Yapay zekayı ne kadar basite indirgediniz ben anlamadım.Sizin söylediğiniz bot yapay zeka falan değil.Yapay zekanın normal bir playerdan farkı olmaması lazım.Yapay zekayı kimse yapamaz spherede falan kasmasın kimse kendini.Oraya buraya döngülü şekilde giden büyülere yanıt veren skill kasan para kasan item kasan bir bot yapılabilir.Bunun için de öyle 3 günmüş 5 günmüş falan dalga geçer gibi.3 aydan önce adam gibi bir bot scripti nereye yazıyorsun ?

Ayrıca bu botun yazılım kısmını aşşsak bile bunun performans kısmı var.O bottan 100 tane oyuna eklediğinde sphereden duman çıkar.Kimse bunları düşünmüyor.Yaparım ederim modunda herkes.1.5 sene olmuş topic açılalı madem 3 günde yapıyordunuz da neyi beklediniz ?

"Dünyada bir ilki yapmak için 3 gün uğraşırmıyım bee pöh " mü dediniz yani ? Gül gül öldüm ya.

Ya en basitinden bir npcyi player gibi koşturamıyorsunuz.İlk önce onu yapıp gelin ondan sonra bot du yapay zekaydı deyin.

Bu konu Michaell tarafından düzenlendi(2009-04-27 03:47, 15 yıl önce)
@Michaell
Belirli bir alan içerisinde bunu yapmak mümkündür. Counter-Strike oyununda botlar waypointler üzerinde hedefine doğru gidip gördüğünü vur ama dostunsa vurma mantığında çalışıyorlar. Eğer bütün oyuncunun yaptıklarını record edersen ve bunu türkiye çapında 5-6 sunucuda yaparsan normal bir oyuncudan daha kaliteli bir yapay zekaya sahip olursun. mesela ; innox büyüsüne herkez bir karşılık vermişdir. bizde bu karşılık değerlerini bi veritabanında tutalım. Botumuz actiona çıkmadan önce bu değerlere baksın en çok uus jux büyüsü ile karşılık verildiğini anlar. ama kriterleri uygunsa işlemi gerçekleştirir. Karşı tarafın canına bakarak hangi büyü ile saldırabileceğini görür. Aslında yapay zeka basit. neden basit ? çünki bunu çözdüler , bu iş nedir herkez biliyor. Bir kaç döküman okuyarak yapay zekanın ne anlama geldiğini asıl senin öğrenmen gerek michaell bu ne okadar basit ne dediğin kadar zor
Hocam o söylediğin bot senin yapay zeka falan değil.Arasındaki farkı anlayın bir kere.Bot yapılabilir ( Kısmen )

Yapay zekayı sphereyi falan geç daha yapan yok ? Var mı ben mi 100 sene geri de kalmışım anlamadım.Yapay zeka dediğiniz şeyin playerdan farkı olmaması kendi karar verebilmesi düşünebilmesi gerekmiyor mu ? Adı üstünde yapay zeka diyoruz.Sphereyi bırakın yahu bunu daha yapan bilm adamı falan yok.O yüzden şuna yapay zeka demekten bi vazgeçin.Bot deyin, akıllı npc deyin başka birşey deyin.

Bot yapılabilir.Klasik oyuncu özellikleri eklenir.Kısmende olsa bir oyuncuya benzetirsin.Ama oyuncuya bak bu player diye yutturaracak seviyede birşey başarabileceğini sanmıyorum.Bot yazarsın, kısmen akıllı.Playera da dersin ki bak bunlar bizim akıllı npclerimiz.Çok güzel bir şekilde geliştirilede bilir.Çok hoş da olur.Benimn itiraz ettiğim şeyleri kavrayamadınız.

Yapay zeka spherede imkansız.
Bot kısmen yapılabilir.
Bot yapmak öyle 3 5 gün değil en az 2 - 3 ay sürecek birşey.Ha tabi siz sabah 8 gece 5 çalışacaksanız orasını bilemem.Ki kimse böyle birşey yapmayacağı için günde max 6 - 7 saat bu işle uğraşacağı için bu iş 2.5 3 aydan önce bitmez.

Tekrar rica ediyorum şuna yapay zeka deyip deyip durmayın.Bilme hakaret ediyorsunuz burda resmen.
Yapay zekadan kastın öğrenmekse yapılabilir. Yapıldıda. Meslea örnek bir chat yapay zekası

https://www.pandorabots.com/pandora/talk?botid=f5d922d97e345aa1

Bu yapay zeka örnek chat konuşmaları toplanıp yaratılmıştır. Bir çok bilim kurgu filiminde gördüğümüz sibernetik sinir ağları : https://tr.wikipedia.org/wiki/Yapay_Sinir_Ağları

Normal insan beyni aslında sadece bir harddisktir. harddisk üzerindeki manyetikler gibi birimleri vardır. işi gören aslında sadece sinir ağları ve iradedir. Yapay zekada irade ise toplanan örneklerden çıkar. Mesela ; 10000 tane veri girersen okadar zeki olur. Hiç bir veri girmezsen bilgisiz bir insan gibi olur.
Mantık yapabilirmisin ? Yada yapabilen var mı ? Burada geliştirilebilir zekadan bahsediyoruz.Bu zamana kadar bu yapılabilmiş olsaydı şimdi sokaklarda gezen robotlarımız olurdu.Herneyse konumuz yapay zeka değil.Spherede bot ne kadar geliştirilebilir bunu tartışabiliriz.
Tamamda dedigim gibi mantık yapılabiliyor. sen ona öğretiyorsun 1000 tane entry giriyorsun o aralarından olasılıkları hesaplayıp birtanesini seçiyor
Kendi kendini geliştirebiliyor mu ? Şu filmlerde izlediğimiz robotlar o kadar zeki haldeler ki dünyayı ele geçirmeye kalkıyor muhabbettine geldik mi biz ? Yapay zeka odur işte.
Michaell : Hocam o söylediğin bot senin yapay zeka falan değil.Arasındaki farkı anlayın bir kere.Bot yapılabilir ( Kısmen )

Yapay zekayı sphereyi falan geç daha yapan yok ? Var mı ben mi 100 sene geri de kalmışım anlamadım.Yapay zeka dediğiniz şeyin playerdan farkı olmaması kendi karar verebilmesi düşünebilmesi gerekmiyor mu ? Adı üstünde yapay zeka diyoruz.Sphereyi bırakın yahu bunu daha yapan bilm adamı falan yok.O yüzden şuna yapay zeka demekten bi vazgeçin.Bot deyin, akıllı npc deyin başka birşey deyin.

Bot yapılabilir.Klasik oyuncu özellikleri eklenir.Kısmende olsa bir oyuncuya benzetirsin.Ama oyuncuya bak bu player diye yutturaracak seviyede birşey başarabileceğini sanmıyorum.Bot yazarsın, kısmen akıllı.Playera da dersin ki bak bunlar bizim akıllı npclerimiz.Çok güzel bir şekilde geliştirilede bilir.Çok hoş da olur.Benimn itiraz ettiğim şeyleri kavrayamadınız.

Bot kısmen yapılabilir.
Bot yapmak öyle 3 5 gün değil en az 2 - 3 ay sürecek birşey.Ha tabi siz sabah 8 gece 5 çalışacaksanız orasını bilemem.Ki kimse böyle birşey yapmayacağı için günde max 6 - 7 saat bu işle uğraşacağı için bu iş 2.5 3 aydan önce bitmez.

Tekrar rica ediyorum şuna yapay zeka deyip deyip durmayın.Bilme hakaret ediyorsunuz burda resmen.

Şu anda oynayan oyuncular çok mu zeki ? In nox atan bot yapsak playerlerden zeki bir yapay zekaya sahip olur.
Abarttın.
Xantier :
Michaell : Hocam o söylediğin bot senin yapay zeka falan değil.Arasındaki farkı anlayın bir kere.Bot yapılabilir ( Kısmen )

Bot kısmen yapılabilir.

Şu anda oynayan oyuncular çok mu zeki ? In nox atan bot yapsak playerlerden zeki bir yapay zekaya sahip olur.

Abicim tabii ki oyuncudan zeki olacak.Sonuçta sen makina yapıyorsun ve hata payı olmayacak bir sistem yapıyorsun.E bi zahmet oyuncudan zeki olsun.Sphere senden de benden de zeki değil mi ? Ha siz oyuncuyla aynı olacak bahanesinin altına sığınıp saçma sapan bir npc yapalım diyorsanız keyfniz bilir.
O zaman bir film sahnesinden alıntı yapalım da tatlıya bağlansın.

Makinalar kusursuz olamaz , çünkü ancak insanlar hissedebilir asdfgh.
Hangi filmdenmiş o :D
Terminatör?:D
Matrix II diye hatırlıyorum ama... :D
yazılır da kasar yahu. tüm map için değil de sadece bir alan için yazılabilir mesela. bot o alanda takılır. tüm mape waypoint çizmek çok zahmetli kaçar.

bir de tüm durumları hesaplamak gerekli tabi ki. ona göre algoritmalar hesaplanmalı. diyelim ki player gz içinde, bot gz dışında. earthquake attı player. bot gördü ama müdehale edemiyor adam duvarın arkasında olduğu için, cast time süresince kaçacak. gibi. yürürken, koşarken önünde field olup olmadığını kontrol ettirmek gerekecek. bir ton olay var mageler için. warriorlar için ise işler biraz daha basit. vur kaç.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.