Slothere : Xantier; olum sende bırak şu troll bilmemne işlerini hayatına bak. Elinde fırsat var, kafan da çalışıyor. Ne güzel programlama kasıyordun, oyunlar falan yapıyordun bir ara. Boşver bırak şu UO ile uğraşmayı başka işlere bak. Bu işin sonu yok. Emu da yazsan eline bir şey geçmeyecek.
abi u-s gündelik yaşamım falan değil ki dediğin şeylere derslerden çok kasıyorum zaten. emu ise c++ egzersizi için biçilmiş kaftan. olan bu yani mesenede de dediğim gibi
Bende yazayım o zaman player olarak kafamdakileri

Yıllardır uo oynarım nebula,pyramid,nimloth,eva,stones,origin vs vs

Uo dan zevk almayı 4-5 yıl önce kaybettim nedeni ise yine siz developerlarsınız.Bana göre uonun ruhunda olmayan ph,skill dummy,pvp serverları gibi saçmalıkları sizler çıkarttınız,player kitlesini bunlara siz alıştırıp kalite çıtasını hep sizler düşürdünüz

Sırf kalabalık olsun diye editleri yine sizler bastınız.Biz playerlar olarak %90 ımız hile hurdayı zaten becerecek kadar yazılımdır carttır curttur bilmiyoruz bunlarıda siz geliştirdiniz sırf diğer serverlar boka sarsın diye
%10 hileci kitlesi varsa bunu çoğaltan yine sizler oldunuz

Ne zaman biyer tuttu bok atmalar,çökertmeler,saldırmalar hep sizde.Başarılı olan hiçbiryeri çekemiyorsunuz.Yurtdışına bakıyorum adam akıllı 4-5 server var 700 800 online ı olan ama burda birtek Dot var nedeni yine sizsiniz milleti küstürdünüz oyuna

Kısacası uo yu bitiren oyuncular değil developerlar oldu herzaman.Oyunu birbirinin aynısı 3-5 sistem ekleyip server açmaktan ibaret sandınız.Yıl olmuş 2012 halen bir yenilik yok.Ben neden querayı eleştirdim çünkü geçmişte 5 tane kapanan server açtıkları halde ısrarcı olmalarını,etraftaki serverlara + olarak tek birşey koymamalarını,player bölmeye çalışmalarını rahatsız edici buldum.Sırf queradan değil bu tarz her serverdan nefret ettim

Serveri açık klasik saçmasapan etkinliklerden yapıp pvp düellosu düzeleyip muhteşem serverlar olduğunuzu sanıyorsunuz ama hiçbir yerde göremedik ne bir quest doğru düzgün ne bir role playe yada oyun döngüsünü iyi etkileyecek sistemlere.Varsa yoksa kopyala yapıştır.Birbirinizin ayağını kaydırmaya çalısırken TR de uoyu bitirdiniz

Herneyse

Şimdi ben dotun ne staffını tanırım ne başka birşeyini ama adamlar tam olarak olması gerektiği gibi yönetiyorlar oyunu.Yıllar sonra her serverdan insanlara güven verdiler.İlk baslarda yok be ya ne gitçem kapanır diyordum ama fikrimi değistirdiler benim

Olması gerektiği gibi yönetiyorlar göz önünde değiller ve emek veriyorlar.Playerların her dediğini yapıpta sistemleri bok etmiyorlar.Craftların bir değeri var,+12 silah olması gerektiği gibi değerliyken +15 çok değerli bir konumda

8x saçmalığı yok ölümsüz değil kimse actionun bir anlamı var insanlar birbirini kesebiliyor öyle saçma sapan robelerde yok

Şimdi bu kadar insan 10 yıl öncesine benzer sistemler bulmuş birleşmiş aileler toplanmış keyifle oynuyorken bunu piç etmenin size ne yararı olacak?

Yada gururunuza yedirebilecekmisiniz.Hadi diyelim yaptınız bu serverı bok ettiniz herkes size geldi,bastınız editi vesaire tatminmi olacaksınız yine 50 60 kişi toplayınca

Kısacası madem UO ya faydalı olmaya çalısan insanlarsınız ortaya ya farklı bir konseptte server koyun yada bu işe destek olun.Birbirinin kopyası binlerce serverdansa adam akıllı tek biyer yeterli

Ayrıca Hack,Speed,Easy uo bunların açılamayacağı serverı bırak oyun yoktur.İllaki bir açık bulunur.Bunu bulunca dünyanın en yetenekli insanı olmuyorsunuz zaten bunları bulmasanız güvenliğini geliştiremezler kısacası bunlarlada gelmeyin bu servera açılsada yapılsada banlanıyor yapanlar

Player olarak diyeceklerim bu kadar ve dot bana güven verdi şahsen kapanmayacağına sürekliliği olacağına dair verdiğim bağışlarda helali hoş olsun hiçbir karşılıkda istemiyorum
dotun eğer türkiye uosuna bir şey olmazsa ve bu player istatistiğini korursa min. 2014 e kadar gideceğini düşünüyorum

dünkü fetihin videosu: https://www.youtube.com/watch?v=vII04sWtF9k&feature=plcp

bu arada @salamsucuk pure player dikkate almanızda fayda var :)

Bu konu Brownie tarafından düzenlendi(2012-11-19 20:18, 11 yıl önce)
dotun uoya bir şey katmadığını sahipleri de biliyor zaten, madem istediğiniz buydu alın sadelik diye açıldı cidden bunu istiyolarmış. stockholm sendromu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Şu son gelen paragon olayı falan iyice stonese benzetti yalnız ultra gereksiz ve yanlış hamleydi bence syntaxın birkaç evini ekleseler onun yerine daha iyi olur
Paragon bence eklenmesi gereken bir sistemdi fakat her yaratıkta olması yanlış bir karar. Dün paragon headless kestik ya headless :D

Stones dan sistem alınmasın demiyorum alınsın tabi sonuçta o da kendi sunucuları fakat basketweaving diye bir sistem var arkadaşlar. 1412312 işlemde yapılıyor ve tek bir amacı var, o da sepet yapmak. Hani şu provisoner da satılan picnic basket :D Sırf stones da vardı diye eklenen sistemlerle bu sunucuyu yürütebileceklerse tebrik ederim kendilerini.
Expert
34.0001
yahu basketweaving çok da zor değil, zaten reed seed hayvan gibi çıkıyor. hepsini kur bi kere, bir daha kurmana gerek bile yok. zaten sepet yapsan ne olur yapmasan ne olur.

ama syntax'ın verdiği fikirler sunucuyu geliştirmek açısından çok yararlı, kendisinden duyduğuma göre hiç birine pozitif bakılmıyor. bu arada paragorn olayında da katılmıyorum, headless'den level 5 çıkmıyor sonuçta, level 1 kasa nedir ki. locksmith karakterleri biraz daha aktif ettiler, ben bile lockpick kasıyorum :)
Syntaxın kale tasarımı çok güzel oldu yarın akşam nasıl olacak merak ediyorum
Ne kalesi lan ortada kale yok, sadece sur var. İçeriye 3 katlı kale yapmıştım, silmiş Mercurial. Neymiş aksiyon alanı kalmamış. Zamanında söyleseydi bari boş yere uğraşmazdım, 2 tile çeker geçerdim kendisinin yaptığı gibi. Kale diye yapılan şeye de fena güldüm zaten. Etrafta hayvan gibi surlar var, içerde bir liman, 2 bina var başka da bir şey yok.

Üşenmeyip açıp kapanması için adamlara kapı bile hazırlamıştım ha :D

Sepetin bankada az yer kaplaması ve içerisine aldığı eşya sayısı gayet iyi ben genelde sepet kullanırım da ne uğraşıcam abi bi sepet için. Farm kurcam onları suluycam gübreliycem kesicem biçicem, sonuç olarak kıçı kırık bir sepet yapıcam(provisoner da satılan hani) Lockpick kasma benim çar var provacation, peacemaking filan kastım gir onla oyna ben zaten oynamıyorum.
Syntax : Ne kalesi lan ortada kale yok, sadece sur var. İçeriye 3 katlı kale yapmıştım, silmiş Mercurial. Neymiş aksiyon alanı kalmamış. Zamanında söyleseydi bari boş yere uğraşmazdım, 2 tile çeker geçerdim kendisinin yaptığı gibi. Kale diye yapılan şeye de fena güldüm zaten. Etrafta hayvan gibi surlar var, içerde bir liman, 2 bina var başka da bir şey yok.

Üşenmeyip açıp kapanması için adamlara kapı bile hazırlamıştım ha :D

Sepetin bankada az yer kaplaması ve içerisine aldığı eşya sayısı gayet iyi ben genelde sepet kullanırım da ne uğraşıcam abi bi sepet için. Farm kurcam onları suluycam gübreliycem kesicem biçicem, sonuç olarak kıçı kırık bir sepet yapıcam(provisoner da satılan hani) Lockpick kasma benim çar var provacation, peacemaking filan kastım gir onla oyna ben zaten oynamıyorum.
Hahaha şimdi gittim merak edip içerisi nasıl diye bakmaya harbiden boşmuş bende o limanın surların arkasında muhteşem şeyler var sandım :D olsun ama yiende eline sağlık (Kapıları göremedim sanki eklememişler )
Expert
34.0001
mintax:
Lockpick kasma benim çar var provacation, peacemaking filan kastım gir onla oyna ben zaten oynamıyorum.

kastıktan sonra söylenmez ki yavrum bu.
@Kell Kasmadan önce sorsaydın ne bileyim kasacağını

@salamsucuk yok eklemediler kapı filan görünmez güçlerce içeri girmeniz engellenecek ne gerek var kapıya :D İçerdeki kale nasıl peki? :selektor
https://www.youtube.com/watch?v=WpM8iYimFQw&feature=youtu.be
bugünkü kuşatmanın videosu 25vs40
Expert
34.0001
bende şu geri atmaların videosunu çekicem de, geri atınca çekemiyorum.
aynen o çok sıkıntı 5 defa falan geri gitti server

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.