Hocam :) Bir kaç gün bakınacağım bende. Olmadı zaten bir dönem uzak durup geri geleceğim, birşeyi çok yerse biri ağzı o tada alışır misali. Çok farklı olacağını düşünmüyorum. Bu sefer geri planda takılacağım craft vs gibi.

Lakin ilk izlenimim hoş olmuş. Eski sistem hediye deed'i, yeni oyuncular için how to tutorial kitapları gayet hoşuma gitti. Fikirlerimden birini yapmışlar mesela. GP karşılığı wall of stone'ye skin gelmiş. Gayet hoş olmuş.

#428771 Deathwave:

Hocam :) Bir kaç gün bakınacağım bende. Olmadı zaten bir dönem uzak durup geri geleceğim, birşeyi çok yerse biri ağzı o tada alışır misali. Çok farklı olacağını düşünmüyorum. Bu sefer geri planda takılacağım craft vs gibi.

Lakin ilk izlenimim hoş olmuş. Eski sistem hediye deed'i, yeni oyuncular için how to tutorial kitapları gayet hoşuma gitti. Fikirlerimden birini yapmışlar mesela. GP karşılığı wall of stone'ye skin gelmiş. Gayet hoş olmuş.

Eğer oynayacaksan beraber oynayabiliriz özel mesajdan discord yaz ekliyim

@-wisQuen -

Hocam şimdi müsadenle birkaç eklemek istediğim şey var. @Slothere buradan selam olsun, kendisi o kadar güzel bir tanıtım yapmıştı ki burada, kesinlikle böyle basit reklamlara itibar etmezler. :) Son zamanlarda görüyorum ki, tüm sunucuları kötüleyip sadece "Arcadia'ya gelin, reklam yapmıyorum ama Arcadia'ya gelin. Gelin. Gelin. Gelin." gibi cümlelerle, topicle hiçbir alakası olmayan, yorumları ne Arcadia'ya, ne de burada konuşulanlara yakıştırabilirim. Biraz konu başlığı ile ilgili birşeyler karalasan nasıl olur? Ama öncelikle bu konu ile ilgili söyleyebilecek şeylerin olmalı. Yorum yap hocam. Yorumla. Kıyasla. Ama objektiflikten uzak durmadan. Reklam yapacaksan şayet, aç bir Arcadia Ultima Online başlığı altında yardır. Biz de gelip övelim, kadroda şahsen tanıdığım insanlar da var, oynayan oyuncu arkadaşlarım da var. Bu şekilde olmaz. Eğer ki başlıkla ilgili fikrin yoksa bu şekilde yorumlar biraz boş oluyor zira.

@Deathwave

Hocam, öncelikle migren sebebiyle birkaç gündür platformdan uzak kalmıştım. Yazını gördüm ancak yanıtlama şansım olmadı bu sebeple. Kusura bakmayın. :)

Nebula UO'dan izdivaç yaparak ayrılan kişi olarak Silencer'ı kastetmemiştim. Berkay arkadaşımızdan sonraki kadrodan bahsettiğim kişi. Buradan da kendisini selamlıyorum. Nebula'da belirli isimlerden sonra coding konusunda kendisi gayet başarılıydı. Süreç yönetimi, alınan kararlar eleştirilir elbette; ancak sarf edilen emek, dengelemeler, sistemsel çalışmalar gayet başarılıydı. Arion hocam hakkında da kötü konuşamam açıkçası, çünkü bir yanlışını görmedim. Kendisi daha önce bulunduğu Amentes sunucusunda da başarılı işler ortaya koymuştu. Yine yönetim zaafiyeti yüzünden devam edemediler. Kendileri bir girişimde bulundu; bu sefer de oyuncu kitlesi malesef Amentes'i kötü hatırladığı için gelmek istemedi. Nebula da umarım aynı şeyi yaşamaz. Umarım diyorum çünkü, bu yukarıda "izdivaç yaparak ayrılan" şeklinde bahsetmiş olduğum arkadaşımızdan sonra, coding açısından ya da yeni bir sistem geliştirme açısından yerinde saymaya mahkum kaldı sunucu. In-Game staff oyun içindeki konuların tamamına, sistemlere, işleyişe, dinamiklere tam hakim olmalı ki; görevini layıkıyla icra edebilsin. Gel gelelim, üst yönetimde, scripting desteği verebilecek, kalifiye şekilde "işletme" ehliyetlerini fazlasıyla yerine getirebilecek biri / birileri belki de olamadı ve şu an bu durumda. Açıkçası bu karşılaşılan durum çok üzücü. Her ne olursa olsun, Türkiye'de Ultima Online sunucularına güzel örnek olmuş bir sunucunun bu şekilde bir duruma gelmesi, üzgünüm ama üst yönetim kaynaklıdır. Bir kadroyu bir arada tutabilmek, sadece kadro içi anlaşma anlamına gelmez. Herkes birbirini sevmek zorunda değildir fakat; saygı duymak zorundadır. Bu saygınlığı koruyamayan üst yönetim bir kez daha oturup düşünmeli ve nerede hata yaptığını bulmaya çalışmalıdır. Aksi takdirde, Nebula gibi kült bir ismi birçoğumuz üzülerek kötü hatırlamaya mahkum olacağız.

Selamlar, sevgiler,

Bu konu Shadowlord tarafından düzenlendi(2020-05-20 20:53, 3 yıl önce)

Neden bu kadar kızıyorsun onu anlamış değilim iyi sunucuya iyi denilir, seninle polemik yaşamayacağım kardeşim bana ayırdığın 10 satır için teşekkür ederim.

Master
59.2997
#428776 Shadowlord:

@-wisQuen -

Hocam şimdi müsadenle birkaç eklemek istediğim şey var. @Slothere buradan selam olsun, kendisi o kadar güzel bir tanıtım yapmıştı ki burada, kesinlikle böyle basit reklamlara itibar etmezler. :) Son zamanlarda görüyorum ki, tüm sunucuları kötüleyip sadece "Arcadia'ya gelin, reklam yapmıyorum ama Arcadia'ya gelin. Gelin. Gelin. Gelin." gibi cümlelerle, topicle hiçbir alakası olmayan, yorumları ne Arcadia'ya, ne de burada konuşulanlara yakıştırabilirim. Biraz konu başlığı ile ilgili birşeyler karalasan nasıl olur? Ama öncelikle bu konu ile ilgili söyleyebilecek şeylerin olmalı. Yorum yap hocam. Yorumla. Kıyasla. Ama objektiflikten uzak durmadan. Reklam yapacaksan şayet, aç bir Arcadia Ultima Online başlığı altında yardır. Biz de gelip övelim, kadroda şahsen tanıdığım insanlar da var, oynayan oyuncu arkadaşlarım da var. Bu şekilde olmaz. Eğer ki başlıkla ilgili fikrin yoksa bu şekilde yorumlar biraz boş oluyor zira.

Alakasız ama dip not olarak eklemekte fayda görüyorum, Arcadia ile şu an bir bağlantım yok. O sebeple reklam yapmak ya da başka sunucuları sırf reklam maksatlı eleştirmek gibi bir davranışta bulunmuyorum. :)  

//Lucretius

Lütfen hakaret etmeden mesajlar yazalım. Ben açıkcası reklam olarak hissetmedim ama bir tık fazlası için artık müdahale etmem gerekeceğini biliyorum merak etmeyin.

@Slothere, zamanındaki başlıktan bahsediyorum hocam. 

Bu konu Lucretius tarafından düzenlendi(2020-05-21 18:33, 3 yıl önce)

Hayır burdaki insanların kafa yapısı neden böyle gerçekten anlamıyorum. Ben player'ım ve size yemin ederim arcadiadan hiç kimse ile bi iletişimim olmadı 15 senedir sadece u-sde gördüğüm kadarıyla tanıyorum Slothere olsun Kell olsun vesaire. Ben kendime oyunda arkadaş arıyorum adam burda bizi yerden yere vuruyor, karantina dolayısıyla girelim kafamızı dağıtalım nostalji yapalım dedik nelerle uğraşıyoruz, üzüldüm gerçekten.

Ayrıca benim - almam falan pek umrumda değil, sende muhtemelen map çalan sunucuda yetkili falansın. Map çalana map çaldı deyince böyle - atıyorsunuz seriden. Beni tanıyan insanların çoğu elini ayağını çekti bu işlerden ortalıkta senin gibi garip insanlara kalmış. 2 hafta önce açtığın u-s hesabıyla gereksiz gereksiz konuşuyorsun, önce bi gerçek kimliğinle burada yorum yapacak kadar cesaretli ol yada pardon muhtemelen banlanmış falansındır sen. Ben senelerdir buraya girip çıkarım kimsenin tavuğuna kışt demedik kimseye hakaret etmedik ki hala hesabımız aktif halde duruyor. Öpüyorum gözlerinden.

//Lucretius

Edit kısmı gereksiz olmuş. Üst bölümde belirttiğim gibi yazdığın mesajları reklam olarak hissetirmedi ama biraz daha üstelersen reklam olarak algılamaya başlayacağım lütfen dikkatli olalım.

Bu konu Lucretius tarafından düzenlendi(2020-05-21 18:32, 3 yıl önce)

Mesajlarını editlemek zorunda kaldığım konu bu mesajdan sonra bir birine cevap vermek için bile tekrar edilmesin lütfen. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Master
59.2997

Olaylar, olaylar. :) Nerelerden ne anlamlar çıkmış. 

@ShadowLord

Oradaki kısım deklarasyondu hocam inceden giydirme anlamı yok. Çünkü her yorum yapana bir yerin savunucusu gözüyle bakılması gibi bir durum var. Hiçbir yere bağımlı olmadan şahsi kanaatimle yorum yapma derdindeyim. Yanlış anlaşılma olmaması -ki oldu nasılsa- anlamında yazmıştım ama çok etkili olmadı göründüğü kadarıyla :)

Selam, oyle bi okuyayim dedim yine olay :))

@Slothere

Soyledigin bir cok dusunceye katiliyorum, saygi duyuyorum lakin bir zamanlar Nebula da elimden geldigince birseyler yapmaya calismis biri olarak, eksik gibi hakaret etmesen guzel olur idi :) Seni seviyorum kal saglicakla bi ara mesaj at sohbet edelim.

Reis boşver ya :) Size emanet buralar. Haydi kendinize dikkat edin. Lucretius'a hesabımı kapatmasını söyledim. Hiç uğraşmaya gerek yok. Herkes bize atar gider. Biz bir şey söyleyince kusurlu oluyoruz. Devam :) kendinize iyi bakın. 

Nebula'nın gerçekten action dinamikleri, diğer sunuculara göre daha iyi durumda, ama iyi olan şeylerin yanında kötü olan bazı şeyler de var. Mesela bunlardan biri item fazlalığı, +15'i olmayan yok. kumtanesi gibi meret, her vendorda zebille var +12'nin yüzüne bakan yok. Diğer itemlar da öyle bu bir çok player tarafından normal karşılanabilir. Ama sunucuya yeni giren player, kendini herkesle eşit görmek istiyor.(mümkün mü tartışılır ama beklenti bu)

Binek spawnları mesela başka bi sporun; Sözde random spawn var, kıyafet yapmışlar donate'den edinebildiğiniz, sunucunun her yeri 100 kare - 100 kare uzaklıkta olacak şekilde marklanmış, binek çıkma saatleri belli, sunucu zaten disconnet olmadığı için saat bilen 4-5 player var dönp alıyorlar. Randaom spawn yapıyosun madem sadece adı random olmasın saati de random olsun bari insalar daha fazla keyif alsın.

Craft işleri de öyle keza,

Castle kurcak yer yok,

ve benim için en önemli sorun Client'in taş devrinden kalma olması.

* Bandaj self markkrosu yüzünden clent patlıyor. Bunu son 10 aydır defalarca her platformda dile getirdi player, her seferinde görmezden gelindi, sanki böyle bir sorun hiç yokmuş gibi.

* Ayrıca çok kalabalık player alanlarında (özellikle action sırasında) Shicft + Ctrl yaprığınızda clinet yine patlıyor.

* Bazı durmlarda da Clentiniz onaylanıyor olarak siyah ekran kalıyor ama karakter oyunda oluyor siz bişey yapamıyorsunuz sadece.

Armor Bag lerde bug var defalarca dile getirdik. Normal şartlarda armor bag'lere sadece tek çeşit ingot'dan oluşan set parçası ekleyebilmeniz gerekiyorken silver ingot bu kendini bu düzenin dışında bırakmayı başarmış. Silverda son parçayı blood ya da black eklerseniz kesenin rengi silver renginden eklediğniz ingotun rengine dönüyor. Vendordan satarken sorund değil içini açıp bakabiliyorsunuz ama player elden satarsa üzerinize koydugunuzda içine bakamıyorsunuz.  

Halâ ve halâ speed sorunu var. Yotube da nebulada kare atlayan videoları bulabilirsiniz ve eski tarihli değiller. 

Şu da bi gerçek hagi sunucuya geçerseniz geçin benzeri sorunlarla karşılaşmak mümkün. Konumuz nebula olduğu için dile getirdim.

Ama bence en önemli faktör burda, yeni gelen player'ın eski playerlarla aralarında item konusunda pek fark olmasını istememesi o yüzden ismi eski olan fakat yeni açlan sunucular bu kadar tutuldu. Bir de bu günler bütün sunucuların clientlerini aynı anda açabiliyorusnuz bir çok player aynı anda bir kaç sunucuda bulunuyor. 

Bu konu calamitous tarafından düzenlendi(2020-05-23 17:53, 3 yıl önce)

Nebulaya gelirseniz item vereyim gençler... Eskileri görmek güzel. Bende yıllar sonra başladım oynuyoruz ufak tefek. Arcadia'dan ve Pyramid'den çok daha iyi merak etmeyin.

@WisQuen

Hocam, başladım Arcadia'ya ama bıraktım. Tüm karakterlerin gzde kasabildiği, tamerin ise gz dışına itildiği bir sunucuda oynamak istemiyorum. Kasmak için tek noktadan 3 adet spawn olan kuş sistemi tekele bırakılmış. Sürekli reskill ediliyorsun, diğer tamer arkadaşlar tarafından veya pkpuan kasmak isteyen kişiler tarafından.

Oyunun güzel yanı neredeyse sürekli yetkili gördüm ama verdikleri cevap wikiye bakın, wikiye bakın. Ha öteki kelimede foruma konu açın. Microsoftun destek sitesindeki moderatörler gibi sanırım hazır textleri geri yolluyorlar.

Nebuladan sonra bu sunucuya baktığımda çok büyük eksiklikler görüyorum. Akabinde yeni bir solukda getirmiş, şahsımın fikrine benzer fikirler de barındırıyor. Yinede yılların tecrübesi Nebula gibi olması için çok fırın ekmek yemeleri gerek. Daha fazla bu sunucu hk bu başlıkta konuşmayacağım.

@ShadowLord
Hocam vaktinde de bronxte de aynı durum oldu diye sanıyorum son yaşanan durum gibi misali. Valla ben bir nedrayı hatırlıyorum. Oda başta çok iyiydi. Sonradan işletme körlüğü mü oldu, yoksa  tükenmişlik sendromuna mı girdi bir anda sinirli biri olup çıktı. :)

@Zwagles,
Hocam item bulunur da oyuncuyu bulmak, insanı bulmak dert. Zaten oyunda billurbin tane item olmuş 20 saniyeyi geçmiş save süresi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@Calamitous,
Nebulayı en son devir teslimle satılmasını duyduğumda bırakmıştım. Hatta keşke bir yedeği olsa parası neyse versek bu scriptler değişmese dedim. Lakin bir 3 5 ay önce gene başladım. Tabii ki değişmiş. =) 

Action dinamiklerinde bozulma var. Artık büyülerden sonra hızlı bastığımız büyülerde önceki büyünün bitmesi ile ilgili bir hata veriyor. Magic arrowu geçtim, clumsy basınca bile üstünde yazı çıkınca duraksıyorsun, büyüyü adam yedikten sonra bir duraksama daha yapıyor. Eskiden büyüde kalkan düşmezdi değiştirdiler. Şimdi büyüden sonra makroyla bile eline kalkan çekemiyorsun. Ya adam o büyüyü yiyecek ya fizzle geçecek.

Hazine haritası sadece premium kazmaya yönelik revize edilmiş. Sebep ile herkes hazineci ve çılgınlar gibi item stacklenmiş. Evet nebula her zaman stack serveri olmuştur. Olmuştur olmuştur ama bu kadarını görmüşmüdür bilmiyorum. Şahsi fikrim maks hazineden 12 çıkmalı. İyice öldürülmesin tamam ama bakınca oyundaki itemlere bi nerf yemesi lazım diyorsun yani.

Random spawn olayının saat dakikasına kadar katılıyorum. Tekel olmuş oluyor.

Marklanma olayı oyunu bireysel oyunculara kapatıyor. Bireysel olarak oynadığım süreçte Delucia gitmek kesinlikle yasak çünkü herkes önüne recall oluyor. Normalde moonglowa kadar peşimde koşacak, harita bilmez adamlar, runebookla içime geliyorlar. Fikrim var ama ilgilenen yok. Forumlarda yetkililer çok nadir cevap veriyor nedendir bilinmez. Ama nebula hep böyle olmuştur.

Craft kastım ama bıraktım birşey diyemiyorum.

Castle olayı dediğin gibi yetkili himayesiyle kuruluyor. Keşke sadece 10 kişilik ailelere kurulum olsa gibi birşey olsa.

Client çok eski doğrudur. Bandage self makrosunu denemesem de her vendorda click işlemiyle satın alımlarımda bye desem de client çöküyor. Buy bye sell bye kullanıyorum sadece.

Ctrl shift olayı bende bu tarz bir hata vermiyor dotnet versiyonlarını kaldır kur bence bir.

Clientin bazen siyah ekranda kalması bendede oluyor lakin çözüm yok.

Speed halen daha var. Bende katılıyorum buna. İlla video çekelim diye birşey olmamalı. Çok yakın yıllardır oynayan sunucuya sadık arkadaşım yakın süreç içerisinde bu konudan discorddan ban yedi ve attı tüm itemlerini yerlere.

Nebula gibi eski bir sunucuda olmaması gereken,, yaşanmaması gereken bir çok şey oluyor. 

Bu konu Deathwave tarafından düzenlendi(2021-01-21 14:08, 3 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.