Patladık lan gene :D

Bu konu zett tarafından düzenlendi(2010-08-13 00:05, 13 yıl önce)
site online 77'yken kapanması aslında az kalsın bir efsane olacağını anlatıyor bize
Serverda 60 üstü forumda üye beklerken ve bana Wish uo gibi rekor kıracak bir server olacağına inanıyordum.

Ama tek farkları biri açılır açılmaz kapandi , esenyel ise açılmadan ...
Eğer sorumsuzluk varsa ve ileride devamlılığı engelleyecek bir problem önceden sezilip projeden vazgeçildiyse yerinde bir karar olmuş, hak vermek gerekir. Siz emek verdikten sonra kapanmış da olabilirdi.
ilerde olmadan şimdiden kapanması iyi oldu bence
Master
59.2997
Gerekli bilgilendirmeler;

https://www.uo-esenyel.net/
Çok kötü g.t oldum şu an şaşkınlık içerisindeyim ne diyim yazık oldu...
Bence iyi de oldu , boşa kasıp zaman geçireceğimize yakın zamanda yetkilielerin daha en başındayken neler yapabileceğini görmek daha güzel.
packin paylasilmasi, herkesin de bilebilecegi gibi kotu oldu.
Sen bi ise kadroyla basliyosan bi iside kadroyla bitirirsin sunucuya darbeyi vuran sendin egolarin diyicem.

Forumda ayrilik mesaj'in 1. darbe
Neranla aranizda gecen konusmayi acik secik yansitman resimler dahil 2.darbe
3. darbede bu hatayi tek bir kisiye Neran'a acik olarak yuklemen

Sunucu acilmis acilmamis önemli degil ama senin bu sekilde kadrona ihanet etmen Neran'in ayibindan daha buyuk.

Konuyla ilgili pek bilgim olmadigi icin detaylara girmiyorum gecmis olsun herkeze
Bir anlık gazla başlanan bir big project daha. El Clasico.
Esenyel kadrosunda en fazla çalışan kişi Slothere dir.Sabah 9 da işbaşı yaptığım zamanlar bile uyanık olduğunu bilirim kod yazıp fix yapmak için.Sunucuda minimum sürede maksimum iş yapıldı fakat son günlerde Neran ın yaptığı ayıp sabrımızı tamamen taşırdı ve sunucu açılmadan böyle bir karar aldık.Kendi adımıza alınabilecek en doğru karar olduğunu düşündüğümüz şeyi yaptık.

El Clasico Part 2 Sercancııım
Artık nebulanın scriptlerinin paylaşılması türk ultimasının sonunu getirdi denmiycek en azından ona sevindim. Yeni bir çöküş nedenimiz var. Çok yanlış bir karar.
Slothere'yi çok tanımasamda doğru bi karar almasına yardımcı olmuş fakat sunucu dosyalarını keşke paylaşmasaydı şimdi 350 tane esenyel görmeyelim.
Scriptleri inceledim ancak o kadar ahım şahım bir kodlama yok, bir çok sistem yeniden yazılmış ancak uo-esenyel projesinin scriplerinde tamamen bir framework havası olacağını düşünüyordum. Scriptler eski düzen aşşağıya doğru yazılmış. Bir çok yerde fonksyonlar kullanılmış ancak bu fonksyonları biraz daha sistemi rahatlatıcak şekilde yapabilirdiniz..

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.