Yaa nedim 3 günde yazacaklardı zor tuttum yazıyorlardı az daha :?
yha arkadaşlar böle bişi yapılsadı zaten Ultima Online Çoktan yapmış satışa sunmuştu
Members
0.1
efe97 : yha arkadaşlar böle bişi yapılsadı zaten Ultima Online Çoktan yapmış satışa sunmuştu

Ultima Onlie kimdir? Sphere EA Games'in oluşumu mudur? Ben kimim, biz nerdeyiz?
gcx :
efe97 : yha arkadaşlar böle bişi yapılsadı zaten Ultima Online Çoktan yapmış satışa sunmuştu

Ultima Onlie kimdir? Sphere EA Games'in oluşumu mudur? Ben kimim, biz nerdeyiz?

iyimisin? :D
Members
0.1
Üstündeki 2 mesajı ardarda okursan anlarsın diye umuyorum.
Efenin demek istediği basit birşey olsaydı sphere devleri çoktan yapmıştı diyor.Aynen de öyle.Çok basit birşey olsaydı bilmem kaç releasedir 56b de 10 tane sphere.ini ayarı eklememiş çoktan bitirmiş olurlardı.
spherenin ne kadar gerizekalı oldunu unutuyosnz ama :huh Elinizdeki npcler neyinize yetmiyor yahu.
Yapılabilir fakat arkadaşların düşünceleri ultima gibi çok yönlü bir oyuna eklemek yani adam yürür onda bi problem yok potlar newbie ve sınırsız olur kestiklerini otomatik lotlar fakat bankaya atmasına gerek yok çantada kalsın biri botu keserse oda onunkileri alsın kolay taktikle öldürülür dendi eline hızlı ve iyi vuran birazda ayarlarıyla oynamış newbie silah verilir ve warior olur böylece normal bir wariorun yapacağı gibi silahıyla fizz ler botlar safe alanına gitmez action alanında dururlar ve öldüklerinden 3 dk sonra biyerde spawn olurlar ve orayada alan ihlali yasağı koyarsın bi problem kalmaz ..

Sizlerin söyledikleride yapılır fakat başlangıç için bu idealdir
Master
59.2997
Belli bir seviyeye kadar gayet düzeyli ve stabil şekilde geliştirilebilir ama tabiki %100 verim verecek bir bot yazmak şu an imkansız olmasa da imkansıza çok çok yakın. Şunu da unutmamak gerekir ki belli seviyeye kadar yazmak bile çok uzun zaman alacaktır. Ayrıca Türkiye'de bu kadar süre uğraşıcak kadar bilgili ve algoritması geniş bir scripter bulunduğunu pek düşünmüyorum. (normal scripting'den bahsetmiyorum packet yapılarını çok iyi bilen ve tam verimle kullanabilen kişiler) Hâlâ düzmantık ve temel scripting kullanılarak script yazan bir developer zihniyetimiz varken bu tarz şeyler maalesef biraz hayal. Velhasıl iş algoritma, bilgi, beceri ve kişide bitiyor.

@Alcholic

Sphere gerizekalı olabilir ama onu sonuçta insan yönetiyor, insan gibi zeki ve akıllı bir varlığın en kötü emülatörü bile iyi bilmesi halinde yapabileceklerinde sınır yoktur ki sphere gibi belli bir seviyeye kadar serbest ve geliştirilen bir dilden bahsediyoruz.
Alın size çakma player elimden bu geldi servera koyun sabaha kadar inlor kassın gerçek player sanarlar player bol gözükür sfasd :D

[Chardef c_cakmaplayer]
defname=c_cakmaplayer
id=c_man
Name=#names_humanmale

TSPEECH=cakmaplayer

on=@create
nomove
inloryap
str 100
int 100
dex 0
stam 0

itemnewbie=i_yari_spellbook
itemnewbie=i_runebook
itemnewbie=i_robe
color=colors_all
item=i_studded_gorget
item=i_studded_gloves
item=i_studded_sleeves
item=i_studded_tunic
item=i_studded_leggings
itemnewbie=i_hair_long
item=i_mt_horse_brown_dk
itemnewbie=i_boots_thigh

on=@gethit
SAY @600 guards

[function inloryap]
sayua 0835,6,0,enu In Lor
src.sound snd_SPELL_NIGHT_SIGHT
src.anim 17
newitem i_isikpatlama
new.p <p>
timerf 3,inloryap

[Itemdef i_isikpatlama]
id=i_fx_HEAL_EFFECT
name=in lor

on=@create
timerf 1,remove

[SPEECH cakmaplayer]
ON=*selam*
SAY @600 a.s
timerf 2,SAY @600 beyler 2ksi olan var mi ?
timerf 3,SAY @600 tmm gerek kalmadi afk ben.

ON=*slm*
SAY @600 a.s

ON=*sa*
SAY @600 a.s

ON=*s.a*
SAY @600 a.s

ON=*naber*
SAY @600 iyilik
timerf 2,SAY @600 ben yemege gidiorm gorusuruz bye

ON=*pist*
SAY @600 bi git ya

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.