Sunucu Hakkında Genel Bilgiler

Websitesi: https://dot.gen.tr/
Kayıt: https://dot.gen.tr/forum/index.php?action=register
Forum: https://dot.gen.tr/forum
Connector: https://www.dot.gen.tr/dot_setup.rar
Facebook : https://www.facebook.com/dotultima
Twitter : https://twitter.com/dotultima
Speed Test: https://www.speedtest.net/result/2166093118.png

PH : Açık
Skillcap : 700.0


Runebook


8 sayfadır ve 128 rune alır. Recall scroll ile şarj edilebilir. 40.0 magery becerisi olanlar recall scroll'a ihtiyaç duymadan recall olabilirler.

Aile Kurulumu

Provisioner vendordan 575.000 altın karşılığı alınan aile kurulum belgesi ile aile kurabilirsiniz. Aile sisteminde aynı hesaptaki karakterleri aileye alma özelliği mevcuttur.

Hazine Sistemi

Kara, deniz ve sabit hazineler olarak 3'e ayrılmaktadır. Kara hazineleri npc'lerden, deniz hazineleri balık ağlarından düşer. Sabit kasalar dungeon'larda yer almakta ve periyodik olarak yenilenmektedir.

Ev & Gemi Yapımı

Shipwright vendordan alacağınız gemi planları ile gemi yapabilirsiniz. Plana çift tıklayarak gerekli malzemeleri görüntüleyebilir ve plana ekleyebilirsiniz.

Aynı şekilde architect vendorlardan alınan ev planları ile ev yapabilirsiniz. Arcitect vendorlar ev kurulumları aktif olduğunda dünya üzerine eklenecektir.

Detaylı istatistikler

En iyi guild oyuncuları, en azılı katiller, en çok oyuncu öldürenler, en zenginler, en iyi duellocular, en iyi tamerlar gibi istatistikler oyun içerisinden detaylı olarak takip edilebilir. İlk 15 oyuncu herkes tarafından görüntülenebilir. Bunun dışında tüm oyuncular kendi durumlarını ve sıralamadaki yerlerini takip edebilirler.

Silahlar & Poisoning

Silahlara zehir sürmek için gereken beceriler:

Lesser Poison: 20.0 armslore & 20.0 poisoning

Normal Poison: 40.0 armslore & 40.0 poisoning

Extremely Poison: 80.0 armslore & 80.0 poisoning

Deadly Poison: 100.0 armslore & 100.0 poisoning

2 el silahlara zehir sürülemez.

Magery becerisi olan karakterlerin zehir sürmesiyle ilgili bir kısıtlama yoktur.

Evaluating Intelligence & Inscription Bonusu

Tüm büyülerde evaluating intelligence ve inscription bonusu vardır. Bu beceriler ne kadar yüksekse karakterin yaptığı büyüler o kadar etkili olacaktır.

Magic Resistance

Maruz kalınan her türlü negatif büyünün etkisini düşürür (damage büyülerinin damage'sini düşürür, stat düşüren büyülerin etkisini azaltır vb.).

Meditation Bonusu

Saniyede dolan mana miktarı meditation becerisine göre belirlenir.

Anatomy & Tactics Bonusu

Tactics ve anatomy becerileri silahların vereceği hasarlar üzerinde doğrudan etki eder. Anatomy becerisi aynı zamanda bonusların meydana gelme ihtimalini ve bandajların iyileştirdiği miktarı artırır.

Eşyalar & Droplar

Sunucuda özel deri set olarak invul leather setler bulunmaktadır ve hazine kasalarından düşerler. Magical mage robe'ler de aynı şekilde kasalardan düşerler ancak düşme oranları çok düşüktür.

Rare bitki tohumları hazine kasalarından düşer.

+15 ve +12 drop'ları çok düşüktür, bu sayede +9 silahla gezen pek çok oyuncu görülebilir. +15'ler sadece balron'lardan çıkar. Balron sayısı kısıtlıdır ve respawn süreleri uzundur.

Maden çıkma yüzdeleri de eşya drop'lar gibi kısık durumdadır, herkesin blackrock setle gezmesi gibi durum oluşmayacaktır.

Dungeonfinder tarzı izole bir eşya kasma sistemi olmayacaktır.

Binekler

t2a üzeri binekler sunucuda yer almayacaktır. kirin, unicorn gibi t2a üzeri olup da nebula pack styla sunucularda yer alan binekler boyalı at olarak eklenecektir.

Binek spawn'ları sabittir ve süreleri deişken değildir, böylece kalabalık grupların bineklerin başına kamp kurarak ego tatmin etmesi amaçlanmaktadır.

Gain'ler

Combat skill'leri her deneyişte gelir. Crafting, taming, lockpicking, peacemaking, provocation, hırsızlık becerileri, hiding, stealth gibi beceriler genelde oyuncuların %10 olarak adlandırdığı seviye ve altındadır.

Britain Barracks içerisinde combat ve healing dummy'ler bulunmaktadır.

Sunucudaki Genel İyileştirmeler

Dungeon girişleri field'in yanısıra binek, kutu gibi şeylerle de kapatılamaz.

Ölü karakterler binekleri göremez. (spawn'larda ölü char bekletilmesine karşı önlem).

Ölü karakterler sabit hazine kasalarının içeriğini görüntüleyemez.

Evinizin onaylanması için staff beklemenize gerek yoktur. Evin etrafında 1 kare dönülebilmesi vb. gibi tüm etkenler otomatik olarak kontrol edilir. (Sphere Community Pack'de yer alan ev kontrolünden ibaret değildir)

Inscription ile yapılan scroll'lar otomatik olarak üst üste düşer, ek bir komut vb. yoktur.

Recall büyüsünü gemi anahtarına atarak gemiye gidebilirsiniz. Bu işlem için ek bir eşyaya gerek yoktur. Magery becerisi olmayan karakterler recall scroll'u anahtara target alarak gemiye gidebilir.

Npc'ler guardzone içerisinde diğer oyunculara saldıramaz, dolayısıyla npc'leria attack verdirerek crim olmadan oyuncu öldürmek gibi şeyler söz konusu değildir.

Taming staff yoktur, animal taming skill'ini kullanarak hayvanları ehlileştirebilirsiniz. Böylece çantada ekstra bir kalabalık olmaz.

.stat gibi bir komut yoktur, status bar'daki okları aşağı, yukarı kilit durumuna getirerek stat gain'i kontrol edebilirsiniz.

Not: Stones'in kapanması veya iki sunucu arasında karakter vb. aktarımı gibi durumlar söz konusu değildir, iki sunucu da yollarına birbirinden bağımsız olarak devam edecektir.

Not 2: Az mesajlı üyeliklerin konu açamaması sebebiyle, konu bir oyuncumuzun hesabı ile açılmıştır. Sunucu ile ilgili sorunuz varsa bu hesaba atılan mesajlara geri dönülmeyecektir.

Not 3: Yine tutmazsa seneye 3. sunucu olarak level sistemli sunucu açacağız.

Not 4: Edit yok bir de uzun soluklu (artık bu ne demekse).
Basarılar Dot , yagtığınız spamı nasıl engellerim.
Hakkını verdiğiniz için karşılığınıda görüyorsunuz uzun zaman açık kalacağını temenni ederek oynamaktan zevk aldığım sunucu başarılar dilerim.
Başarılar
BAŞARILAR UYE OLUYORUM COK JANJANLI ABARTILI Bİ SUNUCU DEĞİLDİR İNŞALLAH
başladık biz de 3-4 kişi de online 165 görünüyor brit bankda 5 kişi var köprü bomboş geri kalan 160 player nerde açıkcası diğer botlu 160 player dediğiniz sunuculardan kalabalıklık olarak bir fark göremedim
brit yoğunluğuyla oyuncu sayısı arasında herhangi bir korelasyon yok ki, adamlara britte takılın mı denecek
Brit sınırları içinde 40 kişi aktif şuan, sadece brit barracks'ta 15 kişi var zaten. gm topuk ortalama katılan sayısı 50, 12v12 etkinlikler 3dk içinde doluyor genelde vsvs.
Eski sadeliği hatırlattı bana burası, hoş bir yer.

Başlamak isteyen olursa da her türlü yardımı da yaparım.

Senior Merciless
Bu serverada bot var iması yapıldı ya helal olsun...
Oyunda adam gibi zaman geçiren biri bot olmadığına kendi kendine ikna olur. Ben hiç ummadığım yerlerde başka oyuncularla karşılaştım...
doğru sunucu kalabalık ama ne biliyim pagan uo da bile 80-90 player varken köprüde canlılık hiç bitmiyordu en az 20 kişi her yer duvar farklı bir duyguydu yani burda köprü bomboş bir komut varmış sanırım u-sden gelenlere playerleri gezebilecegin deniyebilir miyim acaba ?
Master
59.2997
Ekibe başarılar. Umarım sunucudaki bu hava ve ortam hiç bozulmadan devam eder. Kötü yorumlara, karalamalara aldırış etmeden, çizginizi bozmadan devam ettiğiniz müddetçe başarınız sürecektir.
bu arada şu menü mesajını düzeltin ya teach için tek tıklayın diyor arkadaş menü açılmayınca versiyonum yetmiyor herhalde diye aos indirmiş =/
Bu serverda bot olacağını düşünmüyorum çünkü online listesinde gördüğüm isimlerin %90ını kestiğimi, diğer %10u ile sohbet ettiğim gerçek.

Köprüde action olmamasının sebebi mavilerin aşırı derecede kalabalık ve kestiğinde loot olmamasından başka bir şey değil ^^

Bucs,Delu, Spawn ve Lonca savaşları günün 24 saati durmaksızın devam ediyor. Sabahın 5inde Delu da 10 vs 10 atılabiliyor meselaÜye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.