Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

bu kell hangi serverin sahibi niye çekemiyor bu kadar :D

kale fethinden görüntüler video ve birkaç resim daha var yarın ekleyecem onları
Expert
34.0001
"evlat"tan "çekemeyen anten taksın" seviyesine doğru bir geçiş seziyorum. bu arada karalamak için değil, easy kullandıklarından emin olduğum bir kaç kişi oldu, page attım ama hadi bakalım.

düdüt: easy olmayadabilir aslında, tam emin değilim şu an. kontrol edilmesinde fayda var

kaşarsucuk:
bu kell hangi serverin sahibi niye çekemiyor bu kadar

işte bu nokta sizin hep kitlenip kalacağınız nokta olacak, bok atacağınız, hackleyeceğiniz, db'sini dağıtacağınız vs. bilimum itlik yapacağınız bir serverım olmadığı, olmayacağı için hiç bir zaman bana karşı argüman üretemeyeceksiniz.

Bu konu KeLL tarafından düzenlendi(2012-11-19 02:59, 11 yıl önce)
KeLL : "evlat"tan "çekemeyen anten taksın" seviyesine doğru bir geçiş seziyorum. bu arada karalamak için değil, easy kullandıklarından emin olduğum bir kaç kişi oldu, page attım ama hadi bakalım.

düdüt: easy olmayadabilir aslında, tam emin değilim şu an. kontrol edilmesinde fayda var

kaşarsucuk:

işte bu nokta sizin hep kitlenip kalacağınız nokta olacak, bok atacağınız, hackleyeceğiniz, db'sini dağıtacağınız vs. bilimum itlik yapacağınız bir serverım olmadığı, olmayacağı için hiç bir zaman bana karşı argüman üretemeyeceksiniz.
Onu yapmaya çalışan sensin gibi göründü bana karalama tarzı olaylar genelde sizden geliyor
Novice
12.5
Ne 200 kişiymiş arkadaş.

Servera karşı nötrdüm ancak Bahrok kullanıcısıyla ilgili olay (nedense fazla gündemde kalmadı) ve üyelerin sanki dünyayı kurtarmış gibi tavırları iyice soğuttu.

Size bile başarılar ne diyeyim.
Mortal : Ne 200 kişiymiş arkadaş.

Servera karşı nötrdüm ancak Bahrok kullanıcısıyla ilgili olay (nedense fazla gündemde kalmadı) ve üyelerin sanki dünyayı kurtarmış gibi tavırları iyice soğuttu.

Size bile başarılar ne diyeyim.
Bokunu çıkaran bu server veya oyucuları değil hiçbiride gelip 200 player kralız havasındada değil ama her dakka gelip yok easy uo yok clienti dandik gibi yorumlarla karalamaa çalışırsa insanlar doğal olarak savunmaya geçiyor insan

Bahrok la ilgili olay ne bu arada merak ettim pm atarmısın
Eski site daha iyidi. Bunu pek beğenmedim. :)
5-6 yıldır herkese anlattığım şu kale fetihini biri çıkıp yapmış sonunda xd
Master
59.2997
Söze şöyle gireyim, 2011’in başından itibaren UO’nun teknik dalgalarıyla vs uğraşmıyorum. Arada girdim birkaç sunucuda farklı nicklerle oynadım zaman geçirdim. Bunun ötesinde bir bağlantım, ilişkim yok. Altta yazdıklarımı anlık adrenalin patlaması yaşayarak veya birilerini savunmak amaçlı yazmayacağım. Sadece olabildiğim kadar açık şekilde gözlemlediklerimi yazmaya çalışacağım. Sonrasında muhtemelen bir daha bu platforma bir daha girmem. O yüzden yazının cevap gerektirecek düzeyde olmamasına dikkat edeceğim. Bu günden itibaren Ultima Online ile alakalı platformlarda ve sunucularda Slothere nickine sahip playerlar, üyelerle benim bir bağlantım olmayacak. Eğer bu isimde kişiler görürseniz, bak böyle yazdın girmicektim dedin ama orda burda takılıyorsun ediyorsun diye boşuna yazmayın.

Yazı biraz uzun olabilir, can sıkabilir. Okumaya niyeti olmayan varsa baştan hiç okumasın gerisi onları ilgilendirmiyor zaten.

2012 yılında 200-250 kişilik sunucu bulmuşsunuz. Madem UO oynamak istiyorsunuz, UO’yu yaşatmak istiyorsunuz o zaman bu sunucunu destekleyeceksiniz. Bunun başka bir yolu yok. Burada çıkıp sunucuya bok atmaya çalışanların amacı UO falan değil. Kendi tatminleri veya geçmişte yaşadıklarının acısını çıkartmaları yada çıkarına denk düşmemesi. Hadi bu olayın detayına da ineyim.

Kell -Arda-; seninle ne zamandır görüşüyoruz, ne projeler yaptık, ne fikirler paylaştık birbirimizi huylarımızı falan az çok biliyoruz birbirimizi tanıyoruz. Başlıktaki en büyük muhalif sensin. Bunun sebebi kabul etsen de etmesen de eskiden yaptığın projelerin benzer tavırlara maruz kalması ve sonunda bir şekilde sunucularının dibe batırılması. Eskilerin acısını çıkartıyorsun. Üstteki her yazından bu açıkça okunuyor. “Bize böyle yaptılar bende onlara yapıcam nihahaha” nın ötesini göremiyorsun şu anda. Sende bu sunucunun bu başarıyı hakettiğini, arkasında durulması gerektiğini biliyorsun, farkındasın. Zaten burada oynaman da bunun açıkça ispatı. Hadi bu sunucunun adı dot olmasın, xx olsun. O zamanda aynı tavırları sergileyecektin. Çünkü senin kinin dot’a, aradhell’e falan değil. Düşüncelerine karşı çıkamadığın, kendine yediremediğin için böyle davranmak zorunda hissediyorsun.

Pyramid; yazılım bilgin olabilir ama kişiliğin sıfır. Senin amacın UO falan değil. Kendi bilgini belli edip egonu tatmin etmek. Başka bir amacın yok. Yazdığın çocukça yazılardan, dokunmayın yanarsınız falan demenle herşeyi belli ediyorsun. Şöyle söyleyeyim, üç beş yöntem bilmekle, bilmemkaç yıl yazılımcılık yapmakla bir yerlere gelemiyorsun, zaten gelememişsin. Armutta dalga zamanla kendiliğinden yetişiyor. Fi tarihinin yöntemleriyle hazırlanmış clientlere, emülatörlere iki üç komut göndermeyi başarıp birkaç basit asm yöntemiyle istediğini yaptırabiliyorsun diye küçük gezegenleri sen yaratmış olmuyorsun. O yüzden karşımda durmayın yanarsınız ben çok biliyorum gibi saçma, çocukça tavırları bırak. Komik oluyorsun.

Xantier; olum sende bırak şu troll bilmemne işlerini hayatına bak. Elinde fırsat var, kafan da çalışıyor. Ne güzel programlama kasıyordun, oyunlar falan yapıyordun bir ara. Boşver bırak şu UO ile uğraşmayı başka işlere bak. Bu işin sonu yok. Emu da yazsan eline bir şey geçmeyecek.

Bu sunucuyu da bitirin. Muhtemelen böyle giderse yazı göremeyecek zaten. Eğer görürse başarı sayarım. Her sene sunucu açmaya devam edin. Arkadaşlarınızın, dostlarının sunucularına peşkeş çekmek için buraları karalayın. Yaşayın hayatınızı. Ama sonra çıkıpta lütfen; UO bitti, sunucu açtık oyuncu gelmiyor bak haketmiyorlar bunları, oyuncu gerizekalı ben napayım, editi basarsan gelirler/giderler, 2 yıl uğraştık herşeyi baştan yaptık oyuncu gelmiyor, en kaliteli kadroyuz biz ismimiz var ama yinede kaşarları tercih ediyorlar falan zırvalamayın.

Benden bu kadar, içim kaldırmıyor artık yapılan bu salaklıkları, boş işleri, lüzumsuz tartışmaları.

Haydi rasgele.
KeLL : "evlat"tan "çekemeyen anten taksın" seviyesine doğru bir geçiş seziyorum. bu arada karalamak için değil, easy kullandıklarından emin olduğum bir kaç kişi oldu, page attım ama hadi bakalım.

kaşarsucuk:

+1

Eskiden gene birbirimize bundan 5-10 sene öncesine kadar her serverın birbirine bir saygısı vardı. Tutupta kimse kimsenin kuyusunu kazmak için pek fazla uğraşmazdı. Yıllardır gördüğüm, en hırçın, çirkef, ukala ve hırsız olarak nitelendirebileceğim tek server şuan da DOT. Bu b.k atma olayı vesayre değildir zaten yaptıklarıyla kendilerinin ne konuma düştüğünü biraz daha zaman geçtikçe anlayacaklar.
yaşaa gökberk :)
Çata Pat :D
Expert
34.0001
güzel konuşmuşsun kadim dostum, ilk başlarda dot yöneticilerine karşı duruyordum, oyunun içine girince mercurial denen arkadaşın çabasını, emeğini gördüm. en basitinden bu sabah sunucuda bir sorun vardı, adam sabahın 6sına kadar uğraştı, ayakta kaldı. bende olayları takip etmek için o saate kadar forumu takip ettim, takdir ediyorum kendisini. şahsen yerinde olsam yatar uyurdum, saat 6 da sunucuyu açtıktan sonra 20 kişi girdi zaten, 20 kişi için uykusuz mu kalacağım derdim.öncesinde de gördüğüm şeyler var, onun için düşüncelerim değişti ama hala yanlış yaptıklarını düşünüyorum bazı konularda. fakat kraldan çok kralcı fanboylar beni hater olarak addettikleri için burada ki tavrımı değiştirmedim, fanboylara karşı tavrım değişmeyecek.

yanlış yaptıkları konular çok fazla, us'deki hesapları ele geçirip reklam yapmak, spam mail, sunucuların dblerini dağıtmak, bir yıl içerisinde defalarca res atıp, isim falan değiştirmek. bunlardan bir tanesini başka sunucu yapsa, sen dahil herkes tepki verir. ben yapmam gerekeni yapıyorum. dediğin gibi aynı tavırları sergiliyorum ama sebebi bu yanlışlar. açtığım sunucular konusuna gelirsek, iki tane hatırlıyorum. bi tanesinde player yoktu ama ben gayet memnunum, yüz yüze görüştüğüm arkadaşlara sahip oldum sayesinde, diğerinde sen de vardın, hiç açılmadı. ondan da mutluyum senle samimi olmamı sağladı.

bu kadar şeyi neden buradan yazdırdığını da anlamadım, özelden de anlatabilirdim. msn'e falan girersin heralde, bırakma kararın yerinde olmuş. sevgiler.

ekleme: en büyük muhalif olmam konusunda, birlikte bazı şeylere karşı çıktık diğer platformda mesela. içimizde tutmayan bir platformun acısı mı vardı, yoksa yanlış bir şeyler mi görüyorduk. benim olayımı pek anlamamışsın gibi ama olsun.

ikinci ekleme: sunucuda hesap sahibi olalı 30 gün olmuş, online sürem 15 gün. haters gonna hate.
Sunucunun genel olarak duruşu yeterince sağlam diye düşünüyorum.Çok az sayıda bir yönetim kadrosu var ama az ve öz diyebiliriz.Gerekli tüm emeği veriyorlar sunucuya.İlk açıldığı zamandan beri takip ediyorum ve gerçekten ultima online kalıbına yaraşır bir ultima online sunucusudur.
Slothere : Pyramid; yazılım bilgin olabilir ama kişiliğin sıfır. Senin amacın UO falan değil. Kendi bilgini belli edip egonu tatmin etmek. Başka bir amacın yok. Yazdığın çocukça yazılardan, dokunmayın yanarsınız falan demenle herşeyi belli ediyorsun. Şöyle söyleyeyim, üç beş yöntem bilmekle, bilmemkaç yıl yazılımcılık yapmakla bir yerlere gelemiyorsun, zaten gelememişsin. Armutta dalga zamanla kendiliğinden yetişiyor. Fi tarihinin yöntemleriyle hazırlanmış clientlere, emülatörlere iki üç komut göndermeyi başarıp birkaç basit asm yöntemiyle istediğini yaptırabiliyorsun diye küçük gezegenleri sen yaratmış olmuyorsun. O yüzden karşımda durmayın yanarsınız ben çok biliyorum gibi saçma, çocukça tavırları bırak. Komik oluyorsun.

bla bla bla

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.