Bence gayet güzel olmuş.

Görüntüyü hem güzelleştirmişler hemde sadelikten uzaklaşmamışlar...

Bir çok arkadaşımız oyunun içeriği değişirse tadı kaçar diyor.Ben bu görüşe tam olarak katılmıyorum...Oyunun içinde tümden değişiklik olmamalı ama ufak eklemelerle oyun geliştirilmeli...Mesela(aklıma ilk bu geldi :) ) mage büyülerine yeni bir sayfa eklenir,bu sayfaya 8 tane büyü eklenir kendi arklarında flame glacier lighting diye x büyüden 8 tanesini bulup koyarsın vs vs...Ayrıca warrior ve archera eklenicek saldırılar(büyü şeklinde sadece bonus değil) oyuna hayli zevk katabilir...

Hayırlı olsun :)
https://www.uoherald.com/kingdomreborn/images/UORK_UI02.jpg

şu çokmu güsel allah askına ya ? görüntü olarak güsel ona lafım yokda, 2D gibi sade yapmak varken gidip bukadar abartmak, ve daha cok 3 boyutluya kacmak daha kötü yapmıs UO yu :(
arkadaslar görünüşe bakılırsa oyunun içeriği değişmemiş ama diablo karışımı bir şey oluş ben age of sadows 3d yi beğenmemişdim şahsen çıkmasını 4 gözle bekliyorum...
fakat sunucu sıkıntısı çekeceğimiz kesin bir şey
arkadaşlar bir sorum olacak bu ultima online kr çıkınca böyle server kurabilcekmiyiz.
Nhytro : Resimlerde uni var UO KR nin video sun'da adam ßineghe binmiordu

Ethereal Horse'a biniyordu.
dağınık çanta modeli değişmiş, olmamış yaa....
Adept
4.3
Neverwinter Nights'e benzemiş hafif. Ve evet benim hoşuma gitmedi 2D ile karşılaştırınca. Ayrıca sanırım standart muller dışında herhangi bir editlenmiş mul desteklemiyor buradan bakıldığında.
Dreamer : https://www.uoherald.com/kingdomreborn/images/UORK_UI02.jpg

şu çokmu güsel allah askına ya ? görüntü olarak güsel ona lafım yokda, 2D gibi sade yapmak varken gidip bukadar abartmak, ve daha cok 3 boyutluya kacmak daha kötü yapmıs UO yu :(

Abi mesele abartıp abartmamak değil..Ea games oyunu diğer firmadan aldığından beri ne kattı Allah aşkına ? Koca bir HİÇ! Ama bu sefer ben umutluyum oyunun adı 'kingdom reborn' yani çat pat ingilizcemle anlayabildiim kadarıyla 'yenidendoğan krallık' gibi birşey...Baktığımızda görüntülerde baya bir değişiklik olmuş peki bu değişiklik oyunun içeriğinide niye olumlu etkilemesin...

Olumlu etkilemekten kastım evet ben şahsen büyük bir değişiklik istiyorum...Bir çok kişi 'aman uo wowla baş etmeye kalkıcak şimdi özenirler' vs. diyecek ama zaten olması gereken şeyleri oyuna katmak özenmek değildir...bunun bir benzeride tam zıttı durumda karşımıza çıkıyo...Bir çok uo'cu wow'daki crafter sistemini eleştirip Uo'dan çaldılar vs diyor...Ne alakası var sen kılıçlı büyülü oyuna meslek koyucaksan demirci terzi vs koyabilirsin kalkıpta 'BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ ELf yada SEKRETER ORK' gibi meslekler çıkarıcak değilsin...

burda uo'yu zarar vermek için eleştiricek son kişi benim bunu söliyim...Ama ve lakin...

Yaklaşık 9 senedir bu oyunu oynuyorum...Ve inanın 9 sene boyunca uo asla bugünkü kadar kötü durumunda olmadı...

Buda gerek oyuncuları gerekse EA games'in payı var...

Oyuncuların hatası var çünkü bana göre geri kafalılar...Runuo için konuşmuyorum lafım Tr'deki sphere serverlara;
Adam akıllı server varmı sphere...Hepsi 8x server'ın %80'i warlock(bi elinde kalkan diğerinde kılıç),%20'si mage(yahudi lisanınıda büyü yapıyo aus jux falan atınca kafasında *ETKİLENMEZ* yazısı beliriyo)...
Adam kalkıp bak kardeşim bu böyle olmaz;
-Eva ins bonusu getirki mage'in warlocktan farkı kalsın
-7x yap +lı m.robelerin armorunu düşürki armor üstünlüğü warlocktan warriora geçsin...
-Resist Spell skilli getirki Bi APP'yle kasan birinin aldığı damageler farklı olsun...
Bunları deyince sana 'oyunun içinemi edicen be olurmu öle şey' diye cevap veriyolar...Sorarım bunla nereye kadar...

İnanın biz şurda 17-18 kişi toplansak desekki 'bizim amacımız uoyu bitirmek bunun için bi sürrü server açıcaz temelde aynı saçmalıklar olucak ama aklınıza çeşitli hırtoluklar gelirse ekleyebilirsiniz' ŞU anki kadar başarılı olamazdık.

Ea games'in hatası var çünkü bu kadar online oyun çıkarken UO'ya hiçbirşey katmadı..İstese KR'deki görüntülere sahip bi oyunu 2003'te rahatlıkla çıkarabilirdi...

YANİ diyeceğim zaten uo şuankinden daha beter durumda olamaz...

İşte ben bunun içindirki Kingdom Reborn'dan umutluyum...Ama yapılması gereken şeyler var...

Bir arkadaş demiş yukarda KR'de de server açabilcezmi diye..İşte bu olursa felaket olur...

Bana göre KR'yi çıkınca EA'games'in yapması gereken şuanda piyasadaki tüm sphereleri vs kapatmak tabi böle bi yetkisi imkanı varsa :) Daha sonra kendi açtığı 10-15 server'ı oyuncuların karşısına sürüp böyle oynatmak...

Başka yolu yok bunun...Yoksa yine ezik sphere serverları,10xli bonussuz sistem vs. baş edilmez...

Saygılar...
https://www.uoherald.com/kingdomreborn/images/UORK_UI02.jpg
Bu resimde 3. boyutun nerde olduğunu bile pek anlamış değilim. Bence biraz değişmiş yenilik filan biraz daha renkli
Adept
4.3
@Calligiato

EA Games bu yeni oyunda grafik ve tasarım değişiklikleri dışında hiçbir şey yapmayacak. Oyunun tarzı ve özellikleri aynı kalacak yani. Diğer konulardan genel olarak haklısın, çıtanın yükseltilmesi gerekiyor...

@fistandantilus

Kingdom Reborn tam olarak 3 boyutlu değildir. Aslında gerçekten hala 2 boyutlu ancak, açı değişik. Ayrıca daha güzel görünmesinin nedeni, artık 16 bit yerine 32 bitlik resimler kullanmaları, bunun üstüne bir de animasyonları daha fazla resimli yapmışlar.

Zeminde de anladığım kadarıyla artık tek bir grafik kullanmıyorlar. Burada da çeşitli alpha hesaplamaları yaparak, birden fazla zemin grafiğini üst üste koyup, daha gerçekçi bir görünüm sağlıyorlar.

EA Games:
The new graphics engine will maintain the game’s original perspective while giving it a bold new look that takes advantage of 3D-accelerated special effects.

Anladığım kadarıyla, 3D Hızlandırıcıyı sadece efektlerde kullanıyorlar... Gerisi 2D.
Suandaki hali bence hiç güzel değil, Canta modeli, ve 3 boyutlu olmuş birazda.Beğenmedim:gorme..
Neran : @Calligiato

EA Games bu yeni oyunda grafik ve tasarım değişiklikleri dışında hiçbir şey yapmayacak. Oyunun tarzı ve özellikleri aynı kalacak yani. Diğer konulardan genel olarak haklısın, çıtanın yükseltilmesi gerekiyor...

Youtb'da bir çok videoda çok iddalıydı adamlar bi sürrü konuşmuşlar ama eğer dediğin gibiyse cidden üzücü...Çünkü siz ne derseniz deyin bana göre Uo'nun içeriği çok eksik.Tamam 9 sene önce ortamın en iyi MMorg Rp Pvp Oyunu Uo'ydu...Ama çağın gerisinde kaldığı çok büyük bir gerçek...

Grafiklerdeki gariplik bnmde dikkatimi çekti...Sanki ne 2d nede 3d...Ama eskisine göre güzel olduğu kanısındayım...

Kimbilir uoyu kurtarma hususunda belkide yapımcılardan çok bize iş düşüyordur...
Adept
4.3
Size göre eksik olan nedir?
eksik olan doğallık, UO dan sonra cıkan oyunlara özenilmiş bu son UOda..
Neran : @Calligiato

Başta böyle demişlerdi ancak daha sonra ufak değişiklikler yapıldı diye biliyorum.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.