senin geçliğimizin eksikliği dediğin ateizmi ben gençliğin bilinçliliği olarak görüyorum.
Arkadaşlar Kuranı-Kerimi okumamışsınız insanlar neden allaha kulluk etmek zorunda diye bir soru soruyorsanız.Cevabı gene kuran'da

2. bir şans işte
Arkadaşım bilmeden etmeden hemen okumamışsınız falan filan demelere başlama şimdi. :) İnsanlar Allaha neden kulluk etmek zorunda demiyoruz. Allahın, bizim insanların kulluğuna neden ihtiyacı var diyoruz ? Gerek dualarımıza, gerek kulluğumuza. En başlardada demiştim. Kafanızdaki Allah korkusundan dolayı rahat düşünemiyorsunuz. Bu gibi sorular hep aykırı geliyor. Bu tip sorulara yanıt ararken dini öğretileri unutmanız gerekiyor. Tabiki bu kolay olmadığından verilen cevaplar aynı olup, soruların yanıtı alınamıyor. İmamlara dahi sordum. Hepsinin cevabı, sorduğum sorunun cevabı olmadı. Herşey insanın içinde biter. Eğer siz bu gibi şeyleri araştırıyor ve kafanız karışıp inancınızı sorgulamaya başlarsanız, bu araştırdığınız konularla ilgili değil yine sizinle alakalıdır. Araştırmak, okumak, anlamak, anlamaya çalışmak kötü birşey değildir...
dinsizlik ne zamandan beri gençliğin bilinçliliği oluyor ? anneniz babanız sizi dinsiz olun yetişin diyemi doğuruyor ? Allah'ı inkar edin diyemi büyütüyor . ateist olan herşeyi yapar apaçık ortada kullanıolar ateistleri eylemlerde orda burda şurda
Massacre : dinsizlik ne zamandan beri gençliğin bilinçliliği oluyor ? anneniz babanız sizi dinsiz olun yetişin diyemi doğuruyor ? Allah'ı inkar edin diyemi büyütüyor . ateist olan herşeyi yapar apaçık ortada kullanıolar ateistleri eylemlerde orda burda şurda

Ehehe
Massacre : dinsizlik ne zamandan beri gençliğin bilinçliliği oluyor ? anneniz babanız sizi dinsiz olun yetişin diyemi doğuruyor ? Allah'ı inkar edin diyemi büyütüyor . ateist olan herşeyi yapar apaçık ortada kullanıolar ateistleri eylemlerde orda burda şurda

Kim dinsiz arkadaşım ? Kim Allahı inkar ediyor ? :))) Ateist olan herşeyi yapar demişin, merak ettim soruyorum ateistlerin eylemleri nerde olmuş ? Birde savaşların neden başladığına dair bi araştırma yap bakalım altından ateistlermi çıkıyo dinler mi tamam ? :) Ayrıca ateist, dinsiz falan değilim. Daha öncede dediğim gibi amaç araştırmak başka birşey değil. Konuyu okumadan anlamsız cevaplar yazmayın komik oluyor :)
Sodom :

Kim dinsiz arkadaşım ? Kim Allahı inkar ediyor ? :))) Ateist olan herşeyi yapar demişin, merak ettim soruyorum ateistlerin eylemleri nerde olmuş ? Birde savaşların neden başladığına dair bi araştırma yap bakalım altından ateistlermi çıkıyo dinler mi tamam ? :) Ayrıca ateist, dinsiz falan değilim. Daha öncede dediğim gibi amaç araştırmak başka birşey değil. Konuyu okumadan anlamsız cevaplar yazmayın komik oluyor :)

okuyan anlar ne demek istedimi yavru sen karışma
Tamam abi sen en iyisini bilirsin.
@Massacre
Tip :) Önce yazılanları bi okusan, birde anlayabilsen...
Novice
-0.500001
@alcholic Ateistlik hicbir zaman bilinclilik olamaz cunku ateizm tamamen bir saptrmadir.Ateizm bilincli bir sey olsaydi eger dunyanin nasil olustugunu aciklayabilirdi.Evrim teorisi dedikleri seyi uyduran adamin yani Charles Darwin in Bu senaryodan once bilim adami bile olmadigini herkes bilir.Ayrica bukadar buyuk bir teoriyi ortaya atan adamin buyuk bir irkci ve islamiyet dusmani olduunu unutmamak gerekir.Goruslerime katilmasaniz da seviyeli olmaya dikkat edin lutfen!
Ben de bişiler yazmıştım gerçi ama gereksiz bir tartışma bence . İnsanların önyargılarını ve kemikleşmiş fikirlerini değiştirmek imkansız gibi bir şey .

... ( bu arada Dinleri inkar edenler sadece ateistler değil az araştır laf atıcaksan tam at xD en basitinden deist zart zurt )

Şimdi ben inanmıyorum.İnanmayanlara terorist grup tarzı yaklaşan arkadaşada en güzel şöyle cevap verebilirim.İnanmıyorum ama;

-Günlük hayatımda yaşlı veya genç fark etmez herkese elimden geldiğince yardım ederim
-Kimse hakkında kötü düşünmem
-İçki özel günler harici kullanmam
-Yanımızda olmayan birinin hakkında konuşturtmam veya o kişiyi tüm haklı yönleriyle savunurum
-İftira atmam suçumu kabul ederim
-Yaşayan hiç bir canlıya zarar vermem

Aslında tam din adamı olcak tipte bir insanım küfür bile etmem xD ( yani gerçekten etmem ).Zaten beni tanıyan bir kaç kişi katılırsa onlarda doğrulayacaktır.Yukarıda ki sadece bir kaç basit örnekti.En basitinden başkalarının düşüncelerine ön yargısız iyi yaklaşıcaksın ( Hıristiyan arkadaşımda oldu, Müslümanda ama Yahudiyi bulamadım henüz )

Bakara Suresi (62)

Şüphe yokki, iman edenler ve Yahudiler, Hıristiyanlar, Sabiiler;" Bunlardan her kim Allah'a ve Ahiret gününe hakikaten iman eder ve salih bir amel işlerse elbette bunların Rableri yanında ecirleri vardır.Bunlara korku yoktur ve bunlar mahzun olacak değildirler "

Eğer isterseniz bir Müslüman olarak başka düşüncelere saygı duymanızı gerektiren suredende birşeyler koyabilirim

Bu konu Kimimben tarafından düzenlendi(2009-12-14 11:53, 14 yıl önce)
Selam,
Ananın babanın seni müslüman ol diye doğurduğunu söylüyoran saygı duyuyorum , darwinin görüşleri objektif bakıldığında son derece mantıklıdır ve sağlam temellendirilmiştir. Dünyanın nasıl oluştuğu bilim ile gayet açıklanıyor - büyük hadron çarpıştırıcısı ile yapılan deney sonuçlandığı zaman daha fazla bilgi edinebiliceğiz - , sen bana bu soruyu sorarsan bende sana inandığın tanrı nasıl oldu kim yarattı sorusunu sorarım. Kişisel görüşümü belirtmek isterim ki benim için yokluk diye birşey yoktur.

Ateistlerin sapkın olarak düşünen arkadaşımada birşeyler söylmeden geçmeyeceğim , Tarihte ateistlerin yaptığı bir katliam , savaş vesaire bulursan bende öğrenmekten mutluluk duyarım biraz araştır. Bugün bile kişisel çıkarlarını gözeten insanlar tarafından gözleri boyanmış insanlar kendilerini patlatarak insan öldürmeye devam ediyorlar ( ki kuran-ı kerim'de intiharın da insan öldürmeninde günah olduğu açıkça belirtilmiş) kuran dayanağı olmayan bir kaynak olduğu için her yöne çekilmesi oldukça kolaydır.

Ben bir ateistim , hiç bir zaman insanları dinleri ile yargılamam ben müslümanım diye bir insana sözüm yoktur saygı duyarım.

Ateistler olarak bizim birinci hedefimiz eleştirel düşünceyi, bilimsel yöntemi, insancıllığı, sevgiyi, kardeşliği yaymak değil mi? Biliyorum, ateizm ya da diğer din dışı duruşlar bu saydıklarımı tanım itibarı ile içlerine almazlar. Ancak çok iyi bildiğim diğer bir husus var ki, çoğu ateist ve diğer dinsizler pozitif bilimin bulguları ışığında şu anda sahip oldukları görüşlere kavuştular ve çoğumuzun ortak noktası hümanizmdir. Tabi bunu antroposentrik bir anlamda kullanmıyorum.

Bu konu [Alcholic] tarafından düzenlendi(2009-12-14 19:04, 14 yıl önce)
Azıcık mantığınız varsa benim için din yoktur demeyiniz.Güneşin doğuşuna evrenin büyüklüğüne bakınız.Diyebilirsiniz maymundan geldik hadi biz maymundan geldik ya bu dünya nasıl geldi ya bu evren ya bu sonsuzluk nasıl evrim geçirdide geldi sizin mantığınız maymundan geldikmi gelmedikmi tartışması yaparken ya bu koca evren bu alem nasıl dünyaya geldi.

Evrim teorisi insan maymundan geldi demez, insanla maymunun ortak bir atası vardır der. Araştırmadan yorum yapmayın arkadaşım. İkisi arasında dağlar kadar fark var.

Şöyle kanıtlara da bayılıyorum ha," şu güneşe bakın ne kadar mükemmel, şu dizilişe bakın ne kadar mükemmel."

Ateistlerden ya da diğer blablaistlerden istediğiniz somut şeyleri siz sunamıyorsunuz ki ?
Xlore :
Azıcık mantığınız varsa benim için din yoktur demeyiniz.Güneşin doğuşuna evrenin büyüklüğüne bakınız.Diyebilirsiniz maymundan geldik hadi biz maymundan geldik ya bu dünya nasıl geldi ya bu evren ya bu sonsuzluk nasıl evrim geçirdide geldi sizin mantığınız maymundan geldikmi gelmedikmi tartışması yaparken ya bu koca evren bu alem nasıl dünyaya geldi.

Evrim teorisi insan maymundan geldi demez, insanla maymunun ortak bir atası vardır der. Araştırmadan yorum yapmayın arkadaşım. İkisi arasında dağlar kadar fark var.

Şöyle kanıtlara da bayılıyorum ha," şu güneşe bakın ne kadar mükemmel, şu dizilişe bakın ne kadar mükemmel."

Ateistlerden ya da diğer blablaistlerden istediğiniz somut şeyleri siz sunamıyorsunuz ki ?

kardeş boşver sen bu işleri savunduğun nedir söylesene bana . hadi kabul edelim herşey bir rastlantı sonucu oluştu insanlar ve maymunların ortak atası var veya bilmiyorum işte savunduğunuz her neyse fakat ya değilse ?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.