileri memnun etmek için elinden gelen herşeyi yapan bir firmadır.Tahbirat forumlarında hazır programlarla index yapmak çocuk oyuncağıdır bu ,2002 senesinde internet cafelerde keylogger kurup ben hackerim diyen tipler yada arkadaşının klavye tuşlarını görüp kendini öve öve anlatan tiplerin abartarak olayı böbürlendirmesidir. Unutmayalımki host maestro birçok saldırıyı engellemiştir. yapılan bir hata yüzünden firmayı aşşağlamak küçültmek ekmeğiyle oynamak hoş birşey değildir. Bu yazıyı paylaşan arkadaş bunu ne amaçla paylaşmış bilmiyorum ama insanların ekmeğiyle oynamak skandal haber yazarları gibi olayı büyütmek gerçekten hiç hoş durum değil. Zamanında tcpipin yazdığı connectorda resim çekme olayı yaşanmış 500 kişi saçma saçma suçlamalar ve abartı cevaplar atmıştı ve bunun sonucunda Tcpip ultimayı bırakmıştı. Arkadaşlar bukadar karamsar olmaya gerek yok , profesional iş hayatında inme ,çıkma ,dönemleri ve hata yapma dönemleri mutlaka olur.
firma ve müşterileri için üzücü bir durum. Eleştiri bakımından değinilmesi gereken esas nokta, lamer forumlarına kadar düşen bir açığı kapatmamalarıdır.
Aradhell :

Dışarıya veri çıkışı olmamıştır vb. söylemleriniz burada yoktu o yüzden mualif olamadım. Esen kalın, ders alın..

+1
Members
0.2
Bana biri bukadar soru sorcak küfür ederdim bence çok ince davranmış. Ayrıca host maestro Natro ile çalışmasına rağmen natronun kendine ait çok güzel korumalı paneli var neden kullanmıyor buda ayrı bir durum
kaymond : firma ve müşterileri için üzücü bir durum. Eleştiri bakımından değinilmesi gereken esas nokta, lamer forumlarına kadar düşen bir açığı kapatmamalarıdır.
:)
Merak ediyorum hangi bilişim sitesinde takıldında lamer diyorsun? Tahribat'ı nekadar tanıyorsun?
WC anılarını mı dinledin çok nedir yani :)
Branxian :
kaymond : firma ve müşterileri için üzücü bir durum. Eleştiri bakımından değinilmesi gereken esas nokta, lamer forumlarına kadar düşen bir açığı kapatmamalarıdır.
:)
Merak ediyorum hangi bilişim sitesinde takıldında lamer diyorsun? Tahribat'ı nekadar tanıyorsun?
WC anılarını mı dinledin çok nedir yani :)

bana göre bu tür paylaşım yapılan her forum, portal vs. lamer sitesidir. Site sahibi veya bazı kullanıcılar bu işin ehlidir veya değildir bunu tartışmıyorum genel ortamdan bahsediyorum. sana göre güzel bir oluşumsa ve sadece başkalarının yazmış olduğu programları kullanmaktan ziyade işin mantığını kavrayabiliyorsan bir sorun yok.
Hack yapan kişi , hack yapilan sitenin sahibine göre lamerdir.Burda çelişen birşeyı unutuyoruz , o sitenin açığını kapatamayan kişi dahada lamer değilmidir? Ne olursa olsun bir hosting şirketinin bu duruma düşmesi benim için bitmiş demektir.Şu zamana kadar en çok hostmaestroyu kullanmiştim ve hosting firmasi soranlara onlari önermiştim , şuanda pişmanim doğrusu.

Herkes hakettiği yeri mutlaka bir gün bulur , bunu unutmayalim.
Rhinehart : Hack yapan kişi , hack yapilan sitenin sahibine göre lamerdir.Burda çelişen birşeyı unutuyoruz , o sitenin açığını kapatamayan kişi dahada lamer değilmidir?

+1
Boş işler oldu bitti herkes için hayırlısı artık
Adept
4.3
Rheinhart:
Hack yapan kişi , hack yapilan sitenin sahibine göre lamerdir.Burda çelişen birşeyı unutuyoruz , o sitenin açığını kapatamayan kişi dahada lamer değilmidir? Ne olursa olsun bir hosting şirketinin bu duruma düşmesi benim için bitmiş demektir.Şu zamana kadar en çok hostmaestroyu kullanmiştim ve hosting firmasi soranlara onlari önermiştim , şuanda pişmanim doğrusu.

Merhabalar,

Olan sey normaldir. Radore ve baska daha büyük sirketelerin de bu tarz durumlarla karsilastigina sahit oldum ben. Dolayisiyla düsüncen biraz tek yönlü bence.

Sevgiler,
Neran
Rhinehart : Hack yapan kişi , hack yapilan sitenin sahibine göre lamerdir.Burda çelişen birşeyı unutuyoruz , o sitenin açığını kapatamayan kişi dahada lamer değilmidir? Ne olursa olsun bir hosting şirketinin bu duruma düşmesi benim için bitmiş demektir.Şu zamana kadar en çok hostmaestroyu kullanmiştim ve hosting firmasi soranlara onlari önermiştim , şuanda pişmanim doğrusu.

Herkes hakettiği yeri mutlaka bir gün bulur , bunu unutmayalim.
+1
Konuyla uzaktan yakından alakam yoktur ama şöyle bir muhabbeti takip ettim de bikaç şey söylemek geldi içimden.
Bugün ben dünyaca ünlü bir hacker olsam. hostmaestro veya xxx hostinge bir saldırı düzenlesem 2 tane sitesini çökertsem benden eziği benden lameri yoktur.. Ama ben hacklemesem desemki kardeş bak burda açığın var index atıcaktım ama atmadım haberin olsun desem benden kralı benden büyüğü yoktur.

Dövüş gibidir bu arkadaş guard'ını aşağıda tutarsan yumruğu suratının ortasına yersin. Guard'ını yukarda tutmayı bilseydin o yumruğu yemezdin.
Sizi bu abidik gubidik dediğiniz forumlara takılan "bebe, lamer, ezik, aptal, manyak, salak, gerizekalı, beyinsiz, şerefsiz, bilgisiz, cahil, sahtekar" hacklerlar başkalarının yaptığı küçücük bir programla sizi hackleyebiliyorlarsa ozaman durupta bir düşünün. "-Acaba ben yukardaki kelimelerden hangisiyim?" diye. Bu söylediklerimi burdaki muhabbet gereği hostmaestro'ya hitaben söylemedim. Bu şekilde düşünen bütün hosting sahipleri veya çalışanlarına söylüuorum.

Burda gelipte savunma mekanizması sadece karşısındaki kişiye lamer ezik vb şekilde diyebilecek şekilde çalışacağına. Bir hosting yetkilisinin veya sahibinin şu hareketi yapmasını beklerdim. (Kendi sitesinde, Anasayfasında.)

Merhaba değerli müşterilerimiz.
Sunucularımızda kaynaklanan bir açıktan dolayı hacklenmiş bulunuyoruz.
Hiç bir veri kaybı veya çıkışı yaşanmamıştır.
Küçük bir programla, saldırı sonucu 5-10 tane sitenin index'i değişmiştir.
Yaşanan bu tatsız olaylardan ve açığı daha önce kapatmadığımız için
hatamızdan dolayı özürdileriz.

Fazla Dil Bilgim yoktur cahil biriyim. Yukarıdaki yazıya benzer imla kuralları daha düzgün bir yazı yazılsaydı. Ben o adamlara "ADAM" derdim.
"Farkındalık önemli bi kavramdır. İlk önce ne olduğunun ve olayların nasıl bu şekilde geliştiğinin farkına varın. Ve en önemlisi Hata sizdemi?? yoksa Karşınızdakindemi?? bunun farkına varın odan sonra bir açıklama yapın" Eğerki siz açıkları kapatsaydınız bu olaylar yaşanmazdı. Lamer şahsiyette gelip sizi leblebi yer gibi hacklemezdi." Bugün benimde bir reseller'ım var yaklaşık 250 tane site barındırıyorum. Bugün bu şekilde hacklense benim suçummu yer sağlayıcısının suçumu? neyse çok konuştum hadi bb.
Neran : Merhabalar,

Olan sey normaldir. Radore ve baska daha büyük sirketelerin de bu tarz durumlarla karsilastigina sahit oldum ben. Dolayisiyla düsüncen biraz tek yönlü bence.

Sevgiler,
Neran

Merhaba ben rhde kullandım ve memnun kalmadiğim için kısa sürede host firmami değiştirdim(ki nerdeyse tüm hostlari kullandım kısa bir sürede olsa :P ) .Bana göre şuanda doruk lider durumdadir.Ardında teklan vb firmalar gelmektedir. Tabi bu işleri çok iyi biliyorum demedım diyememde.
Fakat hacklenipde karşidaki kişiyi lamer gösterip kendi hatasinin üstünü kapatma çabalari pek hoş gözükmedi.O işi yapan herif " lamer " dir fakat kendi hatamızıda kabul etmemiz gerekir burda , cpanel yenilenmemiş şey olmuş bu olmuş , bahaneleri sunarsak mesajın karakter sınırı yetmez , Hostingcinin işi en sağlam düzeyde koruma sağlamaktir , eğer benim bir web sitem olsaydi ve içinde gerçekten önemli dosyalarım olsaydi , bu iş bir özürle değil mahkeme kapısı önünde biterdi.

Hostmaestro kötü bir hosting değildir fakat bu aldığı darbelerden sonra ve adının saldirilar ile geçmesinden sonra çok büyük itibar kaybetti.
Silindi
Members
0.5
Burada büyük yanılgılara girilmiş anladığım kadarı ile :)
2-3 program ile kim hangi siteye index atıyor hangi sunucuyu rootluyor ?
Piyasada 400-500 dolar'dan aşağı 2010 kernel exploiti yok siz neden bahsediyorsunuz anlamadım ben ?
Asm C++ bilgisi olmadan bu işi nasıl yapılacagını zannediyorsunuz, Linux ile içli dışlı olmayan birisi bunu nasıl yapar zannediyorsunuz, çok enteresan doğrusu.

Benimde hosting firmam oldu benimde sunucum bu tip saldırılara mağruz kaldı zamanında, Gamemaestro'nun yapabileceği hiç bir şey yok nede olsa haberi yok adamların ona yönelik güvenlik önlemlerini alamamışlardır.

Zaten açık, googleda aratıp işte 2.6.x hack diye aratınca çıkan bir şey degil en aşağı 500 dolar karşılıgında elde edebildiginizexploitler, ki bu bukadar degil.

Çok enteresan.

Ps: Programa site ismi yazıp hackle dediginde hackleyen program yoktur. :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.