zett :
Ultio : Scriptleri inceledim ancak o kadar ahım şahım bir kodlama yok, bir çok sistem yeniden yazılmış ancak uo-esenyel projesinin scriplerinde tamamen bir framework havası olacağını düşünüyordum. Scriptler eski düzen aşşağıya doğru yazılmış. Bir çok yerde fonksyonlar kullanılmış ancak bu fonksyonları biraz daha sistemi rahatlatıcak şekilde yapabilirdiniz..

sana yorum yap diyen oldumu lan

Yorum yapmayacaksam forumda işim ne? FORUM NEDEN VAR İLK ÖNCE ONU ÖĞREN SONRA BANA KAFA TUT!
Yazık oldu.Herşeyde bir hayır vardır diyorum =).
Bişi sorucam savadivle neran aynı kişimi
Silindi
Members
0
evet aynı kişiler
neyse yinede kendi emeğinize yazık olsada diğer oynayacak arkadaslarınkine yazık olmamış. en mantıklısını yapmışsınız ana kadroda bir çürük elma olduğunda dahi (Neran için söylemiyorum) bu işler yürümüyor maalesef. yani zorlamanın manası yok olmayacaksa yol yakınken kapatalım diyeceksin. ben tahmin etmiştim açıkçası böyle şeyler olacağını. hayırlısı olsun bakalım.
Nexima doğru söylüyorsun hocamda biz oyuna başlasaydık daha kötü olabilirdi tamam kabul ama bizi 1.5 ay beklettiler gine kötüyüz :)

ama zararın neresinden dönersek kârdır..
Ultio :
zett :
Ultio : Scriptleri inceledim ancak o kadar ahım şahım bir kodlama yok, bir çok sistem yeniden yazılmış ancak uo-esenyel projesinin scriplerinde tamamen bir framework havası olacağını düşünüyordum. Scriptler eski düzen aşşağıya doğru yazılmış. Bir çok yerde fonksyonlar kullanılmış ancak bu fonksyonları biraz daha sistemi rahatlatıcak şekilde yapabilirdiniz..

sana yorum yap diyen oldumu lan

Yorum yapmayacaksam forumda işim ne? FORUM NEDEN VAR İLK ÖNCE ONU ÖĞREN SONRA BANA KAFA TUT!

Sen takma Ultio, güzel şeyler yazılmış bende inceledim, ama beklediğim biraz daha fazlasıydı. Bu şekilde çok sorun çıkarabilcek sistemler gözüme çarptı, dağıtılması kötü olmuş sonuçta bir emek. 6 kişi bi fırında çalışırsa fırında yangın çıkar diye bi söz var, tam da yeri sanırım. hayırlısı.
Tankerella Durkheim : Nexima doğru söylüyorsun hocamda biz oyuna başlasaydık daha kötü olabilirdi tamam kabul ama bizi 1.5 ay beklettiler gine kötüyüz :)

ama zararın neresinden dönersek kârdır..

neyse en azından kasmaya falan ugraşmamışsınız sağlık olsun :)
Master
59.2997
Yalnız bu akşam bir şeyi farkettim sunucuda herşeyi sıfırdan yazmanın tek faydası pack yayınlandığında sunucu açılışından daha çok hit kazandırmasıymış :p

131 defa indirilmiş pack. Deniz'in dedikleri doğru galiba; "akbabalar" bu zamanlarda ortaya çıkıyorlar (herkes üstüne alınmasın alınacaklar belli). Acaba açılsa sunucu bu kadar hit görecek miydi merak ediyorum..

@tukrok

Tüm sql kodları scriptlerin içinde bulunuyor, bu güne kadar yapılan hiç bir şeyi çıkartmadan direk olarak yayınladım.

@ultio

Bizim de başta amacımız oydu ama bir telaş içinde yetiştirmeye çalıştığımız için herşey yine eski düzene dönmeye başladı. Ayrıca sanırım yapılacaklar listesinin %60'lık bir kısmı tamamlanmıştı, tamamlananlar da packte bulunuyor. O %60'lık kısımda da sürekli temel niteliğinde standart kodlar bulunduğu için pek sistem yazılamadı şu ana kadar.

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2010-08-13 04:34, 13 yıl önce)
Slothere , seni hernekadar tanımazsamda saygı duyuyorum kişiliğine ama çok büyük bir hata yaptın, script pack'i yayınlamakla türkiyede veya türk uo sunucularında oynamak veya oynamaktan ziyade oynanılacak sunucu bulmak çok zordu , 2-3 sunucu var en fazla belki 1 tane vardır şuan oynanılabilitesi 0 olan okadar sunucu varki ben veya benim gibi oyuncular için script pack'i paylaştıktan önceki sunucu sayısı paylaştıktan sonrasına göre çok değişecek bu oran tavan yapacak U-S kullanıcıları veya Bu işe gönül vermiş kişiler bundan zaten muzdarip hergün görüyorsunuz sunucu açıcam 50 lira param var bayramda el öpmeye gittiğim evden vermişlerdi bende heves ettim sunucu açmak istiyorum diyenlerin ekmeğine yağ sürdünüz bugün ultima onlineyi bırakmam gerektiğini anladım çünki hiç bir kutsallığı bir çekiciliği kalmadı ümitler beslediğimiz bir proje başlamadan sonlandı tek ümidim şuan türkiyede 2 sunucunun oluşudur onlarda olmasa artık ne yaparız bilemiyorum , yazım hatalarım ve biraz geç saatte kendimi ifade edebilmem gerçekten güç hele kızgın ve sinirliyim virgul ve noktalama kullanmadım pek kusura bakmayın, iyi forumlar.
Su forumları yıllardır okurum yazmam ama bugun dayanamadım sanırım .

Şu ultıma onlıne meretını snn ınc. den berı oynuyorum benım ıcın ınanılmaz bı zevk bu tartısılmaz . Yanlız gordugum uzere Ultıma Onlıne ' nın sonu gelmıs farklı farklı ıtemler saçma sıstemler vs.

Tam su esenyel bı umut oldu dedık 1 aydır falan beklıyorum sanırım hergun forumlara 10-20 kere bakıyoduk yenıden bı ultıma hevesı baslamıstıki eklenen acıklamayı gorduk .

Şu fıkıre katılmıyorum Xxx kısı hevesımızı kırdı , xxx kısı calısmıyodu , xxx kısı yanlıs yaptı Slothere bu kadar uraştın çabaladın sıstemler ekledın forumlarda yazılanlara zamanında mudahale ettın bı sekılde guven kazandın bence bı acıklama yazıpta bı projeyı sonlandırmaman gerekıyodu mademkı bu oyunu bı sekılde sevıyoruz ve hergun kotuye gıttıgını ıfade edıyoruz bolesı ılgı goren bı projeyı ıptal etmen yerıne daha az kısıyle daha dogru adımlarla devam etmen daha dogru olmaz mıydı ? .Amaçlar ugruna yapılan herşeyde bırılerı yolumuza taş koyar veya ısımızı bozar bu her zaman boyle olanlardan sonra vazgeçme yolu yerıne bıraz daha emek vererek hedefe ulaşmak mantıklı gelmıyomu ?
Tankerella Durkheim : Slothere , seni hernekadar tanımazsamda saygı duyuyorum kişiliğine ama çok büyük bir hata yaptın, script pack'i yayınlamakla türkiyede veya türk uo sunucularında oynamak veya oynamaktan ziyade oynanılacak sunucu bulmak çok zordu , 2-3 sunucu var en fazla belki 1 tane vardır şuan oynanılabilitesi 0 olan okadar sunucu varki ben veya benim gibi oyuncular için script pack'i paylaştıktan önceki sunucu sayısı paylaştıktan sonrasına göre çok değişecek bu oran tavan yapacak U-S kullanıcıları veya Bu işe gönül vermiş kişiler bundan zaten muzdarip hergün görüyorsunuz sunucu açıcam 50 lira param var bayramda el öpmeye gittiğim evden vermişlerdi bende heves ettim sunucu açmak istiyorum diyenlerin ekmeğine yağ sürdünüz bugün ultima onlineyi bırakmam gerektiğini anladım çünki hiç bir kutsallığı bir çekiciliği kalmadı ümitler beslediğimiz bir proje başlamadan sonlandı tek ümidim şuan türkiyede 2 sunucunun oluşudur onlarda olmasa artık ne yaparız bilemiyorum , yazım hatalarım ve biraz geç saatte kendimi ifade edebilmem gerçekten güç hele kızgın ve sinirliyim virgul ve noktalama kullanmadım pek kusura bakmayın, iyi forumlar.

Yok daha neler.. Yapmayın arkadaşlar o kadar da değil.

Geliştiriciler bu gibi packleri Slothere gibi 1-2 ayda hazırlayabilir. Pack dönemi bence bitmiştir. Dönem kalite dönemi.
Üzücü bi durum oldu tabi. Ben de uzun bir aradan sonra player oynayacaktım hevesim kaçtı. En iyisi tekrar gaza geldiğim de parasını verip yabancı bi sunucuya falan başlamak sanırım. Türkiye'de bu işi en iyi yapabilecek kimsenin olmadığına kanaat getirdim sonunda. Sürekli bir yöneticide birşeyler eksik kalıyor malesef. Sphere bilgisi yüksek oluyor yöneticilik vasfı eksik oluyor vs. Üzülerek söylüyorum ki 10 11 yıllık Uo yaşantımda Türkiyede bu işi becerebilen tek yönetim Revolution yönetimidir. Harcanan paralara, verilen emeklere cidden yazık.
ah be gökberk hiç dinlemiyorsun sen beni :))

scriptleri indiren arkadaşlara tavsiyem, tek tek okusunlar. nerde ne yapmış hangi sorunu hangi yöntemle çözmüş. güzel analiz yapabilirlerse birgün şirinleri bile görebilirler o derece kaliteli scriptler. bu işi az ya da çok bilen birisi olarak söylemem gereken bunlar.

Bugüne kadar ben de birçok server açtım, kadrolar kurdum, insanlara birşeyler vermeye çalıştım. İnanın bu işe başlanırken güzel şeylerin uğrana başlanıyor, fakat herşey olduğu gibi her sunucununda bir ömrü var, kiminin 10yıl, kiminin 1 yıl, kiminin 1 ay. Gökberk en doğru olanı yaptı. Ekipde kopmalar başlarsa ve ekipde bu kopmaları tolere edip boşluğu dolduramayacağı bir yapılanma varsa zaten işler yürümez. Gökberk çok akıllı bir insan olduğu için bunu önceden anladı ve yapması gerekeni yaptı. Keşke packi dağıtmasaydı. Çok üzüldüm çünkü çok değerli bir pack bana göre. Ne kadar "script editör" varsa şimdi eviricek çeviricek al ben bunu yaptım ben kralım siz kimsiniz biz ustayız siz çıraksınız moduna giricek ona yanarım.

sözlerim bunlardır.
Geçmiş olsun hakkınızda hayırlısı.

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.