Expert
34.0001
Brezilyalıları kesmek istiyo Kocaman, aslına bakarsanız haksız sayılmaz. Ama Alex hariç brezilyalıları kessin. Alexi çıkarıp baroni yi almak nasıl bir mantıksızlıktır anlamadım, selçuk ne onu hiç anlamadım bende. Ah aurelliom ah.
KeLL : Brezilyalıları kesmek istiyo Kocaman, aslına bakarsanız haksız sayılmaz. Ama Alex hariç brezilyalıları kessin. Alexi çıkarıp baroni yi almak nasıl bir mantıksızlıktır anlamadım, selçuk ne onu hiç anlamadım bende. Ah aurelliom ah.

Aykut Hoca maalesef oyuna müdahalelerde çok başarısız. Daum'da öyleydi. Selçuk yerine baştan topuz'u ortaya alıp sağa Özer yada Kazım'ı çekse Alex'i çıkarmasa iyi hadi çıkardın Stoch'u alsa böyle olmazdı. herkesin pili bitti. Bjk defansı çok boş kalmıstı Aurellio çıkınca zaten iyice boş kaldı Stoch çok işe yarardı :(
Fenerin attığı ilk goldeki Lugano'yu izlemenizi öneriyorum.2 tane olan sakatlıkta bütün planlarını zora soktu.Hiçbirşey yapmayan Nihat'ı oyundan alamadı.Fenerin de 45 dakika kendi evinde defans yapması çok entresan :) Şimdi tarihi fark kaçtı falan diceksiniz ama Beşiktaş defansı zaten ilerde oynuyor.Vasat takımlar bile pozisyona giriyor.Fakat 45 dakika full defans yapan Fener arkaya bukadar adam kaçırıp pozisyon veriyorsa orta sahaya yakın olsa kimbilir neler olacak..Ayrıca Guti ile Alex'i kıyaslayanlar kimin daha büyük oyuncu olduğunu anlamışlardır.Daha perşembe günü Avrupa Ligi maçına çıkıp 90 dakika top oynayan adam 3 gün sonra çıkıp yine çatır çatır oynuyor.
gene mi başladınız kıyaslamaya ya.. :) delgado, ricardinho hatta tabata falan nerde acaba? ne yapmışlar? onlarada aynısını diyordunuz.
tedbunndy : Fenerin attığı ilk goldeki Lugano'yu izlemenizi öneriyorum.2 tane olan sakatlıkta bütün planlarını zora soktu.Hiçbirşey yapmayan Nihat'ı oyundan alamadı.Fenerin de 45 dakika kendi evinde defans yapması çok entresan :) Şimdi tarihi fark kaçtı falan diceksiniz ama Beşiktaş defansı zaten ilerde oynuyor.Vasat takımlar bile pozisyona giriyor.Fakat 45 dakika full defans yapan Fener arkaya bukadar adam kaçırıp pozisyon veriyorsa orta sahaya yakın olsa kimbilir neler olacak..Ayrıca Guti ile Alex'i kıyaslayanlar kimin daha büyük oyuncu olduğunu anlamışlardır.Daha perşembe günü Avrupa Ligi maçına çıkıp 90 dakika top oynayan adam 3 gün sonra çıkıp yine çatır çatır oynuyor.

Ne yazdığımı anla sonra aşağıdaki linke bir göz at.

https://www.ultima-strike.com/forum/spor/besiktas-resmen-acikladi-q45351

Sonra 4. yorumu oku bakalım.Kim ne yazmış ?
ee? her gelene Alex kıyaslamasını yapan değil misiniz? ne demişim "merak ediyorum kaç alex gücündeymiş". ilk fırsattada kıyaslayan sen değil misin. ayrıca Guti bugün çatır çatır mı oynadı yoksa ben başka maç mı izledim anlamadım.
Expert
34.0001
guti bu maçta nihat tan sonra bjk nin en kötü oyuncusuydu bence, bu sezon futbolla ilgilenmiyorum, beşiktaşın ilk defa maçını izledim eğer çatır çatır oynayan hali buysa verdiğiniz paraya yazık, kusura bakma ama alexin sağ kramponu etmez bu haliyle. bomboş pozisyonda bırak top sürmeyi pas atıcak mecali yoktu adamın, penaltıyı bile zar zor attı.
tedbunndy : Fenerin attığı ilk goldeki Lugano'yu izlemenizi öneriyorum.2 tane olan sakatlıkta bütün planlarını zora soktu.Hiçbirşey yapmayan Nihat'ı oyundan alamadı.Fenerin de 45 dakika kendi evinde defans yapması çok entresan :) Şimdi tarihi fark kaçtı falan diceksiniz ama Beşiktaş defansı zaten ilerde oynuyor.Vasat takımlar bile pozisyona giriyor.Fakat 45 dakika full defans yapan Fener arkaya bukadar adam kaçırıp pozisyon veriyorsa orta sahaya yakın olsa kimbilir neler olacak..Ayrıca Guti ile Alex'i kıyaslayanlar kimin daha büyük oyuncu olduğunu anlamışlardır.Daha perşembe günü Avrupa Ligi maçına çıkıp 90 dakika top oynayan adam 3 gün sonra çıkıp yine çatır çatır oynuyor.

Ne beşiktaş taraftarıyım nede fenerbahçe fakat Guti her ne kadar avrupa kalitesi olarakta gösterilse Alex ile Gutiyi karşı karşıya getirdiğimizde Alex'i tek geçerim ondaki oyun zekasını ve disiplinini hiç bir oyuncuda görmedim.
KeLL : guti bu maçta nihat tan sonra bjk nin en kötü oyuncusuydu bence, bu sezon futbolla ilgilenmiyorum, beşiktaşın ilk defa maçını izledim eğer çatır çatır oynayan hali buysa verdiğiniz paraya yazık, kusura bakma ama alexin sağ kramponu etmez bu haliyle. bomboş pozisyonda bırak top sürmeyi pas atıcak mecali yoktu adamın, penaltıyı bile zar zor attı.
sanırım farklı maçlar seyretmişiz.
Hala sen kıyasladın diyor ya :) Adam ilk geldiği gün Alex'in adı geçmeden başlamış kıyaslamaya hala sen kıyasladın diyor.Ne yazdığımın altını çizmişim hala anlamıyor.Anlayana kadar oku,anlamadan mesaj atma.Sen ne yazdığımı anlayana kadar cevap yok sana :)

@KeLL

3 gün arayla 180 dakika oynayan adam oyunu istediği tarafa çevirip aralara toplar bırakıyor ve hala ayakta duracak gücü varken,sizin yürürken nefesi kesilen Alex'inizin sağ kramponu etmiyorsa futbol bilginiz ortada zaten :) Niang 2 defans arasında kalmış top Alex'in ayağında arkaya top atacak dermanı yok.Bu mu sizin büyük oyuncunuz.Alex anca küçük takımın büyük oyuncusu olur.Eğer öbür türlü olsaydı Avrupada oynardı.

@Marlock

Alex disiplin ? Herkes tatil yaparken Guti'nin tesislerde antreman yaptığını duymuşmuydun ?
Alex'in oyun zekası Guti'den iyi ve sen dünyada kimsede böyle bir özellik görmedin ? Bir an önce ne yap ne et Guti ve Xavi'nin nasıl oyun kurduklarını izle.
Bence bu kadar agresif olma futbol bir oyundur :).

Senin kendi görüşün benim kendi görüşüm aksini iddia edemezsin :).
Agrasif falan cevap vermedim.Sadece yazdıklarına açıklık getirdim.Ortaya bir iddaa attın ve Alex'in daha iyi olduğunu söyledin.Bende sana Xavi ve Guti'nin nasıl oyun kurma zekalarının nasıl milimlik paslar attığını dile getirdim.Az sonra video atıcam izlersin oradan.

https://www.youtube.com/watch?v=fzDQWKuaueM&feature=related

Bazıları çalımlarıyla bel kırar Guti gibilerde paslarıyla ;)
Türkiyede hiç bir oyuncuyu yurt dışında yaptığı işler ile değerlendiremezsiniz çünki türkiye ligi diğer ligler'e göre daha zor ve agresif bir oyun'a sahiptir ve söylediklerime açıklık falan getirdiğiniz yok agresif davranıyorsunuz.

Alex türkiyede yaptığı oyunculuk ile konuşuluyor fakat Guti'nin ispanya'da oynar iken attığı pasların video'sunu atıyorsunuz bu oyuncu bu kadar iyi oynamaya devam etse Real Madrid elinden çıkarmazdı zaten merak etmeyin benim kişisel görüşüm Alex daha iyi bir oyuncudur bir çok yönden sizin ki ise Guti'dir fakat ben Fenerbahçe taraftarı değilim siz Beşiktaş taraftarısınız ne kadar adil bir yorum yapıyorsunuz tartışılır.
Marlock :
Ne beşiktaş taraftarıyım nede fenerbahçe fakat Guti her ne kadar avrupa kalitesi olarakta gösterilse Alex ile Gutiyi karşı karşıya getirdiğimizde Alex'i tek geçerim ondaki oyun zekasını ve disiplinini hiç bir oyuncuda görmedim.

Marlock : Türkiyede hiç bir oyuncuyu yurt dışında yaptığı işler ile değerlendiremezsiniz çünki türkiye ligi diğer ligler'e göre daha zor ve agresif bir oyun'a sahiptir ve söylediklerime açıklık falan getirdiğiniz yok agresif davranıyorsunuz.

Alex türkiyede yaptığı oyunculuk ile konuşuluyor fakat Guti'nin ispanya'da oynar iken attığı pasların video'sunu atıyorsunuz bu oyuncu bu kadar iyi oynamaya devam etse Real Madrid elinden çıkarmazdı zaten merak etmeyin benim kişisel görüşüm Alex daha iyi bir oyuncudur bir çok yönden sizin ki ise Guti'dir fakat ben Fenerbahçe taraftarı değilim siz Beşiktaş taraftarısınız ne kadar adil bir yorum yapıyorsunuz tartışılır.

Merak ettiğim bir konu var peki sen neye bakarak değerlendirdin ?
Silindi
Apprentice
1.1
Aralarında Genel Bir kıyaslama yapmak çok saçma.. Alex Senelerdir Bu Ligde ve aynı takımda oynuyor , guti ise farklı bir ülkeden geldi. Guti daha dezavantajlı ama zamanla neler olur görürüz. Sadece Bu maça Göre Kıyaslama yapılabilir (Bana Göre Doğru olanı bu ) ve bu maçta da Guti, Alex'ten daha etkili oynadı.

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.