Shatrian nickli arkadaş diğer konuda, bana, maestronun müşterilerini almaya çalıştığımı ima eden, şu mesajı yazmış.

https://www.ultima-strike.com/forum/ultima-online/sunucular/hostmaestro-saldirisi-haz-q47182#390827

Yanlış anladım düşüncesiyle ve olayı şova dökmek istemediğimden arkadaş Pm attım ne demek istiyorsunuz diye bana dönmedi. Arkadaş, anlıyoruz arkadaşı falansın, onu savunuyorsun hem de ateşli bir biçim de, ama benim bir hosting firması ile alakam olmadığı halde ne bu imalar. Bir de " BU " demiş bana ve bunu bold yazmış. Ağır çocuk olan sensin bence.

Olaya gelince, microsoft'un sitesi bile hacklendi. Veri kaybı ya da çalınması yaşanmadığını da göz önüne alırsak, bu kadar büyütmeye gerek yok. Olur böyle şeyler.
Olay bitti kapandı diye düşünüyorum, gereksizce uzar bu tartışma fakat şunu söylemeliyim ki kimse hm'nin müşterisini çalamaz, yada o müşteriler orayı terk etmez. Bir kişinin yorumu vardı okudum ve ona kesinlikle hak veriyorum. Erce bey gerçekten her türlü konuda yardımcı olan bir insan ve müşterisini memnun etmek için elinden gelen herşeyi yapar. En düşük paketi kullansan bile... Ben 2 seneyi aşkın hostmaestro ile çalışıyorum ve ne olduğunu çok iyi biliyorum. Ki çalışıpta, memnun kalmayan varsa o kişide sorun vardır diye düşünüyorum. Çünkü birçok kendini göstermiş sunucu sahibi HM ile çalışıyor, herhalde hayrına çalışmıyor olsalar gerek. İşini düzgün yapıp, insanları memnun ediyorlar ki, UO sektöründe ismi duyulmuş, ahım şahım sunucular onda.. Neyse fazla söze gerek yok, bilen biliyor, bilmeyende yorum yapmasın çünkü ''delinin teki kuyuya taş atmış, arkasından birçok sazan atlamış'' durumu oluyor.

İyi forumlar
Amacım kimseyi karalamak değildir ama izninizle bir kaç soru sormak isterim.
Öncelikle konu başında yazılan dille metin altında düşülen polemik notu uygun geldimi? Burda çoğu insanın ilgi alanı hack nasıl yapılır değildir bence sonuçtur hack durumu yaşandımı yaşanmadımı? Birde revolution revolution denmiş mesajlarda ama önceki dönemlerde revolution uo shard değilmidir ana sayfasına Hostmaestrodan saldırı alındı diye mesaj yazan? Madem revolution ve hostmaestro ilişkisi kuruyorsunuz buyrun bide bu açıdan düşünün... Bu konuyu atlayıp bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyebilirdim ama ortalıkta dolaşan bir hostmaestro saldırı söylentileri yokmu? Ateş olmayan yerden duman çıkmazmı? Birde başlıkta lamer salak gibi kelimeler bolcana kullanılmışta bunu şahıslara kullanmak sizemi düştü ? Eminim buraya lamerler yapıyor diye mesaj atanların çoğu o adamların yapabildiğini yapabilse neler olur düşünemiyorum? Salak dediğiniz adamlar iyi veya kötü bişi araştırıp bişiler yapma kapasitesini göstermiş adamlar bence saygı gösterilmesi lazım... Her şeyden önce profesyönel olarak izlenim çizen bir firmaya yakışan bir açıklamamı bu yukardaki?

Ben dışardan okuduklarımı ve çeşitli söylentileri dile getirdim kimselere karalama kampanyam yoktur. Herkezin başına gelebilecek durumlar bunlar geçmiş olsun...

Ayrıca atasözlerimizi doğru kullanalım delinin biri kuyuya taş atar kırk akıllı çıkaramaz... Burası bir tartışma platformudur edepli olduktan sonra herkez fikirlerini beyan edebilir konunun kitlenme isteği çok saçma geldi.

Bu konu cyrix tarafından düzenlendi(2011-06-23 04:15, 12 yıl önce)
Ben zaten atasözünü kendime göre uydurmuştumda, yinede bilgilendirdiğin için teşekkürler.
hack bu kadar kolay mı ki. bi adam saniyesinde programla hackleyebiliyor siteleri. konuyla çok alakam yok ama herkes için konusmuyorum bazılarının sırf arkadaslık iliskisi için ciddi derecede yanlı yorum yaptığı kesin. ayrıca elestirilerde biraz ağır kaçmıs. fazla büyütmeye de gerek yok tabiki. bu tip işlerle ugrasan müşterilerin bilinçlenmesi de gerek, bunun için ugrasan arkadaslarıda bastırmaya gerek yok.
Shatrian : cok basit bir mantik var abi ortada, bunu tartismayin, tartisamayin yani. Revolution'i barindiran firmayi kotu gosterirsen genel UO imajina zarar verirsin, bu yuzden yapma. bunu anlayamayan veya dusunemeyen veya onceligi haline getirmeyen insanlar varsa; bu sitede bulunuyor olmalari gibi bir paradoksla karsi karsiyayiz.

Revo'yu niye bu kadar övüyorsun anlamış değilim. Revolution sunucusunun aylık ortalama geliri 600 Tl'dir. Buna karşılık günde maksimum 130 online görmektedir. Forumlarıda en fazla 50-60 online görür. Buna rağmen 30 günlük bir ayda revolution forumlarına en az 10 gün ulaşmazsınız. Connectoru açmayaa çalıştığınızda ortalama 5 açıştan 1inde güncelleme dosyasına ulaşılamadı hatası verir.

Ayrıca gelelim firma konusuna. Revonun sunucusu Robert'in evinde diye biliyorum sadece websitesi maestroda herhalde ki asıl konu burada başlıyor. Revo bir ara ddostan ayakta kalamıyordu. (kimse artık bu kadar düşman Robert'e 1-2 hafta gelemedi kendine.) Hatta bu noktada önce hostmaestro hostu bize verin biz koruruz demiş diye bir açıklama yapıldı. Aradan zaman geçti. Bunun adı değişti Host maestronun yardımları için teşekkür ederiz oldu.

Ayrıca yapılan açıklamayı çok saçma buldum. Lamer olabilirler eğer senin bütün müşterilerinin sitelerine index atıldıysa birinin dediğin gibi tayyipvari açıklamalar yapacağına şöyle bir açıktan oldu otomatik güncellendiği için bilmiyorduk bizde. Görünce hemen gerekli önlemleri aldık olmalıdır. Şimdi bu pakistanlı çocuk siteyi 1-2 hafta önce hacklemişti yanlış hatırlamıyorsam. Siz bu süreçte açığı kapattınız mı ? Benim eviimdeki bilgisayar olsa veya bu işten para kazanmasam eyvallah kendi güncellemeleri var derim ama siz burada hizmet sektöründesiniz. O adamların sunucusunun güvenliğide sizin sorumluluğunuzda o zaman gerekirse o lamer forumlarını kendiniz takip edeceksiniz çıkan açıkları fixlemek için elinizden geleni yapacaksınız.

Ben burada büyük bir vurdumduymazlık sezinliyorum. Olayın üstüne birde haklı havası katılmaya çalışılıyor.

Ben hiç kimseyi tanımam basit bir playerım Revo'da oynuyorum. Ama insanları kandırmayalım lütfen...

Saygılar...
HOSTMAESTRO YİNE HACKLENDİ 29.06.2011
28.06.2011 Gece saatlerinde hacklenmiştir.
bowfinger :
Shatrian : cok basit bir mantik var abi ortada, bunu tartismayin, tartisamayin yani. Revolution'i barindiran firmayi kotu gosterirsen genel UO imajina zarar verirsin, bu yuzden yapma. bunu anlayamayan veya dusunemeyen veya onceligi haline getirmeyen insanlar varsa; bu sitede bulunuyor olmalari gibi bir paradoksla karsi karsiyayiz.

Revo'yu niye bu kadar övüyorsun anlamış değilim. Revolution sunucusunun aylık ortalama geliri 600 Tl'dir. Buna karşılık günde maksimum 130 online görmektedir. Forumlarıda en fazla 50-60 online görür. Buna rağmen 30 günlük bir ayda revolution forumlarına en az 10 gün ulaşmazsınız. Connectoru açmayaa çalıştığınızda ortalama 5 açıştan 1inde güncelleme dosyasına ulaşılamadı hatası verir.

Ayrıca gelelim firma konusuna. Revonun sunucusu Robert'in evinde diye biliyorum sadece websitesi maestroda herhalde ki asıl konu burada başlıyor. Revo bir ara ddostan ayakta kalamıyordu. (kimse artık bu kadar düşman Robert'e 1-2 hafta gelemedi kendine.) Hatta bu noktada önce hostmaestro hostu bize verin biz koruruz demiş diye bir açıklama yapıldı. Aradan zaman geçti. Bunun adı değişti Host maestronun yardımları için teşekkür ederiz oldu.

Ayrıca yapılan açıklamayı çok saçma buldum. Lamer olabilirler eğer senin bütün müşterilerinin sitelerine index atıldıysa birinin dediğin gibi tayyipvari açıklamalar yapacağına şöyle bir açıktan oldu otomatik güncellendiği için bilmiyorduk bizde. Görünce hemen gerekli önlemleri aldık olmalıdır. Şimdi bu pakistanlı çocuk siteyi 1-2 hafta önce hacklemişti yanlış hatırlamıyorsam. Siz bu süreçte açığı kapattınız mı ? Benim eviimdeki bilgisayar olsa veya bu işten para kazanmasam eyvallah kendi güncellemeleri var derim ama siz burada hizmet sektöründesiniz. O adamların sunucusunun güvenliğide sizin sorumluluğunuzda o zaman gerekirse o lamer forumlarını kendiniz takip edeceksiniz çıkan açıkları fixlemek için elinizden geleni yapacaksınız.

Ben burada büyük bir vurdumduymazlık sezinliyorum. Olayın üstüne birde haklı havası katılmaya çalışılıyor.

Ben hiç kimseyi tanımam basit bir playerım Revo'da oynuyorum. Ama insanları kandırmayalım lütfen...

Saygılar...

nokta.
Hostmaestro hacklendi 2 oldu inşallah önlem alırsınız.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.