1-Çünkü Paranıza Yazık!
(benim param çok bana para batıyo harcamam lazım derseniz gidin hayırlı bişey yapın sebap işleyin)

2-Çünkü Zamanınıza Yazık!
(benim zamanım çok bana zaman batıyo derseniz gidin işinize yarıcak şeyler öğrenin web tasarım program grafik vb)

3-Çünkü Pskolojinize Yazık!

4-Çünkü Emeğinize Yazık!
(ben emek vermedim banane diyosanız size yazık)

5-Çünkü Gereksiz bi iş!

6-Çünkü Okuyosanız derslerinizden geri kalırsınız sonra sınıftada kalırsınız

7-Çünkü Elini sallasan 50 tane sunucuya vurcak duruma geldi player'lar dağılmış durumda 100 tane player olan 1-2 sunucu belki var.

8-Çünkü 3 gün sonra kapatma şansınız %80
(mecazi anlamda 3 gün sonuçta 1 aylık parasını vermiş olursunu 30 gün sonrada kapanabilir)

9-Çünkü Hakkatten gereksiz bi iş!

10- Bunların üstüne hala açarsanız 3 gün sonra sponsor bulupta hacklenirseniz yada basit hostingler tarafından dolandırılıpta yada scriptleriniz çalınınca yada player gelmeyince buraya gelip yazmayın.
E hadi yazdınız sonra afedersiniz bizde gerile gerile bi tarafımızla güleriz herhalde.

Hadi kolay gelsin.
xD
Silindi
Expert
14.3
Tamamen Zevk işi sunucu Acmak ama zevk icin insanlarin emekleriyle oynayanlar var ..
Silindi
Expert
14.3
:p
:yes Helal valla çok iyi anlatmışsın Anemon
Valla Anlatmaya çalıştımda Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az demişler.
bişi dicem .. sanane? gereksz bi topic olmş

saygılar.
efeabi : bişi dicem .. sanane? gereksz bi topic olmş

saygılar.

Anemon sadece fikirlerini sunmuş. Artık kalkıp açarsan diyecek bir şey yok tabiki hâşa :)
1-Çünkü Paranıza Yazık!
// Haklısınız Ama Bazı Şeyler Parayla Alınamaz, Özellikle Sevdiğiniz Oyuna ve Alana Emek Vermenin Keyfi =)

2-Çünkü Zamanınıza Yazık!
// 1. Cevap Geçerli...

3-Çünkü Pskolojinize Yazık!
// 1. Cevap Geçerli...

4-Çünkü Emeğinize Yazık!
// Hiçbir Zaman Emek Boşa Gitmez, Bu Güne Kadar Birçok Sunucuyla Çalıştım, Emeklerimin Karşılığında Ortaya Çıkanı İzlemek, Gözlemlemek ve Sonuçlarını Yaşamaktan Her Zaman Keyif Aldım. Yaşadığım Deneyimler Ortaya Koyduğum Tüm Emeğe Deydi Diye Düşünüyorum =)

5-Çünkü Gereksiz bi iş!
// Temelde Gereksiz Fakat Bu Oyunu Hala İlk Günki Kadar Seven ve Bu Oyuna Yıllarını Veren Bizler ve Bizim Gibi Düşünen Oyuncuların Bu Oyunu Oynayabilecekleri Bir Yer Olması Lazım...

6-Çünkü Okuyosanız derslerinizden geri kalırsınız sonra sınıftada kalırsınız
// Okudum,Hala da Okuyorum, Hala da Kalıyorum Evet.

7-Çünkü Elini sallasan 50 tane sunucuya vurcak duruma geldi player'lar dağılmış durumda 100 tane player olan 1-2 sunucu belki var.
// Bu Konuda Haklısınız Ama 200 Tane Apaçi Oyuncum Olacağına, Koyun Çobanı Olacağıma 50 Tane Düzgün Oyuncuyu Yönetmeyi Tercih Ediyorum =)

8-Çünkü 3 gün sonra kapatma şansınız %80
// 2006-2008, 2012'ye Kadar da Yolu Var, Belki Arada Herşeyin Suyu Çıkarsa Yada Yeni Bir Ek Paket Gelirse Wipe Gelebilir, Onun Haricinde Daha 3-4 Yıl Garanti =)

9-Çünkü Hakkatten gereksiz bi iş!
// Bence Çok Yanlış Bir Düşünce, Birçok Gereksiz İnsan Var Ama Bu İşe Gerçekten Emek Verenler de Var...

Yinede Temelde Size Katılıyorum, Onca Sunucu Açılacağına Gerçek Projelere Yatırım Yapılsa Türkiyede UO Çok Daha Güzel Bir Noktada Olurdu, Bu Oyunun Mentalitesini Kavrayamamış Oyuncular da Knight Online Oynamaya Devam Ederdi.

Sevgiler, Saygılar;
Kayıp Diyarlar'dan Plato
bazen emeklerinin karşılıklarını , çalınarak da görebilirsin..
Yaşamadım mı Sanıyorsun?
Kaç Servera Script Verdim, Kaç Kendine Coder Diyen Yapamadığı Noktada Kendi Yapmış Gibi Beni Devreye Soktu, Ama Ben Rahatsız Olmadım ki; Neden Olayım. Hiçbirşey Kaybetmiyorum. OOP'ye Java İle Başladım C# Benim İçin Zaten Bir Hobiydi, Microsoftu Sevmesem de, Gerek Asp Gerek .Net Hiçbir Dil Kullanmak İstemesem de Şartlar Kullanmamı Gerektiriyor Birçok Durumda ve C#da Öğrenmem Gereken Dillerden Biri Tabiatıyla. Kod Yazmayı, Kodlarla Uğraşmayı Seviyorum Açıkçası =)
plato : Yaşamadım mı Sanıyorsun?
Kaç Servera Script Verdim, Kaç Kendine Coder Diyen Yapamadığı Noktada Kendi Yapmış Gibi Beni Devreye Soktu, Ama Ben Rahatsız Olmadım ki; Neden Olayım. Hiçbirşey Kaybetmiyorum. OOP'ye Java İle Başladım C# Benim İçin Zaten Bir Hobiydi, Microsoftu Sevmesem de, Gerek Asp Gerek .Net Hiçbir Dil Kullanmak İstemesem de Şartlar Kullanmamı Gerektiriyor Birçok Durumda ve C#da Öğrenmem Gereken Dillerden Biri Tabiatıyla. Kod Yazmayı, Kodlarla Uğraşmayı Seviyorum Açıkçası =)

Sen emeklerinin çalınmasından hoşlanıyorsan hoşlanmayanda çıkabilir ;)
Emin Ol Ben Hoşlanmıyorum, Sadece Yaşadım ve Atlattım =)
Eskiden ezilen playerlar şimdi server açarak başkalarını ezmek amacıylada açıyor olabilir

Kendinelerini tatmin etmek için açanlar olabilir.

Gerçektende işi bilen ve parası olan gerçekten profesyonel kişiler açıyor olabilir.

Adam zaten işi bilmiyor ve server açıyorsa adama yazık demektir.

@Anemon
+99999999
=)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.