güzel konu açmışsın xanti eskilerinde yazdığını görünce sevindim . uo oynayan ilgilenen kaldı mı bilmiyorum da keşke şu forumdan 5-6 sağlam adam birleşseniz bi server kursanız koşa koşa gelirim.oynamayalı çook oldu. sylveria derseniz de ağlarım . altımda polar bear elimde artı 9 axeyle az mı adam kovaladım( hayır tabiki abilerim kovalardı ben koyunlardan bandaj yapıp satardım )
Artık sadece arkamıza ahhlar vahhlar çekerek bakarız.
Şuan ki nebulayı nebuladan bile sayamıyorum.Benim görmeye alışkın olduğum nebula bu değildi ^^ Son değişimlerden sonra karakterlerimi acımadan sildim.Aslında kasmak eskiye nazaran daha kolaydı fakat genede uğraştırıyordu.Şu zamamlarda ülkemizde 130 k ingotla blacksmith kasılabilen tek yerdi.Şuanda skandal üzerine skandal yaratmakla meşguller
Kimimben : Şuan ki nebulayı nebuladan bile sayamıyorum.Benim görmeye alışkın olduğum nebula bu değildi ^^ Son değişimlerden sonra karakterlerimi acımadan sildim.Aslında kasmak eskiye nazaran daha kolaydı fakat genede uğraştırıyordu.Şu zamamlarda ülkemizde 130 k ingotla blacksmith kasılabilen tek yerdi.Şuanda skandal üzerine skandal yaratmakla meşguller

Kardeş madenden bi dışarı çık :D
Kimimben : Şuan ki nebulayı nebuladan bile sayamıyorum.Benim görmeye alışkın olduğum nebula bu değildi ^^ Son değişimlerden sonra karakterlerimi acımadan sildim.Aslında kasmak eskiye nazaran daha kolaydı fakat genede uğraştırıyordu.Şu zamamlarda ülkemizde 130 k ingotla blacksmith kasılabilen tek yerdi.Şuanda skandal üzerine skandal yaratmakla meşguller

biohazard guildi ve birkaç apaçi o shardın sonu olacak. oyunu kendi keyiflerine göre değiştirmeye çalışıyorlar. herifin biri all chat koyun diyor dahası var mı
Eskiden pack dağıtıldığı zaman uo böyle değidli millet pack satmıyordu değiştirip kardeş kardeş oynuyorlardı
Neophyte
26.6001
Biohazard guildinin nebulada söz sahibi olduğunu söyleyemem. Kalabalık gruplar dengelerden memnun, zaten map kullanıyor herkes. Tek oynayan bir oyuncu için işkence.
Sunucu açmanın masrafı düşük olduğu için nebula pack ne derece etkiledi piyasayı bilemiyorum açıkçası
bilmiyorum, düzenli olarak her gün forumları okuyom adamlar resmen başka sunuculardan kaptıkları barzoluklarını kabul ettirmeye çalışıyorlar. yakında hpsi düşük olan gzye giremez diye bir şey eklense şaşırmam. adam eve kaçtı diye bi banlatmadıkları kalıyor.
Uzun zaman sonra bir girip bakıyım dedim siteyede hala eski scripter felan Akillis felan yazıyorlar. Bu demektir ki bahsi geçen pack 2003 e ait fakat bundan bahseden insanlar 2003 ü hiç görmemişler. Bu yazdığınız isimlerin uo ya katkıları ancak dostlarının hoşgörülerini kullanarak altına "ben yaptım" imzaları ile olmuştur. Tarih bunu çok iyi bilir, siz ne kadar bilmesenizde.

O yüzden güzel konuları yanlış tarih üzerine konuşmamak gerek.
Xantier : bilmiyorum, düzenli olarak her gün forumları okuyom adamlar resmen başka sunuculardan kaptıkları barzoluklarını kabul ettirmeye çalışıyorlar. yakında hpsi düşük olan gzye giremez diye bir şey eklense şaşırmam. adam eve kaçtı diye bi banlatmadıkları kalıyor.

Yöneticilerinde garip davranışları var.Mesela bir guild yenilikleri forumda sözlü olarak protesto etti.İstemiyoruz sevmiyoruz dedi ve anket açtı.Bunu yapan adamlar uyarısız banlandı.Sonra o guilde gidilip eğer sizde bu işe karışırsanız hepiniz banlanırsınız denildi gibi
Belki yarınıza söyledim, sunucu açarken bi' sistem yapın - adamın Türkçesine bakın, dinlediği şeylere veyahutta kişisel zevklerine, hobilerine bakın ona göre adam alın oyuncu olarak. Eğer kaliteli bir proje yapıyorsanız onlar sizde oynamak istemeli, siz onları çekmeye çalışmamalısınız.

Ama dediler ki olmaz, player az olur. E çok oldu da ne oldu?
Master
59.2997
Nedra : Uzun zaman sonra bir girip bakıyım dedim siteyede hala eski scripter felan Akillis felan yazıyorlar. Bu demektir ki bahsi geçen pack 2003 e ait fakat bundan bahseden insanlar 2003 ü hiç görmemişler. Bu yazdığınız isimlerin uo ya katkıları ancak dostlarının hoşgörülerini kullanarak altına "ben yaptım" imzaları ile olmuştur. Tarih bunu çok iyi bilir, siz ne kadar bilmesenizde.

Başlıkta Akillis sözünü bir tek ben etmişim. Açıkçası yazdığın yazıdan hiç bir şey anlamadım. Eski scripter Akillis dememe mi bu kadar dertlendin yoksa zamanında onunla başka bir olayın vardı da hazır adını görmüşken yazayım mı dedin? Benim yazdığımla senin yazdığının örtüşen bir yanı yok. Bence sen içini boşaltmak istemişsin. Eskiden aranızda ne geçti bilmiyorum. Fakat bu onun zamanının en iyilerinden bir tanesi olduğu gerçeğini ortadan kaldıramaz.

Yazdıklarını daha detaylı ve açıklayıcı şekilde belirtirsen ortada sorun kalmaz. Madem bu kadar tarih görmüş geçirmişsin, yanlış konuşmamızı istemiyorsun altı dolu yazılar yazmanı öneririm.
türkiye'deki uoda, içi bomboş olup pohpohlanan, şeyh uçmaz mürit uçurur felsefesiyle gezinip türkiyedeki shard anlayışının içine edenlere giydirmiş biraz. tıpkı plak şirketlerinin hep kıroların elinde olması ve bundan adam gibi müzik beklemek gibi zamanında bu uo shard sahiplerinin de bu tarz kırolar olduğu bu yüzden düzgün uo shardlar yerine hazırcı, boktan shardların gelişmesine sebep olduğu ama bizim hala düzgün shard beklediğimizi anlatıyor.
Slothere :
Nedra : Uzun zaman sonra bir girip bakıyım dedim siteyede hala eski scripter felan Akillis felan yazıyorlar. Bu demektir ki bahsi geçen pack 2003 e ait fakat bundan bahseden insanlar 2003 ü hiç görmemişler. Bu yazdığınız isimlerin uo ya katkıları ancak dostlarının hoşgörülerini kullanarak altına "ben yaptım" imzaları ile olmuştur. Tarih bunu çok iyi bilir, siz ne kadar bilmesenizde.

Başlıkta Akillis sözünü bir tek ben etmişim. Açıkçası yazdığın yazıdan hiç bir şey anlamadım. Eski scripter Akillis dememe mi bu kadar dertlendin yoksa zamanında onunla başka bir olayın vardı da hazır adını görmüşken yazayım mı dedin? Benim yazdığımla senin yazdığının örtüşen bir yanı yok. Bence sen içini boşaltmak istemişsin. Eskiden aranızda ne geçti bilmiyorum. Fakat bu onun zamanının en iyilerinden bir tanesi olduğu gerçeğini ortadan kaldıramaz.

Yazdıklarını daha detaylı ve açıklayıcı şekilde belirtirsen ortada sorun kalmaz. Madem bu kadar tarih görmüş geçirmişsin, yanlış konuşmamızı istemiyorsun altı dolu yazılar yazmanı öneririm.

Zamanının en iyisi olduğu gerçeği diye birşey olsaydı değiştirmezdi haklı olurdun. Benim şahsi olarak yazdığım bir durum yok burda başka isimleride yazardımda görmediğim için yazmadım. Ben geçmişin yanlış bilindiğini vurguladım. Fakat sen dahil birçok arkadaş bazı insanları çok yanlış tanıyor ve biliyorsunuz. O gördüğünüz insanlar sizin olaya dahil olduğunuz dönemlerde görüntüden ibaret kimselerdir. O kıyafetleri üstlerine dikenlerdi aslında UO yuda o zamnlardaki güzelliğide yaratalanlar. Tarihi görüp geçirmiş olmak bir meziyet yada marifet değil. Bu güzel birşeyki doğruyu söleyebiliyorum. Amaç, lütfen yanlış kimselerden güzel şeyler için umut beklemeyin. Başkalarının emekleri ile bir yerlere gelme amacı güden insanlar bir gün sizin emeklerinizden nemalanırlar. Geçmişte bunu yapanlara itibar edip onların izinden giderseniz gelecek asla değişmez. Xantier de güzel açıklamış.

Saygılarımla :).
@Nedra;

Nasıl bir dil ile yazdın şu yazıyı çözemedim. 4 defa okudum, tek kelime anlamadım. Yazdıklarını göndermeden önce bir kere daha oku lütfen, bir şeyler anlatmak istiyorsun fakat anlatamıyorsun.

Ayrıca konuya gelecek olursak, bu pack keşke hiç çıkmasaydı. Bu pack yüzünden bir çok sunucu açıldı kapandı. Sadece işi bilen ve bu işi devam ettirebilen kişilerin açacakları sunucular ile belkide şuanda hala bu oyunu zevk ile oynuyor olacaktık.

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.