Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

Biraz araştırma yaptımda aynı runuo benziyor kodlamaları biraz zor gibime geldi :)
Master
59.2997
pyramid : hosgeldin yaz mevsimi :)

Adam en azından yazları sunucu açıp connectorle vs uğraşmıyor. Bir hedef koymuş kendine yardımcı olabilecek birilerini arıyor. Uğraştığı şey de öyle eften püften bir şey olsa neyse. Kendini geliştirmenin çok güzel bir yolunu bulmuş. Aklınca laf soktuğunu sanmışsın adama.
Slothere :
pyramid : hosgeldin yaz mevsimi :)

Adam en azından yazları sunucu açıp connectorle vs uğraşmıyor. Bir hedef koymuş kendine yardımcı olabilecek birilerini arıyor. Uğraştığı şey de öyle eften püften bir şey olsa neyse. Kendini geliştirmenin çok güzel bir yolunu bulmuş. Aklınca laf soktuğunu sanmışsın adama.

:yes
@slothere o zaman aradiginizi bulmaniz dilegiyle :)
Bende ara ara C++ üzerinde küçük programcıklar hazırlıyorum. Fakat böyle bir iş için biraz daha tecrübe gerekli sanırım. Bende kendimi geliştirmek isterdim böyle bir konuda.Özellikle .NET'e bulaşmak istemediğim gibi açık kaynak kodlu işletim sistemleri ve kodlama dillerine olan bağlılığımdan dolayı.. Ah neyse. Başarılar diliyorum Xantier. Umarım böyle bir şey olurda Türkiye'de bu sefer ilk denilecek bir UO zevki yaşarız :)
Xantier : abi server hazırlamıyoruz ki emu geliştirmeye çalışacaz işte. yani tercih edilsin edilmesin.

şu cümleyi okuyup hala laf sokmaya çalışanları anlamak güç. adam diyor ki stabil bir emulator oluşturalım, isteyen alıp kullanıp sunucu açsın. bunun üzerine çoluk çocuğa connector satıp para kazanmaya çalışan, onu da başaramayan adamlar gelip laf sokmaya çalışıyor.
pyramid : @slothere o zaman aradiginizi bulmaniz dilegiyle :)

Yazık, irade ve azimli insanların hevesini kırmaktan başka yapıtığınız birşey yok sadece iyi olarak yaptığınız şey burada da yaptığınız gibi TERBİYESİZLİK !
zamanla ne demek istediğimi anlarsınız :) kolay gelsin... çalışmanızda başarılar
abi ahah ne bu bok atma hırsı sanki emu alıp kendiminmiş gibi kullanıp bunu 100 dolara satacam alayınızı kesecem falan diyorum. gelin, community oluşturalım bir şeyler geliştirelim diyorum. adam gibi bir şey olsun olmasın, deneyelim, bir sonuca varalım oluyor mu olmuyor mu diyelim. niye bu kadar karıştırıyonuz ki bu işi yani
bende yanlış bişey demiyorum dime :) aradığınızı bulmanız dileğiyle.
Adept
4.3
Sasanlar var diye söylüyorum: Burada degisik emülatorler üzerinde calisan, calismis olan birkac kisi var. Ister piyasadaki bilinenler olsun, ister sunucular icin özel gelistirilenler olsun. Kücümsemeye veya benzeri gereksiz davranislarin yeri burasi degil. Kendi dar ufkunuzu baskasininkiyle karistirmayin. Yurtdisinda olusan emülator projelerinin nasil olustugunu zannediyorsunuz? O Clientleri kirip da kullanima hazir eden adamlar kimdi? Mul dosyalarinin yapisini cözüp de onlarin degistirilmesi icin program yazan adamlar kimdi?

Hepsi bu tarz olusumlardan cikma. Yurtdisindakilerin bizden bircok konuda ileri oldugunu tartismamiza gerek yok, belki zeka olarak degil ama disiplin ve organisazyon acisindan bizden ilerdeler, ancak bu demek degildir ki bizimkiler yapamaz. Artik bu saatten sonra yeterince katilimci bulunabilir mi bilmiyorum ancak bu basligin burada ortaya cikmasi bile saygiyi gerektirir. Keske bu tarz bir proje birkac sene önce aklimiza gelseydi veya gerek duysaydik.
Neophyte
-1.7
@pyramid dime nedir?

Programlamaya olan ilgimden dolayı bütün programlama dillerini öğrenmeyi planlıyorum ancak c++ a daha hiç elimi sürmüş değilim. Biraz bilgi sahibi olup projeye dahil olmak isterim açıkçası. İlla ki biri daha hiçbir şey bilmeden böyle büyük bir şeye karışma diyebilir, küçük şeylerden sıkılıyorum 2+2=4 yazdırsam ne olur yazdırmasam ne olur.
öğrenme yolu zaten bir şeyleri kurcalamak. sphere scriptinge de birçoğunuz öyle başlamışınızdır, olan itemleri editleyerek ne bileyim onu bunu boyayarak girişiyorsun zamanla acaba bunu nası yaparım deyip googlea başvura vura öğreniliyor. benim c++ eksiğim azımsanmayacak derecede. ama muhtemelen takıldıkça stackoverflow.com tarzı yerlere başvuracam.
cani :küçük şeylerden sıkılıyorum 2+2=4 yazdırsam ne olur yazdırmasam ne olur.

İşte bende tam ordayım dostum. Artık MVC++ 2010 kullanıyorum Youtube'da bazı ingilizce anlatımlar var bakmanı öneririm.

Eğer projeye başlamak için temel C++ bilgisi olan kişiler dahil edilebiliyorsa bende katılmak isterim açıkçası.
cani : @pyramid dime nedir?

Programlamaya olan ilgimden dolayı bütün programlama dillerini öğrenmeyi planlıyorum ancak c++ a daha hiç elimi sürmüş değilim. Biraz bilgi sahibi olup projeye dahil olmak isterim açıkçası. İlla ki biri daha hiçbir şey bilmeden böyle büyük bir şeye karışma diyebilir, küçük şeylerden sıkılıyorum 2+2=4 yazdırsam ne olur yazdırmasam ne olur.

kusra bkamayın ama emulator yazmak hello world yazdırmaya benzemez. madem birşeyler yapma çabasındasınız. hanginiz socketler, algoritmalar exe yapıları debug hakkında ileri düzey bilgiye sahipsiniz? projenin açık kaynak kodu olması, hadi gelin hemen geliştirelim demeye benzemez. kendini geliştirmek güzeldir ama bu proje kendini geliştirmek isteyenler için fazladır. önce temel yapılara sahip olmanız gerekli ki sonradan kolları sıvayıp bir şeyler yapmaya çalışmalısınız. yeterince temeli olmayan birine windowsun kaynak kodlarını versen ne işe yarar? ben burda bilgi ve tecrübemle konuşuyorum. yıllardır ekmek yediğim bu sektörde çıkacak sorunlardan kafayı yemeyin diye diyorum. dediğim gibi emulator yazmak hello world yazdırmaya benzemez.

gelelim neran'ın yazdıklarına.

yurtdışındaki insanlar zeki değil sadece belli seviyede olan gönüllü kişiler müsait zamanlarında projeyi geliştirirler. türkiyede de böyle bir potansiyel oluşturmak için bu konularda bilgili kişilere ihtiyaç vardır. bilmem anlatabildimmi. uğraşıcaklara şimdiden kolay gelsin

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.