Kardeşim daha kendi sitenden haberin yok.Dün girdiğimde hacklendiğini gördüm.Resmi buraya yüklenmeyecek kadar kötü çünkü ama yinede bakmak isteyenler

https://i.hizliresim.com/1Nm8NN.jpg
zipp0 : Kardeşim daha kendi sitenden haberin yok.Dün girdiğimde hacklendiğini gördüm.Resmi buraya yüklenmeyecek kadar kötü çünkü ama yinede bakmak isteyenler

https://i.hizliresim.com/1Nm8NN.jpg
Pkk'lı ermeni tohumları bir açık bulmuş sızmış diye bize gelip geçmiş olsun diyeceğine Pkk'ları savunurcasına bir yorum atmışsın.Bu senin hangi tarafı savunduğunu veya tohumu olduğunu gösterir.Haberimiz olmasa site 5 dakika içerisinde eski haline dönmezdi.Bu sana son mesajım olsun.Pkk'nın yaptığı işi savunur gibi yorum atan ve destekleyen insanlarla işimiz olmaz.Bu yaşanan sorun herkesin başına gelebilir ve wordpress açıklarından dolayı yaşanmış bi olaydır kısa süredede farkındaysan atlatılmıştır.Lakin burada üzülmesi gerekilen bir mevzu varken sana bi mendil verelim halay çek istersen kardeş.Olayda hacker olarak bahsi geçen gerillada savunduğuna göre sen veya tanıdığın birisi olabilir.İki mesajın var daha ve sağa sola salça derdinde olmaya calısan birisin.ötesi yok...
Vizyon sahibi bir sunucu değilsiniz bunu açıkca görebiliyorum çok fazla bu tarz konuların içerisine girmekte istemiyorum ama siz sunucunuzda ki sistemde dilencilik yeteneğini kasmış oyuncuya " 50 kuruş ver tırrek " " Döner ısmarla be abim" "Yakışıklı abim 3-5 at bişiler önüme" diye saçma sapan diyaloglar yazıp bunu birde olmuş bu yürür diye sunucuda aktif etmişsiniz. Orta çağ britanyasında bir dilencinin döner istemesi 50 kuruş ver demesi gerçekten çok akla yatkın bir deneyim oldu benim için. Yüzüklerin efendisi tadında yazılmış diyaloglar beklemiyorum tabii ki ama biraz kendinizi geliştirin artık.

Bu konu Marlock tarafından düzenlendi(2016-08-09 20:48, 7 yıl önce)
Nedion lan değişik :D
Bu adamların sunucusu Role play değil veya bir hikayesi yok sistemleri neşelendirmek için birşeyler yazmışlar.Noldu kıskandın yada bi türlü patlatamadınız diye simdide mental saldırımı yapıonuz adama :D

Gidin biyerde bi işe yarayın bi güzel iş becerin artık insanlara havlamaktan vazgeçin :asik2
Marlock : Vizyon sahibi bir sunucu değilsiniz bunu açıkca görebiliyorum çok fazla bu tarz konuların içerisine girmekte istemiyorum ama siz sunucunuzda ki sistemde dilencilik yeteneğini kasmış oyuncuya " 50 kuruş ver tırrek " " Döner ısmarla be abim" "Yakışıklı abim 3-5 at bişiler önüme" diye saçma sapan diyaloglar yazıp bunu birde olmuş bu yürür diye sunucuda aktif etmişsiniz. Orta çağ britanyasında bir dilencinin döner istemesi 50 kuruş ver demesi gerçekten çok akla yatkın bir deneyim oldu benim için. Yüzüklerin efendisi tadında yazılmış diyaloglar beklemiyorum tabii ki ama biraz kendinizi geliştirin artık.
Server'a girdiniz onca sistemde bug bulamadınız, dilenci karakterinin yazdığı yazılara mı takıldınız?Olay böyle olunca insanın için bir şüphe düşüyor.Sonuçta bir yorum yapmış,emek harcamışsınız.
Teşekkürler...
Norn :
Marlock : Vizyon sahibi bir sunucu değilsiniz bunu açıkca görebiliyorum çok fazla bu tarz konuların içerisine girmekte istemiyorum ama siz sunucunuzda ki sistemde dilencilik yeteneğini kasmış oyuncuya " 50 kuruş ver tırrek " " Döner ısmarla be abim" "Yakışıklı abim 3-5 at bişiler önüme" diye saçma sapan diyaloglar yazıp bunu birde olmuş bu yürür diye sunucuda aktif etmişsiniz. Orta çağ britanyasında bir dilencinin döner istemesi 50 kuruş ver demesi gerçekten çok akla yatkın bir deneyim oldu benim için. Yüzüklerin efendisi tadında yazılmış diyaloglar beklemiyorum tabii ki ama biraz kendinizi geliştirin artık.
Server'a girdiniz onca sistemde bug bulamadınız, dilenci karakterinin yazdığı yazılara mı takıldınız?Olay böyle olunca insanın için bir şüphe düşüyor.Sonuçta bir yorum yapmış,emek harcamışsınız.
Teşekkürler...

Açık söylemek gerekirse onca sisteminizi falan deneme zahmetinde bulunmadım zaten ortaya koyduğunuz sunucu sistemi ve içeriği ne kadar amatör bir iş yaptığınızı ortaya koyuyor, forumlarda begging aktif görünce bir göz atmak istedim ve bunu görüp oyundan çıktım hepsi bu.

Nefrelius : Nedion lan değişik :D
Bu adamların sunucusu Role play değil veya bir hikayesi yok sistemleri neşelendirmek için birşeyler yazmışlar.Noldu kıskandın yada bi türlü patlatamadınız diye simdide mental saldırımı yapıonuz adama :D

Gidin biyerde bi işe yarayın bi güzel iş becerin artık insanlara havlamaktan vazgeçin :asik2

Ultima Online kendisi MMORPG bir oyun olduğu için sunucunun yazmış olduğu herhangi bir hikaye olmasa dahi bulunduğu atmosferin getirdiği bir oyun mantığı, diyalog mantığı var. Anladığım kadarıyla gerçek Ultima Online oyununu hiç bir zaman oynamadığın için bu durum sana oldukça uzak.
Ben bu foruma daha dün üye olmadım buradaki insanlarda gayet iyi biliyor ki kimsenin emeğine saldıracak kadar karaktersiz bir insan değilim.
Beğenen arkadaşlar oynayabilir,amatör bulan arkadaşlar altarnetif sunucuları kullanacaktır.Bu düzen senelerdir böyle ilerlemektedir.Biz her yönden sunucumuzun yer aldığı makinaya güveniyoruz.Makinamızın parasını da aydan aya tıkır tıkır ödüyoruz.Parasal olarak ve sunucu olarak hiç bir sorunumuz bulunmadığı içinde sunucumuzu senelerce açık tutucaz.Beğenen arkadaşlar bizleri tercih ederken,beğenmeyen arkadaşlar alternatif sunucuları tercih edecektir.Olayın özü budur.Uzatmaya gerek olmadığını düşünüyorum.
Saygılarımla...
Marlock yapıcı bir eleştiri yapmış. Dikkate alınmasını gerektiğini düşünüyorum. Yazan kişinin kimliğini bir kenara koyup içeriğe bakmak gerekir. Çünkü başarı yapıcı eleştirilerin gözden geçirilmesi ile gelir.
Benim bu konuda gösterdiğim tepki şu yöndedir.Yoksa bir dilenci class'ının iki kelimesini değişmek zor değil.Açık açık must,shire,mare satan yerlerde bu olaylar normal karşılanırken,dilenci karakterin söylediği döner ekmek ısmarla bari kelimesinin göze batması :) Günümüzdeki Ultima Online anlayışının eskiyle uzaktan yakından alakası yok.Ben oynayan oyuncularıma verdiğim sözlerimi tutuyorum ve tutmaya da devam edicem.Vicdanım ve kafam çok rahat.Hepinizi seviyore <3 :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.